Bölmeli Hep Bir Ağızdan Uşak'a Bağlanmak İstemiyoruz Dedi!

Nurullah Cahan, Bölmelilere hangi konuda söz verdi de sözünü tutmadı? Bölme ve diğer köyler Uşak' bağlandığında neler kaybedecek? Ak Parti BÖlme Teşkilat yöneticisi Cahan'a ve Ak Parti'ye hangi konuda rest çekti? Uşak Valisi Ahmet Okur'a göre Belediye mi yoksa Bölme halkı mı haklı? Daha birçok sorunun cevap bulduğu röportajımız ve Bölme halkının sitemleri haberimizin videosunda...

29 Aralık 2015 Salı 07:14
Bölmeli Hep Bir Ağızdan Uşak'a Bağlanmak İstemiyoruz Dedi!

Foto galeriye git Geçtiğimiz ay gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında gündem olan Bölme Beldesi ve 8 Köy'ün Uşak Belediyesi sınırlarına dahil edilmesi konusu mecliste Ak Partili üyelerin oylarıyla geçmiş ve gerek köy sakinleri gerekse Bölmeli vatandaşlar konuya oldukça tepkili olduklarını belirtmişlerdi. Bu tepkilere bir yenisi daha eklenirken; Belediyelerinin ellerinden alınmasına ve Uşak Belediyesi sınırlarına dahil edilmek istenmelerine karşı olduklarını belirten Bölmeliler, Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı eleştiri yağmuruna tuttular. Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu da ilginç tespitlerle konunun içyüzüne ve asıl hedeflenenlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bu Karar Bölme'de ve Diğer Köylerde Tarım ve Hayvancılığı Bitirir!

Bölmelilerin henüz Uşak'ta dahi olmayan birçok imkana sahip olduklarını belirten vatandaşlar, Bölme'de doğalgazından internetine, sosyal yaşam alanlarından altyapıya ve yollara varana dek bir çok alanda zaten yeterli hizmeti aldıklarını ve durumlarından da memnun olduklarını ifade ettiler. Uşak Belediyesi sınırlarına dahil edildikleri anda ellerinden bir çok hakkın da alınacağını söyleyen Bölme Beldesi sakinleri; köyün geçim kaynağının genel olarak tarım ve hayvancılık olduğunu, kent merkezine bağlı bir mahalle olduklarında ise evlerinin altında hayvan bakamayacaklarını, imara açılacak alanlarda yeterince hatta neredeyse hiçbir şekilde tarım ürünü yetiştiremeyeceklerini belirttiler. Belde sakinleri ayrıca belediye sınırlarına bağlandıkları anda vergi, harç, ve su ücretlerinde de artış olacağından kendilerine eksta maddi bir yük bineceğini söylediler. 

Ak Parti Belde Yöneticisinden Başkan Cahan'a ve Ak Parti Yönetimine Rest: Uşak'a Bağlandığımız Takdirde Ak Parti'yi Bölme'den Sileriz!

Ak Parti'nin Bölme Belde Teşkilatı'nın yönetiminde yer aldığını ifade eden bir Belde sakini de tepkisini sert bir şekilde dile getirerek sonuçlarına hem Başkan Cahan'ın hem de Ak Parti'nin katlanması gerekeceğini belirterek; "Bölme'nin Belediyeliğini elinden alıp Uşak Belediyesi'ne bağladıkları takdirde Ak Parti'yi bitirmek için elimizden geleni fazlasıyla yaparız. Biz Uşak'a bağlanmak istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Vali Ahmet Okur da Hakkımızı Aramamızı İstedi!

Uşak Valisi Ahmet Okur'un geçtiğimiz günlerde Bölme'ye bir ziyaret gerçekleştiğini belirten köylüler; konuyla ilgili tepkilerini gerek protesto gerekse eylem şeklinde ifade etmelerinin kanuni bir hak olduğunu belirttiğini ve yapılanın yanlış olduğunu ifade ederek Bölme halkının yanındayım mesajı verdiğini söylediler.

Beldenin Sportif Faaliyetlerini Bitirmiş Olacaklar!

Bölmespor Kulüp Başkanı Rıdvan Tekinkaya da bir konuşma yaparak şikayetlerini ve tepkilerini dile getirirken, Tekinkaya; yaklaşık 80 civarında lisanlı sporcuları bulunduğunu ve en büyük desteği de Bölme Belediyesi'nden gördüklerini, Belediyeyi kaybettiklerinde de kulübün ayakta duramayacağını ve bu nedenle de onlarca gencin spordan uzaklaşarak farklı ve olumsuz yönlere kendilerini sevkedebileceğini belirtti. Ayrıca böyle bir durumda Uşaksporya da Belediyespor gibi Uşak Belediyesi'nin kendilerine destek olup olmayacaklarını da merak ettiklerini belirten Tekinkaya, mevcut durumlarından memnun olduklarını ve Bölme halkı olarak asla Uşak Belediyesi'ne bağlanmak istemediklerini belirtti.

Cahan, Uşak'ı Düzeltebildi mi ki; Bölme'ye Talip Oluyor!

Genel seçimler öncesinde Nurullah Cahan'ın bizzat Bölme'ye gelerek vatandaşlara "Bölme'li istemediği sürece Uşak'a bağlamayacağız" şeklinde söz verdiğini belirten Bölmeli vatandaşlar, Uşak'ta trafik çilesi var, alt yapı sorunu var daha bir çok sorun var. Cahan, Uşak'ı düzeltebildi mi ki Bölme'yi de Uşak'a bağlamak istiyor!" şeklinde sitemlerini dile getirdiler. 

Gerekirse Uşak Belediyesi'ne yürüyüceklerini de sözlerine ekleyen Bölmeliler, hep bir ağızdan sloganlar atarak "Uşak'a bağlanmak istemiyoruz" dediler.

Bölme Belediyesi ve 8 Köyün Belediyeye Aktaracağı Para, Uşak Belediyesi Bütçesi İçerisinde Devede Kulak Bile Değil!

Konuya farklı bir bakış açısı getirerek Bölme ve 8 köyün Uşak'a bağlanması konusunun arkasında yatan sebeplere değinen Gazeteci Çavuşoğlu; "neden böyle birşey yapmak gereği hissettiler diye sorduğunuzda Belediye'nin, Bölme ve 8 Köy'e aktarılan paranın Uşak Belediyesine aktarılacak olması gibi komik bir gerekçe ortaya koyuyorlar. Çünkü buralardan Belediyeye aktarılacağı söylenen para Uşak Belediyesi gibi devasa bütçelere sahip olan bir belediye için devede kulak bile değil" şelinde konuştu.

İmar Müdürlüğü'ne Belediyede Mimar, Mühendis Kalmamış Gibi Eşme'den Şaibeli Bir İsmi Getirdiler!

Bu konunun altında yatan gerçek gerekçelerden birinin imar rantı gerçeği olduğuna değinen Gazeteci Çavuşoğlu; normal süreçte köylünün elinden arazisini alamıyorsunuz. Ancak bu belde ve köyleri Uşak'a bağladığınızda 18. Madde uygulamaları gibi farklı imar yöntemleri ile köylünün elinden arazisini almak daha da kolaylaşıyor. İmar komisyonunda da farklı oyunlar oynanıyor. Uşak Belediyesi'nde İmar Müdürlüğü'ne getirilebilecek Mimar, Mühendis kalmamış biz Eşme'den adam getirtiyoruz ve bu getirdiğimiz kişi de imar yolsuzluğundan hakim karşısına çıkmış şaibeli bir isim" ifadelerini kullandı.

Uşak Belediye Başkanı, Uşak Sokaklarının İçler Acısı Haliyle Bölme'yi Bir Kıyas Etsin de, Ondan Sonra Bölme'yi Uşak'a Bağlamayı Düşünsün! 

Bölme Beldesi'nin Türkiye'ye örnek olabilecek bir belde olduğunu da söyleyerek açıklamalarını sürdüren Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; Uşak'ın birçok mahallesinde, sokağında içler acısı, rezalet bir durum söz konusu iken, Bölme'de altyapısından yoluna Uşak'tan önde olduğu yerler var. Uşak Belediye Başkanı bunlarla Bölme'yi bir kıyas etsin de ondan sonra  Bölme'yi Uşak'a bağlamayı düşünsün" ifadelerini kullandı.

Hakkını Son Derece Demokratik Şekilde Arayan Bölmeli Kadar Konuşamayan Belediye Meclis Üyelerimiz Var Bizim!

Bölme halkının Avrupa kültürünü teknoloji ve gelişim anlamında kendi kültürlerini bozmadan Bölme'ye uygulamayı başarabildiğini ifade eden Çavuşoğlu; Bölme halkı bağrında son derece demokratik şekilde hakkını aramayı başarabilmiş adamlar yetiştirmiştir. Bu Bölme halkıyla yaptığınız röportajda da ortaya çıkmış. O röportajda derdini anlatabilen Bölmeli kadar konuşmasını beceremeyen Belediye Meclis üyelerimiz var bizim. Bölme halkı son derece demokratik ve hakarete gitmeden derdini anlatmış sizlere. Dolayısıyla Bölme'nin yaşatılması gerekiyor" diye konuştu.

Halkımızın Sesi Olma Adına Bu Yola Çıktık ve Bu Yolda da Ne Yapmamız Gerekiyorsa Üzerimize Düşeni Yaptık!

"Halkın sesi olma adına bu yola çıktık ve bu yola çıktığımızdan bu yana halkın sesi olma adına ne kadar risk almamız gerekiyorsa aldık" diyen Gazeteci Çavuşoğlu, bu konuda da Bölme halkının sesini duyurmak adına da üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Halk bunu zaten takdir ediyor. Gündemi kimin belirlediğini çok net görebiliyoruz. Bir konu Uşak Haber Merkezi'nden gündem olmuyorsa, bu konu Uşak'ta duyulmuyor. Bunun sebebi de halkın sesine kulak verişimiz ve doğruları söylemekten geri durmayışımızdır" diyerek konuşmasını sonlandırdı. 


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 48 yorum mevcut

  • Bölme gurbetçi 6 ay önce yorumlandı

   Bir bölme'li olarak, bölme'den nefret ediyorum, mavişehir'i filan bilmem ben. Tek bildiğim, bölme kadar haylaz, ukala bir halk görmedim. Çok doğru, sokaklara taş döşemekle olmuyor bu işler. Lâkin, olduğum olası, bölme'de 3, 4, kendini bilmez çapulcu'nun elinde. Hizmet desen, ne gibi hizmet var. Ailem bölme merkezde kalıyor, kibirlik, bey'lik atacaz diye hizmet filan yok, tespih'i alan, kahve önünde, onun bunun dedikodusunu yapıyorlar. Ya sevi sevi, ya .... uşak'a bağlanacak, bunun kem kümü yok.

  • bir bölmeli 2 yıl önce yorumlandı

   aldığı karardan dolayı uşak belediye başkanını kutluyorum.

  • bir bölmeli 2 yıl önce yorumlandı

   şu mavişehirde yaşayanlarda olmasa bölmeli yandı ğitti 4 kişinin elinde

  • proton64 @mavişehirde kalan bölmeli 2 yıl önce yorumlandı

   nasıl olsa sorunu öğrendin, sana zahmet olacak ama rica etsem siz ilgilenip bu ulaşım sorununu çözebilirmisiniz.

  • Mavişehirli1 2 yıl önce yorumlandı

   bugün belediyeler kanunu mu avukat bir arkadaşımla beraber inceledim belediyler kanunu gereği il belediyeleri sınırına 5 km çapındaki köy belde farketmeksizin bunları kendi içersine dahil edebilir yasanın ucu açık yani belediyeye bağlı siz istediğiniz kadar çabalayın bu arada akpyi bölmede bitiririz diyen arkadaş ve metin tozlu partiden ihraç edilecek onuda söyliyeyim

  • mavişehirli 2 yıl önce yorumlandı

   bölmeliler uşağa geçmek isteyebilirler ancak mavişehirliler ve çamlık sitesi olarak bizler uşağa bağlanmak istiyoruz ne mavişehirin nede çamlığın bölmeden ve bölme belediyesinden aldıgı hiç bir hizmet yok bölmeliler bağlanmak istiyosa sadece bölme adına konuşsun mavişehir ve çamlık adına kimse karar vermesın.

  • babasının çiftliği 2 yıl önce yorumlandı

   belediye cahanın babasının çiftliği olduğundan her şeyi yapabilir. hak yok hukuk yok, yaptığı yolsuzluklarla ünlenen bir imar müdürü getirdiler, dürüst personeli gönderdiler şimdi imara getirdikleri adamlarla keyiflerine göre at koşturuyorlar, kanun kürek hak getire. bu daha ne ki siz bide dağın görünmeyen tarafında dönen dolapları bilseniz. uşak halkı sessiz kalarak oh olsun diyerek olmuyor, sesinizi çıkartın, unutmayın bugün sana yarın bana bu işler. ama tüm hak yiyenler ve sessiz kalanlar elbet cezasını bulur.

  • proton64 2 yıl önce yorumlandı

   ben mavişehirliyim. bölmeli falan değilim.önceleri il merkezine bağlı iken bölme belde oldu ve yakın diyerek bölmeye bağladılar. mavişehirin ulaşımı çok kötü. sırf bu nedenden dahi mavişehir sitesinin il merkezine bağlanması için bile yeterli nedendir.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366