Çavuşoğlu ile, Gündeme Dair'de Üç Partide Neler Oluyor'u Konuştuk!

Kaynayan kazan durumundaki AKP'de hangi konularda ve neden menfaat birlikteliği sürüyor? AKP Uşak Teşkilatı Paralel yapı operasyonlarını önlemeye mi çalışıyor? CHP'de İl Yönetiminde hangi yeni isimler hangi görevlere getirildi? CHP'de büyük kongrede kimlerin üstü çizildi, partililer kime ne mesaj verdi? MHP'de Ali Kurt ve Muhterem Kuruçay neden bir araya gelemiyor? Bahçeli'nin partimizi ele geçirmeye çalışıyorlar dediği cemaat, Uşak'ta ülkücülere kumpas mı kurdu? Tüm merak edilenler haberimizde ve röportajımızın videosunda...

22 Ocak 2016 Cuma 11:46
Çavuşoğlu ile, Gündeme Dair'de Üç Partide Neler Oluyor'u Konuştuk!

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Her oturumunda halkın merak ettiği ve cevap aradığı konuların gündem edilerek değerlendirildiği Gündeme Dair programında gündemin yeni konusu AKP, MHP ve CHP'de yerel ve genel ölçekteki yeni gelişmeler masaya yatırıldı. Birbirinden ilginç ve çarpıcı analizlerde bulunarak kamuoyuyla bu bilgileri paylaşan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp'un sorularına verdiği cevaplarla yine politika sahnesine farklı bakış açıları ile bakma imkanı sunan tespitlerde bulundu. İşte Çavuşoğlu'nun siyaset dünyası ve üç partideki genel duruma ilişkin analizleri...

CHP İL YÖNETİMİNDEKİ GÖREVLENDİRMELER FENA DEĞİL!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Kongresi’nin ardından oluşturulan Yönetim Kurulu’ndaki görevlendirmeleri değerlendirerek analizlerine başlayan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, Bedi Beşkazalıoğlu’na herhangi bir görev verilmediğini belirterek; “bildiğim kadarıyla Ömür Önlü Saymanlık görevine getirilmiş. Bence yerinde bir karar ve Ömür Önlü benim Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki kuaşına ve partililiğine neredeyse kefil olurum diyebileceğim bir isim. Bilişim Sorumlusu İl başkan yardımcısı olarak da Koray Akgün getirilmiş göreve. Bu beklenen bir şey, sonuçta Ali Karaoba’nın yakın çalışma arkadaşıydı. İl Sekreterliği’ne de Tevfik Şahan getirildi. Bu noktadan baktığımızda yapılan görevlendirmelerdeki isimler ve alınan kararlar fena değil.” Şeklinde konuştu.

ALINAN YERİNDE KARARLAR VAR, İNŞALLAH BU KARARLAR DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE UYGULANIR!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yeni kararların da alındığını belirten Çavuşoğlu; Yönetim Kurulu üyelerinden birkaç isim nöbetçi yazılarak görevli isimlerin parti binasında belli saatler içerisinde bulunması zorunlu hale getirilmiş. Yani partili parti binasına çıktığında artık muhatap bulabilecek. Onun dışında yine her haftaya bir köy ziyareti, mahalle ziyareti programı planlanmış. İlkini de geçtiğimiz hafta gerçekleştirmişlerdi. Umarım bu böyle devam eder. Bu konunun basın olarak bizler de takipçisi olacağız elbette.” İfadeleri kullandı.

HALK LİDER YOKLUĞUNDAN AKP'Yİ TERCİH ETMEK ZORUNDA BIRAKILIYOR!

Genel Merkez bazında da bir değerlendirmede bulunarak; “inşallah bir fitne çıkmaz da Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin gerçeklerini görmezden gelmekten vazgeçer” diyen Gazeteci Çavuşoğlu; “CHP Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşananları halkla paylaşmalı. Genel Başkanlar nezdinde de yine ülkenin kötü gidişatı halka net bir şekilde anlatılmalı.” Dedi. Muhalefet liderlerinin iktidarı eleştiriyor gibi yapıp aslında eleştirmediğini de söyleyen Çavuşoğlu; şunu çok rahat söyleyebilirim. CHP’de de MHP’de de bir Genel Başkan değişikliği ve beraberinde bir anlayış değişikliği şart. Geçtiğimiz günlerde CHP’li bir arkadaşla sohbet ederken, arkadaşın misafiri dedi ki; AKP’ye hep kızıyoruz da, sizinkilerden de bir şey görmüyoruzki. Kılıçdaroğlu da Bahçeli de AKP’yi iktidarda tutmak için çalışıyor. Halk da yokluktan dolayı AKP’yi tercih etmek zorunda kalıyor dedi. Bu makamlarda bulunan insanların bu sözleri duyması ne kadar acı bir durum” diye konuştu.

CHP'LİLERİN ŞAHSINDA TÜRK MİLLETİ; CIA,İSRAİL VE ABD İLE BAĞLANTISI OLDUĞU İDDİA EDİLEN İSİMLERİ MEYDANLARDAN KOVDU!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen CHP Büyük kongresine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu; Sayın Kılıçdaroğlu tek listeli bir kongreye girdi. Kılıçdaroğlu’nun kendi listesinde kendisinin önerdiği isimlerin üzeri çizildi ve Gürsel Tekin gibi isimler Parti Meclisi’ne giremedi. Buna rağmen çıkmış hala televizyonlara ben partimin neferiyim diye açıklama yapıyor. Gürsel Tekin ve aynı anlayıştaki beraberindeki pek çok isim için Büyük Kongre delegelerinin şahsında Türk Milleti, “artık meydanlardan kovuldunuz” mesajı vermiştir. Şimdi Sayın Genel Başkan bu mesajı hala görmezden mi gelecek? Kendine ve ekibine bir çeki düzen mi verecek? CIA, İsrail ve ABD bağlantısı olduğu iddia edilen isimlerle bir olmaya mı devam edecek? Yoksa CHP’yi gerçek kimliğine büründürebilecek, dinsiz yaftasından kurtacabilecek, halkın partisi olduğunu hissettirebilecek anlayıştaki bir kadroyla mı yoluna devam edecek? Şu anki tabloya göre CHP Genel Merkezi ile ilgili ben ümitvar değilim.

CHP'DE ÜYE LİSTELERİNİN YENİLENMESİNE GENEL MERKEZ TÜZÜĞÜ GEREKÇE GÖSTEREREK MÜSAADE ETMEDİ!

CHP’de üyelerin yeniden yazılması ve üye listelerinin düzenlenmesi ile ilgili bir planı olduğuna değinen Farhat Karaturp’un bu açıklamasına ilişkin tespitlerini de dile getiren Çavuşoğlu; İl yönetimin bu konuda çalışması olduğunu duyuyoruz. Bence bu yerinde bir karar. Şimdi 7000 civarında bir üyesi var. Ama en az 3000 tane CHP ile alakası olmayan üyesi de var. Mesela Sivaslı ile Banaz’da aldığın oylar neredeyse aynı. Ancak bakıldığında Sivaslı’da daha fazla üye varken, adaylar Sivaslı’dan var olan üyelerin tamamından oy alamamış. CHP İl Yönetimi bu nedenle gerçekten partiye bağlı olan isimlerin olduğu üye listelerinin yazılması yönündeki bu çalışmasına Genel Merkez tarafından tüzüğe aykırılık nedeniyle onay verilmedi. Şimdilik askıya alınmış bir durum var” diye konuştu.

PARTİYLE BAĞI OLMAYAN İSİMLERİN ADAY YAPILMASI VE İL BAŞKANININ YANLIŞ POLİTİKALARI NEDENİYLE MHP'lİLER SEÇİMLERİ SAHİPLENMEDİ!

Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili açıklamalarıyla analiz ve tespitlerini sürdüren Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; Milliyetçi Hareket Partisi’nde işlerin ciddi anlamda karışık olduğunu söyleyerek; “Bildiğiniz gibi MHP’de Durmuş Yılmaz milletvekili adayı olarak atanmıştı ve bu beklenmeyen birşeydi. Burada adaylık bekleyen arkadaşların kırılmasına da neden oldu bu durum. Şimdi hiç beklenmediği halde, teşkilatla o güne kadar hiç bağlantısı olmayan isimlerin atanmış olması seçim öncesinde ciddi sıkıntılar oluşturdu. Bu arada Paralel Yapı Operasyonları kapsamında Uşak’ta bir çok isim göz altına alındı ve mahkemeye çıkarıldı. Durmuş Yılmaz ve Gökhan Özoğul da adliyeye giderek neredeyse cemaatin ordaki isimlerini kahraman ilan edecek baz da konuşmalar yaptı, Durmuş Yılmaz’ın CFR üyesi olduğuna dair haberler belgesiyle ortaya çıktı, İl Başkanı Ali Kurt yanlış politikalar uyguladı ve ayrıca da Nakşibendilerle birlikte adı çok sıkça anılınca MHP’liler de seçimleri sahiplenmedi. Seçimlerden sonra da Ali Kurt’un arkasında kimse kalmadı.” İfadelerini kullandı.

MHP'LİLERİN KAFASI İYİCE KARIŞTI!

Bu süreçte MHP Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kuruçay’ın köprü görevi görmek için çalıştığını da ifade eden Gazeteci Çavuşoğlu; seçimlere kadar bu durum böyle devam etti ama seçimlerden sora Ali Kurt Merkez İlçe ile de köprüleri tamamen attı. Ali Kurt’un Büyük Kongre için Bahçeli muhalifi adaylar için kulis faaliyetleri yürüttüğü, büyük kongre delegelerinden imza topladığı söylendi. Bu sırada MHP Genel Başkan Yardımcısı geldi ve İl Başkanı ile Kadın Kolları Başkanı ile görüştü. Bu konuyla ilgili bir grup dedi ki acaba neden Merkez İlçe Başkanı’nı bu görüşmeye dahil etmediniz sorusuna cevap olarak partililer ve halk bu soruyu kendisi cevapladı. Kimisi dedi ki; Muhterem Kuruçay’ı çağırmaya gerek görmedi, çünkü Genel başkan Yardımcısı sadece Genel Merkez muhalifi isimlerle görüşmeye geldi dedi. Kimisi acaba O da mı Genel Başkan muhalifi dedi. Ama bu konudaki görüşler şu an zanna dayalı. Görüşmenin içeriği de bilinmiyor, herhangi bir açıklama yapılmadı. Sonuçta da kafalar iyice karıştı.” Şeklinde konuştu.

MERAL AKŞENER'İN DERDİ BAŞKANLIK DEĞİL, YENİ PARTİ KURMAK İÇİN TARAFTAR TOPLAMAK!

MHP Genel Başkanlığı için adaylığını koyan isimleri de kısaca değerlendiren Çavuşoğlu; Meral Akşener’in kesinlikle Genel Başkanlık gibi bir derdi yok. Meral Akşener kendisi parti kuracak. Bu nedenle MHP’de böyle bir düş kırıklığı oluşturup, muhtemel bir değişimle beraber birşeylerin de değişebileceği ihtimalini gösteriyor. MHP’liler de aslında bir değişim istiyor. Ama Meral Akşener’in en iyi ihtimalle %3 katkısı olabilir. Ancak aksini hiç düşünmek dahi istemiyorum. Akşener’in buradaki amacı kendisine bir kitle oluşturmak. Meral Akşener buradaki taraflarını da yanına alarak, MHP’yi bölmek istiyor. Daha önceki açıklamalarında Bahçeli de çok kez ilan etti, cemaat MHP’yi ele geçirmek istiyor diye.” İfadelerini kullandı.

HALKTA, CEMAATİN ÜLKÜCÜLERE YÖNELİK OPERASYON YAPTIĞINA DAİR BİR KANAAT OLUŞMUŞ DURUMDA!

Cemaatin ülkücü gençlere operasyon yaptığı yönünde de bir kanaat oluştuğuna değinen Çavuşoğlu; “Uşak’taki dava sürecinde, dinleme sürecinde yaşananlar ve savcının ülkücü gençleri çeteye sokmak için sarfettiği efor ve de cezaevinde yaşananlardan yola çıkarak ülkücülerin ciddi bir kesimi bu olayın ülkücülere kurulmuş bir kumpas olduğuna inanıyor. Şahsi suçlar var, ceza alabilecek suçlar da işlenmiş olabilir ancak bu kadar ağır bir cezayı hak edecek düzeyde bir suçun oluşmadığına dair halkta bir kanaat oluşmuş durumda. Bu durum zaten MHP’deki sancıyı artırıyor. Çünkü MHP içerisinde cemaatle anılan ve cemaatle şirin gözükmeye çalışan kesimler var.” Diye konuştu.

AKP TARAFINDAN PARALEL DEVLET OPERASYONLARI UŞAK'TA ÖNLENMEYE ÇALIŞILDI!

Açıklamalarını AKP İl teşkilatına ilişkin yaptığı değerlendirmeyle sonlandıran Çavuşoğlu, Karaturp’un bir dönem Altay ile Cahan arasında sıkıntıların yaşandığını ancak şu an bir sakinliğin olduğunu söylemesi üzerine; siyasette insanların birbirleriyle bir takım yarışlar olabilir, küskünlükler de olabilir. Ancak bu ben Uşak’ı, Türkiye’yi şöyle güzelleştiriyorum şeklinde olmalı. Ancak bizde durum böyle değil. Menfaatler ters düştüğünde politikacılar birbirleriyle kavgalı oluyorlar, ama menfaatlerde ortaklık kararı alınca birden iyi oluyorlar. Ben Altay ile Cahan’ın birbirinin yüzlerine bakılmayacak şekilde sözleri sarfettiklerini biliyorum. Ancak buna rağmen tekrar birlik içinde, dirlik içinde mesajları vermelerini neyle izah edebiliriz bu çok açık: menfaat. Nasıl uzlaştılar sorusunun cevabını; Uşak Belediyesi’nde kimler ne iş yapıyor? Neden sonra Altay, Cahan ve Ali Erdoğan uzlaştı? Neden sonra AKP Merkez İlçe Başkanı Cahan ile uzlaştı? Sorularından bulmamız lazım. AKP yönetiminin içindeki bazı isimlerle nerelerde neler patlak verecek. Bence bunların ortaya çıkması da çok yakındır. Çünkü ben Ak Parti tarafından Paralel yapı operasyonlarının önlenmeye çalışıldığını biliyorum.” Şeklinde konuştu.

ÇAVUŞOĞLU İLE GÜNDEME DAİR’DEÜÇ PARTİDE NELER OLUYOR’U KONUŞTUK!

Kaynayan kazan durumundaki AKP'de hangi konularda ve neden menfaat birlikteliği sürüyor? AKP Uşak Teşkilatı Paralel yapı operasyonlarını önlemeye mi çalışıyor? CHP'de İl Yönetiminde hangi yeni isimler hangi görevlere getirildi? CHP'de büyük kongrede kimlerin üstü çizildi, partililer kime ne mesaj verdi? MHP'de Ali Kurt ve Muhterem Kuruçay neden bir araya gelemiyor? Bahçeli'nin partimizi ele geçirmeye çalışıyorlar dediği cemaat, Uşak'ta ülkücülere kumpas mı kurdu? Tüm merak edilenler haberimizde ve röportajımızın videosunda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 22 Ocak 2016 Cuma


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 21 yorum mevcut

  • www.cemaatciydim_simdipismanim.com 2 yıl önce yorumlandı

   cemaatle mücadele için gerçek ve samimi itiraflara işin içinde kalıp mağdur olanların açıklamalarına, kumpasta canı yanmış akıllı ve ahlaklı insanların tarafsız konuşmalarına ihtiyaç var. itiraf bu işin ilacıdır. yazın dökülün buraya suçlu suçsuz ortaya çıksın.

  • yasin... 2 yıl önce yorumlandı

   bu kadar chp yalakası olmayın arkadas fazla yalamayın tahriş yapar :-)))

  • EDİTÖR'E 2 yıl önce yorumlandı

   beledi̇yede ki̇mler ne i̇ş yapiyor ki̇mler ne yapiyor ? halk merak edi̇yor . gündeme dai̇r değerli̇ ve özel bi̇r konu . cahan ve akpde herkes bi̇rbi̇ri̇ni̇n arkasindan sayip sonra yüzyüüze gülüp bi̇rde üstüne fotoğraflarda poz veri̇yorlar i̇lgi̇nçti̇r yapilan ayiplarini ayan etti̇ri̇yor Allah bakinda bunlara görün di̇ye . örneği̇n i̇lknur hanim emi̇ne hanim basri̇ bey cahan nurullah cahan oooyyyyyyyy bunlar

  • taşmedrese sevdalısı 2 yıl önce yorumlandı

   İSMAİL KARDEŞ, ŞAHSIM ADINA BENİ NE MHP NEDE BAŞKA PARTİLER ÇOK İLĞİLENDİRMİYOR. BENİM DERDİM MEMLEKETİM BENİM DERDİM MİLLETİMİN MİLLİ ÜLKÜLERİ.

  • ismail oskay @Cemaatçi degil muavviye ümmeti daha dogru tanım s 2 yıl önce yorumlandı

   kiymtli tasmedreseli ben ve arkadaşlarım hanginizin mücadelesini yok saydik sizleri bizim gibi dört beş genç ülkücü olmasa yeni nesille baginizi kim sağlayacak. demisssinki suci oldun bucu oldun. bak güzel abim ben 2011 yılına kadar devletçi idim, 2011/den sonra ilk genel kongrede tek aday koray beydi onu destekledi. pismanda değilim. bu dönem sokakta gezin sorun her dört seçmenden ucu meral aksener diyor ve bizde turk milletinin talebi doğrultusunda meralhanimi destekliyorum. hic bir zaman ülkücü gün dışında olmadım. saygilarimla.

  • Taşmedrese sevdalısı 2 yıl önce yorumlandı

   ülküçülük ağır bir yüktür
   her baş her beden taşıyamaz
   o ülküçüler bi̇r devri̇n serden geçti̇leri̇ydi̇
   fakat iti puştu tilkisi çakalı.
   onların şerefli mücadelesinin kazanımları üzerinden yal ve kemik peşindeler
   birileri yok etmeye çalışırken birileride i̇kbal peşinde
   mamak zindanlarında dün
   i̇şgence edenler yakınları
   aynı safta be ismail oskay efendi..sende bir kere holluğunu bulamadın gitti.dün koraycı oldun..devletçileri yedin.devletçi oldun koraycıları yedin.şimdi meralci oldu bakalım kimleri yiyeceksin.kardeşim birde ülkücü olun be ülkücü..

  • ismail Oskay 2 yıl önce yorumlandı

   asagida şahsıma yorum yapan ge..ek; git araştır uzakta parelelin yargialdigi ve parelel orgutle ilgili kimse basın açık almasına cesaret edemezken i̇smail oskay usakda basın savcılığında dönemin paralelci emnuyetci ve grupları ile savaşından ve aciklamaciklamarindan dolayı yargılanmıştır, referandum da yaptığımız açıklamalar sonrası bir suru yargılama ve tazminatları.yüz yzue geldik ve Allaha sukur hepsini kazandik. toreye gelince hodri meydan adınızı soyadinuzi verin her yerde karsikalasmaya hazırım.

  • Cemaatçi degil muavviye ümmeti daha dogru tanım sizin için @ismail 2 yıl önce yorumlandı

   sen sanki adınla soyadınla yorum yapmışsın ismailmiş.töre hukukunada muhatap olacaksınız sabredin biraz

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366