Gündeme Dair’de Muhterem Kuruçay Uşak Gündemine Bomba Gibi Düşecek Değerlendirmelerde Bulundu!

Site editörümüz Gazeteci Ferhat Karaturp'un hazırlayıp sunduğu "Gündeme Dair" programının konuğu bu kez MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay oldu. Uşak Belediyesindeki yolsuzluk iddialarından tutun da Uşak politikasındaki gelişmelere, Çanakkale Zaferinden, Ülkenin uygulanan yanlış politikalar sonucu getirildiği noktaya, Ensar Vakfının yurdunda ırzına geçilen 45 erkek çocuktan, son günlerde hiç olmadığı kadar artan terör olaylarına varıncaya değin kendisinin ve partisinin görüşlerini kamuoyu ile paylaşan MHP İl Başkanı Kuruçay Uşak gündemine bomba gibi düşecek açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.

19 Mart 2016 Cumartesi 20:43
Gündeme Dair’de Muhterem Kuruçay Uşak Gündemine Bomba Gibi Düşecek Değerlendirmelerde Bulundu!

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Öteden beri medyayı çok iyi kullanarak halk ile bütünleşmeyi başarması ile tanınan ve partisini bütün olumsuzluklara rağmen kent gündeminde tutmayı başaran MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay; ilk olarak yıldönümü olması hasebi ile Programın yapımcısı Ferhat Karaturp'un sorusu üzerine Çanakkale Savaşına ilişkin bir takım değerlendirmelerde bulundu. Çanakkale zaferinin yaşanmasına vesile olan Türk Ordusu'nun savaş esnasında bile ortaya koyduğu mertliğine, vicdanlı ve ölçülü davranışlarına dikkat çekerek biz Türk Milleti olarak zaferlerimizi bu medeniyetin bize bahşettiği bu ölçülere borçluyuz dedi.


Çanakkale Zaferini Türk'lerdeki bu ruhu fark eden ve Osmanlı Hükümetinin ve Osmanlı Orduları Çanakkale Cephesi başkomutanı Alman komutan Liman Van Fonders'in engelleme gayretlerine boyun eğmeyerek Ordunun emir komutasını alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk yine bu ruha bu anlayışa dayanarak Türk Milleti kavramını oluşturduğunu belirtti. Konuyu Çanakkale Zaferinden Güneydoğu Anadolu bölgesinde kaşınan ve tüm yurt sathına yayılmaya çalışılan terör belasına getiren Kuruçay; son 13 yıldır iktidarın terörün azmasına sebep olan politikalarının işi bu noktaya getirdiği ortadadır. Ancak terörle ve teröristle bir şekilde mücadele verilmelidir ve Milliyetçi Hareket Partisi bu terörle ve teröristle kim iyi niyetle mücadele ederse destek olacaktır dedi. Atatürk'ün bizi Türk Milleti yapan değerleri fark ederek Kürdü Lazı Çerkezi ile bu değerlerin üzerine bina ettiği bir birlik ruhu ile Türk Milletini Millet yapmıştır, yine bu bilinçle kardeşliğimize birliğimize zarar gelmeyecek şekilde mücadele edilmelidir diyen Kuruçay'a, Karaturp'un; Terör olaylarının 2001 Yılında terör olaylarının bitirilme noktasına gelmişken, AKP Hükümetinin sözde Kürt sorunun varlığını kabul etmesinin ardından ortaya koyduğu Kürt açılımı politikaları neticesinde bu kadar tırmandığını hatırlatması ve bu konudaki görüşlerini sorması üzerine; Kuruçay bu terör belasının azması, eşbaşkanlığını Recep Tayyip Erdoğan'ın yürüttüğü Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında ABD İsrail ortaklı yürütülen çalışmaların neticesidir diye yanıtlayan Kuruçay; Ülkemizin topraklarından da sınırlarında toprak bulundurmayı öngören Büyük İsrail projesinin makyajlanarak Türk Milletine sunulduğu, yani İsrail'in sözde vaad edilmiş topraklarına kavuşması için ortaya konmuş politikaların neticesinde bu noktaya gelinmiştir dedi.

Kuruçay; Atatürk'ün ortak vicdanları ve değerleri bir araya getirerek oluşturduğu Türk Milletini parçalama pahasına, AKP Hükümeti bu ortak vicdanı kaşıdı ve olayı bu hale getirdi. Şimdi AKP'liler neredeyse bozkurt işareti yaparak yürüyecekler, siz değil miydiniz? Dün Apo İle görüşen OSLO'da kız isteme olayını kim yaptı. Şu an paralel dediğiniz anlayış değil miydi? Sizi PKK ile Oslo'da dünür edip, Habur'da nişan törenini yaptıran, şimdi kız tarafı sanki CHP ile aldatıyor AKP Hükümetini. Aynı paralelciler bu gün başka başka projelerle muhalefet partilerinde aynı şeyleri yapmaya çalışıyor. Ama bu yani Cemaat operasyonları bizim partimiz çatısı altında asla olmayacaktır. Paralelciler yada cemaatçiler başka kapıya gitsinler dedi.

Ferhat Karaturp'un çözüm öneriniz nedir? Sorusuna Kuruçay Hayli ilginç bir cevap verdi. Bizim 63 tane akılsızımız vardı diye tarif ettiği açılım sürecinde görev alan akil adamları, yolsuzluk iddialarına adı karışan Bakanları, İçişleri Bakanının önüne yattığı Reza Sarrap'ı, 45 sabi çocuğa tecavüz eden Ensar Vakfı yöneticisini, APO'yu general yapalım diyen Zaman yazarı Mümtazer Türköne'yi, 1 Kasımda HDP'ye oy isteyen Nazlı Ilıcak'ı, kısacası terörü bitirmenin terör örgütlerine taviz vermekten geçtiğini savunan ve barış güvercini olmak adına gerekirse ölümü göze aldıklarını iddia eden bu insanları canlı bomba yapalım ve terör örgütleri militanlarının yuvalandığı yerlere gönderelim kendilerini patlatsınlar, böylece bu insanların samimi olup olmadığını anlamış oluruz. Ayrıca terörle mücadelede işimize yaramış olurlar, böylece biz o insanların samimiyetlerine de inanmış oluruz diyen Kuruçay'a, Ferhat Karaturp;Peki patlamış olacaklar nasıl affedeceğiz sorusunu sorması üzerine; Kuruçay hayli esprili bir yanıt vererek Başbakan Davutoğlu nasıl ki elimizde canlı bomba listesi var, patlattıkları takdirde tutuklarız demişlerse bende aynı mantıkla hareket ediyorum. Kendilerini patlattıkları anda anlarız ki samimiler ve bizde Davutoğlu kendini patlatanları patlattıktan sonra nasıl tutukluyorsa bizde öyle affederiz dedi.

Terörle mücadele popilist politikalar ile yapılmaz diyen Kuruçay; Güneydoğu'daki söylemleri farklı Batıdaki söylemleri farklı olan politikacılar bu işi çözemez dedikten sonra, Türk Milleti bu oyunu yemedi ve bozdu bozacaktır dedi. Kürd'ün Kürtlerin hakkını savunduğunu söyleyenlerden Türk'e kaçıp sığındığı tek coğrafya bizim coğrafyamızdır. Bakın dikkat edin PKK'nın zulmünden kaçan Kürt kökenli vatandaşlar Irak'ın Kuzeyine rejova dedikleri Kobani dedikleri bölgeye kaçmıyor Türk kardeşlerinin yanına kaçıyorlar. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan kaçarak Batıya yerleşen Kürt kardeşlerimize yine biz sahip çıktık, ev tutmalarına ve yerleşmelerine de biz yardım ettik. Eşyalarını biz tamamladık dedi. Bu Millet Kürdü ile Türkü ile Laz’ı ile birdir etle tırnak değil, etle kemik gibidir, artık bizim ayrılmak gibi bir lüksümüz yok dedi. Recep Tayyip Erdoğan ben gidersem Devlet yıkılır demiş doğru söylemiş O'nun gittiği her yer yıkılıyor, Mısır'a Libya'ya Suriye'ye gitti bu ülkeler yıkıldı. Aman bir yere gitmesin diyerek sözlerini bağlayan Kuruçay daha sonra Ferhat Karaturp'un yerel politika ile ilgili sorularını yanıtladı.

Uşak Allah'a Emanet Yönetiliyor, Yolsuzluk İddiaları Almış Başını Gidiyor, Özellikle Belediye Bir KAOS'a Doğru Sürükleniyor.

Programın moderatörü Karaturp'un yerel siyaseti nasıl görüyorsunuz sorusu üzerine MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay oldukça enteresan tespitlerde bulundu. Uşak'ın yerel anlamda Allah'a emanet gittiğini belirttikten sonra özellikle UTAŞ ile ilgili ve İmar ile ilgili ciddi yolsuzluk iddialarının konuşulduğunu söyleyen Kuruçay, bir kaç tane yolsuzluk konusunu parti olarak soruşturduklarını ellerinde ciddi verilerin ve belgelerin olduğunu belirterek çok yakında netlik kazandıracağımız belediye ve UTAŞ bünyesinde gerçekleştirildiğini düşündüğümüz bu yolsuzlukları Uşak kamuoyunun gündemine taşıyacağız dedi. Karaturp'un Uşak Belediye Başkanının tüm Uşak halkının katıla katıla gülmesine vesile olan Uşak Belediyesi Türkiye'nin en güçlü belediyesi haline geldi açıklamasını hatırlatması ve araç filosu bakımından ilk 50'ye bile giremediğimiz halde bu açıklamanın yapılmış olduğunu belirtmesi üzerine Kuruçay; tüm bunlar hedef saptırmak yapılan açıklamalardan ibaret açıklamalar ve haberlerdir dedi. İmar başta olmak üzere UTAŞ'ta vesairede konuşulan kaos ortamı yolsuzluk iddiları, belediye imkanlarının çok açık şekilde belirli bir grubun şahsi menfaatler için kullanılması belediyenin adeta çiftliğe dönüştürülmüş olması gibi iddialar Uşak halkının malumudur ve bu nedenle gündemi değiştirmek ve hedefi saptırmak istiyorlar dedi. Uşak Belediyesinin mahkeme kararlarına uymamak dahil pek çok hukusuzluğa imza attığını belirten Kuruçay; AKP'li belediyenin AKP hükümetinden gördüğünü uyguladığını belirttiği konuşmasında yerel gündeme dair pek çok tespitte ve değerlendirmelerde bulundu. 

Ferhat Karaturp'un cemaatler ile partiler arasındaki girft ilişkileri sorması üzerine hem partisindeki hem de diğer partilerdeki cemaat yapılanmalarını ve özellikle Belediye içerisindeki cemaat yapılanmalarını da gözler önüne seren çok önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEME DAİR’DE MUHTEREM KURUÇAY UŞAK GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞECE

GÜNDEME DAİR’DE MUHTEREM KURUÇAY UŞAK GÜNDEMİNE BOMBA GİBİ DÜŞECEK DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU!CEMAATÇİLER MHP’DE BARINAMAZ BAŞKA KAPIYA! KÜRDÜN, KÜRTLERİN HAKKINI ARADIĞINI SÖYLEYEN KÜRTLERDEN TÜRK’E SIĞINDIĞI CÖĞRAFYA, ANADOLU’DUR. AKİLLER VE AÇILIMCILAR CANLI BOMBA OLSUNLAR KENDİLERİNİ PATLATSINLAR. BELEDİYE’DEKİ YOLSUZLUK İDDİALARI ALDI BAŞINI GİDİYOR! UŞAK ALLAH’A EMANET YÖNETİLİYOR. AKP’LİLER DÜN APO’YU MUHATAP ALDIĞINI UNUTMUŞCASINA BUGÜN BOZKURT İŞARETİ YAPIP YÜRÜYECEKLER. RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEN GİDERSEM DEVLET YIKILIR DEMİŞ DOĞRU SÖYLEMİŞ O'NUN GİTTİĞİ HER YER YIKILIYOR, MISIR'A LİBYA'YA SURİYE'YE GİTTİ BU ÜLKELER YIKILDI. AMAN BİR YERE GİTMESİN.

Uşak Haber Merkezi tarafından gönderildi 19 Mart 2016 Cumartesi
YOUTUBE'DEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 12 yorum mevcut

  • adil bey 2 yıl önce yorumlandı

   muhterem bey 11 gün oldu belediye başkanıyla ve utaşla ilgili yolsuzluk şaibe iddalarıyla ilgili birkaç gün içinde basın toplantısı yapacagım demiştiniz.çıt yok .sizdemi yoksa havuza dahil oldunuz bilemedik yoksa iddiaların aslımı yokmuş

  • isci @köstebek kim?? 2 yıl önce yorumlandı

   hirsizlik yolsuzluk varsa bunuyapaniihbar etmekmi suc yoksa goz yummakmi

  • eskici 2 yıl önce yorumlandı

   kemal köleoğlunu zan altında bırakmayın o mhp'nin köstebeği değilmiş.oşahıs bukalemun cinsinden her renge girebiliyor.şimdi tahmin edin bakalım mhp nin utaştaki köstebeği kim?

  • Muhalif 2 yıl önce yorumlandı

   genel merkez muhalifiyim ama muhterem kuruçay kararı isabetli bir karar olmuş bence

  • sensin @köstebek kim?? 2 yıl önce yorumlandı

   köleoğlunu zan altında bırakmaya utanmıyorsun be fare akıllı adam insanda haya olur iftiracı

  • CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   meclisteki üç tane uşak milletvekilini geri isteyelim bu adamı gönderelim

  • köstebek kim?? 2 yıl önce yorumlandı

   kuruçay ve mhp lilerin utaşın içindeki köstebeği kim. utaşta çalışıp başka yerde sigortalı görünen vekil durmuşun danışmanı olan kemal köleoğlu olabilir mi?

  • yasin 2 yıl önce yorumlandı

   ülkenin fotoğrafını çok güzel çekmiş adam helal olsun. ağzınıza sağlık çıkıp halkı aydınlatması gereken siyasilersiniz çıkın işte böyle halkı bilgilendirip aydınlatın.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366