banner407

Ak Parti'de beklenen istifa haberi nihayet geldi! Ne olacak bu  Ak Parti Uşak Teşkilatının hali?

Ak Parti uzun zamandır belediyedeki yolsuzluk iddilarına ilişkin dosyalar hazırlayan bazı Ak Partili politikacıların, Ak Parti Genel Merkezine bu dosyaları ilettiği ve bugün yarın Nurullah Cahan'ın istifasının alınacağı yönünde iddialar ile çalkalanmakta idi. Bu iddilar bir yılı aşkındır, zaman zaman bir şaiya gibi yayılmakta ama götürülen dosyalar Genel Merkez nezdinde değerlendireye bile alınmıyor olacak ki hiç bir sonuç çıkmıyordu. Hatırlayacaksınız daha yolun başında, yani beton işine girdikleri esnada pek çok pot kıran, saçma sapan şovlar yapacağız derken bilmeden ortaklıklarını halka ilan eden, halk arasında "Uşak Belediyesi yönetimi" demeyin şunlara "UTAŞ Belediyesi yönetimi" deyin artık diye alaya alınan Nurullah Cahan ve Servet Kuş ikilisinin başını çektiği iki ekip hakkında dosya götürdüğü konuşulan Serhat Eren, UTAŞ yönetim Kurulu başkanı Ali Rıza Çümen tarafından tartaklanmıştı. Serhat Eren'in dosya götürdüğü ve bu iki ekibin görevden alınacakları konusu da bu vesile ile kapanmıştı. Daha sonra sırasıyla Müsiad yetkililerinin, Mehmet Altay'ın, Eski MHP'li sonradan Ak Parti'li olan ve Mehmet Alpkaya ile iyi ilişkiler içinde olduğu bilinen Ahmet Nihat Kaya gibi daha pek çok ismin belediyedeki yolsuzluk iddiaları ile ilgili Ak Parti Genel Merkezine dosylalar götürdüğü kulislerde konuşulagelmişti.

Son olarak geçtiğimiz Eylül ayından itibaren Nurullah Cahan'ın ne bir Bakanla ne Başbakan ya da Cuhurbaşkanı ile fotoğraf verememesine sebep olacak nitelikte dosyaların gittiği ve bu sefer Servet Kuş ve Nurullah Cahan'ın gideceğine kesin gözü ile bakıldığına ilişkin dedikodular kulislerde yayılmaya başlamıştı. Gerçekten de dedikoduları haklı çıkartırcasına eskiden sık sık Ankara'da bakanlarla, Davutoğlu ile görüşmeler gerçekleştirip fotoğraflar veren Cahan ve Kuş Eylül ayının sonlarından itibaren Ankara'daki yetkililer ile fotoğraf vermez ya da veremez olmuşlardı. Bu esnada Cahan ve Kuş'un arası Mehmet Altay ve Alim Tunç ile de açıldı ve halen aralarında soğuk rüzgarlar estiği bilinmekte. Kulisler ayırca Cahan ve ekibinin yanlış tutumlarının Emniyet ve Valilik ile de Servet Kuş ve Cahan ekiplerinin arasını açtığı yönünde dedikodularla da çalkalanıyor. Tüm bunların üzerine UTAŞ'ta ve Uşak Belediyesinde yapılan bazı yolsuzluk iddialarına ilişkin ve Cahan ve Kuş'un FETÖ soruşturma kapsamında da soruşturulan isimlerin arasında olduğu yönündeki iddialar kulislerde konuşulmaya başlayınca işler hepten arap saçına dönüştü. Ancak kulislerdeki bu çalkantının inandırcılığı; özellikle Cahan ve Uğur'un belediye olarak Adliye Bahçesinin güzelleşmesine katkı sundukları ve Savcılarla aralarının çok iyi olduğu yönündeki konuşma ve rahat davranışları sebebiyle azalıyordu. Ufuk Uğur'un KOM'da ifade veren bazı isimlerin ifadelerini kendi telefonundan göstermek, emniyette sabaha kadar çalışmalara katıldığını söylemek, özellikle Başsavcı Vekili Hacı Aykut Aydın'la sık sık paralel FETÖ soruşturmasıyla ilgili bilgi alış verişinde bulunduğunu Ali Erdoğan ile ilgili dosyalar götürdüğünü ima etmesi ya da söylemesi gibi davranışları bu iddianın önünü bir miktar kapatıyordu. Bu arada Cahan'ın ve Servet Kuş'un eşlerinin adını; halen cezaevinde bulunan Ali Erdoğan'ın eşi Aysun Erdoğan'ın ifadelerde verdiği ve onlarda bizimle birlikte idiler, 17/25 Aralık sonrası bile ayrılmadılar bizden, madem biz tutuklanıyoruz onları neden tutuklamıyorsun? şeklinde Savcı huzurunda beyanda bulunduğu iddiası da, kulisleri epeyce meşgul etti. Daha sonra Eylül sonlarına doğru bu sefer Cahan'ın eşinin göz altında tutulduğu ve Cahan'dan Genel Merkezin istifa istediği yönünde bir iddia ortaya atıldı. Hatta bu iddiaların bir kısmı o dönem kayda değer bulunarak bazı adreslerce kaleme bile alındı.

Eylül ayından bu yana iki milletvekili; Mehmet Altay ve Alim Tunç başta olmak üzere, eski il ilçe başkanlarının neredeyse tamamı hatta Mesut Apaydın dahil neredeyse Ak Parti'de geçmişte ya da bu gün siyaset yapan hemen herkesle arası açılan ve halen açık olan Servet Kuş ve Nurullah Cahan ikilisini son olarak Kasım ayı başında; Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser ve bütün ilçelerin ilçe başkanları Ak Parti Genel Merkezine şikayete gidiyor. Kulislerde konuşulan iddialara göre özellikle Servet Kuş'un istifa etmesi gerektiğini 5 ilçe ve merkez ilçe başkanı Genel Merkezdeki yetkililere belirtmiş ve bunun sebeplerini götürdükleri dosyalarla arz etmişler. Kulisler bu çalkantı ile birlikte iyice hareketlendi ve yolsuzluk iddialarından rahatsız olan Ak Partililerde ve az önce isimlerini verdiğim dosyalar götüren isimlerde, yani Ak Partinin İl Yönetimi ve UTAŞ Ekibinin dışındaki tüm çevrelerinde; Servet Kuş'un ve Nurullah Cahan'ın istifasının alınacağı yönünde bir beklenti oluştu. Herkes özellikle Servet Kuş'un istifasına neredeyse kesin gözüyle bakıyordu Ak Parti çevreleri. Ancak Servet Kuş'un yakın çevresi ve UTAŞ ekibi de Servet Kuş'un değil merkez ilçe başkanı ve yönetiminin istifasının alınacağını iddia ediyordu. Ve nihayet beklenen oldu. Yani Genel Merkez adeta Kuş ve Cahan'ın isteğini yerine getirdi. Genel Merkez yine Servet Kuş ve Nurullah Cahan'ı dinledi ve beklenenin aksine, daha önce de yaptığı gibi yine bizi yanıltmadı ve Turgay Eser'in istifasını istedi anlaşılan. Çünkü bu gün Ak Parti Genel Merkezinden misafirleri vardı Ak Parti Uşak teşkilatının ve özellikle koordinatör vekilin bu iş için geldiğini kulislerden işitimiştik. Gündüzden beri kimin istafası gelecek şeklindeki beklenti nihayet son buldu ve Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser ve bütün Merkez ilçe yönetiminin istifa açıklaması geldi. Ak Parti kulislerine dair daha pek çok enteresan bilgi var kulağımıza gelen ancak Vedat Orhan'ın köşe yazısında çok daha detaylı bilgiler vereceğini düşündüğümüz için bu kadarını yeterli buluyoruz.

Elbette bu istifayı maç sonucu gibi görmemiz mümkün değil. Zira ortaya atılan iddilar hayli ürkütücü olduğu gibi aslında çok şey belgeye bilgiye bile gerek olmaksızın ortada, herkese ayan. Tabii bunun yanısıra halkın ve Ak Partililerin tepkisi ve direnci de ortada. Bu yüzden bu istifa ilk istifa olmayadabilir. Ak Parti Genel Merkezi çaresiz kaldıkça ya da yeni çareler buldukça yeni istifa haberleri de gelebilir.

Kendisinden bu sabah telefonla teyit aldığımız Eser konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Kasım 2014 de başladığımız kutlu yolculuğa Kasım 2016 günü veda ediyoruz. Bu süre zarfında yegane derdimiz milletimize hizmet etmek oldu. Merkez ilce yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve de mahalle ve köy teşkilatlarıma teşekkür ederim. Bu kutlu yürüyüş bir bayrak yarışıdır. Bizler bu kutlu bayrağı temiz bir şekilde bu noktalara getirdik. İnşallah yeni dönemde mevcut merkez ilce teşkilatın içerisinden arkadaşlarımızla yeni oluşturulacak yeni yönetimimiz de bu bayrağı daha ileriye götürecektir. Ben bu dönemde bizlere destek veren temiz siyasetçilere bir kez daha teşekkür ederek, temiz toplum, temiz siyaset noktasında çalışmalarımızın artık başka platformlarda sürdüreceğimizi belirtmek isterim. Tekrar öncelikle bizlere her daim desteğini esirgemeyen milletimize hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ederim" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
savcılar,maliye göreve 2 yıl önce

adı geçen isimlerin son 5 yıllık gelir ve giderlerine bir bakılsın. bu değirmenin suyu nereden geliyor

Avatar
cengo 2 yıl önce

zaten bu adam ve benzerleri ak partimizin ve tayyip babanın vizyonuna uymuyordu. yazık. sanki günah keçisi olarak bu özelliği olmayan adam görevden alındı. kuş,cahan ve direleri sanki yetrlimiki kalıyorlar yok. adam yokluğundan ve ankara nın bu işe eğilmmesinden. destanlar yazan ak partimizn şehrimizdeki temsilcilerinin hiçbiri zaten ...değil hepsi koltuk ve menfaat xerdinde. bizde mreise olan saygı ve sevgimizden b mecburiyettennnn oy veriyoz bunlara. Allah bizi affeder inşalll

Avatar
küçük esnaf olunca yürütülen hukuk büyük balıklara da işletilsin 2 yıl önce

50 tl lik kredi kartından yapılan alışverişe fiş kesmediği için 70 tl ceza verilirken neden ensesi kalın olanların gelir giderlerine bakılmıyor? hakkı mı helal etmiyorum, işini yapmayan ve kul hakkı yiyenlere haram olsun, kimse kendini kandırmasın.

Avatar
Savcılar görevde @savcılar,maliye göreve 2 yıl önce

svcılar zaten bunların siyasi rakiplerini toplayıp cezaevine atmak için görevde değil mi? yaşananlara bak ne söylemek istediğimi anlarsın. sen yolsuzluktan yada fetö den işlem yapılmış tek akpli gördün mü? eski akpli ise olabilir ama halen akpli ise olmax.memleketin çivisi çıkmış savcı hakim kalmamış bu ülkede polis zaten öyle alayı akpli.

Avatar
Akp kimlerin partisi 2 yıl önce

akp kimlerin partisi olduğunu böylece net bir şekilde ortaya koymuş oldu. demekki her türlü yolsuzluk ve rant işine imza atmakla kalmayıp üstüne üstük utanmadan belediyeden maaş alan mafyatik yapıya bütün uşak karşı olsa akp genel merkezi destek oluyormuş. şu işe bakın haberde nerdeyse akpartinin tamamı adamların hırsız olduğunu genel merkeze belirtir dosyalar götürmüş son olarakta ilçe başkanları götürmüş. ödül olarak vazifeden alınmıslar. bravo akp.

Avatar
Yücel akca 2 yıl önce

cahanla servetin yaptıkları bu kadar ortadayken ve onlarla ilgili uşak'ta bi tane iyi bişey söylenmezken sen git merkez ilçe başkanını istifa ettir olacak iş değil oyum da hakkım da haram olsun ak parti artık samimi davranmıyor

Avatar
cahanın üstü çizildi @Savcılar görevde 2 yıl önce

nurullah cahan en son 31 ağustos tarihinde yani üç ay önce nihat zeyberkçi ile fotoğraf verdi. o tarihten sonra hiç bir bakan yada genel merkez yetkilisi ile fotoğrafı bile yok ankarada. kimse yüzüne bakmıyor çünkü üzeri çizildi ve gözden çıkarıldı.sahi son genel merkez ziyaretçisi de 17 eylül tarihinde oldu yerel yönetimler sorumlusu genel başkan yardımıcısı gelmişti o tarihten beri belediyenin kapısını çalan bir tek ankaradan yetkili yok. yakındır. müfettişlerin ziyarete gelmesi.

Avatar
cengo 2 yıl önce

her zaman dedi ak parti ilçe başkanlığına yakışmıyır
kuşda ile yakışmıyor
meclis üyeleri meclise
başkanda belediyeye
vekillerde .... ak partimiz uşak için hiç doğru seçim yapamadı ama reis için çiğ tavuk yıyoruz