Gündeme Dair'de Bu Kez, CHP İl ve Merkez İlçe Başkanını Konuk Alarak, CHP'yi Konuştuk!

Uşak Haber Merkezi Haber Editörü Ferhat Karaturp'un moderatörlüğünü yaptığı Gündeme Dair programına konuk olan CHP İl Başkanı ve CHP Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan; kongre ve kurultay sürecinden parti çalışmalarına, üye bazlı çalışmalardan projelere bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundular. Uşak Belediyesi'nin keyfi ve hukuksuz uygulamalarına da ağır eleştiriler getiren Karaoba ve Yazgan, AKP'nin Uşak'ta önümüdeki belediye seçimlerini kaybedeceğini söylediler.

28 Ocak 2016 Perşembe 23:59
Gündeme Dair'de Bu Kez, CHP İl ve Merkez İlçe Başkanını Konuk Alarak, CHP'yi Konuştuk!

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yerel ve ulusal bazda gündemde yer alan farklı türden konuların gündem edilerek masaya yatırıldığı ve Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp’un hazırlayıp sunduğu Gündeme Dair programının konukları CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve CHP Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan oldu. Gazeteci – Yazar Mustafa Yüce ile birlikte Ferhat Karaturp’un sorularını cevaplayan Karaoba ve Yazgan, Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki çalışmaları hakkında bilgiler verirken, yerel ölçekli gündeme ilişkin değerlendirmelerinde ise Uşak Belediyesi’nin hukuksuz uygulamarına eleştiriler getirdiler.

KARAOBA: SIKINTISIZ VE DEMOKRASİ ŞÖLENİ ŞEKLİNDE BİR KONGRE SÜRECİ GEÇİRDİK!

Karaturp’un  ilk soruyu yönelttiği isim; geçtiğimiz aylarda gerçekleşen kongre ile İl Başkanlığı’na seçilen Ali Karaoba oldu. Karaturp’un kongre süreci ile ilgili düşüncelerini sorduğu CHP İl Başkanı Ali Karaoba; sıkıntısız ve demokrasi şöleni havasında bir seçim ve kongre süreci geçirdik. Önce üyelerimiz kendi arasından mahalle delegelerini, mahalle delegeleri Merkez İlçe  Başkanı’nı seçti, İlçe Kongresi’nde başkanımızın listesindeki kongre delegeleri de İl Başkanı olarak bizleri uygun gördü. Biz de süreç; tabandan tavana şeklinde ve taraf tutmadan, emek verilerek işliyor, atama bir yönetim söz konusu değil. İki yıl boyunca hizmeti omuzlarımıza aldık. Hayırlı olur inşallah” ifadelerini kullandı.

KARAOBA: TÜZÜK KURULTAYI SONRASINDA ÜYE SIFIRLAMASI ÇALIŞMASI YAPILMASI MÜMKÜN!

CHP İl Yönetimi’nin üye sıfırlayarak üye listlerinin yenilenmesi konusunda çalışmalar yaptığı konusunda duyumlar aldığını ifade eden Ferhat Karaturp’un bu sözleri üzerine CHP İl Başkanı Karaoba; “35. Büyük Kurultay’da gündeme gelen konulardan biri de buydu. Üye sıfırlamanın mantığı da aktif ve pasif üyeliiği gündeme getirmekti. Yıllarca üye olduğu halde çalışmalara katılmayan ya da ihmal edilmiş üyelerimiz mevcut. Biz bu anlamda bunu sıfırlayıp, daha ivmesi yüksek, partinin içine daha fazla dahil olmuş üyelerin olduğu bir liste hazırlamak istiyoruz. Ancak bu Tüzük Kurultay’ı yapılırsa mümkün olabilir. MYK ve PM kararıyla da bu yapılabilir ancak geniş katılımlı olarak ele alınırsa daha demokratik ve daha anlamlı olacağından Tüzük Kurultay’ının ardından bu şekilde bir uygulamaya gidilmesi daha doğru olacaktır.” Diye konuştu.

KARAOBA: SİYASETİ GERÇEKTEN SEVEREK YAPIYORUM!

Gazeteci – Yazar Mustafa Yüce’nin politikaya girmesindeki nedeni sorduğu Karaoba bu soruya da ; “Ben karnımı, ekmeğimi Uşak’tan doyurarak kazanan biriyim. İnsanlar tarafından tanınmış olmak başarılı olmak için yeterli değil. Ancak Uşak halkı bu anlamda bizi sevmiş, takdir etmiş. Burada merkeze kendimizi koymadığımız sürece, merkeze Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Atatürk ilke ve inkılaplarını koyduğumuz sürece başarılı oluruz. Bu yüzden biz bu yola çıktık. Siyaseti gerçekten severek yapyorum, çünkü mücadele benim ruhumda var. Çocuklara iyi bir gelecek bırakabilmek adına, topluma birşeyle verebilmek adına, daha bağımsız ve özgür bir Türkiye oluşturmak adına siyaset yapıyorum.” Şeklinde cevap verdi.

YAZGAN: BELEDİYENİN YOLSUZLUK VE HUKUKSUZLUKLARINA KARŞI MÜCADELEMİZ SÜRECEK!

Uşak Haber Merkezi Editörü ve Gündeme Dair programı moderatörü Ferhat Karaturp’un yerel yönetimlerde yaşanan sorunlara ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi’nin tespitlerinin ve çözüm önerilerinin olup olmadığı şeklinde CHP Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan’a yönelttiği soruya Yazgan; “ Belediye Meclis üyelerimiz arkadaşlarımızla sürekli görüşüyoruz. Onlardan bize yansıyanlardan en önemli nokta şu; onlar sürekli mücadele etse de sayıca üstün olduklarından istedikleri kararları mecliste alabiliyorlar. Yolsuzluk ve hukuksuzluklar hakkında da zaten herşey ortada. Ancak bu normalleştiriliyor artık. Türkiye genelinde bunlar normalleştiği için burada da yine aynı şekilde. Biz yapılanher türlü yanlışlık ve hukuksuzluk karşısında mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KARAOBA: AKP, ÖNÜMÜZDEKİ BELEDİYE SEÇİMLERİNİ UŞAK’TA KAYBEDECEK!

Konuya ilave olarak kısa bir açıklama da CHP İl Başkanı Ali Karaoba yaparken, Karaoba değerlendirmesinde;  “halkın arasına  indiğimizde belediyenin keyfi uygulamaları, imar uygulamaları, ihale yasasına uyulmadan verilen ihaleler ve belediyeye ait işletmelerin birilerine peşkeş çekildiği söylemleri mevcut. Kamuya açık olan bir yer burası, kimsenin babasının çiftliği değil. Sürekli Belediye Meclis üyelerimizle iletişim halindeyiz. Ben bir birey olarak bu durumdan huzursuzum, bir İl Başkanı olarak daha da huzursuzum.  Önümüzdeki günlerde de yapılan yanlış ve hukuksuz uygulamalarla ilgili açıklamalarımızı kamuoyuyla paylaşacağız. Belediye bu keyfi uygulamalarının hesabını sandıkta  verecektir. Ben Uşak’ta AKP’nin önümüzdeki yerel seçimlerde belediyeyi kaybedeceğini net bir şekilde görüyorum.” Şeklinde konuştu.

YAZGAN: UŞAK; BÜYÜK BİR KÖY DURUMUNDA, BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLEREK YÖNETİLİYOR!

Konuyla ilgili olarak tespit ve çözüm önerilerine ilişkin ilavelerde bulunarak sözlerine devam eden CHP Merkez İlçe BaşkanıSevinç Yazgan; “Uşak’ta ciddi sıkıntılar var. Uşak’a imar girmemiş, otopark sorunu var, trafik sorunu var. Uşak ne yazık ki büyük bir köy durumunda. Uşak’ı severek Uşak’a hizmet etmek gerektiğini düşünüyorum. Ancak Uşak düşünülerek yönetilmiyor, Uşak birilerine peşkeş çekilerek yönetiliyor maalesef.” Diye konuştu.

KARAOBA: BELEDİYE HUKUKSUZLUĞUN HESABINI HEM SANDIKTA HEM DE YARGI ÖNÜNDE VERECEK!

Eleştirilere CHP İl Başkanı Ali Karaoba da devam ederken, Karaoba; “belediyenin sunduğu kamu hizmetini iyi yapmışsa alkış alırsınız, ancak birşey yapmadığınızda da eleştirilirsiniz. Çevre düzeni, trafik düzenlemesi gibi uygulamalar tartışma götürür. Mevcut malınızı, elinizdeki paranızı birilerine peşkeş çekersiniz, şeffaf olmassanız bu toplum sizi sürekli eleştirecektir. Siz kamu ihalelerini net bir şekilde yapmazsanız, taraf tutarsanız, benim adamım diye birilerine ihale verirseniz bunun cezasını hem sandıkta hem de yargı önünde verirsiniz. Belli bir eksende belli bir kesime ihaleler veriliyor.”

KARAOBA: YAPILANLAR ZATEN BELEDİYENİN GÖREVİ!

Belediyeyi sunduğu hizmetler açısından değerlendirdiğimizde de; bakış açısınızı değiştirmezseniz Uşak’ı değiştiremezsiniz. Evet siz Kuzey Çevre yolu ile ilgili güzel şeyler yapmış olabilirsiniz. Ancak bir çok kenar mahallede hizmetlerin çok aksadığını görürsünüz. Evet biz çöpünü topladık, e bu zaten sizin göreviniz. Bunu yaptınız diye bizden de alkış beklemeyin. Bu açıdan baktığımızda belediyenin çalışmalarını elbette muhalefet olarak beğenmiyoruz ama güzel şeyler yapıldığında da alkışlamayı biliriz” diye konuştu.

KARAOBA: UŞAK TARİHİNİN EN UYUMLU İL-İLÇE YÖNETİMİ OLACAĞIMIZDAN ŞÜPHEM YOK!

Yüce’nin geçtiğimiz yönetimler döneminde İl –Merkez İlçe ve İl-İlçe teşkilatları arasında sıkıntılar yaşadığını ifade ettiği ve konuyla ilgili düşüncelerini sorduğu Karaoba; bizler göreve geldiğimizde şunu söyledik. Merkez İlçe Başkanımız Eczacı, ben de doktorum. Uşak sağlıklı ellerde, kimsenin şüphesi olmasın. Göreve geldiğimizden bu yana hep birlikte hareket ettik ve hem Merkez İlçe ile hem de ilçe yönetimleri ile sürekli diyalog halindeyiz.Hiç şüphem yok ki; Merkez İlçe ve İl Yönetimimiz Uşak tarihinin en uyumlu yönetimi olacak. Konuyla ilgili düşüncelerini ilave eden Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan ise; Uşak’ta hizmet verdikleri bir alan olmalarına rağmen gerek Cumhuriyet Halk Partisi’ni bir üst seviyeye taşımak gerekse ülkenin geldiği noktada kötü gidişatı değiştirmek adına hizmet vermek için göreve geldiklerini ifade ederek, bu süreçte de İl ve İlçe yönetimleri ile uyum içinde çalışacaklarını ifade etti.

Gündeme Dair'de Bu Kez, CHP İl ve Merkez İlçe Başkanını Konuk ...

Gündeme Dair'de Bu Kez, CHP İl ve Merkez İlçe Başkanını Konuk Alarak, CHP'yi Konuştuk!Uşak Haber Merkezi Haber Editörü Ferhat Karaturp'un moderatörlüğünü yaptığı Gündeme Dair programına konuk olan CHP İl Başkanı ve CHP Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan; kongre ve kurultay sürecinden parti çalışmalarına, üye bazlı çalışmalardan projelere bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundular. Uşak Belediyesi'nin keyfi ve hukuksuz uygulamalarına da ağır eleştiriler getiren Karaoba ve Yazgan, AKP'nin Uşak'ta önümüdeki belediye seçimlerini kaybedeceğini söylediler.

Posted by Uşak Haber Merkezi on 28 Ocak 2016 Perşembe


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 27 yorum mevcut

  • oğuz 2 yıl önce yorumlandı

   ya arkadaş chp nin vatandaş üzerinde inandırıcılığı kalmadı. şimdi daha hala ayakkabı kutusu,17 25 aralık falan filan,yok hırsız, bu millet kimin hırsız kimin yalancı olduğunu çok iyi biliyor bakın o suçlanan dört bakanın dokunmazlığı kalkalı 8 ay oldu hani nerde o suçlayanlar istediğiniz gibi yargılayabilirsiniz şimdiye kadar aynı şey özala dediler,çillere dediler sonuç boş işte halep işte arşın.

  • :) 2 yıl önce yorumlandı

   Şu bir gerçek CHP Türkiye de siyaset yapan bir parti değil istedikleri kadar çıkıp konuşsunlar her seçimde AKP yı deviriyorlar hepsi lafta konuşmalarda ayakkabı kutusu , aklanan paralar flan ama CHP icraat var mi yok
   Millet şuna bakıyor hem yapıyorlar hem yiyorlar.... Kısaca bu yönetimle olmaz

  • Ferhat 2 yıl önce yorumlandı

   en uyumlu yönetim ismail demirel ve ibrahim turan yönetimi idi.o yönetimdeki gençler efsane idi

  • Metin Akça 2 yıl önce yorumlandı

   güzel röportaj olmuş.

  • CHP Kimlere Emanet 2 yıl önce yorumlandı

   chp'nin il başkanı uşaklı değil merkez ilçe başkanı uşaklı değil kadın kolları başkanı uşaklı değil, gençlik kolları başkanı uşak'lı değil, üyelerin çoğu zaten chp'li değil. hiç uşak'lı kalmamış gibi memleketten olmayan insanların partiyi teslim alması hiç uygun değil. bakın akpli belediye başkaı selendi'li hiç uşak'ı düşünüyor mu? hayır. örneğim anlaşılır oldu diye düşünüyorum. bu arada konuşmayo bilen insanlar yapsın şu siyaseti, merkez ilçe başkanı ne öyle.

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   o parti uşakta özkan yalım ve ankara da kılıçdaroğlu ndan kurtulmadıkça o partiden bir şey olmaz.

  • Kudret N. 2 yıl önce yorumlandı

   başkanım üye sıfırlama işlemi mutlaka yapılmalı aksi takdirde şişirme üyeler ile parti adeta yok olmaya götürülüyor.

  • hayırlısı 2 yıl önce yorumlandı

   ali karaoba tanıdığımız kadarıyla samimi ve açık görüşlü bir kişi, inşAllah siyaset sahnesinde bozulmadan dürüst tavrını sürdürür. belediye hakkında söylediklerine gelince, eksiği yok fazlası var hepsi cezasını bulur inşAllah tez zamanda

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366