Belediyenin Rekor Çalışma Videosunu, Uşak Halkı Topa Tuttu!

Uşak Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde sosyal medya ve resmi internet sitesi üzerinden paylaştığı görevde bulundukları iki yıllık süreçteki çalışmaları kapsayan video Uşak halkı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. İşte Uşak halkının Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ekibinin hazırladığı videoya, kendi Facebook sayfası altına yorum atmak sureti ile gösterdiği tepki...

05 Şubat 2016 Cuma 11:55
Belediyenin Rekor Çalışma Videosunu, Uşak Halkı Topa Tuttu!


Uşak'ı hayvan hakları savunucularını ayağa kaldıracak tarzda hareketler içerisine girerek bütün Türkiye'nin gündemine getirmesiyle ünlü Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, göreve geldiğinden bu yana yaptıkları icraatları anlattığı bir video çalışması hazırlatmış. Geçtiğimiz günlerde Caddelerin kenarlarını otopark yaptığı ve halka ek külfet çıkardığı haberini bile kamuoyuna bir büyük buluş yapmış edası ile sunan ve müjdeli bir habermiş gibi algıları kendince oynamaya çalışan Uşak halkının özellikle Facebook'tan yakınen tanıdığı Belediye Başkanı Nurullah Cahan; az zamanda çok işler başardık gibi klişe bir sloganla birlikte, iki yıl içerisindeki yaptıkları çalışmaları ortaya koydu. 

Uşak Belediyesi logosu ile yayımlandığı için bütçesinin belediye tarafından karşılandığını düşündüğümüz bahse konu video Nurullah Cahan'ın içine girdiği fotoğraf ya da kamera karelerinin içerisinden artistik diyebileceğimiz tarza yakın olanlarının ard arda sıralanmış hali gibi görünüyor. Bahse konu videonun içeriğine de kısaca değinecek olursak; girişinde Ali Erdoğan'ın bıraktığı bazı enkazların yada Erdoğan ile ilgili kötü intiba oluşturacak o döneme ait insanın içini karartan bir takım görüntülerin ard arda eklenmesinden oluşmuş kayıtlar var. Yaklaşık bir dakika boyunca Uşak sanki Nurullah Cahan gelmeden önce umudunu yitirmiş bir türlü köylükten kurtulamamış, ilkel bir kent havasında imiş gibi gösteriliyor. Tam Uşak halkının umudu tamamen kesilmişken imdada Nurullah Cahan ve ekibi yetişiyor. Bu esnada Nurullah Cahan ve ekibi Kurtlar Vadisi ekbivari bir tarzda yürürken görüntüleri sunuluyor. Uşak nefes dahi alamaz olmuşta Nurullah Cahan ve ekibi nefes aldırmaya gelmiş, değişimi gelişimi ve huzuru Uşak halkına yaşatmak için gelmiş bir ekip olarak lanse ediliyor. Tabi ekibim diye gösterdiklerinin içerisinde Fakülte mezunu olarak görülen sadece bir kaç kişi var. Diğerleri ise belediyede su parası yatırmanın dışında belediye işlerinden anlamayan acemi bir kaç gençten oluşmakta diyebiliriz. En azından görüntülere yansıyanlar bunlar.Her neyse videoda daha sonra Nurullah Cahan'ın meşhur projelerine sıra geliyor. Başlıyor videoda uzun uzun Nurullah Cahan'ın projeleri anlatılmaya. İlk proje "Kentsel Dönüşüm" oda nereden çıktı demeyin sakın. Yeni bir Kentsel Dönüşüm projesi değil videoda anlatılan baya bildiğimiz Mesut Apaydın'ın başlatıp, Ali Erdoğan'ın şu şaibeler içerisinde yürüttüğü projeden bahsediyoruz. Yani Mesut Apaydın'ın başlattığını sandığımız proje aslında Nurullah Cahan'a aitmiş. En azından videoda böyle anlatılıyordu. Kaldı ki Kentsel Dönüşüm projesini TOKİ yapmakta Belediyenin normal bir inşaata katkısı ne kadarsa büyüklüğüne göre bu projedeki katkısı da artık ondan ibaret.

Cahan'ın ikinci projesi elbette ki meşhur Kent Park projesi, depreme dayanıksızlığı tespit edildiği için yıkım kararı çıkartıldığından dolayı yıkılan Meteroloji binasının yıkılışı sırasında organize ettirdiği garabet töreni de videosuna koydurmuş Nurullah Cahan. Hatırlarsınız Uşak Valisi'de katılmış ve baya bir Devlet töreni gibi tören tertiplenerek yıkılmıştı depreme dayanıksız Meteroloji binası. İşte o yıkım törenini gösteren Cahan bu yıkımın Kent Park Projesi için gerçekleştirildiğini de söylemiş. Aynı zamanda yeni yapılan Adliye binasına taşındığı için boşaltılan Adliye binasını da ikinci aşama olarak takdim etmiş. Yani bu hızla ilerlerse Kent Park projesi 40 yıla varmaz bite"cek" demek istemiş Nurullah Cahan. Zaten videonun pek çok cümlesi de cek yada cak'la bitiyor. DSİ'nin bütün gayret ve desteğine rağmen kentin orta göbeğinde oluşturdukları rezalet görüntülerini daha önce yayımladığımız Dokuz Sele Deresi ıslah projesini de anlatan videodaki spiker yine sık sık cek li cak lı kelimeler ile bitirmiş kurduğu cümleleri. Mahallelerimizde sokaklar hatta pek çok ana artelde yollar bile berbat durumda iken, henüz ne işe yarayacağı konusunda ciddi bilgilerin verilmediği ancak bazı kesimlerin Menzilcilere cemaat evi yapıveriyordur şeklinde öngörüde bulunduğu Mahalle Konakları projesini anlatmaya geliyor videoda sıra. Henüz bir kişinin dahi kullanmadığı ve ne işe yarayacağına ilişkin hiç kimsenin net bir fikrinin olmadığı mahalle konakları bittikten sonra sıra, Nurullah Cahan'ın  UTAŞ'a hukuksuz bir şekilde teslim ettiği pek çok Belediye işletmesinden birisi olan  ve yapılan zamlardan sonra dar gelirli vatandaşın neredeyse hiç kullanamaz hale geldiği Kayaağıl Termal'e Belediyenin yeni yaptırdığı apartları anlatıyor video. Aynı yerleri defalarca açmakla ünlü Orman ve Su İşleri Bakanı'nın yaptığı açılıştan verilen görüntülerden sonra sıra, Uşak halkının Cahan seçildikten sonra en çok şikayet ettiği konulardan birisi olan traifk düzenlemelerine geldi. Yine her zamanki gibi üstümüze elzem olmayan Karayollarına ait mülke yaptırmayı planladığımız yada Karayollarının yaptırdığı projeleri bir matahmış gibi sahiplenmiş Nurullah Cahan ve ekibi. En azından bahse konu videoyu izlediğinizde bunu görüyorsunuz. Trafiği rahatlatmak için aldıkları karar gereği, yeni taş döşenen yollardaki taşaı söküp asfalt attıran ve afaki fiyatlara ihale ettiği gerekçesi ile eleştirilen Nurullah Cahan, Zübeyde Hanım ve Nuri Şeker caddelerinden görüntülerin de videoya eklenmesini istemiş olacaktı bolca o caddelere ait görüntüyü izleyebilirsiniz videoda.

Karadede Mezarı olarak bilinen Atatürk Lisesinin yanındaki türbeye yaptırdığı 5 metrekarelik türbeyi bile videoya koyduran Nurullah Cahan, Belediyeye aldıkları asfalt kazıma makinasını bile videoya koydurtmayı ihmal etmemiş. Çevre yollarında pürüzlerin giderildiğini belirtmişler ayrıca. Fakat bahsedilen pürüzlerin ne olduğundan bahsetmemişler. Zira bilindiği kadarı ile hiç bir pürüz kalmadı hatta yol açıldı ve Belediyeden asfaltlaması bekleniyor. Ancak henüz yolları asfaltlama çalışması bir türlü bitirelemediği için kullanılamıyor. Hangi pürüzlerin giderildiği ise gerçekten merka konusu oldu. Uşak daha geçtiğimiz günlerde kısa süreli yapan bir yağışın ardından sel görüntüleri ile ulusal basının gündemine düşmüştü. Nurullah Cahan ve ekibi o görüntüler unutulmuşçasına sel konusunun bir daha konuşulmaması için projeler hazır demiş. Ama bakınız dikkat ederseniz bu kez cek cak dememek için projeler hazır tabiri kullanılmış. Yani ortada üretilmiş bir çözüm mözüm yok demek istiyorlar aslında. Video daha sonra yaşlılar için evde temizlik yapmadan tutunda bir kaç öğrenci evine göstermelik yapılan ufak tefek yardımlara varıncaya değin Nurullah Cahan'ın sözde sosyal projelerini anlşatarak devam ediyor. Engelliler için üretilen projeler derken bir engelli derneğinin pankartı gösteriliyor. Sanırız belediye engelli derneğine pankart yaptırmış. Yine öğrencilere yapılan nakdi yardımlar ve gıda yarıdmları da başlıklar halinde geçiveriyor videoda. Videonun sonunda ise sokak köpekleri ile ilgili yapılanlar anlatılarak hayvan haklarına duyarlı bir belediye olduğu ifade edilmiş, yine spordan ve iftar sofralarından bahsile video tamamlanmış. 300 köpeğin ölümüne sebebiyet veren belediye olarak tüm Türkiye'de ismi anılan Uşak Belediyesi sokak köpeklerine mikro çip uygulaması yapıldığını da videoda söylemeyi ihmal etmemiş. Videonun bu kısmında pek çok Uşak'lının aklına Tavşanlı Belediyesini arayarak sokak köpeğinden yakınan adamı getirmiştir eminim. Düşünenize köpek ısırabilr diyorsunuz merak etmeyin mikroçip taktık diyorlar. Uşaksportif malumunuz devasa paralar harcandı Belediye bütçesinden ama futbolda sınıfta kaldı. Basketbolda iyi gidiyorduk taki Nurullah Cahan ve ekibi futbolda umduklarını bulamayıp basketbola el atana kadar. Cahan ve ekibi bir kampanya başlatıp maçlara gelmeye başladı bizim takımda geri geri gitmeye başladı eş zamanlı olarak. Düşünsenize artık yönetimini dahi ilan edemeyen gizli kapaklı iş çevirircesine basın dahi davet edilmeden kongre gerçekleştiren bir Basketbol kulübümüz var artık.

Her neyse gelelim haberimizin asıl mevzusuna yukarıda tarifini yaptığımız videoyu izleyen Uşak halkıda videodan pekte memnun kalmamış. Zira Nurullah Cahan'ın paylaştığı bu videonun altına yine Nurullah Cahan'ın sayfasından onlarca insan tepkili yorum atmış. Nurullah Cahan'ın kendi sayfasında paylaştığı bahse konu videonun altına 50 yorum gelmiş en az 45 tanesi olumsuz. Bu durum Uşak halkının iki yılda Nurullah Cahan'dan umudu kestiğini ve memnuniyetsizliğini de ortaya koymuş oluyor. Kaldı ki zaten seçimlerde önce Marka Ajans'ın yaptırdığı bir ankette, Uşak Halkının Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'dan memnun olup olmadığı sorusuna halkın yüzde 85'i memnun değiliz yanıtını vermişti. Bu durum anketi de son derece haklı çıkartmakta diyebiliriz. 

İŞTE NURULLAH CAHAN'IN O PAYLAŞIMI VE HALKIMIZIN YORUMLARI YORUM VE TAKDİR SİZ DEĞERLİ UŞAK HALKININDIR...
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 22 yorum mevcut

  • Vatandaş 2 yıl önce yorumlandı

   Sayın başkanım caddelerdeki otoparklardan şikayetciyiz vatandaşi soymaktan vazgeçilmezini istiyoruz

  • GERÇEK VE HAS UŞAKLI 2 yıl önce yorumlandı

   30 senedi̇r hangi̇ beledi̇yeni̇n değnekçi̇li̇k yaptiğini gördünüz, bi̇ri̇ de klakmiş i̇zmi̇r den bahsedi̇yor.

  • Bayram Uzan 2 yıl önce yorumlandı

   başkan benim evin önuhala duruyor parasinida ödedim ne zaman gele en

  • VAY BE 2 yıl önce yorumlandı

   bunlara oy verenlere müstahak beter olun

  • uşaklı @Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   bütün büyükşehirlerde var bu uygulama gelin izmire aziz kocaoğlunun fiyatlarını görün bi de dua edersiniz uşaka

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   insanda biraz utanma olur ya,yeni yeni otoparklar türetilmiş değnekçilerle haraç alınmaya başlanmış,neymiş yarım saati 2 tl.1 saati 3 tl.1 saati geçmesi halinde her saate 2 tl.ilave ederek ücret talebi,nerede görülmüş böyle bir şey,yapmadığınız bir tek bu kaldıydı onuda yaptınız.uşak halkı sizi bunun içinmi seçti,utanmayında evlerin önündeki park etmiş araçlardanda ücret talep edin.başkasını bilmem ama ben size bunun için oy vermedim.yazıklar olsun size,meğersem sizin amacınız başkaymış...

  • fedo 2 yıl önce yorumlandı

   bence bu uygulama çok iyi. adamlar sabahtan yolları parselliyor biz işimizi göremiyoruz. çok yerinde bir karar.

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   uşak belediyesini kim yönetiyor ali kandemir mi mehmet demirhindimi mehmet karakuş mu nurullah çağan mı kim yönetiyor..

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366