BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Milli Kahramanlar Programı Bursa'dan: “Her Şehirden Kabine Çıkarırız!

Bursa'da düzenlenen Milli Kahramanlarımızı Anma Programında her hafta 30-40 kişinin konuşmacı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Her ilde bir kabine kuracak kadar yetişmiş adamlarımız var" dedi

25 Şubat 2013 Pazartesi 12:34
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Milli Kahramanlar Programı Bursa'dan: “Her Şehirden Kabine Çıkarırız!

Foto galeriye git Yeni Mesaj'ın organizasyonunda gerçekleşen Milli Kahramanlarımızı Anma Programı düzenlendiği her şehirde giderek artan bir coşku ve katılımla tüm hızıyla devam ediyor. 

Sonuncusu geçtiğimiz Cumartesi günü Bursa'da gerçekleştirilen Milli Kahramanlarımızı Anma Programına Bursalıların ilgisi büyük oldu. Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda vatandaşlar salona sığmazken program gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Grup Nefes Prof. Dr. Haydar Baş mikrofona gelmeden önce Bursalılarla buluştu. Grup Nefes'in seslendirdiği ve Prof. Dr. Haydar Baş'ın da eşlik ettiği Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve marşlarla salonda bulunan vatandaşlar coştukça coştu. Grup Nefes'in programını tamamlamasından sonra Prof Dr. Haydar Baş, konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Gündemdeki gelişmeler üzerine önemli açıklamalarda bulunan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Biz çalışmalarımıza masa başında, gelişigüzel milleti kandırmak için başlamadık" dedi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş şunları söyledi: "Bütün arkadaşlarımızla gece gündüz çalıştık. Biz bütün projelerimizi milletin adına yaptık. Hangi politika olursa olsun bunu yapacak olan Türk milletidir Ama onlar ne yapıyor? Bu projeleri millet adına yaptıklarını söyledikleri halde ecnebi tüccarları, kapital sahiplerini söz sahibi yapıyor. Yani ecnebiler cebini dolduruyor millet ise havasını alıyor."

Söke söke hesap sorarız

Konuşmasında ekonomiye de önemli bir yer ayıran Prof. Dr. Haydar Baş, yapılan özelleştirmelere rağmen Türkiye'nin kat kat artan borçlarına dikkatleri çekti. BTP Lideri şunları söyledi: "Sizin kazançlarınız vergi yoluyla toplanıyor. Alınan borçların faizine gidiyor. Bunlar iktidara geldiklerinde 200 milyar dolar olan Türkiye'nin borcu 800 milyar dolara çıktı. Bütün kâr getiren kamu kuruluşları satıldı. Petkim, TÜPRAŞ, SEKA, POAŞ, Erdemir, köprüler, yollar, limanlar hatırınıza ne geliyorsa hepsi satıldı. Borçlar yukarı çıktı, para da ortada yok. Sevgili arkadaşlar bunun hesabını sormayı düşünmüyor musunuz? Verin ruhsatı bakın nasıl söke söke bu hesap soruluyor. Biz bunları da temize çıkaracağız. Babalar gibi satanlar da gelsin hesap versin, hep Haydar Hoca hesap verecek değil ya."

Halkımdan yola çıktım

"Ekonomide asıl mesele tüketimdir" diyen Prof. Dr. Haydar Baş, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yani bugün ekonomistler hep üretim mantığıyla ekonomiye bakarlar. Nasıl biz bu üretimi daha fazla artırırız hesabıyla devam ederler. Ama benim ekonomiye bakış açım çok farklı. Yani ben hamaldan, çiftçiden, annemden, babamdan, kardeşimden, işçimden, memurumdan, emeklimden yani sürünen halkımdan yola çıktım. Bunların cebine nasıl para koyarım ki, pazara gittiğimde rahat rahat alışveriş yapabilsin. Onun için aslında benim tezim 10 tane Nobel ödülü alacak bir tezdir. Ama dünya inançların kavgasını veriyor bunu ben yaşıyorum. Adamın tezi sıfır etmez Nobel ödülü kazanıyor. Benim Moskova'da parlamentoda yapacağım konuşmayı mutlaka takip edin. Arkadaşlar bu işi biz biliyoruz, hiç merak etmeyin."

Türkiye'nin adı dergâhta konuldu

Atatürk'ün Cemalettin Çelebi'yle birlikte dergâhta Türkiye adına karar verdiğini açıklayan BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Bir millet düşününki her şeyini kaybetmiş. Bir imparatorluktan yokluğa giden bir millet... Tam da bu dönemde Allah'ın lütfu Mustafa Kemal denilen bir insan gidiyor bugün Hacı Bektaş'ta bulunan Cemalettin Çelebi dergâhına. Kimden bahsediyorum? Mustafa Kemal Atatürk'ten. Mustafa Kemal Paşa 3 gün Cemalettin Çelebi Hazretlerinin dergâhında kalıyor. Hizmet edenleri bile yanlarına sokmuyorlar. Kendi hizmetlerini kendileri görüyorlar. 3 gün sonra Türkiye cumhuriyeti isminde bir devletin kuruluşuna o dergâhta karar veriyorlar. Şimdi soruyorum size Mustafa Kemal'e gâvur diyenler mi yoksa Mustafa Kemal mi kâfir?

Yetişmiş kadromuz hazır

Milli Kahramanları Anma Programında her hafta 30-40 kişinin konuşmacı olarak çıktığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş, "Her ilde bir kabine kuracak kadar ekip yetiştirdik. Sadece Bursa'da değil bir tane, iki tane kabine kuracak yetişmiş adamlarımız var" diye konuştu.
YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Ahmet Demirci 5 yıl önce yorumlandı

   bu adam ülkenin başına geçmeden bu ülke düzelmez

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366