Çavuşoğlu, Kendisine Fitneci Diyen Nurullah Cahan'a; Aynaya Bakmış, Gördüğünü Ben Sanıp Söylemiş Dedi!

Belediye Başkanı seçildiği tarihten bu yana Uşak'a tek çivi çakmadığı, yine Menzil grubuna yakın insanları belediyeye doldurduğu ve belediye bünyesinde gerçekleşen bazı ihale ya da işlerde usulsüzlük ya da yolsuzluk yapılmasına göz yumduğu yönünde kamuoyunda sıkça eleştirilen AKP Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın haberlere ilişkin verdiği yanıtlar sırasında yaptığı değerlendirmelere cevap veren Nurullah Çavuşoğlu; "fitne çıkartan da iftira atan da Başkan ve oluşturduğu mizansendeki ekibidir" dedi.

10 Temmuz 2015 Cuma 14:04
Çavuşoğlu, Kendisine Fitneci Diyen Nurullah Cahan'a; Aynaya Bakmış, Gördüğünü Ben Sanıp Söylemiş Dedi!

Seçileli yaklaşık bir buçuk yıl olmasına rağmen şehir içi yolların tamir ve bakımı, altyapı çalışmaları, imar işleri yani rutin yapılması gereken işler de dahil belediyenin hizmet alanına giren bir çok sahada Uşak'ta sıkıntılar yaşandığı, işlerin yürümediği ya da halkın tabiri ile Uşak'a çivi çakmadığı yönünde eleştirilere maruz kalan Nurullah Cahan, geçtiğimiz günlerde kendi tiyatrosuna uyum sağlayan basın mensupları ile düzenlediği sahur yemeğinde bir araya geldi. Cahan orada kendisine yöneltilen çanak sorulara verdiği yanıtlarda bizi davet etmemesine rağmen bizim hiç bir temsilcimizin olmadığı bir ortamda yaptığımız haberlere atıfta bulunarak kendince cevaplar vermeye çalışmış. Cahan'ın açıklamalarına yönelik görüşlerine başvurduğumuz Nurullah Çavuşoğlu ile yaptığımız ve videosunu yayınladığımız röportajın ayrıntıları şöyle...

Gazeteci Yazar Mustafa Yüce'nin sorularını yanıtlayan Nurullah Çavuşoğlu; "Nurullah Cahan yaptığı açıklamalarda hakkımızda ithamlarda bulunmuş ve bize iftiralar etmiş ben bunlarla ilgili kamuoyunu tekrar bilgilendireyim istedim" diyerek girdiği söze; "Bizim yaptığımız haberi fitne olarak nitelendirip cevaplayan Sayın Belediye Başkanı'nın yanıldığı husus şu; biz çivi çakmadığı yönünde iddia dile getirmedik. Çivi çakılmadığı yönünde kamuoyunda sıklıkla eleştirildiğini insanların rahatsız ve huzursuz olduğunu kendisine hatırlattık" şeklinde devam etti. Çavuşoğlu Cahan'a seslenerek; "biz ilk aylarda yılı doldurana dek kamuoyuında çivi çakmadığınız yönündeki eleştirilere daha erken dediğimiz dönemler bile oldu. Ama zaman halkı haklı çıkartınca belediyede yaşananları gündeme taşımaya mecbur olduk. Çünkü biz gazeteciyiz ve kamu vicdanı adına zaman zaman eleştirileri halk adına dile getirmeye mecburuz" dedi.

Cahan'ın "Hakkımızda Açılmış Bir Dava Yok" Şeklinde Açıklamasına Çavuşoğlu; Melih Gökçek'i Suçlayan Arınç'ın Açıklamalarını Hatırlattı!

"Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın hakkımda açılmış herhangi bir dava yok" şeklindeki açıklamasına Bülent Arınç'ın Melih Gökçek hakkındaki açıklamalarını hatırlatarak, "Arınç'ın açıklamalarına ilişkin de dava açmadı savcılar ama bu Arınç'ın yalan söylediği anlamına gelmez" şeklinde cevap veren Çavuşoğlu, "ayrıca ben davaları açmaya başlayacağım. Hatta ilk davayı açtım, iki kata imarlı özel mülke imar planında değişiklik yaparak sekiz kata izin verilmesi hususunu dava ettim ve bu konuyla ilgili evet oyu veren meclis üyeleri ve Sayın Cahan görevi kötüye kullanmaktan yargılanacaklar" Ayrıca CHP'li Belediye Meclisi üyeleri de  belediyeye ait işletmelerin UTAŞ'a yetki devrini dava etti, yine SSK Evleri ile ilgili tasarruflarına ilişkin de dava açıldı" dedi.

"Kaybettiğimiz Davalar Bizden Evvelki Yönetimlerin Kararlarına İlişkin Açılan Davalar" Demek Sorumluluğunuzu Bitirmez!

Uşak Haber Merkezi'nde yayımlanan "Belediye Girdiği Davaları Tek Tek Kaybediyor" başlıklı haberimizi de kendince yanıtlayan Cahan'ın "bu davaların bir çoğu bizden önceki yönetimlerin kararlarına ilişkin davalar" şeklindeki açıklamasını da cevaplandıran Nurullah Çavuşoğlu; "Bu savunma sizi sorumluluktan kurtarmaz, sizden önceki yönetimlerin kararı ise bile, siz ya savunup davayı kazanmak zorundasınız Belediye adına ya da yanlışsa o kararların düzeltilmesine yönelik çalışmada bulunmalısınız. Yoksa, hukuk danışmanı olarak çalıştırdığınız kişinin, aynı zamanda belediyeden davacı olan tarafın da avukatı iken davayı kaybetmiş olmanız oldukça manidardır. Yani bir avukat var, hem davacının vekili hem davalının, bu davayı kim kazanır, Belediye mi? Yoksa karşı taraf mı? Herhalde avukatın istediği taraf kazanır öyle değil mi?" şeklinde duruma açıklık getirirken, Cahan'a ayrıca "SSK Evleri ya da Ata Park davası gibi kaybettiğiniz davaların bir kısmı da sizin döneminize ait" hatırlatmasında bulundu.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Kamu Hizmeti Veren Atapark'ın Altını Üstüne Getirmekle Uşak Halkını Cezalandırmış Oldu!

Ataparkla ilgili de yaşanan süreçle ilgili açıklamalar yapan Çavuşoğlu; Atapark'ta sen beni işgalci ilan ettin ve Belediye Başkan Yardımcısı Uşak basınına , Atapark'ı boşalttık şeklinde demeçler verildi. Bak kaç aydır hala işletmeciler orda, haniboşaltıyordunuz ya. Biz sana hırsızlıklar oluyor, yolsuzluklar oluyor dedik, Belediye Başkanı olarak intikam almak için bizi Atapark'tan çıkarmaya kalktın. Bu iş en başında Nurullah Cahan ile konuşuldu. İşletme sahibi gerekirse iptal edelim sözleşmeyi, teminat da yansın, ben şaibe istemiyorum deyince Cahan da hukuken bir düzenleme yapılabilir, işgaliye bedeli belirlenebilir şeklinde cevap verdi. İşletme sahibi de dilekçeyle başvurusunu yaptı, alanla ilgili işgaliye bedeli de hesaplandı, Murat Kiriş işletme sahiplerine bunu kendsi söyledi. Dilekçeye cevap gelmeyince işletme sahipleri de işgaliye bedelini de ödemeyi göze alarak alanı kullandı, burada hukuksuz bir durum yok. Ama sen belediye olarak sonra geliyorsun, alanı mahvediyorsun. Bu alanda bir kamu hizmeti veriliyor. Burada kaybeden aslında Uşak Halkı oldu." ifadelerini kullandı. 

Sayın Cahan Yalanlama Sadece Yalan İftira Deyip Geçmekle Olmaz, İftira Atıyor Diyerek Bize İftira Atıyorsun! Yalansa Neden Bizi Dava Etmiyorsun!

Cahan'ın, yaptığı haberlere ilişkin yalanlamalarını da cevaplandıran Nurullah Çavuşoğlu; Nurullah Cahan "bizim yaptığımız haberlere yalan demiş, iftira demiş. Çıksın desin ki; ben iki kata imarlı mülkü sekiz kata çıkarmadım ama belgeleri ortada, meclis kararı var. Ya da çıkıp desin ki; benim yaptığım ihaleler haberlerdeki gibi KİK tarafından iptal edilmedi ya da düzeltici işlem kararı çıkmadı ya da benim hazırlayıp haberler çıkınca iptal ettiğim ihalede Diyarbakır Belediyesi ile moda mod aynı şartname kullanılmadı vs. Ya da çıksın karşıma tartışalım. Böyle bir şey var mı? Benim haberlerimi beni çağırmadığın bir toplantıda yalanlıyorsun, madem yalanladığın haberler benim, o halde benim karşıma çıkmalısın. Ayrıca haberler yalansa hukuka başvursun sayın Cahan, mahkemeler bizim ağzımıza tükürür, tekzip yayınlatır. 

Çavuşoğlu: Uşak'ı Fitneye Boğanların Kim Olduğuna Şöyle Bir Bakalım; OSB, Karma OSB, Üniversite, Kent Konseyi ... Belediye Başkanı Her Kurumla Kötü!

Uşak Belediyesinin kurumlarla olan ilişkisinin kötü olduğuna vurgu yapan Çavuşoğlu; Uşak Kent Konseyi Başkanı Zafer Aydın'la Belediyenin bir tane ortak projesi yok neden? Cahan, Aydın'la küs. Belediye; Karma OSB ile kötü OSB ile kötü, Üniversite ile kötü, Ak Parti karman çorman oldu, geçtiğimiz günlerde kontenjandan yazılan Ak Partili Meclis Üyesi istifa etti. Belediye Meclisi Üyeleri yargılanma korkusu ile karşı karşıya ve kafaları karışık. İmar Müdürü bir buçuk yılda defalarca değiştirildi. Belediye personeli huzursuz, mimarlar "işimiz yürümüyor, projeleri yakma protestosu yapacağız" diyorlar. Uşak'ta spor tam harekete geçti diyorduk, Belediye el attı futbol bitti. İtfaiye Müdürlüğü'nde Menzil'deki zatın ayaklarına masayı atıp oturduğunu ve itfaiye çalışanlarınca odadan kovulduğunu ben mi söylüyorum? Bu saydığım kurumları ya da kişileri kim birbirine soktu acaba, sorumlusu kim? Uşak Haber Merkezi'nin bir tane fitnesini söyleyin; Kentin sporundan sanatına, kültüründen sosyal hayatına katkılarımız bütün Uşak'ın malumudur" şeklinde konuştu. 

Gazeteciler Aday Adaylarından Para İstemek İçin Günde 20 Kez Arar, Biz Daha Hiç Bir Partinin Aday Adayını Bir Kez Aramadık, Kimseden Reklam Dahi İstemedik! Varsa Aradığımız Kimse Çıksın Açıklasın!

"Biz Uşak Haber Merkezi ya da Son Nokta Gazetesi olarak parti ya da kurum ayırmaksızın eleştirmemiz gerektiğinde hiç çekinmeden eleştirmişizdir. Biz hiç bir partinin aday adaylarını bir kez aramamışızdır. Yahut hiç bir siyasi partiden ya da kurumdan reklam almamış hatta istememişizdir. Hatta biz özel firmalara bile reklam için gitmeyiz. Bizde reklam yayınlatmak isteyen özel sektöre ait firmaları da biz elekten geçiririz" şeklinde açıklama yapan Çavuşoğlu; Nurullah Cahan'ı gidişatının kötü olduğu yönünde uyararak sözlerini tamamladı.


ÇAVUŞOĞLU, KENDİSİNİ FİTNE İLAN EDEN AKP'Lİ BELEDİYE BAŞKANINA AYNAYA BAKMIŞSIN DEDİ!

Belediye Başkanı seçildiği tarihten bu yana Uşak'a tek çivi çakmadığı, yine Menzil grubuna yakın insanları belediyeye doldurduğu ve belediye bünyesinde gerçekleşen bazı ihale ya da işlerde usulsüzlük ya da yolsuzluk yapılmasına göz yumduğu yönünde kamuoyunda sıkça eleştirilen AKP Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ın haberlere ilişkin verdiği yanıtlar sırasında yaptığı değerlendirmelere cevap veren Nurullah Çavuşoğlu; "fitne çıkartan da iftira atan da Başkan ve oluşturduğu mizansendeki ekibidir" dedi.

Posted by Uşak Haber Merkezi on 10 Temmuz 2015 Cuma

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 16 yorum mevcut

  • Akin yilmaz 3 yıl önce yorumlandı

   dogru bildiklerinden şaşma çavuşoğlu

  • karakuş çalışanı @karakuş gıda vatandaş parasıyla köşe oldu 3 yıl önce yorumlandı

   ben karakuş çalışanıyım bunu yazan kimse gelsin şirkete konuşalım kim nasıl köşe olmuş bakalım siz karakuş dünkü firma sanıyorsunuz galiba ama bilmediğiniz bir şey var kaarakuş 25 yıllık firma kimseye hesap vermekten kaçmazü

  • gerçekler 3 yıl önce yorumlandı

   10 yıllık tecrübe ,,,oldu 12 yıl,,kaldı 3 yıl...sonuç menzili tutmayan vaatler....

  • yorumsuz @karakuş gıda vatandaş parasıyla köşe oldu 3 yıl önce yorumlandı

   bana sadece şunu söylermisiniz karakuş sadece yemek üzerine mi çalışıor sanıyosunuz siz avm zincirleri inşaat manisada inşaat yemek rehabilitasyon merkezleri bunlar benim bildiğim sadece illaki daha vardır önce araştır sonra söyle ne söyleyeceksen

  • vatandaş 3 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu yemeği yaptıran firmalar memnun belediye memnun halk memnun sorması ayıp olmasın ama bunda habermi olur başka haber yapacak bişey bulamadınızmı evine ekmek alacak parası olmayan ınsanlar buralarda karınlarını doyuruyor bunda ne kötülük var ayrıca verilen iftarların sponsorları firmalar şayet bi sıkıntıları olsa vermek ıstemeseler vermezlerdi bu konuda sizi rahatsız eden şey nedir acaba

  • karakuş gıda vatandaş parasıyla köşe oldu 3 yıl önce yorumlandı

   vatandaşın parasıyla karakuş tabldot zenginlesin diye her gün iftar yemeği veriliyor.sayın cahan vatandaş parasıyla değil kendi paranla ver

  • Usaklı 3 yıl önce yorumlandı

   her söylediğin sonuna kadar doğru helal olsun seni yetiştiren ana babaya nurullah çavuşoğlu iftira atmak senin kültüründe yok belge ve bilgilerle konuşuyorsun onlar gibi boş konuşarak değil.
   dogrular her zaman yalnızdır aynı kartallar gibi asil.
   bunların rezilliklerini çıkar ortaya halk görsün ne mal olduklarını

  • ali riza 3 yıl önce yorumlandı

   şu konuda sonuna kadar haklısın. yerel tv sahibinin biri 2011 de kendi tvsinde açık açık vekil adaylarından para ve reklam istemişti. kendine bu konuda güvenmiyorsan aday olmayacaksın demişti. yaptığı yayınlar sırf geçen dönemki akp 3.sıra adayının seçilmesine, chp adayının da kötülenmesine yönelikti. şimdi de özekine çalıştı ama boyunun ölçüsünü yine aldı. bir de malum kişi kendi vergi borcu nedeniyle ali erdoğan protestosuyla anılır. uşaklının bunları hatırlaması iyi olur. o kişi tvsinde hala sen ben bizim oğlan programlar yapıyor. Allahtan uydu falan var da 3 5 evden başka izleyeni kalmadı bunların.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366