Banaz'da Adeta Devlete Tuzak Kurdurulmuş ve Hukuksuzca Düzeni Kuran Firmaya Rant Sağlanıyor!

Uşak'ta hangi isimler cemaat adı altında paralar toplayarak Uşak halkını dolandırdı? Kimler hangi paravan şirketler üzerinden naylon faturalarla iş çevirdi? Uşak'ta halkın beklentilerinin analiz edildiği dev anketin analizinde hangi çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı? Uşak'ta iş dünyası düştüğü dar boğazdan nasıl kurtulabilir? Uşak'taki hangi köklü sanayiciler iflasın eşiğinde? Banaz'da kurulan TEDES'ten kimler ne çıkar sağlıyor? Hangi kanunsuz yollarla özel şirketlere TEDES'ten pay aktarılıyor? Hepsi ve daha fazlası haberimizde ve haberimizin videosunda...

15 Ocak 2016 Cuma 03:31
Banaz'da Adeta Devlete Tuzak Kurdurulmuş ve Hukuksuzca Düzeni Kuran Firmaya Rant Sağlanıyor!

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Gündemdeki gelişmeleri ve gündemi meşgul eden önemli konuları değerlendirdiğimiz Gündeme Dair programında yine merak edilenlere cevap aradığımız dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik. Gazeteci Ferhat Karaturp’un moderatörlüğünde gerçekleşen programda Gazeteci – Yazar Nurullah Çavuşoğlu, Mustafa Yüce ve Vedat Orhan yine çarpıcı analizler ve bakış açıları sunarak önemli noktalara temas ettiler. Rus uçağının düşürülmesi ve akabinde iş dünyasında özellikle Uşak iş dünyasında ekonomik olumsuzlukların ortaya çıkması, Banaz’da kurulan ve bir süredir faaliyette olan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) hakkındaki bilinmeyenler ve son dönemde yeniden körüklenmeye ve varlığına inandırılmaya çalışılan Şii-Sünni ayrımı konularını ele aldığımız röportajımızın detayları haberimizde…

UŞAK’TA CÜBBE, SARIK GİYEREK, DİN, KİTAP, PEYGAMBER DİYEREK İNSANLARI DOLANDIRANLARI İSİM İSİM DEŞİFRE EDECEĞİM!

Uşak Haber Merkezi Haber Editörü Ferhat Karaturp, Gündeme Dair programının açılışını Gazeteci Yazar Vedat Orhan ile yaptı. Vatani görevini yapması nedeniyle bir süredir Uşak’tan ayrı kalan ve geçtiğimiz günlerde terhis olarak yeniden aramıza katılan Vedat Orhan,  bu süre zarfında vatani görevi öncesi başlattığı ve İhanetin İslam Coğrafyasındaki Adı Nakşibendilik konulu yazı dizisine değinerek; yazıya bir süre ara vermek durumunda kaldığını, bunun ise gerek ülke genelinde gerekse Uşak bazında yeni gelişmelerin meydana geldiğini ve bu gelişmelere de yazı dizisinde yer verilmesi ihtiyacından kaynaklandığını ifade etti. Yazıya özellikle Uşak yerelinde önemli ilavelerin yapılacağını da belirten Orhan, cemaatlerin hangi kanallarla ve dini sömürerek paralar topladığını, bu paraları nerelerde kullandıklarını, kimlerin din adına para toplamış gibi yaparak insanları dolandırdıklarını ve daha birçok konuyu bizzat bu usulsüz ve yolsuz işlemlerin içinde olan insanları da isim isim ifşa ederek Uşak ve Türkiye kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.

MARKA AJANS’TAN UŞAK’TA DEV KAMUOYU ÇALIŞMASI!

Gazeteci-Yazar ve aynı zamanda Marka Ajans’ın sahibi Mustafa Yüce’nin görüşleri ile söze devam edilen programda Yüce; Uşak halkının nabzını tutmak adına Marka Ajans olarak bir çok çalışmaya imza attıklarını, kentteki siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik anlamda bir çok konuda halkın beklentilerini analiz ettiklerini ve önümüzdeki günlerde de tüm alanlarda Uşak halkının düşüncelerinin derlendiği bir çalışmanın sonuçlarını da yine kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

RUSYA İLE İLİŞKİLERİ BOZMAK AKILLA BAĞDAŞMAYACAK BİR DAVRANIŞTIR!

Gündeme Dair programında değerlendirilen ilk gündem maddesi Rus uçağının düşürülmesinin ardından bozulan Türkiye-Rusya ilişkileri ve bu olumsuzluğun piyasalara ve özellikle Uşak iş dünyasına yansımaları konusu masaya yatırıldı. Konuyla ilgili Karaturp’un sorularını cevaplandıran Gazeteci – Yazar Nurullah Çavuşoğlu yine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Rusya’nın gerek deri gerekse tekstil sektörü açısından Uşak bazında önemli bir ülke olduğunu belirten Çavuşoğlu; “Rusya, Türkiye ile son döneme kadar iyi ilişkiler içerisinde olan bir ülke. Doğalgazı en ucuz aldığımız, meyvemizi sebzemizi üretip sattığımız, sportif anlamda tercihini bizden yana kullanan, turizm anlamında halkının daha çok ülkemizi tercih ettiği ve kaybedilmesi akılla bağdaşmayacak önemde bir ülkedir Rusya.” Şeklinde konuştu.

ÜLKEYİ YÖNETENLER, İŞ DÜNYASININ BU ÜLKENİN KALBİ OLDUĞUNU BİLİR!

“Rus uçağını düşüren zihniyet, hangi akla hizmet bunu yaptıysa bu işi tamir etme yoluna da gitmiyor, iş dünyasını dinlemeye gazeteci gidiyor” diyen Çavuşoğlu; “iş dünyası maalesef kan ağlıyor. Uşak’ta saygın ve köklü olarak bilinen bazı sanayiciler iflas-erteleme talebinde bulundular. Yün sektöründe, battaniye sektöründe, beton sektöründe ve deri sektöründe birçok sanayici kepenk kapatır oldu. Durum hiçte iç açıcı değil. Şimdi sen bacasız sanayi turizmi elimizden al, bacalı sanayiyi elimizden al, tarım ve hayvancılığı bitir, madenleri götür yabancılara teslim et, oyuncak arabalar göstererek araba üretiyoruz, uçak yapıyoruz diye yalan söyle milleti avut, sonra da ben ülke yönetiyorum de. Böyle ülke yönetilmez. Ülkeyi yönetenler, iş dünyasının bu ülkenin kalbi olduğunu bilir.” İfadelerini kullandı.

UŞAK VALİSİ OKUR VE UTSO BAŞKANI MUSTAFA KUVVET, SANAYİCİ VE İŞADAMLARININ SORUNLARINI DİNLEYEREK ÇÖZÜMLER ÜRETMEYE ÇALIŞIYORLAR!

Üretim yapılan tüm sektörlerde yüksek maliyetlerin iş dünyasında olumsuz etkiler oluşturduğunun altını çizen Çavuşoğlu, vergiler ve maliyetli para ile iş adamlarının bir şeyleri yapmak adına çaba harcadığını ancak başarılı olmadığını belirtti. Uşak Valisi Ahmet Okur’un iş dünyasındaki sıkıntılara yönelik neler yapılabileceği konusunda iş adamları ile bir araya gelerek çözümler üretmek adına çalışma içerisinde olduğu yönünde duyumlar aldığını söyleyen Gazeteci Çavuşoğlu; benzer bir çalışmayı da UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet’in yaptığını, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın farklı sektörlerden üyeleri ile bir araya gelerek sektörel sorunları dinlediğini ve çözüm önerilerini paylaştığını ifade etti.

SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARI, BAĞLI BULUNDUKLARI BELLİ GURUPLARIN ÇIKARLARI GEREĞİ BİR ARAYA GELEMİYOR!

İş dünyasının yaşanan bu olumsuzluklar karşısında alarma geçmesi gerektiğini ancak Uşaklı işadamlarının bunu başaramadığını belirten Çavuşoğlu; iş dünyasının şöyle bir sıkıntısı var. Bizim iş adamlarımız bir araya gelmez. Neden? Çünkü birisi Gülencidir, birisi CHP’lidir, birisi MHP’lidir, birisi Menzilci’dir. Bağlı bulundukları grupların çıkarları gereği iş adamlarımız bir araya gelemezler. Benim ideolojim, inancım beni bağlar. Pekala biz farklı görüşte de olsak ticari ilişki kurabiliriz. Ancak bu söz konusu sebeplerden dolayı mümkün olmuyor. Bu durum esnaflığa da yansımaya başladı. Tabiki de bu husus yöneticilerin işine geliyor, çünkü yönetmesi kolay oluyor” diye konuştu.

BİRLİKTELİK SAĞLANABİLİRSE UŞAK’IN DAHA DA GELİŞECEĞİNİ BİLİYORUM!

Uşak’ta bir alanda yatırım yapılacağı zaman ya da bir alanda markalaşma olacağı zaman diğer gruplar tarafından bir anda tü kaka ilan edilme durumu söz konusu olduğuna da dikkat çeken Nurullah Çavuşoğlu, Uşak’ta Geri Dönüşüm sektörünün canlandırılması gerektiğini belirtti. Uşak’ın şu an iyi niyetine inandığı bir Valisi olduğunu belirten Çavuşoğlu; “giden Vali Seddar Yavuz maalesef siyasi iç çekişmelerin bir aktörü haline geldi ve AKP İl Başkanı gibi davranmakla eleştirildi. Belediye Başkanı’nın dümen suyuna girdi neredeyse ve hep onun istediği tarza bir hareket alanı kendine belirledi. Üniversitede, OSB’de, Karma OSB’de işadamlarını hep karşısına aldı ve bu açıdan da sıkıntılar oluştu. Yeni gelen Valimiz ise tabi tanımaya çalışıyor şu an Uşak’ı. Daha iyi niyetli ve olumlu yaklaşıyor gibi olaylara. Ben, siyasilerimizin, partilerin önde gelenlerin politize olmaktan ziyade birlikteliği sağlayabilirlerse Uşak’ın daha da gelişebileceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

UŞAK HALKINA YİNE TİYATRO OYNANIYOR!

Gündeme Dair’in bir diğer gündem maddesi olan ve Uşak kamuoyunda da son dönemlerde sıklıkla konuşulan konular arasında yerini alan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) hakkında da açıklamalarda bulunana Gazeteci Çavuşoğlu, yapılan uygulamanın hukuksuz olduğunu belirtti. Bu konuda da Uşak halkına bir tiyatro oynandığına vurgu yapan Çavuşoğlu; Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı ile Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın arası açıkmış izlenimi veriliyor ve bu arada Uşak Belediye Başkanı’nın lehinde yayın yaptığı bilinen internet gazeteleri ve gazeteler aracılığıyla Banaz Belediyesi’nde yapılan işe güya sert eleştiriler getiriliyor. Benim hiç beklemediğim gazeteciler bir telaş içerisine giriyor. Anlamlandıramadık önce ama sonrada çözük olayı” şeklinde konuştu.

UŞAK’A DA KURULACAK OLAN TEDES’İ UŞAK HALKININ SİNDİRMESİ VE DURUMA MEŞRUİYET KAZANDIRILMASI İSTENİYOR!

Yapılan uygulamada varolan bir kanunsuzluğun söz konusu olduğunu belirten Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; “hız limitine takılan araçlara devletin kestiği ve tahsil edilen cezanın bir kısmı Banaz Belediyesi’ne bir kısmı ise sistemi yapan firmanın hesabına aktarılıyor. Yani devlet kendine ortak alıyor. Bu kanunen de mümkün değil. Burada atlanan esas nokta şu; burayı kanunen sanki meşruymuş gibi tartıştırıyorlar, eleştirilenler de yine aynı şekilde eleştiriyorlar. Peki neden bu şekilde yapıyorlar derseniz; bu sistem Uşak’ta da kurulacak. Uşak Belediyesi’ne yakın basın kuruluşları da bu durumu eleştirir gibi yaparak Uşak halkının bu durumu sindirmesini sağlıyor. Nasıl olsa kurulacakmış moduna halkı getirerek, meşruiyet kazandırılmak isteniyor uygulamaya.” İfadelerini kullandı. Yapılan uygulamanın kanuna uygun olmadığının altını bir kez daha çizen Gazeteci Çavuşoğlu daha şeffaf bir şekilde yeniden ihaleye çıkılarak uygulamanın yeniden yapılandırılması gerektiğini de sözlerine ekledi. 

NOT: Son günlerde ısrarla körüklenmeye çalışılan ve varlığı ispat edilmek adına bir takım oyunlar oynanan Şii-Sünni çatışması konusundaki değerlendirmemizin yer aldığı haberimizi önmüzdeki günlerde siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.Banaz'da Adeta Devlete Tuzak Kurdurulmuş ve Hukuksuzca Düzeni Kur

Banaz'da Adeta Devlete Tuzak Kurdurulmuş ve Hukuksuzca Düzeni Kuran Firmaya Rant Sağlanıyor!Uşak'ta hangi isimler cemaat adı altında paralar toplayarak Uşak halkını dolandırdı? Kimler hangi paravan şirketler üzerinden naylon faturalarla iş çevirdi? Uşak'ta halkın beklentilerinin analiz edildiği dev anketin analizinde hangi çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı? Uşak'ta iş dünyası düştüğü dar boğazdan nasıl kurtulabilir? Uşak'taki hangi köklü sanayiciler iflasın eşiğinde? Banaz'da kurulan TEDES'ten kimler ne çıkar sağlıyor? Hangi kanunsuz yollarla özel şirketlere TEDES'ten pay aktarılıyor? Hepsi ve daha fazlası haberimizde ve haberimizin videosunda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 14 Ocak 2016 Perşembe

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • Soygun @a .tekeli 2 yıl önce yorumlandı

   oltacının, keleşin olduğu yerde soygun 3. göbek adı olarak kullanılır. zafer arpacı 1 haftalığına başkanlığı verse döndüğünde belediye ye kilit vurur. soygun soygun...

  • a .tekeli 2 yıl önce yorumlandı

   banaz afyon çıkışında tam bir soygun var 78 .k.m gidiş gelirken 80 k.m afyona sabah gittim öğlen geldim iki defa 189 tl.aynı gün ceza yedim benden alınan para lar haram olsun kimler aldıysa

  • kaçmaz @hasan kaçar 2 yıl önce yorumlandı

   ne kadar iyi takip ediyormuşsun, ona tedaş değil tedes diyorlar kardeş. senin tedaş dediğin elektrik dağıtım şirketi, tedes trafik elektronik denetleme sistemi'dir. öğrende öyle yaz bari.

  • İş Adamı 2 yıl önce yorumlandı

   utso başkanı mustafa kuvvete çalışmaları ve gayreti için çok teşekkür ederim. iş adamlarımızla ilgili sözleriniz çok doğru. cemaatçiler uşakın kalkınmasını istemedi hiç ve iş adamları gruplar olarak bir araya gelemiyor. aslında karma osb başkanı karahallı'da bence iyi niyetli kuvvet ha keza öyle ama osb'deki belirsizlikte bir an önce bitirilmeli ve iş adamları bir araya gelip bu söylediklerinizdeki gibi bir mantıkla uşakı ve sanayiyi ayağa kaldırmaya çalışmalı bence.

  • Vali Okur 2 yıl önce yorumlandı

   uşak valisi bu övgülerinizi haketmiyor bence nurullah. v bir şeyler yapmak istiyorsa öncelikle nurullah cahandan uzak durması gerek bence.

  • hasan kaçar 2 yıl önce yorumlandı

   vay anasını demek hiç bir şey bizim gördüğümüz gibi değil uhm olmasa gerçekleri hiç öğrenemeyecegiz anasını satem. tedaş uşak a da kurulacak demek ha. akp değil cahan defol uşaktan.

  • ersin 2 yıl önce yorumlandı

   vedat orhan in yazı dizisinin devamını zaten merakta idim bu videodan sonra hepten merak edeceğim hemen yayinlasa bari bir an önce

  • Koray 2 yıl önce yorumlandı

   rusya uçağını düşürenler sanayicinin çektiği çileyi dinleyeceğine muhtarlarla sözde tarihçilerle bir araya gelip ülke meseleleri tartışıyor komedi gibi yaaa

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366