Kalemini satanın suçu varda satın aldığı kaleme siyasi rakiplerine iftira ettiren siyasetçinin hiç mi suçu yok? ile ilgili haberler

Kalemini satanın suçu varda satın aldığı kaleme siyasi rakiplerine iftira ettiren siyasetçinin hiç mi suçu yok?

Cumhuriyet Halk Partisinin Banaz'da Gençlik Kolları Başkanlığı'nı yaptığı yılllarda bir çok ses getiren etkinliğe imza atan ve Banaz gibi küçük bir şehirde Gençliği söz sahibi yapmayı başaran ayrıca yıllardır CHP'de siyaset üreten ve partinin değişik kademelerinde görev almış aday olmuş bir isim olan CHP çevrelerinin ve Banaz'ın yakından tanıdığı Banaz İlçe Başkanı adayı Kürşat Kaçargil geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitelerinde bazı fake hesaplar üzerinden kendisine yönelik küçük düşürmek maksatlı yaptırılan bazı sözde haberlere ilişkin Vedat Orhan'ın kendisine yönelttiği soruya verdiği cevapta haberin arkasında kimlerin olduğunu çok iyi bildiğimiz ve halkımız ve partililerimiz de işin aslını ve perde arkasını bildiği için bu türden para karşılığı yapıldığı bilinen haberleri önemsemediğini söyledi. Kaçargil; Siyaset kurumunun iyice çivisinin çıktığından bahsederek zaten bu yüzden ilçe başkanı adayı olmaya karar verdiğini ve artık siyasetin yeni yüzlere kavuşturulması gerektiğini de belirttiği cevabında kimler tarafından kullanıldığı bile belli olmayan fake hesaplarda yapılan ısmarlama haberlere itibar etmenin yada yanıt vermenin bir anlamı yok şeklinde cevapladı.

Gazeteci Vedat Orhan'ın bu konudaki düşünce vede görüşlerini sorduğu Gazeteci Çavuşoğlu ise gazeteciliğin cılkının çıktığını artık para karşılığı haber yapmanın neredeyse normalleştiğini belirterek, hiç bir birikimi tecrübesi bilgisi ekibi vs. olmayan insanlar adını gazeteci koyuyor ve siyasette kendilerini üç kuruşa kullanmak için hazır bekleyen siyasetçilerin de desteğiyle birlikte kendi çaplarında bir takım işler ortaya koyuyorlar. Ama bunlardan şehir zarar görüyor. Şehrin kültüründen siyasetine sosyalitisinden ticaretine her alanda zarar görmesine sebep oluyorlar şeklinde konuşan Çavuşoğlu; Bu olaylarda asıl suçlanması gerekenin de para karşılığı haber yapanlardan ziyade para ile haber yaptıranlar dedi. Çavuşoğlu siyasetçinin halka hizmet etmek için siyaset yaptığını söylediği bir zeminde rakiplerini yıpratmak maksatlı haberler yaptırarak para vermesinin gayri ahlaki bir yöntem olduğunu ve malesef siyasetçilerin bu yolu çok tercih ettiklerini belirtti. 

Programın moderatörü Gazeteci Vedat Orhan yeniden Kaçargil'e dönerek peki Kürşat bey niçin ilçe başkanı adayı oldunuz? İlçe Başkanı adayı olmaktaki sizin maksadınız nedir? Neler yapmayı amaçlıyorsunuz? Sorularını yöneltti. Soru üzerine söz alan CHP Banaz İlçe Başkanı Kürşat Kaçargil; Siyasi tecrübemizi sizde bahsettiniz Nurullah Beyde bahsetti siyasette 30 yılı aşkın bir siyasi tecrübem var. Yani siyasete öteden beri zaten ilgiliyiz ve Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmakta idim. Ancak bu çıkışımız şehir ve ilçe siyasetinin getirildiği noktaya bir "isyan" niteliğinde oldu. Banaz ilçemizde kongre süreci üyeden ve delegeden kaçırılarak gayri meşru şartlarda yapılmaya kalkışıldı. Bizim topladığımız imzalar ile birlikte hukuksuz süreci ortaya koyarak itiraz etmemizin ardından, CHP İl başkanı ve bazı İl yöneticisi arkadaşlarımızın da dik duruşu sayesinde Genel Merkez gayri meşru süreci durdurarak Genel Merkez nezaretinde bir delege seçimi yapılmasını sağladı. Böylece daha hukuki ve daha demokratik şartlar da yapılan kongrenin ardından delegenin çoğunluğunu bizim çıkarttığımız liste kazandı. Bunun üzerine de halk için yapılan siyasete örnek teşkil etmesi bakımından üzerimize bir vazife düştüğünü düşünerek adaylığımızı açıkladık ve arkadaşlarımla birlikte bu yönde bir çalışma ortaya koymaya başladık. Biz şahsi hesaplar ile siyaset yapmadık yapmıyoruz, kimseyi bir makama getirmek gibi bir derdimiz de yok. Biz sadece Cumhuriyet Halk Partisinin hak ettiği itibara ve zafere kavuşması için gerekli olduğunu düşündüğümüz politikaları ortaya koyabilmek için aday olduk diyen Kaçargil; 2019 Yılında çok önemli bir seçim var ve Milletimiz adeta Cumhuriyetten vazgeçmeyi oylayacak. Yani bize göre bir beka sorunu ile karşı karşıya kalabileceğimiz bir sonucu doğurabilecek bir seçim sürecine gireceğiz. Aynı yıl yerel de de çok önemsediğimiz seçimler yapılacak malumunuz. O halde bizim Cumhuriyet Halk Partisi ve partililer olarak ne yapıp edip bu seçimleri kazanmamız gerekiyor. Biz de bu hissiyatlar ile aday olacağız dedi.

Türkiye'nin bir an önce Cumhuriyetin kuruluş felsefesine döndürülmesi gerektiğine değinen Kaçargil; Türkiye bir an önce Atatürk'ün çizgisine oturtulmalı ve 1923'teki fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor dedi. Kaçargil; Ülkede sağ yada sol ayırmaksızın vatanını milletini seven Atatürk'le ve Cumhuriyetin değerleri ile bir problemi olmayan, geleneklerine bağlı insanların bir araya gelebileceği bir zemin oluşturulması halinde içinde bulunduğumuz kriz ortamından rahatlıkla çıkabileceğimizi belirterek 2019'da bunu hiç değilse Banaz'da ve Uşak'ta sağlamanın yolunun siyaset yapmaktan geçtiğini gördükleri için de aday olduklarını söyledi.

Bu arada söze giren Gazeteci Çavuşoğlu; Kürşat Beyin yaptığı konuşma ile hem birikimini hem de samimiyetini ortaya koymuştur. Öncelikle söylediği sözlerin tümünün altına imza attığımın bilinmesini isterim dedi. Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti; Geçtiğimiz günlerde Özkan Yalım ile bir görüşme gerçekteştirdik. Kendisi de bana belediye seçimlerini muhakkak almak istediğini söyledi. Peki abi tezin ne? Diye kendisine sorduğumda bana Adaylık için 5 isim ortaya atacağını, Uşak'taki Sivil Toplum Kuruluşlarına danışarak bu adaylardan birini atattıracağını söyledi. Dedim Ona ki abi senin STK Dediklerinin hepsi AKP'ye yakın. AKP'lilerle istişare ederek mi CHP'nin adayını belirleyeceksin. Ticaret Odası, Ziraat Odası vs bu tür kuruluşların tümü AKP'lilere yakın o halde ne anlamı var dedim. Peki kimleri düşünüyorsun dediğinde 3 İsim verdi 3'ü de saçma sapan. Birisi örneğin Halil Ağaoğlu yahu bu adam AKP'li değil mi? Hem Halil beyi hepimiz tanıyoruz OSB'de gördük işte nasıl bir yönetici olduğunu. Yalım'ın saydığı isimlerin hiç birisi halkta karşılığı olan bir isim değil. 

Bu sırada söze giren Kürşat Kaçargil; Delege belirleme yöntemlerinin değişmesi gerektiğinin ve tam ve gerçek demokrasiyi işletmenin şart olduğuna değinerek, mevcut durumda AKP'de zaten demokrasinin olmadığını gördüklerini ve CHP'de hiç değilse demokrasinin bir şekilde işletilmesi gerektiğinin altını çizdi. Partinin üye yapılırken salaş şekilde hiç dikkat etmeden üye yaparak, partideki kaliteli üyenin tercihinin tezahürünü art niyetli insanların önleyebilmesine zemin hazırlandığını ifade etti. Bu sırada Banaz'da yaşanan gayri hukuki veantidemokratik sürecin sonlanmasını sağladığı ve demokratik usuller ile Banaz'da delegenin belirlenmesine zemmin hazırlayabilmek için verdiği uğraş ve dik duruşu sebebiyle hem Gazeteci Çavuşoğlu hemde Kaçargil CHP İl Başkanı Ali Karaoba'ya teşekkür ettiler.

Gazeteci Vedat Orhan'ın sunduğu program karşılıklı dilek ve temennilerin dile getirilmesinin ardından sonlandırıldı. Programın tamamını metine dökemedik. Bu yüzden ilgililerin videoyu izlemesini öneriyoruz.

Your Website Title
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.