Çavuşoğlu, Cahan'a verdiği siyasi ömrü yıl sonundan Eylül sonuna çekti! ile ilgili haberler

Çavuşoğlu, Cahan'a verdiği siyasi ömrü yıl sonundan Eylül sonuna çekti!

Son günlerde Uşak halkını tedirgin etmeye yönelik olumsuz gelişmelerden paralel soruşturmaya,siyasi arenadaki çekişmelerden Uşak Belediyesine kadar birçok konuda önemli açıklamalar yapan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; Uşak Belediye Başkanı  Nurullah Cahan’a biçtiği siyasi ömrü yıl sonundan Eylül ayı sonuna çektiğini söyledi.

UŞAK’TA HANGİ SİYASİLERE VE BÜROKRATLARA KİMLER TARAFINDAN PARALELCİ YAFTASI VURULMAK İSTENİYOR?

Uşak Haber Merkezi köşe yazarlarından Mustafa Yüce’nin sunduğu programa konuk olarak çarpıcı açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, Yüce’nin Uşak’ta Mesut Apaydın, Hilmi Alper gibi bazı AKP’li politikacılara, Rektör Sait Çelik başta olmak üzere bazı bürokratlara paralelci oldukları yönünde iftiralar atıldığı ve yine AKP içerisinde politika yapmak isteyen isimlere baskı kurulduğu, sahte sosyal medya hesapları üzerinden dedikodu, iftira ve hakaretler ederek karizmalarının çizilmeye çalışıldığı,yaşananların genellikle Uşak Belediyesi kaynaklı olduğu ve bu olayların halktan ziyade özellikle AKP’li çevrelerce dillendirildiği şeklindeki açıklamalarına; “bu dedikodulardan esas rahatsız olanlar zaten AKP’liler. Mesela Mesut Apaydın’ı eşi üzerinden paralelcilikle suçlamaya çalışıyorlar. Bizim kimseye paralelci değildir deme lüksümüz de yok, paralelcidir deme  lüksümüz de yok. Şu süreçte elimizde ne kadar veri olursa olsun, suçladığın kişinin paralelci olduğunu savcıya, hakime söyletebiliyorsan senin de bunu açıkca söyleme hakkın doğar. Bu dediokular Belediye kaynaklı olarak üretiliyor.

EMNİYET VE SAVCILIK BİRİMLERİNİN SİYASETİN ETKİSİ ALTINDA KALDIĞI ALGISI PARALEL SORUŞTURMAYI BULANDIRMAK İÇİN OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR!

Yüce’nin Uşak’ta İl Emniyeti’nin ve savcılık birimlerinin siyasetin etkisinde kaldığına yönelik toplumda bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade etmesinin ardından neden bu şeklide bir algı oluşturulmaya çalışdılğına açıklık getiren Çavuşoğlu; bunun iki açıklaması var; birinci paralel soruşturmayla ilgilizihinleri bulandırmaya çalışıyorlar ve böylece toplumun paralel soruşturmaya olan desteğinin kırılması isteniyor. Böylece emniyetin ve savcılık birimlerinin de işleri zorlaşacak. Paralel soruşturma süreci uzayacak ya da tamamen rafa kaldırılmış olacak. Bir ikincisi ise özellikle AKP’li isimlerin paranoyak, şizofreni, ruh hastası olarak dillendirdiği bir isim “ben emniyetle savcılıkla sabahlara kadar çalışıyorum, ben etki ediyorum” havası veriyor ve böylece bir baskı unsuru oluşturarak politik rant olarak ve başka türlü rantlarda kullanıyor.

FETÖ’nün YERİNE METÖ mü GETİRİLMEK İSTENİYOR?


50 işçinin paralel soruşturma kapsamında işten çıkarılması  konusuyla açıklamalarını sürdüren Gazeteci Çavuşoğlu; önce aralarına bir kaç da FETÖ’cü isim yerleştirerek 50 kişiyi işten çıkarıyorsun sonra da 13 kişiyi yeniden işe alıyorsun. Hangi soruşturmaya istinaden bu kişileri geri aldın?Biatını aldığımız 13 kişi olabilir mi bu isimler, olabilir. Ulusal bir gazetedeki yazıya da atıfta bulunan Çavuşoğlu; söz konusu yazıda savcıların ve emniyetin elinden kurtarılabilen bir kısım paralelciyi Menzilci yaparak, paralel yapılanmadaki mevki isimleri değiştirerek yine bir çete oluşturuluyor. Yani FETÖ gidiyor, yerine METÖ getirilmeye çalışılıyor şeklinde yazıyor.” İfadelerini kullandı.

BELEDİYE KAYNAKLI ELEŞTİRİ GETİRMEKTEN BEN BIKTIM, UŞAK HALKI DA BELEDİYE EKİBİNİN ADINI KOYDU ZATEN!

“Uşak’ta son dönemlerde asayiş ve benzeri olaylarda ciddi düşüş görülmesi, paralel soruşturmada en önde giden il olması nedeniyle adliyesinin ve emniyetinin göz doldurduğunu söyleyebilecekken, yapılan huzur operasyonları sayesinde Uşak sokaklarının daha güvenli olduğu gerçeği göz önündeyken Uşak Teksas’a Döndü şeklindeki haberle Uşak’ın asayişi sıkıntılı bir il gibi gösterilmeye çalışıldı. Bahsi geçen haberdeki görüntülerin de Uşak Belediyesi’nin işletmesi olan UTAŞ’ın otoparkında gerçekleşmesi nedeniyle görüntülerin de yine aynı kaynaktan servis edildiği düşünülüyor. Tüm yaşanan gelişmeler de hal böyleyken Uşak halkını tedirgin ediyor. Halkı tedirgin eden bu gelişmelerin kaynağının da Uşak Belediye Başkanı ve ekibi olduğu halk arasında da konuşuluyor” şeklinde ifadeler kullanan Mustafa Yüce’ye cevap veren Çavuşoğlu; “  öncelikle samimi kalbimle söylüyorum, belediye kaynaklı olaylara bir eleştiri getirmekten ben bıktım, halk da bunları dinlemekten bıktı ve bunların adını koydu zaten.Şu ana kadar saydığınız tüm gelişmeler ve daha fazlası, Ak Parti’de politika yapma şansınız yok Menzil’e, Cahan’a biatınız söz konusu değilse. Belediye’de yine aynı şekilde, onları istediği insan kılıfına girmediğiniz sürece huzulu çalışmanız mümkün olmayan hale gelmiş. Protokol bunlar yüzünden bir araya gelemiyor. Sahte sosyal medya hesapları üzerinden ortalığa korku salmalar, insanları dövmeler ve bunu ilan etmeler. Sahte hesaplar üzerinden kendilerini eleştiriyormuş gibi yapıp kendilerinin gizli reklamlarını yapmaları felan halkı tedirginliğe sevkediyor.

“DALLAS ÇEVİRİYORSUNUZ, TEKSAS OYNATIYORSUNUZ” DEDİM, ALAKAM YOK DEDİĞİ SAHTE FACEBOOK HESABINDAN YANIT VEREREK KENDİNİ İFŞA ETTİ!

“Uşak Teksasa Döndü başlıklı haberin ardından kendi sosyal medya hesabı üzerimden bir paylaşım yaparak bu olmadı dedim, bu görüntüleri buraya servis edip dikkatleri buraya toplamak istemiş olabilirsiniz ama bu niyetle yaptığınız bu harekette Uşak’I bu kadar kötülememeliydiniz, Dallas çeviriyorsunuz, Teksas oynatıyorsunuz dedim.” Şeklinde konuşan Çavuşoğlu; paylaşımın altına Kazım Şen yorum atmış ama enteresan olan Maske Uşak isimli sahte Facebook profilinin ait olduğu bir diğer sahte hesap olan Sedat Ayvaz isimli profil üzerinden yorum atmış. Kazım Şen olarak yorum attığını zannetmiş olacakki farkedince hemen kaldırdı yorumu. Ben de ekran görüntüsünü almıştım o sırada. Benim yazdığım tez neydi; siz anlaştınız çünkü kavganızdan sonra sizi görenler var. Anlaşmayıpta napacaksın zaten adam gelmiş seni dövmüş sonra tekrar çıkmış önüne anlaşmaktan başka çaren yok, o insan açıısından söylüyorum bunları. Kazım Şen’iniddiasına göre onun tezi de Maske Uşak ya da Sedat Ayvaz isimli sayfanın Durdu Doğan, Kübra Hanım ve Ufuk Uğur’un yönetiminde olduğu yönündeydi. Ama Kazım Şen de demekki yönetiyormuş bu hesabı. Burada yapılmaya çalışılan şey, emniyetin ve savcılığın itibarını zedelemeye çalışıyorlar, bunu belediye yapıyor. Daha önce de ne idiğü belirsiz Twitter hesapları üzerinden savcılara, Vali’ye “Sarayın Troll Valisi” şeklinde yakıştırmalar yapan paylaşımlarda bulunulmuş ve yine belediyeden şüphelenilmişti. 

NURULLAH CAHAN KESİNLİKLE AK PARTİLİ DEĞİL, PARALELLE ANLAŞMIŞ DURUMDA!

Uşak Belediyesi’nin sürekli yolzuluklarla anıldığına da dikkat çeken Çavuşoğlu; Nurullah Cahan kesinlikle Ak Partili değil. Bunlar ilk Ali Erdoğan ile anlaşarak bizde paralelle anlaştıkları yönünde bizde bir kanı uyandırdılar. Meclis üyesi listesi yazılırken Mehmet Altay’ın paralelci isimleri listeye yazdırmaya çalışıldığı konusu oldu yine bunun kavgasını verdik yine o dönemde. Cahan’ın ben yazıdrmayacağım diye kavga ettiği adam var şu an mecliste. Şimdi nasıl oluyor da bu isimlerle devam edebiliyor diye insan ister istemez soruyor.” Diye konuştu.

CAHAN’A VERDİĞİM SİYASİ ÖMRÜ YIL SONUNDAN EYLÜL AYI SONUNA ÇEKİYORUM!

“Yine Cahan’ın 17/25 Aralık’tan sonra Ömer Yeşil’le öpüşürken tokalaşırken fotoğrafı var. O gün bugündür Uşak Belediyesi’nin paralel soruşturmaya ilişkin tek evrak götürmediğini biliyoruz.” Diyen Çavuşoğlu; şimdi o dönemlerde demekki paralelle anlaşmışlar, biz buna Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden iş almış bir firmaya Uşak’ta hizmet alımı iş vermeye kalkıştıklarında emin olduk. Sizce PKK’dan habersiz Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden iş alıyor olabilir mi bu firma?  Geçenlerde Süleyman Soylu’nun bir açıklması oldu. Sizi sadece Uşak takip etmiyor ki şu an. Sizi Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT Müsteşarlığı takip ediyor. Çünkü Devlet paralel devlet soruşturması yürütüyor.Bu işin gidişi belli zaten. Ben Cahan’a yıl sonuna kadar süre vermiştim siyasi ömrü için, bu süreyi Eylül sonuna geri çekiyorum.” Dedi.

DEVLETLE MİLLETİ YENİDEN BİR ETMEYE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR!

Türk Milleti’nin Devleti ile ayrılma noktasına getirilmek istendiğini ifaderek konuşmasınadevam eden Çavuşoğlu; biz milletçe ve devletçe bir olmak zorundayız.Devletle millet paralel devlet yüzünden adeta birbirine küstürüldü. Devletle milleti yeniden bir etmeye yönelik bir çalışma yapılıyor şimdi. Aslında bir yerde Türk Milleti bir devrim gerçekleştiriyor. Milletçe silkeleniyoruz paralelcilerden ne kadar zor olursa olsun kurtulmalıyız diyoruz. Milletçe silkeleniyoruz, ne pahasına olursa olsun ne kadar şehit verirsek verelim PKK, IŞİD v.b tüm terör belasından kurtulmalıyız diyoruz. Ama biz buna milletçe karar veriyoruz.

Your Website Title
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aman ya Rabbi didim 2 yıl önce

videoyu izleyince bende oluşan ruh hali aynen bu idi. kulaklarima inanamadım valla. bu belediye ekibi kafayı yemiş. adamlar bilebile sonlarının cezaevi olduğunu bunları nasıl yaptılar şaşıyorum. yürek yemişler galiba. gerçi cahanin imzası yokmuş duyduğumuz kadariyla hiç birevrakta olan belediye meclis üyeleri vebaşkan yardımcılarına olacak desenize.

Avatar
Fatma Yıldırım 2 yıl önce

bilboardlardaki cahan resimlerini görmek istemiyoruz kardeşim bu kadar da olmazki. yüzünde hep aynı yapmacık gülüş ve alaycı yüz ifadesi ile her yerde cahanı görmekten gına geldi. türkiyenin hiç bir yerinde yoktur bizdeki gibi reklam ve şöhret düşkünü.

Avatar
yazıklar olsun 2 yıl önce

diyarbakırlıya ihale ver rant pkk ya gitsin menzilciye iş ver yarısı pkk ya yarısı işide gitsin ve hala bu çeteyi koruyan kollayan siyasiler var olsun oh ne güzel demokrasi zaferi kazanmışız biz.sur belediyesinden hiç bir farkı yok uşak belediyesinin uşak halkına böyle bir kadroya belediye yönettirmek utançtır

Avatar
.... 2 yıl önce

bu belediyeye neden müfettiş gelmiyor? korunumuyor yoksa? belediyenin utaşın hesapları, harcamaları, ihaleleri neden denetlenmiyor? özellikle utaş neden denetimden çok ama çooook uzak?

Avatar
Aşık 2 yıl önce

çavuşoğlu dediyse yapar bu zamana kadar her dediği çıktı adamın desenize uşağın eylül sonunda bayram'ı var

Avatar
ismet laleli 2 yıl önce

kesinlikle katılıyorum bu adamın cahanla ilgili söylediklerine bende onu ak partili olarak kabul etmiyorum onu hala burada barındıranlarında ak partililiğini kabul etmiyorum bir insandan kimsemi memnun olmaz arkadaş partilisine düşman i̇şçi̇si̇ne düşman halkina düşman mahvettigüzeli̇m kenti̇ adi ya yolsuzlukla anilir oldu ya ekibinin adam dövdürmesiyle anılır oldu yada menzile peşkeşle yeter artık yokmu bu adama etrafıdakilere dur diyecek biri

Avatar
VAHİM 2 yıl önce

ne yani şimdi benim ödedigim çöp vergisi emlak vergisi tabela vergisi su parasıyl pkk ya destek veya haraçmi veriliyor.

Avatar
Yasin 2 yıl önce

fetöcülüğünü bilmem ama bubelediye başkanı ve ekibinin yolsuzlukta birinci olduğuna eminim bütün uşak bunların yolsuzluk çetesi olduğunu biliyor.