Çavuşoğlu: Nurullah Cahan, kendi sonunu yine kendisi hazırladı!


Çavuşoğlu: Nurullah Cahan, kendi sonunu yine kendisi hazırladı!

Cahan'ın siyasi hayatı eylül sonu itibariyle bitti mi? Uşak Belediyesi neden mafyatik bir yapılanma görünümünde? TÜPRAG ne karşılığında battı çıktı (köprülü kavşak) yapımına sponsor oldu? Cahan neden paralel yapı gibi Uşak Haber Merkezi ekibi ile özel bir uğraş içerisinde? Belediyede görevden alınan 49 personelin yeniden savcılık tarafından sorguya alınması neyin habercisi? Daha bir çok sorunun cevap bulduğu ve çarpıcı açıklamaların yer aldığı röportajımız haberimizde...

10 Ekim 2016 Pazartesi 22:26
Çavuşoğlu: Nurullah Cahan, kendi sonunu yine kendisi hazırladı!

Uşak’taki genel ve politik durumun değerlendirildiği ve Uşak Haber Merkezi Köşe Yazarı Mustafa Yüce’nin hazırlayıp sunduğu “Şehre YÜCE’den Bakış” programının bu seferki konukları Gazeteci Yazar Nurullah Çavuşoğlu ile birlikte Gazeteci Yazar Vedat Orhan oldu. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan başta olmak üzere belediye ekibinin neden olduğu dedikodular ve belediye çalışmalarının gündem edildiği programda Uşak gündemine bomba gibi düşecek çarpıcı açıklamalarda bulunuldu.
CAHAN ÖNCE DEDİKODU ÜRETİYOR, SONRA DA KÜSTAHÇA “KAZIK”LI CEVAP VERİYOR!

Uşak Belediye Başkanı Cahan’ın istifa edeceği yönündeki dedikodular ve bu dedikodulara verilen cevaplarla ilgili analizleri ile açıklamasına başlayan Çavuşoğlu; “Cahan bey bana göre özellikle bu dedikduları yayıyor ve haber yapılmasını istiyor. Sonra da nezaket kurallarını hiçe sayarak, küstahça bir üslupla “kazıklı cevap” şeklinde bir cevap veriyor. Sonuçta herkesingözü önünde olan bir sosyal ortam, burada belediye başkanını takip eden yüzlerce hanımefendi de var, öğrenci de var, yerine göre Vali, Rektör de takip ediyor. Bence Cahan böyle küstahça bir açıklamayı yapabilmek için önceden böyle bir dedikodu zemini hazırlıyor” ifadelerini kullandı.

NE OLDU YANİ, İSTANBUL'U MU FETHETTİN ŞİMDİ?

Basında Cahan’ın istifasının istendiği haberlerine yönelik açıklamalarını sürdüren Çavuşoğlu; bu arkadaş bu ruh haline durduk yere gelmedi. Önce 5 Belediye Meclis üyesi istifa edecekmiş dedikodusu yayılıyor. Bu sırada 5. Sıra Belediye Yedek Meclis üyesi gümbür gümbür geliyorum diye bir açıklama yaptı. Cahan da bu arada özellikle yaparcasına bir haftadır paylaşımda felan bulunmuyor, ortalıkta da gözükmüyor. Böyle olunca o arkadaşta Cahan’ın istifasının istendği şeklinde bir haber hazırlamış. Sonradan da Cahan çıkıyor kazıklı fotoğraf paylaşıyor. İş mi yani yaptığı, İstanbulu mu fethettin yani, çocukca şeyler bunlar. Bir kişi Kazım Şen’e haberi yalandır bile diyemedi. Bizden çıkmış bir haber olmamasına rağmen ve bizde yayınlanmamış bir haber olmasına rağmen, Cahan’ın FETÖ ya da yolsuzluktan görevden alınabileceğine Uşak halkı  inanıyor. “ şeklinde konuştu.

ORAYA ŞOV OLSUN YA DA POLİTİK ÇIKAR ELDE ETMEK İÇİN GİTMEDİM!

Yüce’nin son günlerde Cumartesi Pazar yerindeki kazı çalışmaları ve bu çalışmalara olan tepkisini hatırlattığı Çavuşoğlu; “Cahan, Belediye Meclisi’nden de bize gönderme yapmış politik çıkar elde ediyor diye. Burada bizi arayan zaten Pazar esnafıydı, hatta Pazar alanına girer girmez de zaten esnaf arkadaşlar sen bize neden sahip çıkmıyorsun diye sitem ettiler. Oradaki konuşmam da zaten doğaçlama gelişti.Burada bir şov söz konusu da değildir.” Dedi.

CAHAN, TÜPRAG’IN SPONSORLUĞU İÇİN UŞAK’I VE OSB’DEN KIŞLADAĞ’A UZANAN HATTA YAŞAYAN KÖYLÜLERİ SATTI!

Uşak Haber Merkezi Köşe Yazarlarından Vedat Orhan’ın Cahan’ın Belediye Meclisi’nde yaptığımız işleri görmezden gelenler ifadesini hatırlattığı Çavuşoğlu, “Yapılanları o zaman sırayla ele alalım. Otogar ve Stadyum battı çıktısı neden bende karşılık bulmuyor onunla başlayayım. Bizim bir çevreyolumuz yapılıyor. Bizim çevreyolumuz açıldığından burada battı çıktıya ihtiyaç var mı bu ayrı bir tartışma konusu. Bir ikincisi bunun kaynağı ne? TÜPRAG’ın sponsorluğunu karşıladığı söylendi. TÜPRAG ne karşılığında sponsor oluyor peki? TÜPRAG OSB mevkiinden Kışladağ’a kadar çekilecek yüksek gerilim hattına Belediye Meclisi’nde evet denmesi karşılığında sponsor oldu. Ali Erdoğan döneminde Nurullah Cahan Belediye Meclis üyesi iken, bazı belediye meclis üyelerinin de sunduğu üzere kurulacak yüksek gerilim hattının doğaya, insana zararının olması, gececeği güzergah itibari ile tarıma, termal turizme ve doğa turizmine zararları olabileceği öngörülerek bu talebe ret yönünde oy kullandı. Sonra başkan oldu bu sefer de evet oyu kullandı. Ne değişti, zararlar ortadan mı kalktı? Demek ki bu battı çıktıya sponsor olması karşılığında hattın geçmesi için evet demişsin. Yani Cahan olarak sen bu hattın geçeceği köyleri ,köylüleri ve Uşak’ın kendi tabirinle sattın. Çünkü sen diyordun bunun ormanımıza, turizmimize, doğamıza zararı olacak diye bu parayı sen almışsın. Peki bu paranın buralarda kullanılacağını sen kime sorarak kararlaştırdın? Buraya harcanan paraları, ihale bedellerini bir de Uşak halkı gitsin bir mühendise, müteahhite sorsun bakalım. Arada ne kadar uçurum var, bu projeler ne kadar daha az bedellere mal edilebilir göreceklerdir. Elektirk direkleri de yine aynı şekilde, laleli direkleri Uşak’ın her yerine alakalı alakasız döşedin. Bu direklerin de afaki maliyetleri birim fiyatları da yine Uşak halkının dilinde. Yani bizim görmezden geldiğimiz bir hizmeti yok” Diye açıklamalarını sürdürdü.

FETÖ’CÜ DİYE İSTİFASI İSTENDİĞİNE HALK İNANIYORSA, POLİTİKACILIĞI MI KALMIŞ CAHAN’IN?

Orhan’ın “Cahan Eylül sonuna kadar ömür biçmiştiniz” Şeklinde yönelttiği soruyu da cevaplandıran Nurullah Çavuşoğlu; “Eylül sonu gelmişse Cahan’ın politik hayatı bitmiş demektir. Neden, Cahan hakkında FETÖ’den dolayı istifası isteniyormuş dendiğinde buna inanılıyorsa, hatta buna Belediye Meclis üyesi bile inanıyorsa ne kalmış artık? Bu politikacı mı şimdi, politik hayatı zaten bitmiş.

VEDAT ORHAN VE MUSTAFA YÜCE’NİN GÜLEN CEMAATİ İLE İLGİLİ YAZILARI, FETÖ İDDİANAMESİNDE!

Savcılık ya da emniyet çalışma yapmıyor deniyor. Ya burada savcılığın ya da emniyetin çalışma  yapmasına gerek yokki. Biz zaten herşeyi en başından beri söylüyoruz. Bakın şimdi Mustaf Yüce’nin ve Vedat Orhan’ın Fethullah Gülen ve cemaat ile ilgili yazıları FETÖ iddianamesinde yer alıyor. Sıradan bir iddianamede değil, PKK’ya destek vermiş hainlerden oluşan bir terör örgütü olan FETÖ’nün yargılandığı iddianameye girmiş yazılar bunlar. E ozaman başka iddianamelere de bugün yazdığınız yazılar girebilir. Savcılar da emniyette takip ediyor olabilir. Biz devletimize, savcılarımıza, emniyetimize güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYEDE GÖREVDEN ALINAN 49 PERSONELE ACABA NİYE ÖZELLİKLE, “NEDEN İŞTEN ATILMIŞ OLABİLİRSİNİZ?” SORUSU SORULUYOR?

Uşak Belediyesi’nde görevinden alınan 49 personelin tek tek ifadeye çağrıldığını ve soruların arasında “Neden işten çıkarılmış olabilirsiniz?” şeklinde ilginç bir soru olduğunu söyleyen Orhan’a, Çavuşoğlu; bu soruyu sorunca o personel ne diyor biliyor musun; “Emekliliğe zorlandım” diyecek, diğeri “usulsüz iş istediler” diyecek, bir başkası  “ben bunların kafasına uymadım” diyecek. Çünkü paralelci olmadığını ispatlamak zorunda. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Çember daralıyor diye söylemiştim ve durum ortada” dedi.

UŞAK BELEDİYESİNDE “MAFYATİK” BİR YAPILANMA VAR!

“Bunu pazarcı arkadaşta verdiği güzel cevapta söylemiş. Uşak Belediyesi’nde mafyatik bir yapılanma var. Şimdi mafya nedir? Birçok suçu, bir arada işleyebilen organize bir yapıdır. Şimdi bizim Uşak Belediyesi şantajla anılıyor, tehditle anılıyor, insanlardan rüşvet istemekle anılıyor, yolszulukla anılıyor, darpla anılıyor, insanları dağa kaldırıp kafasına silah dayamakla anılıyor mu anılıyor. Az buçuk mafya bu kadar çok suç işlemiyor ya. Bunu yukarısı da görüyor, aşağısı da görüyor. Peki neden sabrediyorlar, devletin işine aklımız ermez. Devlet sizin bir suç işlemenize göz yumuyorsa tehlikedisiniz demektir. Uzun süre suç işlemene göz yumuyorsa uzun süre seni gözlemliyor demektir.Devletimiz gereğini yapacaktır.” Şeklinde konuştu.

UŞAK HABER MERKEZİ EKİBİYLE ÖZEL BİR UĞRAŞI VAR!

Uşak Haber Merkezi ekibi ile geçmişten bu yana özel bir uğraşının olduğuyla açıklamasını sürdüren Çavuşoğlu; FETÖ yapılanması ile öteden beri mücadele veriyoruz. Şimdi Ticaret Odası’nda kendisine bir tezgah kurmuş adam, Mustafa Kuvveti kaldırıp kendisi işin başına geçecek ya... Sen olmasan bunu sağlayacak, ama sen diyeliveriyosun bunu başaramıyor. Yine bir dönem Uşak’ta 3-0 yapmaya, şov yapmaya karar vermişlerdi. Dilek Yılmaz’ı terör örgütü mensubu gibi göstermeyi denediler biz yine oyunlarını bozduk. Bu şekilde birçok örnek var. Biz hep cemaatin karşısında durduk. Onlar da bizden haklı olarak rahatsız oldular.

CAHAN,AYNI FETÖCÜLER GİBİ MEVKİSİNİ VE MAKAMINI KULLANARAK BENİMLE UĞRAŞIYOR!

Nurullah Cahan da son zamanlarda bizi yok etmeye yönelik bir çalışma içerisine girdi. Yine geçtiğimiz günlerde Erkan Çuhadar bey, CHP yönetiminde bir müteahhit arkadaş var Serkan bey, onunla birlikte Orman dairesinin mesire alanı ihalesine girdi ve ihaleyi kazanarak 160 dönümlü bir alanı kazandı. Aynı şekilde Güre’de de başka biri benzer bir ihaleye girdi ve işletmesini açtı. O arkadaşın projesi onaylandı ama Erkan beyin kirası işlemeye devam ettiği halde, projesinin onaylanmadığı görülüyor. Neden böyle oluyor diye sorulduğunda Orman Bölge Müdürlüğü’nden telefon açıldı, sizin sözleşmenizi feshetmem söyleniyor bana diyor, Nurullah Cahan tarafından yukarıya bu yönde bir baskı var diyor görevli personel. Geçtiğimiz günlerde de Cahan belediye meclisinde karar çıkartıyor, burayı onların elinden alın ben size oraya Orman Müdürlüğü yapayım diye. Yani bizimle sürtüşmesini belgeliyor. Yine gazetemizin FETÖ bahanesiyle kapatılması konusu var. Ya Cumhurbaşkanlığı ya da Başbakanlığın böyle bir takdiri oldu bizi böyle bir listenin içine sokmaya çalıştı.Ya da buradan giden istihbaratlar var, herkes bunu kesin Nurullah Cahan yaptırmıştır diyor. Kripto FETÖ’cü bile demeye kalktı mı bana , kalktı. Ben bu konuda suç duyurusunda bulunacağım. Makamını, mevkisini kullanarak aynı FETÖ’cüler gibi benimle uğraşıyor. Ali Erdoğan da aynı şekilde uğraşmıştı ama bu kadar aşağılık bir noktaya getirmemişti. Ali Erdoğan bile bu kadar alçalmamıştı “ diyerek sözlerini noktaladı.
Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 8 yorum mevcut

  • UŞAKLI 11 ay önce yorumlandı

   bu mafya beledi̇yeden uşaki kurtardiği i̇çi̇n cumhurbaşkanina teşekkürleri̇mi̇zi̇ sunariz...

  • Ahfan altınbilek 2 yıl önce yorumlandı

   battı çıktı geçitlerine uzun vadede gerek var ama şimdilik tartışmalı bir durum. stad ve garaj kavşaklarının kırmızı ışık süresi 76 saniye olursa tabiki metrelerce konvoy olacak belki de bu kavşak yapımı için hazırlanan bir zemin de olabilir.

  • meltem 2 yıl önce yorumlandı

   aydınlatma direkleri rezalet bir görüntü..gazino gibi

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   aydınlatma direkleri galiba birilerine batmış gibi

  • özuşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   uşaklı hemşehrilerim bu battı çıkamadılar uşak trafiğini rahatlatmak için mi yapıldı yoksa izmir ankara trafiği için mi,ikincisi çok rahatladı ama uşak şehir içi trafiği tam şeytan azapta gerek lafzına uygun oldu şehir içinde dolaşım mecburen yan bağlantı yollarını kullanıp trafiğe devam etme mecburiyeti var maaşAllah eskiden dörtyol garajı 10 dakikada varıyorduk şimdi bu batıp da çıkamadılar sayesinde bir saat oldu izmir yolcuları kulaya varınca bizde toki ye varıyoruz. artık bölmedeki çevre yolunada gerek yok şehir içi ankara izmir yolu tam mareşal yolu oldu gari hadi gali güle güle

  • nerede bu başkan 2 yıl önce yorumlandı

   inşAllah simava geri döner de biraz da orasını marka yapar

  • melltem 2 yıl önce yorumlandı

   Nurullah Cahan .. SADECE YL YAPMAKLA BAŞKAN OLUNMAZ, UŞAGI TANITMAK ADINA HİÇ BİRŞEY YOK ,UŞAKLIYI KALKINDIRMAK ADINA HİÇBİRŞEY YOK .SADECE CEBİNİ VE MAFYASININ CEBİNİ DOLDURAN BİRİ..

  • küçük çarşı savaş yeri gibi 2 yıl önce yorumlandı

   bizim ki örnek şehir olacam derken sur ilçesinin çatışmalardan sonraki halini örnek aldı galiba. küçükçarşı resmen savaş yeri gibi, kurtarılmış bölge oldu.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv