banner407

Çavuşoğlu'ndan Uşak siyasetine ve FETÖ operasyonlarına ilişkin bomba röportaj!
Gerek dünya siyaseti, gerek ülke siyaseti gerekse yerel politika sahenesine ilişkin öngörü ve değerlendirmelerin yapıldığı programda, Uşak Haber Merkezi Haber editörüve Köşe yazarı Vedat Orhan, Gazeteci Yazar Nurullah Çavuşoğlu'nu konuk aldı. İki yazar; Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'İn FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınması, Uşak’ta siyasi partilerdeki gelişmeler ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Uşak’ta gerçekleştireceği Üretici çalıştayı gibi konuları masaya yatırdı. İşte Çavuşoğlu'nun Vedat Orhan'ın sorularını cevaplandırdığı röportajın satır başları...

Gündemdeki konulara dair açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uşak’a gelişi hakkındaki değerlendirmeleri ile başlayan Gazeteci yazar Nurullah Çavuşoğlu; “Kılıçdaroğlu’nun Uşak ziyareti öncesinde hem CHP İl Örgütü’nün hem de Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın önemli bir gayreti var. Bu yüzden öncelikle bu etkinlik için emeği geçenlere teşekkür borçluyuz Uşak olarak. Çünkü Uşak’ta malumunuz Şeker Fabrikası’nın kapatılması söz konusu ve bundan dolayı da uzun zamandır fabrikanın kapasite artırımına gitmediği konuşuluyor. Hem şehir kattığı katma değerden faydalanıyor, hem işçi kazanıyor, hem devlet kazanıyor buradaki işleyişten. Üstelik Uşak Şeker Fabrikası’nın bir de objesel değeri var; Devlet-millet ortaklığının oluşturduğu ilk müteşebbis işletmedir. Neticesi itibariyle Şeker Fabrikası’nın Uşak’taki varlığı kimleri rahatsız ettiyse, Telekom gibi, diğer Kamu İktisadi Teşekkülleri nasıl dağıtıldıysa bu da peşkeş çekilme noktasına gidiyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da burada bir sahiplenmesi söz konusu. Genel Başkan konuyu sadece bununla da sınırlı tutmuyor, tarımdan hayvancılığa birçok üreticinin sorunlarının duyurulmasında CHP bir köprü vazifesi görüyor yapılacak olan çalıştay sayesinde.” İfadelerini kullandı.

CHP’nin uzun zamandır bir yol ayrımında olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını sürdüren Çavuşoğlu; Sayın Kılıçdaroğlu CHP’yi yeniden kurucu ayarlarına getirme gayretinde gibi duruyor. Ayrıca mağdur edilen vatandaşı da Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü, toplumun tüm kesimini kucaklayan ötekisi olmayan bir anlayışa partiyi götürmeye ve Türk Milleti’ni de CHP çatısı altında birleştirmeye çalışıyor.” Dedi.
Uşak’ta Kemal Kılçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek olan Üretici Çalıştay’ında Şeker Pancarı Kooperatifinden, Veterinerler Odasına, Koyun Keçi Birliği’nden Süt Birliği’ne ve birçok Sivil Toplum kuruluşuna varıncaya değin bir katılım sağlanacağını söyleyen Çavuşoğlu; bu çalıştayda üreticiler ve bu sektördeki sivil toplum kuruluşları sorunları CHP genel Başkanı ile paylaşacak, CHP Genel Başkanı da sorunlara ilişkin çözüm önerilerini anlatacak ve hatta bu konu meclis gündemine de taşınarak bu sorunların çözümü noktasında adımlar atılması istenecek. Uşak ziyareti kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu günün ilerleyen saatlerinde Uşak’ta olacak ve geceyi Uşak’ta geçirecek. Akabinde sabah kahvaltısında tarım ve hayvancılık sektöründeki bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile buluşacak. Yine geçtiğimiz günlerde Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın da meclis konuşmasında mağduriyetlerin yaşandığını belirttiği Düzkışla Köyü’nü ziyaret edecek. Saat 14:00 itibariyle de Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndaki çalıştaya katılarak üreticilerle buluşacak. Program için hem İl-İlçe yönetimleri hem de CHP Genel Merkezi üzerine düşen gayreti gösterdiğini düşünüyorum. Uşak halkı da; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun üreticiyi ve Uşak’ın değeri olan Uşak Şeker Fabrikası’nı sahiplenişini karşılıksız bırakmayarak Kapalı Spor Salonu’nu katılım sağlayarak dolduracaktır.” Şeklinde konuştu.

Orhan’ın günün önemli gelişmesi olan Uşak Üniversitesi Rektörü ve 7 kişinin FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınması hakkındaki sorusunu da cevaplandıran Çavuşoğlu; soruşturmayı yürüten Başsavcı vekili ile bir görüşmemiz olmuştu belediyeden atılmak istenen 49 personel ve üniversitede bazı öğretim üyelerinin FETÖ’cü gösterilmek suretiyle operasyon noktasına getirildiği bir dönemde. Kendisine bir takım mağduriyetlerin de oluştuğunu, neredeyse FETÖ’cülükle alakasının olmadığını düşündüğümüz isimlerin olduğunu paylaştığımda, kendisi bana bu çalışmayla ilgili bir dahilimiz yok, hedef saptırmaya yönelik bir çalışma bu. Hem Belediye Başkanı hem de Rektör sıranın kendisine gelmesi endişesiyle böyle davranıyor demişti ve hem Belediye Başkanını hem de Rektörü bu soruşturma kapsamında alacağını söylemişti. Yaklaşık 3 ay geçti bunu söyleyeli, demek ki soruşturma bir süreç alıyor ve ancak bu noktaya gelinebilmiş.” İfadelerini kullandı.

AKP ve MHP ekseninde Uşak siyasetindeki gelişmelere de değinen Çavuşoğlu; “AKP ile ilgili aslında bu konuda konuşma yapmaya değer bulmuyorum. Ama gözlemlediğim tabloya göre AKP ve MHP FETÖ’den kurtarılamadı. Şimdi AKP Uşak eski Merkez İlçe Başkanı Turgay Eser istifasını verirken temiz siyaset, dürüst siyaset ve şeffaflık vurgusu yapmıştı. Neden rahatsızdı Eser, Servet Kuş, Nurullah Cahan ve Ali Rıza Çümen. Üç argüman ve üç isim. Bu üç ismin neler yaptığını artık bütün Uşak halkı biliyor. Onlar da zaten yaptıklarını saklama gereği duymuyorlar artık. Bir çok yolsuzluk iddiası haberi yaptık ve bu konularda bize onlarca dava talebinde bulundular. Hepsine takipsizlik verildi bu haberlere ilişkin. Sadece birine dava açılmıştı o da; Belediye’nin Menzil yurduna gıda paketi indirdiği haberiydi. O habere ilişkin açılan dava da geçtiğimiz günlerde neticelendi ve hakim hakkımızda beraat kararı verdi. Bu karar ne demektir; bu paketler buraya inmiş ve bu çocuklar da bu haberi yapmış.” Diye konuştu.

AKP Merkez İlçe Başkanlığı’na Ali Kumaş’ın atanması ile ilgili de konuşan Çavuşoğlu; “öncelikle Uşak Haber Merkezi editörü olduğunuz için size de bir eleştiri getireyim. Burada belli olan bir Merkez İlçe Başkanı yok. Yapıldığını söylediğiniz sözde temayülle Genel Merkez bu arkadaşı ilçe yönetimini oluşturması için görevlendirdi yani Kumaş Merkez İlçe Başkanlığı’na aday pozisyonunda. Aradan neredeyse üç hafta geçti hala oluşturulmuş, ilan edilmiş bir AKP Merkez İlçe yönetimi de yok. AKP Uşakta bitmiştir, teşkilat olarak. Rey olarak baktığınızda da tşkilatı olmayan partinin oyu mu olur” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki kulislerle ilgili de kısa bir değerlendirmede bulunan Gazeteci Çavuşoğlu; MHP İl yönetiminden bazı isimlerin istifası söz konusu oldu. Ama onlar ilan noktasına bu işi getirmediği için bizim de isim isim bunları ifşa etmemiz doğru olmaz. MHP de AKP gibi dağılma süreci yaşıyor. Zaten Devlet Bahçeli’nin son dönemdeki tavırları tabanda ciddi rahatsızlıklar oluşturmuş durumda. Böyle giderse Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapısına kilit vurulacaktır.” Diyerek sözlerini noktaladı.

Your Website Title
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mağdur 2 yıl önce

belediyedeki mimarların dışardan bazı mimarlarla bağlantılı olarak çevirdikleri rant işlerinden de bahsetseydiniz keşke.belediyedeki bazı mimarlar dışardan birileriyle anlaşıp yüzlerce kendi projelerini sıra bekleyen başka projelerin önüne geçirerek haksız rant elde etme yolunu seçmişlerdir.durumun farkına varılmış bazılarının yerlerinin değiştirilmesi yönünde karar verilmiştir.belediye bu gibi işlerden arınmadığı sürece şaibelerden ve vebalden kurtulamayacaktır..ilgililerin ve yetkililerin dikkatine...

Avatar
Emre can 2 yıl önce

yazılqnlar çok doğru.belediye başkan'ı da mı alınacak doğru mu anladım

Avatar
sırasıyla 2 yıl önce

Allah fetö soruşturmasını yürüten savcı ve polislerimize yardım etsin. kim varsa tüyü bitmedik yetimin garibanın hakkını yemiş fetöcülük etmiş hesap versin. belediyenin her yerinden yolsuzluk akıyor üstelik fetö bağlantıları ortada tabiki sırası geldiyse oda alınmalı. adalet herkese eşit davranmalı.

Avatar
mhp 2 yıl önce

uşak üniversitesinde fetö yapısı malumdu ama rektör siyaseten korunuyordu mhp devreye girince dengeler değişti, son noktayı ankara koydu.

Avatar
Belediye mağduru 2 yıl önce

belediye başkanı devletin ihraç ettiği fen işleri müdürünü hala çalıştırarak devlete meydan okuyor ve fetoculeri koruyor .cogu memuru da daha önce suçsuz açığa alarak süreci de sulandiriyor.lale direkleri de önce utaş alıyor sonra belediyeye satıyor pes dogrusu

Avatar
Usakli64 2 yıl önce

17 yil ulku ocaklari 12 yil mhp de gerekli yerlerde gorevlerde bulundum burdan yaziyorum vatandaslari uyariyorum cocuklarinizi ulku ocaklarina gondermeyin kandiriyorlar eskisi gibi ne egitim ne terbiye ne namaz hic biri yok tukardakiler yiyor iciyor servet yapiyor asagidaki fakir ogrenci gariban cocuklarini kavgalarda kullaniyorlar kandirmasinlar artik gariban cocuklarini yaziktir bakin bahceliye tugrul turkese gercekleri gorun dava turan hepsi yalan inanmayin artik uyanin ben uyandim sizde uyanin

Avatar
Mehmet ayaz 2 yıl önce

uşaklı 64 isminin yalan olduğu gibi yazdıkların da yalan. okadar doğru doyorsan yalan, sahte isim kullanma. birde ülkü ocaklarında okul dersi dini ders kkuranı kerim okuma günleri dahil 5 koldan eğtimine devam ediyor. fcebook sayfasından takip edebilirsin. ayrıca halep türkmenler şehit aileleri gibi 24 prejeylede sosyal sorumluluğunu yerine getirdi getiriyor. madem o kadar bulundun niye bunları söylemedin.baştan sona yalansın. tek bi doğru yapta ismini doğru yaz bak ben yazdım. i̇smini bile yazamayan sütü bozuğun 5 bin şehit vermiş bi davaya laf atmaya haddi yok.

Avatar
so64 2 yıl önce

usak64,
bir tane kurum,kurulus,dernek vs söylermisin ki basindakiler yasamasin ve alttakiler kullanilmasin ya.
heryerde böyledir kardesim.
bastaki yasar,alttaki rezillik ceker.
bu böyle.padisahtan,atatürke
askeriyeden,diyanete,
okuldan dernege,
tarikatdan terör örgütüne kadar hepsinde aynidir.
yapacak bisey yok.