CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı'na Seyhan Yazıcı Seçildi!

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Teşkilatı'nda bugün yapılan seçimle İl Kadın Kolları Başkanı belirlendi. 141 oyun kullanıldığı ve iki adayın yarıştığı seçimlerde 89 oyla Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Kadın Kolları Başkanlığına Seyhan Yazıcı seçildi.

05 Ocak 2016 Salı 22:09
CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı'na Seyhan Yazıcı Seçildi!

Foto galeriye git
Kongre sürecini bugün gerçekleşen İl Kadın Kolları Kongresi ile tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi'nde, mevcut İl Kadın Kolları Başkanı Seyhan Yazıcı güven tazeleyerek yeniden başkanlığı seçildi.
 
Oy verme işlemleri öncesinde bir konuşma yapan Seyhan Yazıcı: “ Halen Uşak CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Bizler arkadaşlarımızla ve örgütümüzle beraber zaman harcayarak, emek harcayarak kadın kolları olarak birçok çalışmalara imza attık. Cumhuriyet Halkevinde binlerce Uşaklı vatandaşlarımızla buluştuk. Onlara yardımcı olduk. Halende onlarla buluşmaya, onları evinde ziyaret etmeye, yardımdan hastalığa, ihtiyaçları olduğunda ve zor günlerinde onların yanında olmaya devam ediyoruz. Çünkü seçimlerde bu halkın bizim yanımızda olması için onlarla sağlıklı ilişkiler kurmanın dışında başka yolumuzun olmadığını gördük. Ayrıca her yıl kendi imkânlarımızla birçok öğrenciye burs vererek onların eğitim giderlerine katkıda bulunduk. Yeniden seçildiğimiz takdirde 4 yıldır edindiğimiz bilgi ve deneyimlerimizle bu çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız. Bir ülkede kadınlar çok önemlidir. Kadın olmadan asla başarı olamaz. Bizim inancımız bizim birlik ve beraberliğimiz bizim gücümüz ve kararlığımızla Cumhuriyet Halk Partisini başarıya götürebiliriz. Bütün bu kötü gidişata ancak CHP iktidarı çözüm olabilir. Ülkemizde yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı mücadele eden direnen bir kadın oluşumu çok önemlidir. 1.Dünya savaşından sonra işgal eden ülkemizde Kurtuluş savaşını Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 milyonu kadın ve çocukların oluşturduğu 13 milyonluk bir ülke vermiştir. Bu savaş aynı zamanda kadınların savaşı olmuştur. Kadınlar çok yönlü mücadeleden başarıyla çıkmıştır. 19 Mayıs 1919’da ki Fatih mitinginde Halide Edip şunları söylemiştir’’ Türk ve Müslüman bugün en kara gününü yaşıyor. Gece karanlık bir gece fakat insan hayatında sabahı olmayan gece yoktur. Yarın bu korkunç geceyi yıkıp parlak bir sabah yaratacağız.’’ İşte kadınların büyük bir sorumlulukla savaştığı Kurtuluş savaşı kazanılıp, çağdaş, hukuku, eğitimi ve kadını erkeği eşit bir cumhuriyete geçişimiz çok önemlidir. Bizlerde bu AKP’nin ceberut iktidarını yıkmak CHP iktidarını korumak istiyorsak bizlere çok önemli şeyler düşüyor ve ben bunu başarabiliriz diyorum. Önce demokratik bir biçimde yarışır sonra birlik olup çalışırsak kadınların yapamayacağı şey yoktur. Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri ile bitirmek istiyorum: ‘’ İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin. Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça öteki yarısı göklere yükselebilsin.’’ şeklinde konuştu.

Diğer aday İlkin Tanyeri ise konuşmasında "Ülkemizde özellikle son yıllarda kadınların toplum içindeki ekonomik, kültürel ve sosyal etkinliği siyasi iktidarların bilinçli politiklarıyla sürekli azaltılmaktadır. Kadının kimliğini yok eden evinde kalmaya zorlayan ve bedenine namus kavramının odağına koyan anlayış, yaşam biçimi topluma bir model olarak dayatılmaktadır. Hukuksuzluğun ‘’Hukuk’’ haline getirildiği bu dönemde anayasada olan ‘’ herkes dil,ırk, cinsiyet,renk,siyasi düşünce, din, mezhep vb. sebeplerle ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşittir.’’ Düzenlemesi günlük yaşamımızda hiçbir şey ifade etmemektedir. Aksine kadın erkek eşit değildir, demekte sakınca görmeyenler kadınların sokağa çıkmasını gayri ahlaki bulan siyasi iktidar, kızlı erkekli aynı merdiveni kullanıyorlar, aynı evde kalıyorlar söylemleriyle de gerici zihniyetini ortaya koymaktadır. AKP hükümeti kız çocuklarının okutulmasına, namus cinayetlerinin devam etmesine, iş yaşamında kadın istihdamını engellemesine yol açan kadın ayönelik gerici anlayışı yeni yasal düzenlemeler ile yürürlüğe sürdürmektedir. İşte tam bu süreçte kadını hiçe sayan bu politikalarla kader haline getirilen dayatmalarla karşı durmak için güçlü toplumsal ve sınıfsal temellere dayanan örgütlü mücadeleye her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Gün bölünme ve parçalanma günü değildir. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birleşme ve bütünleşme günüdür. Önce bütünleşmeyi biz sağlamalıyız. Bu nedenle tüm partili kadınlarımıza görev düşmektedir. Kadınlarımız aktif siyasette yer almalılar. Birleşerek bütünleşerek çoğalacağız. Bu sayede gücümüzü arttıracağız. Hep beraber biz olacağız. Gün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkma günüdür." ifadelerini kullandı.

Kongrede bir konuşma da Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Dr. Bedriye Gürkan yaptı. Gürkan ise şu şekilde konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu yıllarda dünyanın saygın sosyologları bizim Cumhuriyetimize Kemal’in Feminist Cumhuriyeti demişler. Çok doğru. Çünkü bu cumhuriyeti kuran kadrolar başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kadın sorununu çok doğru gerçekçi radikal şekilde ele almıştır. Bize düşen görev bu gelenek ve birikimi daha ileriye götürmektir. Devrimci biçimde kadın sorununun kaldırılmış olması bize bir görev yüklüyor. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadın hareketine sol bir içerik kazandırmalıyız ve o kadın hareketini sola açmalıyız. Laiklik konusunda çok hassas olacağız. Çünkü laiklik konusu Kemalist olmamızı gerektirir. Kadının özgür birey eşit yurttaş olmasının tek yolu laiklik ilkesini yaşamak ve yaşatmaktır. Emek cephesi karşısındaki tutumumuz sol olup olmadığımızın belgesidir. 

Konuşmanın ardından yapılan oylamada Seyhan Yazıcı 89 oy alırken, diğer aday İlkin Tanyeri ise 52 oy aldı.  Alınan sonuçlarla birlikte CHP İl Kadın Kolları Başkanlığı’na yeniden Seyhan Yazıcı seçilmiş oldu.

Yazıcı Yönetim Kurulu'nda şu isimlere yer verdi:

Başkan: Seyhan Yazıcı

Yönetim Kurulu Üyeleri: Sevim Akçi, Ümmühan Uslu, Işık Sancar, Zuhal Danışmaz, Nejla Önlü, Nuray Ünal, Ayşe Arslan, Muazzen Keleş, Nermin Kızılöz, Reyhan Has


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 3 yorum mevcut

  • ne kadar tuhaf bir tablu 2 yıl önce yorumlandı

   maraşlı ilbaşkanı karadenizli ilçe başkanından sonra karadenizli kadın kolları başkanı adanalı gençlik kolları başkanı olurmu bu olursa nediyelim hayırlı olsun

  • kuvva-i milliyeciler 2 yıl önce yorumlandı

   her iki adayımızında bu davada göstermiş oldukları özverili gayret ve çabalarını,bir demokrasi şöleni içinde geçen bu yarıştan yeniden başkan seçilen seyhan hanımı yürekten kutluyorum.inşaAllah kadınlarımız bu dönemde daha çok mücadele edeceklerine ve bayrağı daha yükseklere çıkaracakları olan inancım tamdır.bildiğim kadarıyla seyhan hanımefendi karadeniz kökenli kendilerinden arzum karadenizli hemşerilerimizin partimize kazandırmalarını ve olduğunca onları üye kaydı yapmalarını isterim.çünkü partimizde pek karadenizli kimseleri göremeyince seyhan hanım,ın karadeniz li olmasının bir anlamı kalmamış oluyor diye düşünmek zorunda kalıyorum.bu yeni yönetim döneminde ilçe başkanımız,il kadın kolları başkanımız her ikiside karadenizli her iki başkanımızında özellikle kendi hemşerilerinide bu çatı altında birleştirmelerinin isabetli olacağı kanaatındayım.şimdiden yeni seçilen tüm başkan ve yönetim üyelerine başarılar başarılar diler her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim.

  • Halk 2 yıl önce yorumlandı

   basarilar seyhan hanim insan dir .çan dır .Allah yardimciniz olsun

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366