CHP Önce Kendi Değerlerine Sahip Çıkmayı Öğrenmeli, Parti İçi Rekabeti Abartmayı Bırakıp Başarıya Kilitlenmeli!

CHP İl Kongresinin ardından "Gündeme Dair" programına konuk olan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, kongre sürecinde yaşananları, oluşturulan yeni yönetimi, kongre esnası konuşmacıların yaptığı konuşmaları tek tek değerlendirdiği konuşmasında; Cumhuriyet Halk Partililerin adeta birbirlerini sevmeyi unuttuğunu, parti içi rekabeti abartarak, kaliteli kadrolarının kadrini bilmediğini özellikle vurguladı ve CHP'lilere önce birbirinizin kadrini kıymetini bilmelisiniz mesajı verdi. "İsmet Akın gibi bir tane adam bulun gelin bana AKP'de bulamazsınız, Dilek Yılmaz gibi bir hanımefendi bulun gelin hadi, AKP'de MHP'de bulamazsınız o halde nedir bu birbirimizi yok etme sevdamız? Nedir bu anlamsız nefretimiz ve öfkemiz vazgeçmeli, değerlerimizin kıymetini bilmeliyiz" diyen Çavuşoğlu; "Başka partiler ellerindeki bakıra altın pahası biçtirirken, CHP elindeki altınlara bakır kadar paha ettiremiyor" şeklinde bir benzetme de yaptığı, Ankara ya da Uşak'tan CHP'li pek çok kişinin adının da geçtiği konuşmasında CHP'nin ne yerelde, nede genelde şu haliyle umut vermediğini de belirtti.

02 Ocak 2016 Cumartesi 07:32
CHP Önce Kendi Değerlerine Sahip Çıkmayı Öğrenmeli, Parti İçi Rekabeti Abartmayı Bırakıp Başarıya Kilitlenmeli!

Uşak Haber Merkezinin yeni editörü Gazeteci Ferhat Karaturp'un hazırlayıp sunduğu "GÜNDEME DAİR" programına konuk olan Uşak'ın tanınmış ve sevilen simalarından olan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu yine izleyenlerin ufkunu değiştirecek ve "adam doğru söylüyor aslında" demeye mecbur edecek nitelikte bir ropörtaja daha imza attı.

CHP'nin kongre sürecini kendi gözlemleri ve düşünceleri ışığında değerlendirmesini istediğimiz Nurullah Çavuşoğlu söze; 1 Kasım seçimleri öncesi Genel Merkez'in yanlış yönlendirilmesiyle aldığı hatalı bir kararı olarak nitelendirdiği Ali Erdoğan'ın aday yapılarak İsmet Akın'a büyük haksızlık yapılmış olduğuna dikkat çekerek girdi. 1 Kasım seçimleri öncesi yaşananlar ve sandıktan çıkan seçim sonuçlar, cemaatin ve Ali Erdoğan'ın halk nazarında bir kıymeti harbiyesinin kalmadığını çok açıklıkla ortaya koymuştur diyen Çavuşoğlu, bu saptamasına şöyle açıklık getirdi. Ali Erdoğan, Genel Başkan tarafından bizzat kendisine rozet takılan bir isim olarak CHP'den aday yapıldı. Fakat Ali Erdoğan'ın CHP'ye gelirken yapayalnız geldiğini gördük. Yanında bir komşusu, bir arkadaşı ya da akrabası bile gelmedi. Bırakınız cemaatçi işadamı dostlarını hiç kimse yoktu yanında. Kimse yanında getirmediği gibi CHP'lileri de partiden ve seçim çalışmalarından uzaklaştırmış oldu. Bu yüzden CHP'de seçim çalışmaları boyunca 5 ya da 6 kişiden fazla kimse bulunmadı yanlarında. Çoğu kez Özkan Yalım ile nerdeyse yalnız dolaşmak zorunda kaldılar. Yani Ali Erdoğan'ın aday yapılmasını CHP'liler de hazmedememiş ve tepkilerini çalışmalara katılmayarak ortaya koydular. Zaten cemaat denilen kurumu oluşturan insanların, Atatürk'e devrimlerine ve Cumhuriyetin değerlerine karşı olan insanlar olduğunu biliyordu CHP'liler. Ayrıca cemaatin KPSS Soruları çalarak insanların geleceği ile oynayan, Devlet kadrlarında CHP Düşüncesinde kimse bırakmamak için var gücü ile mücadele eden, insanlara birlikte hareket ettikleri polis ya da savcılarla kumpaslar kuran iftiralar atıp, cezaevlerinde yatıran, yolsuzlukla hatta vatan hainliği ile suçlanan bir kurum olduğunun da farkındaydılar. Kaldı ki Ali Erdoğan'ı da defalarca 10 Kasım törenlerine katılmadığı, ya da Atatürk Devrimlerine karşı tutum sergilediği gibi gerekçelerle eleştirmişlerdi. Yine Ali Erdoğan'da başkanlığı döneminde Bedi Beşkazaloğlu'nun da Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde Belediye de çalışan CHP'lilere adeta CHP'li olma cezası verdiği gerekçesi ile de eleştirilmişti CHP'lilerce. Yine Ali Erdoğan yolsuzluk, usulsüzlük, yeşil alan katli gibi suçlamalarla sık sık CHP'lilerin eleştirilerine maruz kalmıştı. Bu yüzden CHP ne cemaati ne de Ali Erdoğan'ı içine sindirememişti. Kaldı ki cemaatin diğer adayı olan 3. sıraya yazılan Halim Uçar'ın da öğretmenliği boyunca Atatürk'e karşı tutumları CHP'lilerin malumu idi. CHP'liler Halim Uçar'ın Bursa Nutku dağıtmaktan başka suçu olmayan Atatürkçü masum öğrencilere soruşturma açtırmış birisi olduğunu henüz hafızalarından silememişti. Kısacası cemaat bunca günah ve kabahtından arınmadan CHP'liler bu cemaati ya da Ali Erdoğan'ı içine sindiremezdi, nitekim sindiremedi. Netice itibarı ile berbat bir seçim süreci yaşanmış oldu. Seçim sonuçları da bu insanların halkın nazarında kıymete değer bir karşılıklarının olmadığını ortaya koymuş oldu.

Konuşmasının devamında seçimler sırasında Eşme İlçe Başkanını görevden alan o dönemin yönetimine de eleştiriler getiren Çavuşoğlu; diğer ilçelerin başkanlarını da haksız yere görevden alınan Eşme İlçe Başkanı'na sahip çıkmadıkları için suçladı ve Banaz başta olmak üzere bütün ilçe başkanlarına da eleştiriler getirdi. Özkan Yalım'ın seçimlerden sonra yapayalnız kaldığını ifade eden Çavuşoğlu; Yalım'ın İsmet Akın'a yapılan haksızlığa alkış tutması ve sözlerini tutmaması sebebi ile bu yalnızlığı hakettiğini söyledi. Delege seçimleri sırasında kimlerin nasıl ayak oyunları ile partiyi bir olmaktan alıkoyduğunu da ifade eden Çavuşoğlu; Sevinç Yazgan'ın yönetimini de ve merkez ilçe kongresini de değerlendirdikten sonra İl Kongresine değindi.

İl Kongesi sırasında, İsmet Akın, Dilek Yılmaz ve Erdoğan Atasoy'un yaptığı konuşmaların son derece yerinde olduğunu ifade eden Çavuşoğlu; keşke Ferit Güray'ın o talihsiz konuşmaları olmasaydı da bu konuşmalar hiç yapılmak zorunda kalmasaydı iyi olurdu dedi. Bedii Beşkazalıoğlu ve CHP'li olduğuna inanılamayan bazı isimlerin yönetime yazılmasının taban tarafdan pek hoş karşılanmadığını ifade eden Çavuşoğlu; disipline sevk edilmesi gerektiği halde disiplin kurulu üyeliğine seçilen isimlerden de bahsetti. CHP Eşme İl Genel Meclisi üyesi Yılmaz Tozan'ın öteden beri bir çok şaibeli olaya isminin karıştığını, hatta yumruklaşmaya varan kavgalara karıştığının kamuoyunca bilindiğini ifade eden Çavuşoğlu, Yılmaz Tozan ve TÜPRAG'ın avukatı olarak bilinen Murat Bahadır'ın disiplin kurulu üyeliğine seçilmesini eleştirdi. CHP İl yönetimine yazılan Hasan Yüksel ve başka bazı isimlerin de yanlış karar olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu; Ercan Dağlıgil, Ayhan Yavuz, Ömür Önlü, Serkan Coşkun,Koray Akgün, Seyfi Paksoy, İbrahim Teğen gibi isimlerinde bazı özelliklerini vurgulayarak doğru isimler olabileceğini sözlerine ilave etti.

Kongre sırasında yaşananları da ele alan Çavuşoğlu, katılımın az olduğunu belirterek Ali Karaoba ekibine ciddi eleştiriler de getirdiği konuşmasının bir kısmında ise bütün konuşmacıların konuşmalarını değerlendirdi. CHP'lilerin iç çekişmelerle enerjilerini boşa harcadığını kazanmak için ihtiyacı olan herşeyi içinde barındırmasına rağmen dışarıdan isim aramasının çok yanlış olduğunu belirtirken, bazı CHP'lilerden övgü ile bahsetti ve "biz birbirimizi övmekten de eleştirmekten de çekinmemeli, birbirimize karşı dürüst olmayı öğrenmeliyiz" şeklinde sürdürdüğü sohbetinde zaman zaman CHP'li üyelere de özeleştiri yapmaları gerektiğini hatırlattı. Bir çok CHP'li önemli ismin de geçtiği ropörtaj da Ferhat Karaturp'ta Ali Karaoba ve Ali Erdoğan'a ağır eleştiriler getirdi.

Sohbetin sonunda Acil servislerde ve nöbetçi eczanelerde halkın yaşadığı çileye dikkat çeken Karaturp; Şayet İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yada Eczacılar Odası Başkanlığı adı neyse yetkililer önlem alıp, halka edilen eziyet ve çileye son vermezse, halka mikrofon uzatarak neredeyse sansürsüz yayınlayabileceğini belirterek yetkilileri uyardı.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 28 yorum mevcut

  • konuk sanatçı 2 yıl önce yorumlandı

   ismet akın dilek yılmaz başta olmak üzere kendi siyasi rakiplerini bile övebilme erdemini gösteren bu arkadaşın her cümlesinin altına imza atarım. bir cumhuriyet halk partili olarak. ayrıca hakkını teslim edelim nurullah beyin. bir insan ancak bu kadar düzgün ve bu kadar net olabilir. başarılar dilerim çok kısa sürede çok yol katteti chp'de çok insanın gönlünde özel bir yeri var bence nurullah beyin.önümüzdeki günlerin chp de onun açısından çok parlak günler olduğunu çok rahat söyleyebilirim.

  • personel 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğan sürgünü olan bir chp'li olarak; eğer ki her kim ali erdoğan'nın yada ali erdoğan zamanında yardımcısı olan bedi beşkazalıoğlunun chp'ye bir katkısı olacağını zannediyorsa yanılıyor.sen kalk chp'li memurları sürgün yap ve senin yardımcın bedi de bu sürgün memurların sürülmesine bıyık altı gülsün,arkasından konuşsun sonra kalksın seçim zamanında chp'lilerden oy istesin. önce bedi beşkazalıoğlu yerel seçimlerde en son ne zaman chp'ye oy verdi açıklasın.ben iddia ediyorum en son rahmetli ali künek'e oy vermiştir yani 1994 yılında.1994 yılından beri 21 yıldır chp'ye oy vermeyen bir kişi şimdi ali erdoğan'ın 2019 yılında chp belediye başkan adayı olması için uğraşıyor.

  • Kerem 2 yıl önce yorumlandı

   dilek yılmaz bu partinin bir degeridir aynı şekilde ismet akın da nurullah çavuşoğlu daha partinin önemli degerleridir. biz bu değerlerimizi cemaatin hainlerine yedirmeyiz ve yedirmeyecegiz bu böyle biline.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   mehmet karakoçun yerinde ben olsam istifa ederdim disiplin kurulundan haklısınız. esat beylercenin delege dahi yazılmamasını bende kınıyorum. eşme ve kızılcasöğütte yaşananlara ilişkin saptamalarınıza da katılıyorum. ama sevinç yazgan ve ali karaobanın iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum.

  • Filiz Aydın 2 yıl önce yorumlandı

   sivaslı belediye başkanı nihat sazlıgölün il başkanına telefonda ağır konuştuğunu bende işitmiştim. sazlıgöl, ali rıza ada ve gürsel tekin ile ilgili sözleriniz çok doğru. ne demekmiş il başkanına seni tanımıyorum demek. eşme ilçe başkanı salim sarpa sahip çıkmış olmanız da beni memnun etti.sonuç izlenesi bir konuşma ağzınıza sağlık.

  • Mustafa 2 yıl önce yorumlandı

   dediklerinizin altına imza atarım ama bu işin baş sorumluları geçen dönem gençleri sevmeyen delegeler.
   sümeyra hanım ilçe başkanı olacaktı özgür uğur veya güven özkan il başkanı olacaktı .

  • Belediyecilik 2 yıl önce yorumlandı

   adil olmalı kimse kimseyi kayırmamalı haksızca adilce herkese eşit hakedilen muamele yapılmalı birileri işten çıkarılıp yerine biri alınmamalı ekmek hırsızlığı yapılmamalı en önemli adil adilce yönetmek ve memleketin yararını her şeyden üstün görmek cahan hukukçusun senden adil olmak pek ala beklenemez hele yola çıktığında 5 kuruşun yokken harcadığın milyarlar menzilden aktı eh be cahan sen vaktiyle basına 2 bin lira ödenecek öde meclis üyesi yapayım seni diye verdiğin sözlerle başkan oldun yoktu ki karşında biri rüzgar esti birde hükümet partisi olunca yoksa inan itibarın on para sokakta kim tanıyordu seni esnaf esnaf gezerken hatta biz tayibe veriyoruz diyenler bile vardı neden doğrulardan kaçıp eğilir bükülür olup itibar sahibi olmayı yeğlemedin söz nesir sence cahan ???? porta yazdır ali bey yazar ağzındanmış gibi bir yazı diymi ???

  • Eşmeli 2 yıl önce yorumlandı

   adam doğru demiş o kadar başarı göstermişler eşme ve ulubey seçimde neden sadece başarısız denilerek eşme alındı.kriter başarı ise sivaslı ve banaz alınmalıdır.
   hem hangi örgüt tam çalışmış 7 kasım için.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366