Ali Erdoğan'ı Üç Ayda Hapse Tıktıramazsam, Bırakır Dönerim Diyen Ufuk Bey, Uşak BARO'su Seni Bekliyor!

Uşak Barosu'nda "niçin Belediye Başkan Yardımcısı olmak istiyorsun? Oysa Nurullah Cahan, çok başarısız bulunuyor ve halk beğenmiyor. Seninse siyasi geleceğin olabilir, niçin böyle bir kadroda adının anılmasına göz yumup, politik geleceğinle oynuyorsun? sorularını soran Baro'daki Avukat arkadaşlarına; "benim derdim Ali Erdoğan'dan 5 yıl boyunca yaptığı bütün yolsuzlukların hesabını sormak, göreve başladığım andan itibaren en geç üç ay içinde onu hapse attıracağım" diyen Ufuk Uğur göreve geldiği günden beri sessiz ve geri de dönmedi. Biz de hatırlatalım istedik.

25 Ekim 2015 Pazar 22:04
Ali Erdoğan'ı Üç Ayda Hapse Tıktıramazsam, Bırakır Dönerim Diyen Ufuk Bey, Uşak BARO'su Seni Bekliyor!

Bilindiği üzere 2009-2014 yılları arasında Uşak Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ali Erdoğan'ın; 2005'te OSB Müdürlüğü'nden maaş alabilecek kadar zor durumda iken, yani üzerinde doğru dürüst bir malı mülkü yokken, beş yıl Belediye Başkanlığı'nın ardından eşinin üzerinde bulunan arsaları da göz önünde bulundurursak, Belediye Başkanlığı bitmeden Uşak'ın en zengin isimleri arasında yerini aldığı iddia edilmişti. Ali Erdoğan'ın özellikle eşi şehir plancısı Aysun Erdoğan'ın üzerinden ciddi imar rantları gerçekleştirdiği iddiaları o dönem sık sık gündeme getirilmişti. Aysun Erdoğan'ın Gaziantep'teki sınıf arkadaşı şehir plancısı Taha Orhan ile birlikte pek çok parselasyona imza attığı ve bu parselasyon işleri esnasında bir takım usulsüz işler çevirmek sureti ile değeri milyonlara varan arsalara sahip olduğu yönünde iddialar o dönem yazılmış çizilmişti. 

Uşak Belediyesi'ne Mesut Apaydın döneminde maaşlı avukat olarak işe alınan ve sonraki dönemde Ali Erdoğan'ın işten çıkarttığı H. Ufuk Uğur, hukuk bürosu açmış ve Ali Erdoğan'ın pek çok yolsuzluk iddiası olan iş ve icraatını mahkemeye taşımıştı. Uşak Belediyesi'ne ve Ali Erdoğan'a onlarca dava açan H. Ufuk Uğur'un açtığı pek çok dava halen yargı aşamasında. Ancak Ufuk Uğur; Ali Erdoğan'ın davalarına bakan Ağır Ceza Reisi ile arasının çok iyi olduğunu her ikisinin de Gülen Cemaati bağlantısı nedeni ile birbirini kolladığı iddialarını dillendirir dururdu. Yine aynı dönem bahsi geçen Ağır Ceza hakiminin eşi ile Ali Erdoğan'ın eşi Aysun Erdoğan'ın tatil beldelerinde çekilmiş resimleri de sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmıştı. Aynı şekilde Ufuk Uğur, Ali Erdoğan'ın kendisine dava açan bir savcının kızını belediyeye işe almak sureti ile adaleti etkilemeye çalıştığı iddialarını vs. sıralar dururdu. Yani Ufuk Uğur her fırsatta, "hakim ve savcılar paralelci olmasa ve bende belediyedeki evrak ve belgeleri tam olarak ele geçirebilsem, vakıf olsam Ali Erdoğan'ı cezaevinde yıllarca yatırırım" der dururdu. Kendisi de bir hukukçu olan Ufuk Uğur'un, Ali Erdoğan'ı yıllarca cezaevinde yatırabilecek kadar suçu Ali Erdoğan işlemiş midir? Elbette ki bilme şansımız yok. Ancak Ali Erdoğan'ın 5 yıl içerisinde elde ettiği devasa servet gerçekten kafa karıştırır nitelikte. 2004'te Belediye Başkanlığı'ndan ayrıldığında üzerinde doğru dürüst bir malı olmayan bir ismin ikinci kez başkan olduğu dönemde böylesi bir servete sahip olması ve gerçekten de savcı kızı işe yerleştirme işlemi doğru olunca insanın aklına yatıyor Ufuk Uğur'un söyledikleri.

Her neyse seçim oldu ve her partiyi deneyen ancak hiç bir parti aday göstermeyince meydandan çekilmek zorunda kalan Ali Erdoğan'ın yerine, AK Parti adayı Nurullah Cahan seçilmişti. Nurullah Cahan seçildikten bir müddet sonra, geçtiğimiz Temmuz ayında Ufuk Uğur'un Başkan Yardımcısı yapılacağı dedikoduları yayılmaya başladı. Asılsız dedikodunun pek çıkmadığı ve dedikodu gibi görülen inanması güç pek çok sözün aslının olduğunu sonradan müşahade ettiğimiz bir kent olan Uşak'ta, dedikodu gazeteleri de oldukça iyi çalışır malumunuz ve herkes olmadan duyar olacakları. İşte böyle bir dönemde Adliye'de bulunan BARO odasında Avukat arkadaşları işin aslını sorar Ufuk Uğur'a; Uğur doğrulayınca bazı avukatlar; "Deli misin? Nurullah Cahan'ın başkanlığından halk hiç memnun değil, senin politik geleceğin mahvolur" şeklinde uyarınca Ufuk Uğur, Başkan Yardımcısı olmayı sadece Ali Erdoğan'a 5 yıllık yolsuzlukların hesabını sormak için istediğini belirtiyor. Avukat arkadaşları Ufuk Uğur'a, "Nurullah Cahan buna müsade etmez Ufuk Bey, zira kendisinin de daha şimdiden yolsuzluklarla adı anılır oldu" şeklinde çıkışması üzerine Ufuk Uğur; "3 ay içinde Ali Erdoğan'ı cezaevine attıramazsam, Nurullah Cahan O'nu kollarsa, geri döner gelirim, bırakırım Başkan Yardımcılığını" diyor.

Şimdi Uşak Haber Merkezi ekibi olarak bu olayı hatırlattığımız Ufuk Uğur'a sesleniyoruz. Şayet sözünün eri ise; Ali Erdoğan'ın bahsettiği yolsuzluklarını ortaya çıkartsın. Kaldı ki bütün evraklar, belge ve bilgiler, uzanabileceği kadar yakınında. İhalelere kimler girmiş, nasıl usulsüzlükler yapılmış, İmar da nasıl dalavereler ile rantlar elde edilmiş, hepsini de az hukuk bilen bir insan incelese tespit edebilir. Ne duruyorsun yapsana. Eğer sen bütün belge ve bilgilere ulaştın, Ali Erdoğan'ın usulsüzlüklerini bulamadınsa bizden yardım iste, bizim sana önereceğimiz bir arkadaş var, hepsine vakıf olan. Yok Nurullah Cahan ile Ali Erdoğan arasında bahsedildiği gibi gizli bir anlaşma var ve Nurullah bey bu dosyaların üstüne gitmediği gibi kapatılması yönünde telkinlerde bulunuyorsa da bunu Uşak halkı ile paylaş. Aksi takdirde sen ya yıllarca Ali Erdoğan'ı yolsuzluk yapmakla suçlarken iftira etmiş olursun ya da bu davranışınla Başkan Yardımcılığın bittiğinde Baro'da avukat arkadaşların arasında alay konusu olursun. Zira bizi sıklıkla arayan bazı avukat arkadaşların, kendine tanıdığın 3 aylık sürenin dolduğunu ve hatırlatma vazifesini bizim yapmamızı söylemekte. Bizden hatırlatması; elçiye zeval olmaz. BARO'daki avukat arkadaşların seni BARO'dan bekliyor!


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 47 yorum mevcut

  • Muzaffer uygur 1 yıl önce yorumlandı

   Noldu? Attırdı mı?

  • Gerçekler 1 yıl önce yorumlandı

   Ali yi ve eşini tanımadan yorum yazanlar ilahi adalet tecelli edecektir ALLAH hepinizi ıslah etsin

  • BEDDUA 2 yıl önce yorumlandı

   ufuk başkanim sözünüzü tutun.attirin şu kari-koca hirsizlari içeri...

  • bedüş 3 yıl önce yorumlandı

   tutsana lan sözünü ufukcukk :)

  • beddua 3 yıl önce yorumlandı

   ali Erdoğan ve Aysun Erdoğan ı hapishane paklar

  • çoktann 3 yıl önce yorumlandı

   aslanı kedilere çoktan boğdurdular ...

  • ALİ ERDOĞAN 3 yıl önce yorumlandı

   yi̇ği̇t mi̇ yolsuzluk mu yapti
   eeeyyy chp li̇ler hem adami yüzlerce olayda yosuzluk yapti di̇ye mahkemeye veri̇yorsunuz hemde mi̇lletveki̇li̇ adayi yapiyorsunuz bu nasil ri̇yakarlik bi̇rde üç mi̇lletveki̇li̇ adayi çikartiyosunuz aldiniz bi̇ri̇ni̇ gene

  • Belediyeci @Belediyeci 3 yıl önce yorumlandı

   erol napıyo bu aralar

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366