Çavuşoğlu, Uşaklı Bazı Politikacılar İçin Yolsuzluk İddiasıyla Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunacağını Açıkladı!

Uşak Belediyesi'ndeki usulsüzlük iddialarına ilişkin suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ile politik kulisleri konuştuk. Mustafa Yüce'nin sorularına samimi cevaplar veren Çavuşoğlu, Uşak Belediyesi'nde yaşanan sıkıntılardan, Belediye Meclisi'ndeki istifaya, Ak Parti'de yaşanacağı konuşulan görevden alma söylentilerinden, MHP'deki ihraç söylemlerine ve CHP'nin kongre sürecine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte Çavuşoğlu'nun ilginç analizleri...

03 Temmuz 2015 Cuma 15:26
Çavuşoğlu, Uşaklı Bazı Politikacılar İçin Yolsuzluk İddiasıyla Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunacağını Açıkladı!

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!

7 Haziran seçimlerinin ardından Uşak’ta siyaset sahnesinde yaşanan son gelişmeleri, parti yönetimlerindeki kulis bilgilerini değerlendirmek üzere Uşak Haber Merkezi Köşe Yazarı Mustafa Yüce’nin konuğu olan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu bomba açıklamalarda bulundu. İşte ayrıntılar...

MHP MECLİS BAŞKANLIĞINI VE HÜKÜMETİ KURMA GÖREVİNİ AKP’YE HEDİYE ETTİ!

Değerlendirmelerine genel siyasete ilişkin açıklamalarla başlayan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; Meclis Başkanlığı seçimlerinde MHP’nin adayının seçilmesinin zor bir ihtimal olduğunu ve bu nedenle de Deniz Baykal’ın şahsında CHP’de bir birlik sağlanmasının daha uygun olduğunu ancak MHP Lideri Bahçeli’nin bunu tercih etmeyerek Meclis Başkanlığı’nı Ak Parti’ye hediye ettiğini belirtti. Koalisyon tartışmaları konusunda da fikirlerini açıklayan Çavuşoğlu; Bahçeli’nin Meclis Başkanlığı seçimlerindeki tavrının koalisyon konusunda da benzerlik gösterdiğini ve hükümet kurulması noktasında da “AKP’siz olmaz” algısını oluşturduğunu belirtti.

CAHAN’IN GÖREVDEN ALINACAĞI ALGISININ OLUŞMASINDA MEHMET ALTAY’IN DA PAYI VAR!

Açıklamalarına yerel siyasete ilişkin değerlendirmelerle devam eden Gazeteci Çavuşoğlu; AK Parti’de İl Başkanı Basri Yıldırım ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın görevden alınması yönündeki iddialarına ilişkin düşüncelerini paylaştı. Her seçim sonrası siyasi partilerin seçim sonuçlarına ilişkin analizlerini yaptığını, hangi bölgelerde oy artışı ya da oy kaybı yaşandığı noktasında çalışmalarını tamamlayacağını belirten Çavuşoğlu; görevden alma algısının toplumda oluştuğunu, bu algının oluşmasında Milletvekili Mehmet Altay’ın da payının olduğunu ifade etti.

ALTAY, BELEDİYENİN MENZİL CEMAATİNE TESLİM EDİLMESİNDEN RAHATSIZ!

Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a, Menzil Grubuna yakınlığı, Belediyeye Menzil Cemaati’ne yakın isimlerin doldurulması, UTAŞ’ın yine Menzil Cemaatine bağlı isimlere teslim edilmesi gibi nedenlerle  Mehmet Altay’ın tepkisinin olduğunu ve bunu da Altay’ın zaman zaman dillendirdiğini belirten Çavuşoğlu; “Milletvekilliği seçimleri aday adaylığı döneminde bu gerginlik iyice arttı. Belediye Başkanı Cahan’ın desteklediği bir isim olarak Erol Korkmaz vardı. Yerel seçimler döneminde milletvekili aday adayları arasında Cahan’ın seçilmesi adına çalışan isimler vardı, o dönemde il-ilçe yönetiminde görev alan isimler vardı. Belediye Başkanı olarak Cahan’ın hepsine hemen hemen eşit mesafede durması gerekiyordu. Ancak bırakın eşit mesafede durmayı bir adayıve yedek olarak öne sürdüğü baka bir adayı Belediyenin imkanlarını da pervasızca kullanarak bir seçimkampanyası yürüttü.

BELEDİYE NEREDEYSE TÜM UŞAK’LA KÜS DURUMDA!

Ayrıca Cahan’ın bel altı siyasette yaptığını ifade eden Nurullah Çavuşoğlu; buna benzer çalışmaları üniversite seçimlerinde de yaptığını, tüm bu olumsuzluklar nedeniyle; Belediye Başkanı ve ekibinin tüm Uşak ile küs olduğunu, Karma OSB ile, OSB ile, üniversite ile ve diğer kurumlar küs olduğunu söyledi. Bu hususlardan dolayı görevden alma beklentisinin oluştuğunu belirten Çavuşoğlu; Mehmet Altay zaten bunlara kızıyordu, Mehmet Latay’a yapılan ihanetler, ayak oyunları, operasyonlar var. Bir de Mehmet Altay’ın bildiği yolsuzluk iddiaları var.

BELEDİYE EKİBİ ELLERİ KELEPÇELİ ŞEKİLDE MAKAMLARINDAN ALINABİLİR!

Yaptıkları her haberin suç duyurusu niteliğinde olduğunu belirten Çavuşoğlu; savcıların ya da müfettişlerin bu haberlere kulak tıkadıklarını düşündüğünü ancak kısa süre içerisinde tüm iddialarla ilgili kendisinin suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Çavuşoğlu, ayrıca Belediye Başkanı ve ekibinin sonunun iyi olmadığını ve elleri kelepçeli şekilde makamlarında alınabileceğini de söyledi.

KISA VADEDE GÖREVDEN ALMANIN YAŞANACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM!

İl Başkanı ve Belediye Başkanı’nın kısa vade de görevden alınmasını beklemediğini belirten Çavuşoğlu; “AKP Genel Merkezi’nin burada yaşanan gelişmelerden ve rahatsızlıklardan haberdar olduğunu düşünüyorum, belki Genel Merkez Belediye Başkanı netice itibari ile şaibeli bir adam diyerek görevden alabilir ya da ihracını isteyebilir.” İfadelerini kullandı.

ENDER KUZGUN, MECLİS ÜYELİĞİNDEN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Belediyenin bu dedikodular nedeniyle çalışamaz hale geldiğini ifade eden Çavuşoğlu; Belediye yönetiminin böyle bir dertlerinin olup olmadığının da tartışılabilir olduğunu söyleyerek geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi üyeliğinden istifa eden Ender Kuzgun’un istifa sürecinin nasıl geliştiğine ilşkin bilgiler verdi. Kuzgun’un mimarlık işlerini yaptığı bir yapının tamamlanmasının ardından mülk sahibince ruhsatı verilmiş ve su aboneliği de alınmış binaya su bağlatılması konusunda kendisinden yardımcı olmasını istediğini ancak ilgili birimdeki Cahan’a yakınlığı da olduğu bilinen memurun Kuzgun’u arayarak suyu bağlayamayacaklarını söylediğini, buna karşılık memurla Kuzgun arasında gerginlik yaşandığını belirten Çavuşoğlu; daha sonra Nurullah Cahan ve Ender Kuzgun arasında da bu konudan dolayı bir gerginlik yaşandığını ve Cahan’ın Kuzgun’a memurdan özür dileyeceksin ya da meclis üyeliğinden istifa edersin şeklinde bir ifadede bulunduğunu bunun üzerine de Ender Kuzgun’un meclis üyeliğinden istifa ettiğini belirtti.

Çavuşoğlu ayrıca, Cahan’ın bu tavrının Ender Kuzgun’un  geçmişte imar komisyonlarında alınan bazı kararlarda takındığı tavırlar nedeniyle rahatsızlığının olduğunu bunun yanı sıra Cahan’ın ihracı söz konusu olursa kendisiyle birlikte hareket edebilecek isimlerin mecliste olması yönünde planı olduğuna ilişkin bir zannı olduğunu belirtti.

BELEDİYEDEKİ USULSÜZLÜK VE YOLSUZLUK İDDİALARI BİTMEK BİLMİYOR!

Belediyedeki sıkıntıların bunlarla bitmediğini de sözlerine ekleyen Çavuşoğlu; UTAŞ’ın Beton santralinin Milli Emlak’a ait bir yere kurulduğunu ve ruhsatsız çalıştığını, Uşak’ta ortak oldukları zannı oluşsun isteyerek AKP İl Başkan Yardımcısı Servet Kuş, Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli ve Mustafa Gündüz’ün bulunduğu karenin sosyal medya üzerinden paylaşıldığını, AKP İl Başkanı Basri Yıldırım ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın da bu işin gizli ortakları oldukları yönünde iddiaların olduğunu yine  taşeron firmaların Belediyenin yönlendirdiği firmalarla çalışmak zorunda bırakıldığını aksi takdirde hakedişlerinin verilmediğini, memurların baskı altında oldukları ve tehdit edildikleri şeklinde iddiaların olduğunu, bunlarla ilgili bilgileri de kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

H.UFUK UĞUR’U, HUKUK DANIŞMANLIĞI DÖNEMİNDE MAHKEMELERİ KAYBETTİĞİ İÇİN BAŞKAN YARDIMCILIĞINA ATADILAR!

Genel seçimlerde aday adaylığı nedeniyle görevinden ayrılan ve geçtiğimiz günlerde yeniden görevine başlayan Belediye Başkan Yardımcısı Erol Korkmaz ile Belediyenin hukuk danışmanlığını yürüten Hüseyin Ufuk Uğur’un Belediye Başkan Yardımcılığı’na atanmasıyla ilgili yorumlarını aldığımız Çavuşoğlu; Uğur’un hukuk danışmanlığı döneminde belediyenin bir çok davayı kaybettiğini belirterek; “Hal böyleyken biz bu adamı görevden alsak sıkıntı olacak. O zaman Belediye Başkan Yardımcısı bari yapalım” şeklinde bir düşünceyle Uğur’u başkan yardımcılığı ile görevlendirildiğini söyledi.

KORKMAZ, ÜNİVERSİTEDEKİ GÖREVİNDEN İSTİFA EDEREK BAŞKAN YARDIMCILIĞINA GEÇTİ!

Erol Korkmaz ile ilgi de Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan arasında geçen görüşmelerde Çelik’in Cahan’a “Uşak halkı Belediye Başkan Yardımcısı olarak Erol Korkmaz’dan memnun değil bu nedenle üniversitede devam etmesi daha uygun olacaktır” şeklinde bir yaklaşımda bulunduğunu bunun üzerine de Korkmaz’ın üniversitedeki görevinden istifa ederek Belediyeki görevine döndüünü ifade etti.

GÜRAY, CHP İL BAŞKANLIĞI KOLTUĞUNU DOLDURAMADI!

Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki gelişmeleri de paylaşan Çavuşoğlu; Ramazan Bayramı’nın hemen ardından CHP’nin bir kongre süreci yaşayacağını ifade etti. Mevcut İl Başkanı Ferit Celal Güray’ınyeniden aday olacağının konuşulduğunu belirten Çavuşoğlu; Güray’ın iyi bir insan olduğunu ancak İl Başkanlığı koltuğunu dolduramadığını ve genel seçimlerde adaylara teslim edilen bir seçim sürecinin yaşandığını söyledi.

Seçim döneminde CHP’li adayların adeta eçimi kazanmamak adına bir efor ortaya koyduğunu, ön seçimde verilen vaatlerin yerine getirilmediğini, ön seçimde ortaya koyulan çalışmanın adaylık döneminde de devam edileceğine ilişkin sözlerin verildiğini ancak adayların seçim döneminde çalışmadıklarını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki gelişmeleri de değerlendiren Gazeteci Çavuşoğlu; MHP’deki ihraç söylentilerine ilişkin fikirlerini belirterek; Alpay Özgür ve Ali Erdurmuş’un disipline sevk edildiği, Nevzat Yılmaz ve Necmi Dursun’un ise istifaların istendiği şeklinde konuşmaların olduğunu söyledi. Çavuşoğlu; Nevzat Yılmaz’In seçim döneminde çalışmalara katılmadığı, Ali Erdurmuş’un Facebook üzerinden yaptığı bir paylaşımın gerekçe gösterilerek bu tür ihraç ve disipline sevk kararı verildiğini belirtti. Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir organizasyon çalışmasının yapıldığını, İl Başkanı Ali Kurt’un geçmişte Bakır Mutlu, Mesut Apaydın gibi isimlerle Mehmet Çetin’in Belediye Meclis üyeliği döneminde ortak hareket ettiklerini, AKP lehinde kararlar verilirken meclise katılmadıklarını belirterek, bu organizasyonun Ali Kurt’un akıl hocası poziyonundaki Mehmet Alpkaya tarafından yürütüldüğünü belirtti.

ALPKAYA VE KURT, CAHAN’IN MHP’YE GEÇİŞİNE ZEMİN HAZIRLIYOR  OLABİLİR!

Organizasyon bitişinde bu isimlerin dağılacağını ve bu partiyi ayağakaldıracak isimlerin Metin Deniz Savaş, Alpay Özgür gibi isimlerin olduğunu, bu isimler rakip görüldüğü için de harcanmaya çalışıldığını söyledi. Çavuşoğlu; işin perde arkasında daha büyük olayların olduğunu,, Mehmet Alpkaya’nın Menzil Cemaati ile bağlantısı olduğunu, Ali Kurt’un da yine Menzil Cemaati ile dolaylı bir bağının bulunduğunu, Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın ihracının gerçekleşmesi durumunda MHP’ye geçmesi adına bu isimlerin zemin hazırladıklarını söyledi. Çavuşoğlu, süreçte ayrıca Belediye Meclis üyelerinden Menzil Cemaatine yakınlığıyla bilinen Orhan Tamer ve Ergün Kırdinli’nin firmalarıyla bağı olduğu söylenen Bekir Akağaç’ın da rol aldığı iddialarının konuşulduğunu söyledi.

Alpay Özgür’ün Uşak’ın bir değeri olduğunu ve bu şekilde yıpratılmasının doğru olmadığını belirten Çavuşoğlu; Nevzat Yılmaz üzerinden Muhammet Gür’ün de yıpratılmak istendiğini, Gür ve Yılmaz’ın bir biriyle sıkı ilişki olduğunu, Milliyetçi Hareket Partisi’nde teşkilat yönetimi tarafından bu tutumların dışında ötekileştirilen bir sürü isim olduğunu belirtti.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 56 yorum mevcut

  • osman pekmez 3 yıl önce yorumlandı

   muhammet gür dışında uşakta mhp nin belediye şansı kalmamıştır.bu yönetim tam bir hayal kırıklığıdır.ali kurt un yanındaki ekibin siyasi geçmişleri zig zag larla doludur.herkes bu isimleri bilmktedir.baş harflerni yazalım. m.a s.k e.k önceden birde a.n. kaya vardı.mhp biraz zayıflasın bunlar yine olmaz.terkedeler.akp ye giderler.

  • coşkun 3 yıl önce yorumlandı

   mhp durmuş yımaz ismine karşılık verememiştir.seçim çalışmaları yanlış ve yetersizdir.koordine edilememiştir.

  • kerim 3 yıl önce yorumlandı

   muhammet gürün önünü kesmek için kendilerince tezgah kuruyorlar aleyhinde çalışmadı iftiraları atıyorlar.fakat bu hareket m.gür ü de tanıyor ona iftira atan mhp görünümlü akp lileride tanıyorlar.

  • tezgahçılar 3 yıl önce yorumlandı

   alpay özgür gençlik çağlarından itibaren milletimize, devletimize ve hareketimize hizmet etmiş bir ülkü eridir peki ihraç etmeye çalışanların profiline geçmiş yaşamlarına bakın bu davaya yakışmayacak geçmişlerinde zik zak yapan insanlardır. ancak bu oyun ankaradan dönerse o zaman bu kirli tezgahın kurucuları derhal istifa etmelidirler.

  • AK PARTİLİ 3 yıl önce yorumlandı

   haberi̇ i̇zledi̇m mhp deki̇ bu ki̇şi̇leri̇n belli̇ dönemlerde akp si̇yaseti̇ni̇ desdekledi̇ği̇ni̇ iti̇raf etmeli̇yi̇m.refarandum 2011 seçi̇mleri̇ gi̇bi̇

  • FERDİ 3 yıl önce yorumlandı

   muhterem kuruçay ve yöneti̇mi̇ tavrini belli̇ etmeli̇di̇r yoksa mhp uşakta bi̇ter

  • ALİ 3 yıl önce yorumlandı

   mhp i̇lçe başkani memurlara ve alpkayaya siniri koymalidir

  • ÜLKÜCÜLER 3 yıl önce yorumlandı

   uşakta mhp daha önce akp ye çalişmiş ki̇şi̇leri̇n eli̇ne geçmi̇şti̇r.bunu bütün ülkücüler bi̇li̇r.kuruçay son kaledi̇r.masaya yumruğunu vurmalidir.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366