Belediye'de çalışan 50 memur hakkında 137. madde gereği tedbiren görevden uzaklaştırma kararı alındı


Belediye'de çalışan 50 memur hakkında 137. madde gereği tedbiren görevden uzaklaştırma kararı alındı

Uşak Belediyesinde tam 50 memur darbe girişimi gerekçe gösterilerek görevlerinden uzaklaştırıldı. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan imzalı görevden uzaklaştırma yazısını ellerine alan memurlar ne yapacağını şaşırmış durumda. Görevden uzaklaştırma alan memurların bir kısmının FETÖ bağlantısı ihtimali kayda düşülürken pek çoğuna en küçük bir gerekçe gösterilmemiş olması ve siyasi görüşlerinin CHP'ye yakın olarak bilinmesi de ayrıca kafaları karıştırmakta ve acaba Belediye Başkanı bu bahane ile CHP'li memurları, tamamen belediyeden uzaklaştırma derdine mi düştü? Sorusunu akıllara getirmekte. Peki şimdi ne olacak? Yada görevden uzaklaştırma verilen Memurlar ne yapmalı? 657 Sayılı Devlet Memurları kanununun 137. Maddesi gereği görevden uzaklaştırılanlar işten el çektirilen memurların durumu ne olacak? Bu kadar çok sayıda belediye personeli vardı FETÖ'ye bulaşmış ve madem biliniyordu, Belediye Başkanı 2 yıl neyi bekledi. İşte Görevden uzaklaştırılanların listesi ile birlikte tüm bu soruların cevapları...

22 Temmuz 2016 Cuma 19:32
Belediye'de çalışan 50 memur hakkında 137. madde gereği tedbiren görevden uzaklaştırma kararı alındı

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Türkiye FETÖ Terör Örgütü tarafından girişildiği söylenen bir darbe girişimi ile karşı karşıya kaldı. Darbenin aynı gece bastırıldığının ilan edilmesine rağmen insanları sokağa çağırmayı bırakmayan ve her akşam insanları meydanlara toplamak için gayret gösteren Hükümet ve yetkilileri ayrıca, tedbiren yaptıklarını söyledikleri bir dizi icraat yapmayı sürdürdüler. Geçtiğimiz gün tüm bunların üzerine birde OHAL İlanı gerçekleştirildi. Yani bütün Türkiye'de Olağanüstü hal ilan edildi.

Fetö yada paralel terör ögütü ile mücadele kapsamında günlerdir pek çok Devlet Memuru ve asker görevlerinden el çektirildi, pek çok sayıda kamu görevlisi de gözaltına alındı yada tutuklandı. Bu gelişmelere paralel olarak geliştiği söylenen bir dizi gelişme de Uşak Belediyesinde yaşandı. 

Edinilen bilgiye göre Uşak Belediyesinde memur olarak görev yapan 50'ye yakın personele bu gün görevden uzaklaştırıldıklarına ilişkin yazı tebliğ edildi. Görevden uzaklaştırılan belediye personelleri arasında seçimlerde CHP'den aday adayı olmuş gibi isimlerin yanısıra, kamuoyunda CHP ve MHP'ye malolmuş isimler de var. Uşak Haber Merkezi ekibi olarak, yakından takipçisi olacağımız ve bu haberimizde listesini yayınlayacağımız görevden uzaklaştırma kararı ne anlama geliyor? Memurlar şimdi ne yapmalı? Gibi soruların cevaplarını arayacağız.

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu karar ihtiyati (ilerisi düşünülerek alınan önlem) bir karardır. Yani bu karar kesinlikle kalıcı olmamakla birlkte yaplan soruşturmaların selahiyetinin sağlanması bakımından tedbiren alınmış bir karardır. Görevden uzaklaştırıldığı tebliğ edilen memurlarla ilgili ilk 10 gün içerisinde soruşturma başlatılmak zorundadır ve 3 ay içerisinde de sonlandırılmak zorundadır. Şayet soruşturma en geç üç ay içersinde sonlandırılmamış olursa çalıştığı kurum amiri soruşturmaya muhatap memuru görevine geri döndürmek zorundadır.

Görevinden uzaklaştırılan memurun yapılan soruşturma suçsuz çıkması ve görevden uzaklatırmaya değer bir durumunun olmadığınn soruşturma sonunda ortaya çıkması halinde, görevden uzaklaştırma kararı alan daire amirine dava açabilir ve her türlü hakkını arayabilir. Memuru görevden uzaklaştırdıktan sonra memur hakkında derhal soruşturmaya başlamıyan, keyfi olarak veya garaz veya kini dolayısiyle bu tasarrufu yaptığı, yaptırılan soruşturma sonunda anlaşılan amirler, hukuki, mali ve cezai sorumluluğa tabidirler.

Görevden uzaklaştırılan memurların maaşları ne olacak peki? Görevden uzaklaştırma kararı verilen memurlar maaşlarının 3'te 2'sini almayı sürdürürler ve buen fazla üç aysüreyle gerçekleşebilir. 3. Aydan itibaren şayet görevinden uzaklaştırılan memurun suçlu bulunup işten tamamen el çektirilmesi kararı verilmediği sürece maaşını 3. aydan itibaren tam olarak almaya başlar.

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak konuya ilişkin ilerleyen zamanlarda paylaşımlarımızı sürdürerek konunun takipçisi olacağımızı belirterek, tabiri caizse "yaşın yanında kurunun da yanmaması" yada yaşanan OHAL'in siyasilerce fırsata dönüştürülüp, siyasi linç vasıtası yapılamaması için üzerimize düşen vazifeyi ifa edeceğimizi beyan ile beraber görevden uzaklaştırılan Belediye personeli olarak görev yapan memurların isim listesini, ilgili personellerin ailevi sıkıntı yaşamamaları nedeniyle sadece baş harfleri olarak yayınlıyoruz.

T.C.

Ö.H.K.

T.Y.

T.A.

M.K.

M.E.

M.Ş.

U.T.

M.Ç.

M.G.S.

O.T.

Z.K.

S.Ö.

M.T.

M.Ö.

Ö.Y.

I.A.

O.T.

Y.D.

İ.M.

S.U.

M.E.K.

M.A.K.

M.K.

E.S.

D.E.

M.B.

O.Z.

A.T.

E.S.

G.K.

S.A.

R.Y.

E.G.

U.Ç.

E.P.

C.D.

H.G.

A.K

İ.A.K.

K.K.

M.D.

Y.E.Y.

D.T.

S.A.

M.A.T.

İ.T.

M.O.

D.G.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 36 yorum mevcut

  • FETÖ'nün başkenti 11 ay önce yorumlandı

   Uşak!..
   ☆Hücreleri:
   1. Derece: Isparta, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Denizli.
   2. Derece: Batman, İzmir, Edirne, Manisa.

  • Ceylan 1 yıl önce yorumlandı

   unutmak ne mümkün iki cihanda yaşattıklarını misliyle yaşasînlar hakkımızı helal etmiyoruz.en sevdiklerinde ve kendilerinde yaşasınlar.evlatlarında görsünler.

  • Soru? 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah cahan efendi, belediyede bu 49 memur haricindeki diğer memurlara kefil misin

  • Ak partili 2 yıl önce yorumlandı

   belediyeden uzaklaştırılan memurlar 5,6kışıhariç hiç birinin fetoşla alakası yok büyükiftira ile memuriyetlerine son vermek siteyen başkan yardımcısı ufuk uğur bakalım bu iftira yla onca yuvayı dagitmanin günahlarını nasıl ödeyecek sözüm ona önce personel müdürünü açığa alsın fetoşcular hala belediyede bir taneside akm de salonlara bakıyor biride su arıza şefi gerçeklerin er yada geç ortaya çıkma gibi bir huyları vardır hatırlatırım.
   akp il yönetiminde temizlik ne zaman olacak yoksa oyuna meydanlarda devam mı edecekler recep tayip erdoğan reis bunları yemez size söyleyeyim.
   greçetn akpartili olan sapla samanı ayırır.

  • Vatandas 2 yıl önce yorumlandı

   ssuccu olmayan bircok insanin ismi zikrediliyor takmai isimlerle gidin delilleriyle savciya bilgileri verin belgeniz yoksa iftira atmayin iftira degilse zaten isminizi verirsiniz korkmadan

  • kurunun yanında yaş yanmasın.. 2 yıl önce yorumlandı

   herkes paralel illetinin kökünün kurutulmasından yana ama kurunun yanında yaşda yanmasın bunun hesabına ahirette veremezsiniz...paralelci şerefsizleriyse kesinlikle devlet kurumlarında barındırmamak lazım...

  • 1453 2 yıl önce yorumlandı

   bu paralel çete mensubları madem tüm kurumlardan temizleniyor suç varsa ayrım yapılmamalı yine dayısı olan paça yı kurtarıyor ulubey anadolu lisesinde görevli edebiyat öğr. ali karahan bilinen en meşhur feto culardan ama yıne sıyırmış paçayı , hayırdır ?

  • anti paralel 2 yıl önce yorumlandı

   özellikle dikkat edilmesi gereken ali erdoğan zamanında belediyeye sözleşmeli girenler tabiki mhp lilerin çocuklarıdır. fakat istifa sonrası sözleşmeli olarak aldıklarının hepsi hazım sesli veya üst düzey paralel desteği ve onayıyla sözleşmeli olmuşlar paralel referansı getirmeyenler sözleşmeli olamamışlardır.ve daha sonra kadroya geçmişlerdir. ilk dönem sözleşmelilerde kadro alana kadar paralele hizmet etmişlerdir.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv