Hangi politikacılar partilerine ihanet içinde ve Uşak’ta kimler, nasıl kullanılıyor?

Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, Uşak Haber Merkezi’nde Vedat Orhan’ın konuğu olduğu programda Ankara’dan Uşak’a, hangi isimler partilerine ihanet ediyor, kimler kullanılıyor, siyasetin perde arkası nasıl okunması gerekiyor gibi sorulara cevap veren açıklama ve tespitlere imza attı.

26 Mayıs 2016 Perşembe 08:43
Hangi politikacılar partilerine ihanet içinde ve Uşak’ta kimler, nasıl kullanılıyor?

Uşak Haber Merkezi yayınında köşe yazarı Vedat Orhan’ın sorularını cevaplamak üzere gerçekleştirilen ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin 10 milletvekili ile birlikte Uşak’a gelecek olması ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son günlerde nerdeyse ardı ardına yaptığı çıkışları değerlendirmek üzere gerçekleşen program; birbiri ile alakalı konuların ortaya çıkması hepsinin ayrı ayrı izah gerektirmesi nedeniyle adeta ulusal ve yerel siyasette hangi isimlerin, hangi planlara dahil olduğunu ve kimlerin nasıl farkında olarak ya da olmayarak uyutulduğu, kullanıldığını gözler önüne serdi.

Nurullah Çavuşoğlu’nun tespit niteliğindeki açıklamalarından bazı başlıklar şöyle:

SİVASLI BELEDİYE BAŞKANI’NIN DAVETİNİ KILIÇDAROĞLU KABUL ETMEYİNCE, İNCE DAVET EDİLDİ!

Muharrem İnce’nin Uşak’a gelmesi Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivaslı’da düzenlenecek olan çilek festivaline davetini kabul etmemiş olmasındandır. Kılıçdaroğlu bu davete icabet cevabını alamayan Sivaslı Belediye Başkanı da genel başkanlık için kendince yarış yapan Muharrem İnce’yi davet etti. Bunun üzerine il il dolaşmak için de fırsat kollayan Muharrem İnce bunu fırsat bilip Uşak ziyaretini gerçekleştiriyor.

MUHARREM İNCE’NİN HİZMET ETMESİ İÇİN İLLA GENEL BAŞKAN OLMASINA GEREK YOK!

Ülke siyasi, sosyal, kültürel yönlerden parçalanmış, kutuplaşmış, ciddi zararlar ve kayıplara uğramış ve AKP hükümeti tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dediği gibi uçuruma sürüklenmiş durumdayken; İnce’nin yaptığı bu çıkışlar fitne ve belli kişiler ve oyunlara prim yaptırmaktan öteye gitmeyecektir. Muharrem İnce eğer kendisinde CHP’ye faydalı olabileceğini düşündüğü özelliklerin olduğu iddiasındaysa, genel başkan olmadan, mevcut konumu ve sadece milletvekili sıfatı ile de hizmetini ve görevini yerine getirebilir.

MUHARREM İNCE’NİN GELİŞİ UŞAK’TA KARŞILIK BULMAYACAKTIR!

Gerek anketler yoluyla, gerek gazeteci kimliğimizden dolayı görüştüğümüz insanlardan aldığımız ve yorumladığımız cevaplar neticesinde görüyoruz ki Muharrem İnce’nin genel başkan olma isteği veya Uşak ziyareti karşılık bulmayacaktır. Bunu net bir şekilde görüyoruz.

ALİ ERDOĞAN’IN ADAYLIK SÜRECİNDE YANINDA KİMLER VARDI İSE AYNI İSİMLER ŞİMDİ DE İNCE’NİN YANINDA!

Cemaatin CHP’ye sızma operasyonu yaptığında Ali Erdoğan’ın yanında bulunanlar, Ali Erdoğan’a adaylık zemini hazırlamaya çalışanlar, nerde Ali Erdoğan cilasını çalmaya çalışanlar vardı ise şimdi bakıyoruz o isimler Muharrem İnce’yi başkan yapalım istiyorlar. Dolayısıyla sayın İnce kimlerin adamı? Adres belli…

CHP UŞAK İL BAŞKANI OYUNLARA ALET OLUYOR, TUZAĞA DÜŞÜRÜLÜYOR!

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, Anıtkabir meselesinde CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’ın tuzağına düşürüldü. Ben de tuzağa düşürüldüm ve uyandık hemen. CHP yönetiminde olup da değer verdiğim, CHP kimliğinden hiç kuşku etmediğim isimler de var; Ömür Önlü, Serkan coşkun, Koray Akgün, Rezzan Çağlar, onlarla yaptığımız görüşmelerde ben tuzak kurulduğu haberini Karaoba’ya göndermiştim. Onun haricinde Ali Erdoğan meselesinde de tuzağa düşürüldü maalesef. Son günlerde de bakıyoruz CHP İl Başkanı 2-3 kişilik ve kimsenin adını bile bilmediği dernekleri ziyaret ediyor; belediyede çalışan işçilerin işten çıkarılması sonucu o işçilerin bile müraacatta bulunmadığı sendika başkanıyla, ki bu kişinin Atatürk’e olan tavrı, bakışı da bilinirken gidip onunla basın açıklaması yapıyor, gibi tuzaklara düştü.

ÜLKEYİ İDARE EDENLER, UÇURUMUN EŞİĞİNE GELİNDİĞİNİ İTİRAF EDİYOR!

Ülkeyi uçuruma getiren kadrodalar, 14 yıldır ülkeye hükmeden kadrolardır. Ben ülkeyi bu noktaya getiren kadroların, bizi uçurumun eşiğinden kurtarmaya gücü yeteceklerini ve becerebileceklerini zannetmiyorum. Bunun için derhal seçime gidilmeli ve yeni bir parti, yeni bir kadro ülke yönetimine geçip, Türkiye’yi geldiği uçurumdan kurtarmalıdır.

ÜLKEYİ BU NOKTAYA GETİRENLERDEN KURTULUŞ İÇİN ÇÖZÜM BEKLEYEMEYİZ!

Bazı il ve ilçelerin güvenliği tartışılır ve insanlar kendisini güvende hissetmemektedir. Bir çok ilçede aylarca sokağa çıkma yasağı uygulanmakta, insanlar topraklarında uzağa gitmek zorunda bırakılmakta ve geri döndüklerinde gördükleri manzara karşısında “eyvah” demekte. Teröristler müzakare eden, görüşmeler yapan, taviz verdiklerini kendi ağzıyla söyleyen, onlar bomba gömerken biz bekledik, onlar ellerinde silahlarla jandarmanın önünde geçerken eller sallayıp jandarmanın müdahale etmemesini biz söyledik, yani askerin ve polisin elini biz bağladık, kırmızı halılarla sınır kapılarında biz karşıladık, çadır mahkemeleri biz kurduk diyen kadrolardan terörle mücadeleyi bekleyemeyiz. Bunun yanında hem millet hem devlet olarak borç batağına batmışız, bankalar kendi bastıkları plastik parayla nerdeyse Merkez Bankası konumuna geçmiş ve piyasada dönen paranın büyük kısmını kazanmaya başlamış; ayrıca soysal ve ahlaki yönden çöküntüler başlamış, kadın cinayetleri artmış, çocuklar cinsel istismar almış başını gitmiş ve ülkeyi bu noktalara getiren kadrolardan, bütün bunların çözümünü bekliyoruz.

MİLLETVEKİLİ OLMA YETERLİLİĞİNE SAHİP BİR İNSANIN DOKUNULMAZLIĞA İHTİYAZCI OLMAMALI!

Milletvekillerinin dokunulmazlığa ne ihtiyacı var çok merak ediyorum. Ben hem politika yapıyorum hem gazetecilik yapıyorum ve bir çok kimsenin yapmadığı, yapamadığı eleştirilerde bulunuyorum ve bütün hepsine karşı yargı yolu açık. Milletvekilleri bunu neden başaramıyor? Bunu başarabiliyorsa dokunulmazlığa neden ihtiyaç duyuyor? Milletvekili olma hasletine sahip olan insanların suç işleyebilecek olması düşünülmemeli bile! Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda da amaç ve niyet kaldırmak değildi zaten. AKP ve MHP’nin Evet oyu vereceği HDP’nin Hayır vereceği belliydi ve gözler CHP’ye çevrilecekti. Kılıçdaroğlu’nun da yanındaki CHP’yi kötü göstermeye çalışan çalışma arkadaşlarının yanlış yönlendirmesi üzerine Hayır oyu verecek ve CHP HDP ile birlikte hareket ediyor anti-propagandası yapılmasına neden olacaktı. Kılıçdaroğlu zekice bir hamle ile bu tezgahı aşmayı başarabildi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA HALK AKP’Yİ DE HDP’Yİ DE İSTEMİYOR!

Açılım adı altında çözüm süreci adı altında birlikte hareket eden, görüşmeler yapan AKP ve HDP bölgenin oylarını paylaştıktan sonra, şimdi o bölgelerin yaşanmaz hale gelmesiyle ordaki halk AKP’yi de HDP’yi de istemez noktaya geldi. Görelim bakalım yine toplasınlar milyonları? Görüyoruz işte 5-100 kişilik kalabalıklarla yetiniyorlar.

KILIÇDAROĞLU’NUN TAVIRLARI BENİ ÜLKEM VE PARTİM ADINA UMUTLANDIRIYOR!

Kılıçdaroğlu’nun son zamanlar yaptığı hamleler son derece yerinde hamleler oldu ve Türk halkı tarafından beğenilen hareketler oldu. Ve bu hamlelerin CHP’ye çok büyük getirisi oldu. 19 Mayıs’ta istihbarat alında, bombalar patlayacak denerek etkinliklerin valilik kararıyla iptal edildiği söylendi, ama Kılıçdaroğlu gitti Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktı. Ve bu tür hamleler de sempati kazanmasını sağladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu tür tavırları beni ülkem ve partim adına umutlandırıyor.

DEVLET BAHÇELİ YANLIŞ HAMLELERDE BULUNDU!

Sayın Bahçeli için de bir kurultay olur, Bahçeli kendi aday olmaz ama bir aday çıkarır, ve kimseyle birlikteliği olmadığını düşünürüz dedik; ama şimdi görüyoruz ki Bahçeli MHP’yi kongreye götürüyor. Tabii Yargıtay’ın kararını tanımıyorum diyemezdi ama ben bu kongreye katılmıyorum, aday da olmuyorum, kongre için yeterli delegeyi toplayan varsa gelsin, aday olsun, kazansın yüreği yeten; deseydi kimse kıpırdayamazdı. Partililer bu insanlara güvenemezdi ve delege toplanamazdı.

Your Website Title


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 14 yorum mevcut

  • uşaklı ahmet 2 yıl önce yorumlandı

   çok güzel konulara değinmişsin sayın çavuşoğlu, saydığın isimler chpyi bitirmek ve pkk ile beraber göstermek istiyor. yüreğine sağlık başarılarının devamını dilerim

  • mirzabeyoğlu 2 yıl önce yorumlandı

   hazır yeri gelmişken chp nin sahibiymis gibi davrandıkları halde şu yerli yersiz kılıçdaroğlu na eleştiri yapan facebook siyasetçilerine de bir eleştiri getirsen iyiymiş çavuşoğlu eski vekil ve eşi gibi mesela.

  • Ahmet 2 yıl önce yorumlandı

   beğenirsin beğenmezsin ama bu zamanda genel başkana sahip çıkmak lazím en azından son zamanki davranışları çok doğru!

  • Askera @Sade vatandaş 2 yıl önce yorumlandı

   tek şekerci mi? pek çok şekerci var chp'de vitrinde. toplumda ne kadar sevilmeyen adamlar varsa toplanıyor siyasi partilerin vitrinine chp'si mhp'si akp'si bütün partilerde sevilmeyenler var vitrinlerde. saygın insanlar ise siyasette dışlanıyor zaten halkı yada hakkı hiç taktıkları ettikleri yok siyasetin cılkı çıktı anlayacağın.

  • Kimse kim 2 yıl önce yorumlandı

   akp hdp işbirliği sürüyor mecliste inanmayan meclis komisyonlarının tutanaklarını incelesin tbmm sitesinden. kıliçdaroglu nasıl olduysa erkekligi tuttu son günlerde bu yüzden saray düğmeye bastı ve chp icindeki adamları derhal devreye girdi kılıçdaroğlunun şahşinda chp yi yıpratmak için. kılıçdaroğlu nu devirmelerinin mümkün olmadığının farkındalar bence bu yüzden gider ayak ne zarar versek kardır chp ye diyerek eleştirmeye ve yuklenmeye başladılar. çünku saray tutuştu kılıçdaroğlu böyle devam eder ve açık konusur sa akpnin sonu üç aya varmaz gelir.zaten halk çok rahatsız ve herkes endişe içinde.

  • belediyeci 2 yıl önce yorumlandı

   belediyedeki işçi sendikası başkanı recep sorkunla ilgili sözleriniz çok doğru sayın çavuşoğlu ama sizden beklerdik işten çıkarılan kişilerin haklarını aramanızı ve bu hususta nurullah çahan ve avanesini eleştirmenizi.bunu sizden bekledik açıkçası ama malesef yapmadınız.

  • sivaslı'lı 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu sivaslı'ya bir gelin de sivaslı halkına mikrofon uzatın uşaktaki belediye başkanına nasıl veryansın ediyorsa halk emin ol nihat sazlıgöl'ede veryansın edecektir. aynı uşak gibi sivaslıda da yolsuzluk iddiaları çok ayyuka çıktı. sivaslıyı bok götürüyor bizim ağa çilek feztivali yapıyor. hep aynı şarkıcıları devasa paralar ile getirip belediye parası ile yani halkın parası ile kendince siyasi şov yapıyor tabi yersen. bu arada chp'de genel başkan değişimi şayet bir ihtiyaç ise aranan kan muharrem ince değil. incenin sağ seçmen üzerinde etkisi sıfır olduğu gibi chp'de de seveni kadar sevmeyeni var. içki ve uçkura düşkünlüğü herkesin diline pelesenk olmuş durumda.

  • erdener 2 yıl önce yorumlandı

   chp ve mhp yönetim kurulu üyelerini tek tek isim isim değerlendirmeniz pek uygun olmamış nurullah bey. her ne kadar getirdiğiniz bakış açılarını çok begensem de bunu yapmanızi doğru bulmadım.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366