Cemaatlerin Siyasete Etkisi, Sağlık Skandalları Zinciri ve Partilerdeki Kulisler...

Ali Kurt Bahçeli'ye muhalif olduğu için mi yoksa cemaatçi bazı gruplarla ortak hareket ettiği için mi görevden alındı? CHP Belediyeye dava açar gibi yaparak, Belediyeye zaman kazandırmaya mı çalışıyor? Uşak Sportif'de sorunlar başkan değişikliği sonrası ortadan kalkacak mı? Uşak'ta sağlık sektöründeki skandallar zincirine ne gibi gelişmeler eklendi? UTAŞ Uşak Spor'da neler oluyor, duyanları şok edecek hangi iddialarla kulübün adı anılıyor? Hepsi ve daha fazlası haberimiz de ve röportajımızda...

24 Şubat 2016 Çarşamba 05:04
Cemaatlerin Siyasete Etkisi, Sağlık Skandalları Zinciri ve Partilerdeki Kulisler...

Yerel ve ulusal gündeme ilişkin konuların masaya yatırılarak derinlemesine analiz edildiği Gündeme Dair programının konusu bu kez Cumhuriyet Halk Partisi’nin Uşak Belediyesi’ne açtığı dava, Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki İl ve Merkez İlçe Başkanlığı atamaları ve Uşak Sportif Basketbol kulübündeki yönetim değişikliği başlıkları oldu. Gündeme Dair programının moderatörü Ferhat Karaturp’un sorularını cevaplandıran Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ve Gazeteci Mustafa Yüce’nin açıklamaları yine kamuoyunda gümdem oluşturacak. İşte önemli açıklamaların yer aldığı röportajın satır başları...

CHP İL BAŞKANI MUHALEFET ETMEK İSTİYORSA, MAHKEME KARARLARINA UYULMADIĞI İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN!

İlk olarak CHP Uşak İl Başkanlığı’nın, belediyenin yollara kurduğu ücretli otopark sistemi ve UTAŞ’a devredilen araçlarla ilgili açtığı davanın analiz edildiği programda Çavuşoğlu; burada bir yanlış anlaşılma var. Orası yol kenarı değil, bildiğimiz yoldur. Başka illerde Uşak’taki duruma benzer uygulamalar nedeniyle açılmış davalar ve emsal kararlar var. Bu mahkeme kararlarına uyulmadığı gerekçesiyle dava açılmalıdır Uşak Belediyesi’ne. Bu arada İl Başkanı’na bir hatırlatmada bulunalım; uyulmayan birçok mahkeme kararı var. GİMPA A.Ş tarafından Menzil Cemaati’nin yaptırdığı yurt inşaatı ile ilgili Yürütmeyi Durdurma Kararı bulunmasına rağmen bu karar uygulanmıyor, inşaat devam ediyor, yine SSK evlerindeki meclis kararıyla ilgili de belediye aleyhine karar var ama o da uygulanmıyor. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı eğer muhalefet etmek istiyorsa mahkeme kararlarına uyulmadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunsun.” Şeklinde konuştu.

TOPLUM ŞEHİRDE EŞKİYALIĞA MÜSAADE EDERSE, EŞKİYANIN DAĞA ÇIKMASINA GEREK KALMAZ!

Yollara kurulan otoparklarla ilgili durumun bir mizansen olduğuna da değinen Çavuşoğlu; önce yeni döşenmiş taşları söküp yerine asfalt atıyor. Şehiriçi bir yol olmasına rağmen  hız yapılabilecek bir düzeye taşıyor yolları, çift şeridi tek yöne düşürüyor ve güzergahları değiştiriyor. Genişletince de yolları otopark olmasına müsait hale getiriyor. Sonra burayı alıyor UTAŞ’a devrediyor. Böyle bir hukuksuzluk olabilir mi? Eşkiyalar dağda. Peki neden dağa çıkıyor? Toplum şehirde eşkiyalığa müsaade etmediği için çıkıyorlar. E toplum şimdi şehirde eşkiyalığa müsaade ederse dağa çıkmasına gerek kalmaz. Devletin yoluna çöküyorsun ve ben bundan para kazanıyorum diyorsun. Bunu da UTAŞ’a yaptırıyorsun” diye konuştu.

UTAŞ KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA TÜRLÜ ŞAİBELER VE YOLSUZLUK İDDİALARI İLE ANILAN BİR FİRMA!

UTAŞ’ın kurulduğu günden bu yana türlü şaibelerle anıldığına da vurgu yapan Çavuşoğlu; Ali Erdoğan döneminde özellikle çay bahçeleri konusunda ciddi yolsuzluklar olduğuna ilişkin iddialar konuşuldu, Mesut Apaydın dönemine gelindiğinde Hilmi Alper UTAŞ’ın başına getirildi ve o dönemde de kömür yolsuzluğu iddialarıyla firma anılır oldu. Bugünkü durumu da zaten ortada. Bununla da sınırlı değil tabi. Ticari anlamda da sıkınıtılı bir kuruluş, çekleri vurulmuş, hala daha piyasaya borçları olan bir kuruluş UTAŞ. Her yeri neredeyse şaibeli olan ve hala daha şaibeli işlerle adı anılan bir firmanın buradaki otoparklardan para kazanmasına göz yumuluyor. Firma da parayı nasıl kazanıyor; çalışan bayanların içinde sigortasız çalışanlar var.” İfadelerini kullandı.

MAHKEME KARARLARINA UYULMAK ZORUNDADIR, AKSİ TAKDİRDE DEVLET POLİS ZORUYLA BU KARARLARI UYGULATILMASINI SAĞLAMALIDIR!

Konunun hukuki boyutuyla ilgili de Mustafa Yüce bir açıklamada bulunurken, Anayasada devletin hukuk devleti olduğu şeklinde açık bir ifadenin olduğunu söyleyerek; “yasama ve yürütme de dahil idarenin her türlü işlemlerine karşı yargı yolunun açıktır. Yapılan uygunsuz işlemden dolayı sorumlu ve yetkililer hem adli açıdan yargılanır hem de tazminata mahkum edilir. Buradaki hukuksuzluk ve hukuka uygunsuzluk da ortadadır” şeklinde konuştu. Yüce’nin açıklamalarına ilavelerde bulunana Gazeteci Çavuşoğlu da mahkeme kararının gerekirse polis zoruyla uygulatılmasını devletin sağlamak zorunda olduğunu, mahkeme kararına uymanın zorunlu olduğunu belirtti.

ÇAYIN TAŞIYLA ÇAYIN KUŞUNU VURUYORLAR!

Uşak Belediyesi’nin bütçesinden alınan araçların UTAŞ’a devri ve hizmet alımı yoluyla Uşak Belediyesi’nin kendi aldığı araçlara para ödemesi konusunda da açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu; buna uygun çayın taşı ile çayın kuşunu vurmak diye bir tabir vardır. Belediye araç alıyor, UTAŞ’a veriyor, belediye yapması gereken işi taşeron olarak UTAŞ’a veriyor ve bir bedel ödüyor. İhaleye giriyorlar, ihaleyi UTAŞ alamazsa iptal ediyorlar, 21-b’ye dönüştürüyorlar.” diye konuştu.

BİR HUKUKÇU, BU KADAR HUKUK KATLİAMININ İÇİNDE BUNDAN MI RAHATSIZ OLMUŞ?

Yüce’nin CHP İL Yönetiminin yaptığı açıklamada dikkat çeken bir noktanın da CHP İl Başkan Yardımcısı Tevfik Şahan’ın hukuksuzlukla mücadeleyi savundukları bir basın açıklamasında yollardaki otoparkların 5 dakika ücretsiz olmasının az olduğunu, diğer illerde 30-45 dakika gibi sürelerde ücretsiz olduğunu belirtmesini yadırgadığını belirtmesi üzerine Gazeteci Çavuşoğlu da “bir hukukçunun bu kadar hukuk katliamının içerisinde rahatsız olduğu şeye bak. Bravo Tevfik bey!” şeklinde konuştu.

ALİ KURT, CEMAATÇİ BİR GRUPLA BİRLİKTE HAREKET ETTİĞİ İÇİN GÖREVDEN ALINDI?

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ali Kurt’un görevden alınması ve akabinde Muhterem Kuruçay’ın İl Başkanlığı’na atanması ile ilgili analizleri ile açıklamasına devam eden Çavuşoğlu; “perşembenin geleceği çarşambadan bellidir zaten. Ali Kurt, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye karşı imza verdiği için değil, cemaatçi bir grupla birlikte hareket ettiği için görevden alındı. Bunun altını çizmek gerekir. Cemaatin partiyi ele geçirme operasyonu olduğunu Bahçeli kendisi bizzat söyledi. Bahçeli bunu söyleyip dururken Meral Akşener diyen biri nasıl Ülkücü olabilir. Meral Hanım madem cemaaatçi değil neden Gülen’e övgü dolu sözler söylüyor? Neden paralel yapı operasyonu yapıldığında adliye önüne gidildi ve sahip çıkıldı gözaltına alınanlara? Uşak’taki bazı ülkücüler geçmişte Meral ablalarını arıyorlardı emniyette işe adam yerleştirmek için? Şimdiden söylüyorum bu arkadaşların siyaseten sonu hazin. Burada Meral Akşener parti bile kuramaz. Kursa da tabela partisi olur. Bu millet cemaate gönlünü kapattı. Bahçeli’nin hala samimi olduğunu düşünmediğini belirten Çavuşoğlu; bir nebze toplumu rahatlatabilecek, Ülkücüyü rahatlatabilecek bir iş yaptı. Olması gereken de İl Başkanlığı’na Muhterem Kuruçay’ın atanmasıydı.” ifadelerini kullandı.

ÜLKÜ OCAKLARI KANLA DEĞİL, DUALARLA KURULDU!

Kuruçay’In zor bir göreve geldiğini de belirten Gazeteci Çavuşoğlu;  ben isterim ki Ülkü Ocakları yaşatılsın. Benim gençliğimde Ülkü Ocaklarına giden gençler; vatanına bağlı, namazına duyarlı, usturuplu ve aklı başında insanlar olurdu.  Geçen bir arkadaşın yazısının linkini göndermişler bana Kanla Kurulan Teşkilatlar, Şevkatsizce Yönetilemez” yazıyor başlıkta. Benim sitemde böyle bir başlıkla o yazı yayınlanmaz. Bu Ülkücülere de hakarettir. Bu teşkilatlar kanla değil, dualarla kuruldu. Serkan başkan döneminde deÜmit Bşkan döneminde de mevlütler okutulur, dualar edilir hala.” Dedi.

UŞAK SPORTİF DE SORUNLAR ORTADAN KALKA“CAK”!

Son olarak Uşak Sportif Basketbol Kulübü’ndeki başkan değişikliği konusuna da değinen Çavuşoğlu; “bu noktaya göstere göstere geldiler; futbolu mahvettiler şimdi de sıra basketbola geldi. Bir mizansenle Arif Akçakaya istifa etti. İstifa öncesinde bir kongre gerçekleşti ve bir yönetim oluştu. Biz listeyi istedik ama maalesef vereceğiz demelerine rağmen yönetime kimlerin girdiğini belirten listeyi vermek istemediler. Bu sırada yönetim içerisinde sıkınıtıların olduğu konuşuluyor, para sıkıntısı olduğu konuşuluyor, haberler çıkıyor derken Arif Akçakaya istifa ediyor ve bir hafta sonra Ömer Özden usulca başkan seçiliyor. Kim bu? Nurullah Cahan ekibiyle beraber hareket ettiği bilinen Ticaret Borsası Başkanı’nın yardımcısı. Bir diğer husus da başkanlığa seçildiği günden hemen ertesi gün Belediye’den maddi destek buluyor.”  Diye konuştu.

Gündeme Dair programının bir sonraki oturumunda sağlık sektöründe yaşanan olumsuzluklarla ilgili yeni gelişmeleri aktaracağını belirten Ferhat Karaturp; Öztan Hastanesi ile ilgili yeni şikayetleri, Kamu Hastaneler Birliği'ndeki son gelişmeleri ve Halk Sağlığı'ndaki sıkıntıları konu edineceğini söyleyerek programı sonlandırdı.

Cemaatlerin Siyasete Etkisi, Sağlık Skandalları Zinciri ve Partil

CEMAATLERİN SİYASETE ETKİSİ, SAĞLIK SKANDALLARI ZİNCİRİ VE PARTİLERDEKİ KULİSLER...Ali Kurt Bahçeli'ye muhalif olduğu için mi yoksa cemaatçi bazı gruplarla ortak hareket ettiği için mi görevden alındı? CHP Belediyeye dava açar gibi yaparak, Belediyeye zaman kazandırmaya mı çalışıyor? Uşak Sportif'de sorunlar başkan değişikliği sonrası ortadan kalkacak mı? Uşak'ta sağlık sektöründeki skandallar zincirine ne gibi gelişmeler eklendi? UTAŞ Uşak Spor'da neler oluyor, duyanları şok edecek hangi iddialarla kulübün adı anılıyor? Hepsi ve daha fazlası haberimiz de ve röportajımızda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 23 Şubat 2016 Salı


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 37 yorum mevcut

  • katılıyorum @muhalefet 2 yıl önce yorumlandı

   bu yoruma katılıyorum.

  • Abdülkadir Işık 2 yıl önce yorumlandı

   çahan ve ekibi çekin elinizi basketbolun üzerinden kardeşim her şeyi mahvettiniz bi güzel giden basket vardı orayı da kirletmeyin lütfen. anlaşılan sizi 2019 a kadar çekmeye mecburuz hiç değilse az işe burnunuzu sokun mahvettiğiniz halktan yetki aldığınız yerler olsun hiç değilse.

  • Romantik mi dedin? 2 yıl önce yorumlandı

   uhmnin yeni editörü ferhat bey başkana romantik başkan diyerek eleştiri getirmiş. kendince sevgililer günündeki standa atıfta bulunuyor. hani şehitlerin geldiği günlere denk geldi diye eleştirmişlerdi ya kendince onu hatırlatıyor. siz nurullah cahana romantik diyorsunuz da yanınızda oturan nurullah çavuşoğlu'nun facede yazdıklarını tüm uşak konuşuyor. romantiklikte uşakta zirvedir nurullah çavuşoğlu :) dinime söven müslüman olsa derler ya sizinki o hesap. sen yanındaki çavuşoğluna de romantik gazeteci diye. bizim başkanımız hiç değilse facesinde aşk anlatmıyor.

  • Anti Ciamaat @Serkan Doğan 2 yıl önce yorumlandı

   cemaat adı verilen kurumların tamamına yakını ya ingilizlerce kurulmuş yada sonradan yabancı güçlerin eline ve emrine geçmiş anlaşılan bu. menzili de aynı mahmut efendside aynı eskişehiride aynı nurcusu da aynı süleymancısıda nakşiside aynı gülenciside aynı. hepsinde her türlü pislik ve ahlaksızlık var. geçtiğimiz yıl cübbelinin kasetleri çıktı malum. paralelcileri konuşmaya bile lüzum yok. menzilin ne mal olduğunuda cahan başkan olalı öğrenmiş olduk.

  • Sami Deniz 2 yıl önce yorumlandı

   bu adamın bazı videolarını iki kez izliyorum vAllahi doğruları böyle net anlaşılır bir şekilde söyleyebilen insan koca koca televizyonlarda bile çıkmyor artık helal olsun. kendini çok iyi yetiştirmiş ve biriktirmiş.

  • KOMİK 2 yıl önce yorumlandı

   ali̇ kurti̇ cemaatle i̇li̇şki̇si̇ olduğu i̇çi̇n görevden alindi di̇yorsunuz di̇ğer i̇l başkanlari da mi cemaatci̇de mi̇ görevden alindikomi̇k olmayin lütfen.ayrica ismai̇l oskayin yazisini i̇yi̇ce okuyun ne demek i̇stedi̇ği̇ni̇ anlarsiniz.belki̇ bi̇raz da olsa bi̇rşeyler kaparsiniz o yazidan.

  • uygar 2 yıl önce yorumlandı

   abi videoyu akşama izleyeceğim ama anlaşılan chp de mhp de bitmiş ümidi keselim bu partilerden genel merkezdekilerin zihniyetine uygun isimler uşakta da bulunmuş. ali karaoba halkı oylayiveriyor mahkemeye verdik diye mhp zaten hiç oralı değil onlar bahçeli ile uğraşıyor. kılıçdaroglu partisini cemaatin adamlarına teslim etmiş durumda e daha ne.akp yi söylemeye ne hacet ülkeyi kan gölüne ve gözyaşına bogdular yoksulluğa mahkum ettiler milleti. bir kurtarıcı lider gerek bu ülkeye şöyle cesaretli bilgili milletini seven atatürk gibi bir lider.

  • vatandaş 2 yıl önce yorumlandı

   dava dilekçelerini buradan yayınlama imkanınız var mı.
   yayınlarsanız seviniriz.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366