Ak Parti'de beklenen istifa haberi nihayet geldi! Ne olacak bu Ak Parti Uşak Teşkilatının hali?

Bildiğiniz gibi Vedat Orhan, son köşe yazılarında; Uşak siyasetindeki gelişmeleri ve gidişatı aktarmıştı. CHP ve MHP Kulislerine dair pek çok konuyu Uşak kamuoyunun gündemine taşıyan Orhan; AK Parti kulislerine dair bildiklerini ve öğrendiklerini; Ak Partide beklenen siyasi gelişmeler var onlar gelişsin daha sonra paylaşacağım diye belirterek kamuoyu ile paylaşmamıştı. Vedat Orhan bugün yarın Ak Parti kulislerini ve kendi görüş ve düşüncelerini aktardığı bir makale kaleme alacaktır muhakkak. Ak Parti Genel Merkezi Uşak'taki siyasi çalkantılara ve karşılıklı suçlamalara daha fazla kayıtsız kalamadı ve müdahaleye mecbur oldu. Bu gece beklenen müdahale gerçekleşti ve ilk istifa haberi Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser'den geldi.

11 Kasım 2016 Cuma 09:19
Ak Parti'de beklenen istifa haberi nihayet geldi! Ne olacak bu Ak Parti Uşak Teşkilatının hali?

Ak Parti uzun zamandır belediyedeki yolsuzluk iddilarına ilişkin dosyalar hazırlayan bazı Ak Partili politikacıların, Ak Parti Genel Merkezine bu dosyaları ilettiği ve bugün yarın Nurullah Cahan'ın istifasının alınacağı yönünde iddialar ile çalkalanmakta idi. Bu iddilar bir yılı aşkındır, zaman zaman bir şaiya gibi yayılmakta ama götürülen dosyalar Genel Merkez nezdinde değerlendireye bile alınmıyor olacak ki hiç bir sonuç çıkmıyordu. Hatırlayacaksınız daha yolun başında, yani beton işine girdikleri esnada pek çok pot kıran, saçma sapan şovlar yapacağız derken bilmeden ortaklıklarını halka ilan eden, halk arasında "Uşak Belediyesi yönetimi" demeyin şunlara "UTAŞ Belediyesi yönetimi" deyin artık diye alaya alınan Nurullah Cahan ve Servet Kuş ikilisinin başını çektiği iki ekip hakkında dosya götürdüğü konuşulan Serhat Eren, UTAŞ yönetim Kurulu başkanı Ali Rıza Çümen tarafından tartaklanmıştı. Serhat Eren'in dosya götürdüğü ve bu iki ekibin görevden alınacakları konusu da bu vesile ile kapanmıştı. Daha sonra sırasıyla Müsiad yetkililerinin, Mehmet Altay'ın, Eski MHP'li sonradan Ak Parti'li olan ve Mehmet Alpkaya ile iyi ilişkiler içinde olduğu bilinen Ahmet Nihat Kaya gibi daha pek çok ismin belediyedeki yolsuzluk iddiaları ile ilgili Ak Parti Genel Merkezine dosylalar götürdüğü kulislerde konuşulagelmişti.

Son olarak geçtiğimiz Eylül ayından itibaren Nurullah Cahan'ın ne bir Bakanla ne Başbakan ya da Cuhurbaşkanı ile fotoğraf verememesine sebep olacak nitelikte dosyaların gittiği ve bu sefer Servet Kuş ve Nurullah Cahan'ın gideceğine kesin gözü ile bakıldığına ilişkin dedikodular kulislerde yayılmaya başlamıştı. Gerçekten de dedikoduları haklı çıkartırcasına eskiden sık sık Ankara'da bakanlarla, Davutoğlu ile görüşmeler gerçekleştirip fotoğraflar veren Cahan ve Kuş Eylül ayının sonlarından itibaren Ankara'daki yetkililer ile fotoğraf vermez ya da veremez olmuşlardı. Bu esnada Cahan ve Kuş'un arası Mehmet Altay ve Alim Tunç ile de açıldı ve halen aralarında soğuk rüzgarlar estiği bilinmekte. Kulisler ayırca Cahan ve ekibinin yanlış tutumlarının Emniyet ve Valilik ile de Servet Kuş ve Cahan ekiplerinin arasını açtığı yönünde dedikodularla da çalkalanıyor. Tüm bunların üzerine UTAŞ'ta ve Uşak Belediyesinde yapılan bazı yolsuzluk iddialarına ilişkin ve Cahan ve Kuş'un FETÖ soruşturma kapsamında da soruşturulan isimlerin arasında olduğu yönündeki iddialar kulislerde konuşulmaya başlayınca işler hepten arap saçına dönüştü. Ancak kulislerdeki bu çalkantının inandırcılığı; özellikle Cahan ve Uğur'un belediye olarak Adliye Bahçesinin güzelleşmesine katkı sundukları ve Savcılarla aralarının çok iyi olduğu yönündeki konuşma ve rahat davranışları sebebiyle azalıyordu. Ufuk Uğur'un KOM'da ifade veren bazı isimlerin ifadelerini kendi telefonundan göstermek, emniyette sabaha kadar çalışmalara katıldığını söylemek, özellikle Başsavcı Vekili Hacı Aykut Aydın'la sık sık paralel FETÖ soruşturmasıyla ilgili bilgi alış verişinde bulunduğunu Ali Erdoğan ile ilgili dosyalar götürdüğünü ima etmesi ya da söylemesi gibi davranışları bu iddianın önünü bir miktar kapatıyordu. Bu arada Cahan'ın ve Servet Kuş'un eşlerinin adını; halen cezaevinde bulunan Ali Erdoğan'ın eşi Aysun Erdoğan'ın ifadelerde verdiği ve onlarda bizimle birlikte idiler, 17/25 Aralık sonrası bile ayrılmadılar bizden, madem biz tutuklanıyoruz onları neden tutuklamıyorsun? şeklinde Savcı huzurunda beyanda bulunduğu iddiası da, kulisleri epeyce meşgul etti. Daha sonra Eylül sonlarına doğru bu sefer Cahan'ın eşinin göz altında tutulduğu ve Cahan'dan Genel Merkezin istifa istediği yönünde bir iddia ortaya atıldı. Hatta bu iddiaların bir kısmı o dönem kayda değer bulunarak bazı adreslerce kaleme bile alındı.

Eylül ayından bu yana iki milletvekili; Mehmet Altay ve Alim Tunç başta olmak üzere, eski il ilçe başkanlarının neredeyse tamamı hatta Mesut Apaydın dahil neredeyse Ak Parti'de geçmişte ya da bu gün siyaset yapan hemen herkesle arası açılan ve halen açık olan Servet Kuş ve Nurullah Cahan ikilisini son olarak Kasım ayı başında; Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser ve bütün ilçelerin ilçe başkanları Ak Parti Genel Merkezine şikayete gidiyor. Kulislerde konuşulan iddialara göre özellikle Servet Kuş'un istifa etmesi gerektiğini 5 ilçe ve merkez ilçe başkanı Genel Merkezdeki yetkililere belirtmiş ve bunun sebeplerini götürdükleri dosyalarla arz etmişler. Kulisler bu çalkantı ile birlikte iyice hareketlendi ve yolsuzluk iddialarından rahatsız olan Ak Partililerde ve az önce isimlerini verdiğim dosyalar götüren isimlerde, yani Ak Partinin İl Yönetimi ve UTAŞ Ekibinin dışındaki tüm çevrelerinde; Servet Kuş'un ve Nurullah Cahan'ın istifasının alınacağı yönünde bir beklenti oluştu. Herkes özellikle Servet Kuş'un istifasına neredeyse kesin gözüyle bakıyordu Ak Parti çevreleri. Ancak Servet Kuş'un yakın çevresi ve UTAŞ ekibi de Servet Kuş'un değil merkez ilçe başkanı ve yönetiminin istifasının alınacağını iddia ediyordu. Ve nihayet beklenen oldu. Yani Genel Merkez adeta Kuş ve Cahan'ın isteğini yerine getirdi. Genel Merkez yine Servet Kuş ve Nurullah Cahan'ı dinledi ve beklenenin aksine, daha önce de yaptığı gibi yine bizi yanıltmadı ve Turgay Eser'in istifasını istedi anlaşılan. Çünkü bu gün Ak Parti Genel Merkezinden misafirleri vardı Ak Parti Uşak teşkilatının ve özellikle koordinatör vekilin bu iş için geldiğini kulislerden işitimiştik. Gündüzden beri kimin istafası gelecek şeklindeki beklenti nihayet son buldu ve Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser ve bütün Merkez ilçe yönetiminin istifa açıklaması geldi. Ak Parti kulislerine dair daha pek çok enteresan bilgi var kulağımıza gelen ancak Vedat Orhan'ın köşe yazısında çok daha detaylı bilgiler vereceğini düşündüğümüz için bu kadarını yeterli buluyoruz.

Elbette bu istifayı maç sonucu gibi görmemiz mümkün değil. Zira ortaya atılan iddilar hayli ürkütücü olduğu gibi aslında çok şey belgeye bilgiye bile gerek olmaksızın ortada, herkese ayan. Tabii bunun yanısıra halkın ve Ak Partililerin tepkisi ve direnci de ortada. Bu yüzden bu istifa ilk istifa olmayadabilir. Ak Parti Genel Merkezi çaresiz kaldıkça ya da yeni çareler buldukça yeni istifa haberleri de gelebilir.

Kendisinden bu sabah telefonla teyit aldığımız Eser konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Kasım 2014 de başladığımız kutlu yolculuğa Kasım 2016 günü veda ediyoruz. Bu süre zarfında yegane derdimiz milletimize hizmet etmek oldu. Merkez ilce yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve de mahalle ve köy teşkilatlarıma teşekkür ederim. Bu kutlu yürüyüş bir bayrak yarışıdır. Bizler bu kutlu bayrağı temiz bir şekilde bu noktalara getirdik. İnşallah yeni dönemde mevcut merkez ilce teşkilatın içerisinden arkadaşlarımızla yeni oluşturulacak yeni yönetimimiz de bu bayrağı daha ileriye götürecektir. Ben bu dönemde bizlere destek veren temiz siyasetçilere bir kez daha teşekkür ederek, temiz toplum, temiz siyaset noktasında çalışmalarımızın artık başka platformlarda sürdüreceğimizi belirtmek isterim. Tekrar öncelikle bizlere her daim desteğini esirgemeyen milletimize hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ederim" dedi.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 36 yorum mevcut

  • mert kale 2 yıl önce yorumlandı

   kaybeden uşak siyaseti oldu.turgay başkan temiz ve dürüst siyaset yaptı kimseye ayak oyunu yapmadı,akçeli işlere bulaşmadı.yılgınlığa kapılmadan yürüyeceksin başkan...

  • inşaatcı 2 yıl önce yorumlandı

   siyaset işte. sevemedim, kanım ısınmadı bir türlü şu siyaset denen merete. siyaseti çözümledim, belki ondandır aramızdaki bu soğukluk. önce milletim, ülkem olan hayat felsefem ile örtüşmüyor. bedenime hep bir numara küçük geldi siyaset. hele ki muhsin başkan her aklıma geldiğinde buz gibi oluyor üşüyorum.

  • çok eminsin nedenki @ak partili 2 yıl önce yorumlandı

   eser başkan dediğin gibi bi adam olmuş olsaydı 2 yıldır talan soygun oluyor uşak belediyesinde, malesef akp belediyesi ve bu arkadaşta merkez ilçe başkanı ve istifa ederkende yaptıgı açıklamaya bak hala biatını ilan ediyo tek bir tane hakkı söyledigi yok siz bana dürüstlüğünden bahsediyorsunuz yani külahıma anlatın demek istiyorum

  • can con 2 yıl önce yorumlandı

   akpartiyi yazıp çizeceğine chp nin içinde olanlarıda yazıp çizsene bu millet seni kaile alıyor mu)

  • fulmestli 2 yıl önce yorumlandı

   baskanim seni cok sevdik Allah yolunu acil etsin biz senden raziydik Allah da senden razi olsun

  • esmeli 2 yıl önce yorumlandı

   ah be baskanim sahipsiz biraktin teskilati sensiz olmaz be baskanim..... seviyoruz seni

  • ak partili 2 yıl önce yorumlandı

   turgay eser ile ilgili kimse su yolsuzluğu yaptı bu yolsuzluğu yaptı diyemez. diyenler de yolsuzluk ve yalakalık yapanların ta kendisidir. herkes kimin ne olduğunu biliyor ama mesele başka ...
   turgay başkan ı istemeyen ak partililer amacınız vatana millete hizmet etmek mi?

  • memur 2 yıl önce yorumlandı

   benim calıştığım yerde ak partili kişilerin işe aldığı süleyman ışık isminde birisi varki işi gücü küfür bayanların arkasından olmadık laflar etmek ve daha neler neler.ve herkese tehdit savuruyor benim arkamda ak parti var bana bişey yapanın anasını bellerim diye tehdit savuruyor bu gücü kimden ve nasıl alıyor merak ediyorum

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366