Çavuşoğlu'ndan Uşak siyasetine ve FETÖ operasyonlarına ilişkin bomba röportaj!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uşak ziyareti ve yapılacak olan üretici çalıştayının ana gündem maddeleri neler? Kılıçdaroğlu, Uşak'ta kimlerle bir araya gelecek? Rektör Sait Çelik'in gözaltına alınması ne anlama geliyor ve Uşak'ta paralel soruşturmanın bundan sonraki seyri ne yönde gelişecek, paralel soruşturma başka hangi kurum ve isimlere sıçrayacak? Uşak Belediyesi'nin hakkında Uşak Haber Merkezi'nin kaleme aldığı onlarca yolsuzluk iddiası haberinden hangisi davalık oldu ve Belediyenin açtırabildiği bu tek davayı da kaybetmesi ne anlama geliyor? AKP ve MHP'deki Merkez İlçe Başkanlığı'ndaki değişikliğin amacı ne? İki siyasi partiyi nasıl bir kader bekliyor? Hepsi ve daha fazlası haberimizde...

22 Aralık 2016 Perşembe 19:51
Çavuşoğlu'ndan Uşak siyasetine ve FETÖ operasyonlarına ilişkin bomba röportaj!

Gerek dünya siyaseti, gerek ülke siyaseti gerekse yerel politika sahenesine ilişkin öngörü ve değerlendirmelerin yapıldığı programda, Uşak Haber Merkezi Haber editörüve Köşe yazarı Vedat Orhan, Gazeteci Yazar Nurullah Çavuşoğlu'nu konuk aldı. İki yazar; Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'İn FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınması, Uşak’ta siyasi partilerdeki gelişmeler ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Uşak’ta gerçekleştireceği Üretici çalıştayı gibi konuları masaya yatırdı. İşte Çavuşoğlu'nun Vedat Orhan'ın sorularını cevaplandırdığı röportajın satır başları...

Gündemdeki konulara dair açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uşak’a gelişi hakkındaki değerlendirmeleri ile başlayan Gazeteci yazar Nurullah Çavuşoğlu; “Kılıçdaroğlu’nun Uşak ziyareti öncesinde hem CHP İl Örgütü’nün hem de Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın önemli bir gayreti var. Bu yüzden öncelikle bu etkinlik için emeği geçenlere teşekkür borçluyuz Uşak olarak. Çünkü Uşak’ta malumunuz Şeker Fabrikası’nın kapatılması söz konusu ve bundan dolayı da uzun zamandır fabrikanın kapasite artırımına gitmediği konuşuluyor. Hem şehir kattığı katma değerden faydalanıyor, hem işçi kazanıyor, hem devlet kazanıyor buradaki işleyişten. Üstelik Uşak Şeker Fabrikası’nın bir de objesel değeri var; Devlet-millet ortaklığının oluşturduğu ilk müteşebbis işletmedir. Neticesi itibariyle Şeker Fabrikası’nın Uşak’taki varlığı kimleri rahatsız ettiyse, Telekom gibi, diğer Kamu İktisadi Teşekkülleri nasıl dağıtıldıysa bu da peşkeş çekilme noktasına gidiyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da burada bir sahiplenmesi söz konusu. Genel Başkan konuyu sadece bununla da sınırlı tutmuyor, tarımdan hayvancılığa birçok üreticinin sorunlarının duyurulmasında CHP bir köprü vazifesi görüyor yapılacak olan çalıştay sayesinde.” İfadelerini kullandı.

CHP’nin uzun zamandır bir yol ayrımında olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını sürdüren Çavuşoğlu; Sayın Kılıçdaroğlu CHP’yi yeniden kurucu ayarlarına getirme gayretinde gibi duruyor. Ayrıca mağdur edilen vatandaşı da Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü, toplumun tüm kesimini kucaklayan ötekisi olmayan bir anlayışa partiyi götürmeye ve Türk Milleti’ni de CHP çatısı altında birleştirmeye çalışıyor.” Dedi.
Uşak’ta Kemal Kılçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan Üretici Çalıştay’ında Şeker Pancarı Kooperatifinden, Veterinerler Odasına, Koyun Keçi Birliği’nden Süt Birliği’ne ve birçok Sivil Toplum kuruluşuna varıncaya değin bir katılım sağlanacağını söyleyen Çavuşoğlu; bu çalıştayda üreticiler ve bu sektördeki sivil toplum kuruluşları sorunları CHP genel Başkanı ile paylaşacak, CHP Genel Başkanı da sorunlara ilişkin çözüm önerilerini anlatacak ve hatta bu konu meclis gündemine de taşınarak bu sorunların çözümü noktasında adımlar atılması istenecek. Uşak ziyareti kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu günün ilerleyen saatlerinde Uşak’ta olacak ve geceyi Uşak’ta geçirecek. Akabinde sabah kahvaltısında tarım ve hayvancılık sektöründeki bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile buluşacak. Yine geçtiğimiz günlerde Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın da meclis konuşmasında mağduriyetlerin yaşandığını belirttiği Düzkışla Köyü’nü ziyaret edecek. Saat 14:00 itibariyle de Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndaki çalıştaya katılarak üreticilerle buluşacak. Program için hem İl-İlçe yönetimleri hem de CHP Genel Merkezi üzerine düşen gayreti gösterdiğini düşünüyorum. Uşak halkı da; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üreticiyi ve Uşak’ın değeri olan Uşak Şeker Fabrikası’nı sahiplenişini karşılıksız bırakmayarak Kapalı Spor Salonu’nu katılım sağlayarak dolduracaktır.” Şeklinde konuştu.

Orhan’ın günün önemli gelişmesi olan Uşak Üniversitesi Rektörü ve 7 kişinin FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınması hakkındaki sorusunu da cevaplandıran Çavuşoğlu; soruşturmayı yürüten Başsavcı vekili ile bir görüşmemiz olmuştu belediyeden atılmak istenen 49 personel ve üniversitede bazı öğretim üyelerinin FETÖ’cü gösterilmek suretiyle operasyon noktasına getirildiği bir dönemde. Kendisine bir takım mağduriyetlerin de oluştuğunu, neredeyse FETÖ’cülükle alakasının olmadığını düşündüğümüz isimlerin olduğunu paylaştığımda, kendisi bana bu çalışmayla ilgili bir dahilimiz yok, hedef saptırmaya yönelik bir çalışma bu. Hem Belediye Başkanı hem de Rektör sıranın kendisine gelmesi endişesiyle böyle davranıyor demişti ve hem Belediye Başkanını hem de Rektörü bu soruşturma kapsamında alacağını söylemişti. Yaklaşık 3 ay geçti bunu söyleyeli, demek ki soruşturma bir süreç alıyor ve ancak bu noktaya gelinebilmiş.” İfadelerini kullandı.

AKP ve MHP ekseninde Uşak siyasetindeki gelişmelere de değinen Çavuşoğlu; “AKP ile ilgili aslında bu konuda konuşma yapmaya değer bulmuyorum. Ama gözlemlediğim tabloya göre AKP ve MHP FETÖ’den kurtarılamadı. Şimdi AKP Uşak eski Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser istifasını verirken temiz siyaset, dürüst siyaset ve şeffaflık vurgusu yapmıştı. Neden rahatsızdı Eser, Servet Kuş, Nurullah Cahan ve Ali Rıza Çümen. Üç argüman ve üç isim. Bu üç ismin neler yaptığını artık bütün Uşak halkı biliyor. Onlar da zaten yaptıklarını saklama gereği duymuyorlar artık. Bir çok yolsuzluk iddiası haberi yaptık ve bu konularda bize onlarca dava talebinde bulundular. Hepsine takipsizlik verildi bu haberlere ilişkin. Sadece birine dava açılmıştı o da; Belediye’nin Menzil yurduna gıda paketi indirdiği haberiydi. O habere ilişkin açılan dava da geçtiğimiz günlerde neticelendi ve hakim hakkımızda beraat kararı verdi. Bu karar ne demektir; bu paketler buraya inmiş ve bu çocuklar da bu haberi yapmış.” Diye konuştu.

AKP Merkez İlçe Başkanlığı’na Ali Kumaş’ın atanması ile ilgili de konuşan Çavuşoğlu; “öncelikle Uşak Haber Merkezi editörü olduğunuz için size de bir eleştiri getireyim. Burada belli olan bir Merkez İlçe Başkanı yok. Yapıldığını söylediğiniz sözde temayülle Genel Merkez bu arkadaşı ilçe yönetimini oluşturması için görevlendirdi yani Kumaş Merkez İlçe Başkanlığı’na aday pozisyonunda. Aradan neredeyse üç hafta geçti hala oluşturulmuş, ilan edilmiş bir AKP Merkez İlçe yönetimi de yok. AKP Uşakta bitmiştir, teşkilat olarak. Rey olarak baktığınızda da tşkilatı olmayan partinin oyu mu olur” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki kulislerle ilgili de kısa bir değerlendirmede bulunan Gazeteci Çavuşoğlu; MHP İl yönetiminden bazı isimlerin istifası söz konusu oldu. Ama onlar ilan noktasına bu işi getirmediği için bizim de isim isim bunları ifşa etmemiz doğru olmaz. MHP de AKP gibi dağılma süreci yaşıyor. Zaten Devlet Bahçeli’nin son dönemdeki tavırları tabanda ciddi rahatsızlıklar oluşturmuş durumda. Böyle giderse Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapısına kilit vurulacaktır.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 13 yorum mevcut

  • Emin güven 1 yıl önce yorumlandı

   milli mutabakat hükümeti diyen,bu zamanda bölünme ve yok olmayı isteyen hainlerdir.chp yine hayal görmeye başladı,ama yine hüsran olacak sonları.

  • SON DAKİKA 1 yıl önce yorumlandı

   sait çeliki yök görevden aldi sayin dalkiran vekaleten atandi

  • Numuneci 1 yıl önce yorumlandı

   rektor alindi, sıra belediye başkanı na mı geliyor bu habere göre, hareketli günler bizi bekliyor desenize.

  • Usakli64 1 yıl önce yorumlandı

   mehmet ayaz en iyi bildiginiz is cek senet ihale kandirmayin kendinizi isim isim yazdirma bana sus siz biliyorsunuz isim isim yazdirma bana ocak ta biri var sozde universite de okuyor liselerden sorumlu adamin kendinden haberi yok ocaga cikiyoruz oyle bakiyor ne bir selam ne bir sohbet etrafina bakiyor dovecek gibi lan ora babasinin ciftligi degil madem ulku ocaklari terbiye on planda olur yazmayim ben ya yazdikca batarsiniz

  • Usakli64 1 yıl önce yorumlandı

   mehmet ayaz esin saglik sektorunde calisiyor ben seni taniyorum ismimi yazarsam sonumu biliyorum.. yardim ayri bir sey gariplerin cocuklarini kandirmak ayri bir sey ben diyorum ki devlet bahceli saraya calisiyor tugrul turkes akp de yani mhp baston degnekligi yapacaktida biz bu kadar mucadeleyi secimlerde bosami verdik yoksa bahcelininde mi bir acigi var ya da tugrul turkes gibi rus karisimi var gecin dava mava bitmistir milletin cocuklarini kullanmayin artik

  • so64 1 yıl önce yorumlandı

   usak64,
   bir tane kurum,kurulus,dernek vs söylermisin ki basindakiler yasamasin ve alttakiler kullanilmasin ya.
   heryerde böyledir kardesim.
   bastaki yasar,alttaki rezillik ceker.
   bu böyle.padisahtan,atatürke
   askeriyeden,diyanete,
   okuldan dernege,
   tarikatdan terör örgütüne kadar hepsinde aynidir.
   yapacak bisey yok.

  • Mehmet ayaz 1 yıl önce yorumlandı

   uşaklı 64 isminin yalan olduğu gibi yazdıkların da yalan. okadar doğru doyorsan yalan, sahte isim kullanma. birde ülkü ocaklarında okul dersi dini ders kkuranı kerim okuma günleri dahil 5 koldan eğtimine devam ediyor. fcebook sayfasından takip edebilirsin. ayrıca halep türkmenler şehit aileleri gibi 24 prejeylede sosyal sorumluluğunu yerine getirdi getiriyor. madem o kadar bulundun niye bunları söylemedin.baştan sona yalansın. tek bi doğru yapta ismini doğru yaz bak ben yazdım. i̇smini bile yazamayan sütü bozuğun 5 bin şehit vermiş bi davaya laf atmaya haddi yok.

  • Usakli64 1 yıl önce yorumlandı

   17 yil ulku ocaklari 12 yil mhp de gerekli yerlerde gorevlerde bulundum burdan yaziyorum vatandaslari uyariyorum cocuklarinizi ulku ocaklarina gondermeyin kandiriyorlar eskisi gibi ne egitim ne terbiye ne namaz hic biri yok tukardakiler yiyor iciyor servet yapiyor asagidaki fakir ogrenci gariban cocuklarini kavgalarda kullaniyorlar kandirmasinlar artik gariban cocuklarini yaziktir bakin bahceliye tugrul turkese gercekleri gorun dava turan hepsi yalan inanmayin artik uyanin ben uyandim sizde uyanin

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366