CHP'de Bayramlaşma Törenine Yalım'ın Projeleri Damgasını Vurdu!

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Teşkilatı Bugün Ramazan Bayramı olması nedeni ile daha önceden organize edilen bayramlaşma törenini gerçekleştirdi. Bayramlaşma sırasında konuşan Milletvekili Özkan Yalım aday adaylığı sürecindeki partililere verdiği sözlere yönelik açıklamalarda bulundu.

17 Temmuz 2015 Cuma 18:35
CHP'de Bayramlaşma Törenine Yalım'ın Projeleri Damgasını Vurdu!

Foto galeriye git  Cumhuriyet Halk Partisi Uşak teşkilatı bugün Ramazan Bayramı nedeni ile saat 12.00'de parti binasında bir araya geldi.

Bayramlaşma törenine CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, CHP İl Başkanı Celal Ferit Güray, Uşak Belediye ve İl Genel Meclisi Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Bayramlaşmanın hemen ardından İl Başkanı Güray ve Milletvekili Yalım birer bayramlaşma konuşması yaptılar.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Celal Ferit Güray konuşmasına herkesin Ramazan Bayramını kutlayarak başladı. Güray konuşmasına şöyle devam etti; " Bu bayramda bu güzelliklerin yanında ülkemizde şehrimizde ve dünyada da barış ve dostluğun yaşanması gerekir. Özellikle komşularımızın birbirleriyle savaştığı dönemde bu bayramın özelliği daha da bi önem arz ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde bu savaşlar sona erer hem yurt içindeki huzursuzluklarımız hem de komşularımızla olan bu sıkıntılar ortadan kalkar ve orta doğu da olsun bütün dünyada olsun insanlık  daha güzel daha yaşanabilir barış içerisinde bir döneme gireriz. Bütün temennimiz bu ve bu temenni üzerine de tabiî ki bi seçimden çıktık 7 Haziran seçimlerinde bu seçimlerin sonucunda da bir tablo ortaya çıktı bu tablo koaslisyonu gerektiriyor. Halkımız partilere koalisyon şansı verdi bu nedenle de partilerimizde bu şansı doğru bir şekilde değerlendirmelidirler. Bilmiyoruz tabi önümüzdeki günler de bayramdan sonra nasıl bir hükümet kuruldu ama Türkiye için en hayırlı olan halkımız için uygun olan halkımızın dertlerini sorunlarını çözecek olan ekonomik sosyal ve kültürel ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek uzun vadeli bir hükümet ortaya çıkar ve bu bağlamda da sırada bekleyen bir sürü sorunumuz çözülmüş olur.  Çünkü hiç birimiz yeni bir erken seçimi istemiyoruz Türk halkı da istemiyor hem halkımız yoruldu hem de maddi anlamda bir israf tabiki şartlar gerektiriyorsa buna da hazırız. Buda yapılacak ama hükümet kurulursa bunu daha memnun olacağız ve sorunlarımız çözülecek çünkü emeklilerimiz, işçilerimiz, köylülerimiz herkes sıkıntı içerisinde bu sıkıntıların bu anlamda da hükümetin kurulmasını istiyoruz. En uygun olan en uygun şartlarda ve Cumhuriyet Halk Partisi ile kurulursa bu hükümet  bizim belirlemiş olduğumuz kriterlerimize uygun bir şekilde kurulması inşallah bu bağlamda ve bir hükümet kurulur ve ülkenin sorunları çözülür. Bunun duacısıyız bu vesileyle ben hepinizin bayramını Uşak halkının Türk halkının sadece İslam aleminin demiyorum çünkü bayramlar bütün insanlığın bayramıdır bana göre tüm dünyadaki insanların bayramını kutluyorum. Bütün dünyada barış dostluk huzur ve insanların daha az sıkıntı içinde yaşadığı bir dünya dileğiyle hepiniz saygıyla selamlıyorum.”dedi

İl Başkanı Güray'ın ardından Uşak Milletvekili Özkan Yalım'da bir konuşma yaptı. Yalım konuşmasında şunları dile getirdi: "Ramazan Bayramından sonra Ankara’da her şey olabilir. Sayın Bahçeli’nin açıklaması bazı kapıları kapattı. Türkiye için hayırlısı ne ise olsun elbette ki bizim seçim öncesi vaat ettiğimiz projelerimiz var. Bunların çok önemlilerinden 3-4 tanesini ve Genel Başkanımızın ve ekibimizi de kabul ettirirsek ben kurulacak olan hükümette güven oyu vereceğim ama hükümet kurulsun diye güven oyu vermem. İlk önce kendi vatandaşımın Uşak’ın 256 köyün 256’sını hemen hemen hepsine gittik bu köylerde vermiş olduğumuz sözler var, vaatler var, seçim projelerimiz var bunlardan başlıcalarından birkaç tanesi size söyleyeyim. İster memur emeklisi, ister işçi emeklisi ister bağkur emeklisi, ister sigorta emeklisi bütün emeklilerimizin Ramazan ve Kurban Bayramında birer maaş ikramiye alabilmesi için kurulacak olan hükümetin sözleşmesinde kesinlikle deklere alınması bu şartlarımızdan bir tanesidir. Üreten bir Türkiye olması için ilk önce biz toprakları çok büyük olan nadir olan ülkelerdeniz ekilmeyen Trakya bölgesi kadar bir arazimiz var. Trakya bölgesi kadar büyük bu arazilerimizin ekilmesi için çiftçilerin giderlerini düşünmemiz gerekir. Bunun için kesinlikle kurulacak olan hükümetin mazotun çiftçiye kontrollü bir şekilde litresini 1.5 tl den vermeyi garanti altına aldığımız anda aynı şekilde ona da güven oyu vereceğim.  Yine söz vermiş olduğumuz çalışan işçi arkadaşlarımızın askeri ücret 949 TL bununda 1500 TL’ye yükselttiğimiz anda ona da güven oyu vereceğim. Patronlardan da alınan askeri ücretlerinin vergiye aldırtmadığımız müddetçe bu 3 tane ana projeyi kabullendirdiğimiz anda ben Özkan Yalım olaraktan ona da güven oyu vereceğim. CHP’nin önümüzdeki yıllarda özellikle 2019 yılında alacak olduğu oy dengelerini bozmamak adına yapmamız gereken çok önemli hamle daha var. Bundan önceki Başbakan  şuandaki Cumhurbaşkanı ne yaptı Suriye vatandaşlarını ülkemizin içine aldı buda şuanda net rakamlar olmaması itibariyle tam rakam sayısında zorluk çekiyorum ama 2 3 milyon var olduğunu tahmin ediyorum. Olası bir hükümette Suriye vatandaşlarına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilirse önümüzdeki ilk seçimlerde  bu vatandaşlar oy kullanırsa bizim oy onarımız düşecektir. Bu sebeplerden AKP’nin oyu yükseleceği için Suriye vatandaşlarına T.C. vatandaşlığı verilmemesi için çalışacağım.

"ADAY ADAYLIĞI SÜRECİNDEKİ VERDİĞİM SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİM"

Yaparsa Özkan Yalım yapar sloganıyla girdiğimiz seçim çalışmalarına aynen devam edeceğiz ve Aday adayı iken verdiğim sözlerimin de arkasındayım. Aday adayı iken projelerim vardı bunlardan birincisi her ilçeye otobüs tahsis edeceğim demiştim, seçim çalışmalarında bu otobüsler her ilçeye tahsis edildi. 2. Projemiz ise oy oranlarımızı yükselteceğim demiştim ama 2011 yılı seçimlerine göre oy oranımız artmadı ama 2014 yılı seçimlerine göre oy oranımızı yükselttik. Oyumuzu daha çok artırmak için hep birlikte çalışacağız. En önemli projelerimden birisi parti binası sözüm vardı. Parti binamızı en geç 31.12. 2015  tarihine kadar faaliyete geçireceğiz ve 131 Milletvekili ve Genel Başkanımız ile bu parti binasını açacağız. Eğitim ile ilgili ise maaşımın bir bölümünü onlara vereceğim. Ben 15’inde ilk maaşımı aldım ve aldığım maaşın bir bölümünü il başkanımıza bağış yapacağım ve diğer bölümünü de Ramazan olması sebebiyle yardıma muhtaç ailelere ve öğrencilerimize tahsis ettik. Son projemiz ise 1200 kişilik fabrika sözü vermiştim, ancak bununla ilgili tek engel arazi tahsis etmektir. Ben bununla ilgili çalışmaları yapıyorum. Uşak’taki vatandaşlarımız için elimden gelen her şeyi yapacağım. Koltukta oturan değil sahada çalışan bir vekil olacağım ve bunu  sizlerle birlikte köy çalışmaları ile yapacağız. Özellikle oy alamadığımız köylere gideceğiz. Hatalarımızı görmek için  nerede hata yaptığımızı 19 merkez mahallede ve tüm ilçe ve köylerde hep birlikte çalışarak başaracağız.Yalım konuşmasını salonda bulunanların ve Uşaklıların bayramını kutlayarak son verdi.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 11 yorum mevcut

  • sedat döven @kemal türk 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaş seçim olalı 2 ay oldu. ortadoğu ve türkiye kan gölüne döndü. insan çıkar bir açıklama yapar. bundan da mı aciz?

  • ismet erdem 3 yıl önce yorumlandı

   bence uşakta bir köye kütüphane kursanız yanınada bir park yapsanız daha iyi olur.

  • ismet erdem 3 yıl önce yorumlandı

   chp suriye kobani de kütüphane ve park yaptıracakmış. sizinde değerli katkılarınız olacakmı ?

  • kemal türk 3 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar daha meclis 1 defa açıldı. kiişlerin elinde sihirli değnek mi var.neden destek olmuyorsunuz.akp 1 milletvekili kaybetmesine rağmen kazanmış gibi davranıyor. sizler köstek bari olmayın.zaman birlik zamanı haydi chp liler elele omuz omuza verelim gün bu gün .kötülemekle ne kazanacağımızı, neler kaybedeceğimizi bir düşünelim .haydi.

  • erken seçim. 3 yıl önce yorumlandı

   bu il ve ilçe yönetmiyle seçime gitmek 0/0 olur.bayramlaşma günü il gn meç,belediye ve yönetimden kaç kişi vardı?.. 4/5 yıldır seçim çalışmalarında hep aynı kişiler. 50 yaş üzeri arkadaşlar çalımakdan çekiniyorlar. her biri vekil adayının yanında tam gaz havaya sokup boy boy resim ve yemek masalarında.dikkat ediniz 12 eylül öncesi partili çalışan gördünüzmü?..sözü sohbeti dinlenir.camur at izi kalsın derler ya bu ekiplerden kaçıyorlar.karaağaç mah. bir kişi varmı yok,cevre köylerden yönetimde yer verilen varmı.bakın tam lisdelere çoğunluğu hep bir ilçemizden. olan 2nçi sıra adayına oldu devamlı seçim kaybetmiş kişilerle çalışması son anda hızlı çalışması birinci sıra adayına meclise göndermişdir.hep şunu söylerler kemik oylar. çamur üstüne çamur atanlar kemik oy bıraktılar. sonuç itibarı ile toparlanmalı haberin merkezi ve okuyucu arkadaşlara sayğılarımla

  • chpli 3 yıl önce yorumlandı

   bir chp li olarak milletvekili ve il başkanından utanıyorum keşke istifa etse ikisi de ve akp ye gitmeler. nasılsa ilk virajda satarlar ilk krizde akplilikleri ortaya çıkar.

  • mustafa 3 yıl önce yorumlandı

   fena kıvırıyor fena. laf cambazligi yapiyor,gi̇tti̇ oy boşa

  • Bülent 3 yıl önce yorumlandı

   bende öyle biliyordum ama iş değişti şimdi maaşın sadece bu seferlik mi yoksa tüm maaslarmi ayrıca seçim dönemi zaten araçlar sizin kiraladığınız araclardi sizin için çalıştı seçimde başarı diye bir şey yok 12o bin oydan yine aynı oya sahip olduk farkı ne 1200 çalışanli fabrika sözü şimdide yer olayina kaldı atarken o zaman destekli atsaydiniz

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366