Karun AVM Niçin Hâla Yıkıl(a)mıyor? Kaçak Yapılaşmada Siyasilerin Gözünü Kapatan Unsur Ne? ile ilgili haberler

Karun AVM Niçin Hâla Yıkıl(a)mıyor? Kaçak Yapılaşmada Siyasilerin Gözünü Kapatan Unsur Ne?

Karun Alışveriş Merkezinin gerek projesiyle beraber kültür alanından AVM alanına çevrilmesi, gerek özelleştirilmesi, gerek yapım aşamasında projeye uygun yapılmasının denetlenmesinin sağlıklı şekilde sağlanmaması ve gerekse kaçak tadilat yapılmasına göz yumulması sırasında Uşak Belediyesi ve Meclis Üyelerinin katkıları siyasetin getirildiği noktayı gözler önüne sermesi bakımından oldukça manidar.

Kaçak yapılaşma ile mücadele uğruna belediye çalışanları ve meclis üyeleri seferber olurken, çatıya fazla tuğla çıkılması için ruhsat izni veren meclis üyeleri yargılanırken kentin göbeğinde bir kaçak AVM dikilmiş olması ve yetkili ya da ilgililerin halen harekete geçmemiş olması, kamuoyunun tepkilerine neden olmakta...

Karun AVM ile ilgili geçtiğimiz haftalarda iki haber ardarda yaptık ve her iki haberimiz de ayrı ayrı yüze yakın insan tarafından paylaşım sitesi Facebook'ta paylaşıldı binlerce farklı okuyucu tarafından okundu. Özellikle ikinci haberimiz 80'e yakın kişi tarafından Facebook'da paylaşıldı, 10 bine yakın farklı bilgisayardan girilerek okundu. Sadece site yönetimi tarafından onaylanan yorum sayısı 83 olurken bu rakamdan daha fazla onaylanamayacak tarzda suçlama ya da hakaret içerikli yorum alan haberimizin ardından ne resmi ne de gayri resmi hiç bir açıklama yapılmadı. Halen görevi başında olan Belediye Başkanı ya da yetkililerinden kamuoyu haberimizle ilgili aydınlatıcı bir bilgi beklerken üstelik bütün kentin ileri gelenleri bu haberi ve gelen yorumları konuşurken maalesef Uşak Belediyesi yetkilileri konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapma zahmetinde bulunmadıkları gibi bize intikal etmiş ya da kamuoyuna yansımış herhangi bir yeni işlem de yapılmamakta...

1994 ile 1999 arasında beş yıl belediye başkanlığı yapan ve her fırsatta başkanlığı dönemince belediyeden hiç maaş almadığını deklare ederek övünen ancak ardında Milli Emlak arazilerine yapılmasına göz yumduğu kooperatif evleri ve Karun AVM gibi bazı dedikoduları ya da prüzlü işleri sonraki belediye yönetimlerinin üzerine yıkacak şekilde bırakarak 1999 seçimlerinde belediyenin bütün imkanlarına rağmen 5000 civarı oy alarak belediye başkanlığından ayrılan Erhan Akçay acaba gerek Ali Erdoğan ve gerekse Mesut Apaydın dönemlerinde kimden ya da kimlerden güç alarak Uşak Belediyesi'ne nüfuz edebilmektedir? Bu ve bunun gibi birçok soruya ilişkin araştırmalarımızı sonraki haberlerimizde de kamuoyuyla paylaşacağımızı yeri gelmişken Uşak Haber Merkezi olarak duyuruyoruz.

Karun AVM'nin kaçak yapılaşmanın tarihi seyrini gözler önüne koyduğumuz haberin ardından gelen tepkiler ve yorumlar Uşak'ta siyasetin çıkara yönelik yapıldığını net bir şekilde ortaya koyar nitelikte oldu.

Mesut Apaydın'dan İddialara Cevap Yerine Hedef Saptıracak Nitelikte Yorumlar!

Mesut Apaydın adını saklamaksızın yaptığı yorumlarında iddiaları yalanlamak ya da kendini savunmak yerine "ben yürekli kişileri arkamdan atıp tutmaya değil yüz yüze konuşmaya davet ediyorum.benim geçmişimde ne kaçakçılık vardır ne sarkıntılık vardır ne ihale yolsuzluğu vardır ne haksız kazanç temin vardır. ne plan yolsuzluğu vardır. sevgi ve saygıyla.. " ve "sayın yazar biliyorsundur denizlide tekstil fabrikam, bursa da tekstil fabrikam,izmirde radyatör fabrikam, alsancakta plazam, uşakda aydoğan yem ve süt fabrikam olduğunu bangır bangır söyleyen anlatanlara da sesleniyorum: fabrikaları bulan ve yeriini gösterene hediye edeceğim. üstelik bir fabrikanın yanında bir de öpücük vereceğim. Böyle bir kampanya başlattım. Hadi hayırlısı" gibi başkalarını suçlayıcı ve üslubu kamuoyunca yadırganan bir takım yorumlar attı. Apaydın'ın özellikle "benim geçmişimde ne kaçakçılık vardır, ne sarkıntılık, ne ihale yolsuzluğu ne de plan yolsuzluğu vardır" sözleriyle kimi kastettiği kamuoyunu takip edenlerin kafasını oldukça kurcaladı. İlginç olanı bu yorumu yorumlayanların çoğu kaçakçılık, sarkıntılık, ihale ya da plan yolsuzluğu derken Apaydın'ın Ak Parti'de halen en üst düzeyde siyaset yapan kişileri kastettiğini düşünmüş olmasıydı. Bu yönüyle bu yorum Ak Parti kulislerinde yoğun bir şekilde konuşuldu ve yadırgandı.

Bir başka yorumunda da "öpücük vereceğim" şeklinde bir tabir kullanan Mesut Apaydın bu yorumunda kullandığı üslup ile de kamuoyunda konuşulmayı başardı.

Karun AVM'ye sinema salonu açıldığı dönemde birden bire korsan cd ile mücadele etmeye başlayan Erhan Akçay, o dönemde cd satışı yapan bir çok dükkana bizzat zabıta ile baskın yapıp korsan cd'lerin toplanmasını ve cd'lerin yakalandığı mekan sahiplerine ceza kesilmesini sağlamıştı. O dönemde de Belediye Başkanı Mesut Apaydın mührünü Erhan Akçay'a mı bıraktı ya da Erhan Akçay'a zabıta müdürlüğü görevini mi verdi ki bu şekilde zabıtanın elinden tutarak bizzat baskın yönetme hakkını kendinde buldu şeklinde esnaflar olaya tepki göstermişti.

Dilek Akagün Yılmaz'ın Garip Sessizliğinin Sebebi Ne?

Geçtiğimiz günlerde TBMM'de kürsüdeki Halide İncekara'nın yaptığı konuşmaya müdahale ettiğinden dolayı İncekara tarafından "sen her konuya neden çıkışıyorsun oturduğun yerden, neden car car konuşuyorsun" şeklinde sözlerle tabiri yerindeyse azarlanan Dilek Akagün Yılmaz ile ilgili de Ali Künek'in attığı yorum CHP kulislerinde müthiş bir yankı buldu. Künek haberimizin altına yaptığı yorumda Yılmaz'ı 1994 seçimlerinde eşi Fuat Yılmaz ile beraber o dönem Doğru Yol Partisi'nin adayı olan Erhan Akçay lehine çalışmak hatta halka battaniye dağıtmak ile suçlamış, bu nedenle bu hususta konuşamayacağını iddia etmişti. Hemen her konuda fikir beyanında bulunması ile tanınan ve verdiği soru önergeleriyle Ankara'da da sık sık gündeme gelmeyi başaran çalışkan Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz hakkındaki iddiaları haklı çıkarırcasına sessizliğini korumakta... Bu yorum ve akabindeki Yılmaz'ın sessizliği ise CHP kulislerinde bir takım çevrelerce özellikle dillendirilmekte...

MHP Cephesi de Halen Sessiz!

Kaçak olduğu artık herkesce aşikar olan ve her Salı günü toplanan encümenden alınacak bir yıkım kararı ya da olabilirse hukuka ve imar kanununa uygun bir uzlaşı modeli ile halledilebileceği halde belediye yönetiminin herhangi bir işlem yapmaması kamuoyunun malumu... Bağımsız Belediye Başkanı Ali Erdoğan'a bir çok konuda muhalefet ettikleri bilinen MHP'li Belediye Meclis Üyelerinin bu konudaki sessizliği ile ilgili de değişik rivayetler konuşulmakta... Özellikle belediye encümeninde bulunan bir MHP'li üyenin konuyla ilgili tarafgir davrandığı ve Erhan Akçay'ı kollamaya yönelik hareket ettiği iddiaları kafaları kurcalamakta...

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak her zamanki gibi objektif habercilik anlayışımızla sermayenin değil halkın yanında duracağımızı, haklarındaki iddiaları dile getirdiğimiz gerek Ak Parti, gerek CHP, gerek MHP, gerekse Erhan Akçay cephesinin buradan cevap ya da düzeltme haklarını kullandıracağımızı, konunun takipçisi olup gereği yapılana kadar kamuoyu oluşturmak için gerek Uşak Gündem Gazetesi gerek Uşak Haber Merkezi isimli internet portalımızda konuyu zaman zaman haberleştireceğimizi; Erhan Akçay'ın başkanlığı dönemindeki icraatlarına ilişkin başka bazı iddiaları araştırdığımızı bu konulara ilişkin sonuçları da kamuoyuyla paylaşcağımızı deklare ediyoruz.

Konuyla İlgili Önceki Haberlerimiz:

Kaçak Olduğu Bilinen Mülkiyeti Erhan Akçay'a Ait, KARUN AVM Niçin Yıllardır Bir Türlü Yıkılmadı?

Karun AVM'nin Kaçak İnşaat ve Tadilatlarına Kimler Göz Yumdu? Niçin Hala Yıkılmıyor?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İLK HABER 6 yıl önce

İLK HABERDE BİR ÇOK İSMİ GEÇENLER CEVAP YAZMIŞTI. 85 YORUM OLDU. HALA CEVAP YOK. BU SEFER KİMSE SANIRIM SAZANLIK YAPMIYOR. CEVAP VERDİKÇE ALEYHİNE OLUYOR. HERKESİN MUTLAKA EKSİĞİ VAR. AMA BİR İNSAN YOKSA ZATEN KENDİSİ PROPLEMLİDİR. DESEKİ ELİMDEN GELDİĞİ KADAR ŞU HATALARI YAPMAMAYA ÇALIŞTIM. O ADAMIN KÖLESİ OLUNUR. BEN ŞÖYLEYİM DERSE BİZ SENİ BİLİYORUZ. ZATEN SENİN EKSİĞİN ODUR. SENDEN OLMAZ.

Avatar
SASIRDIK ::::: 6 yıl önce

HABERMERKEZI SANKI ILK YORUM YAZILMIS DURUMU YARATMAK NEKADAR GERCEK NEBUYAA MILLETI SIZDEMI SALAK YERINE KOYUYORSUNUZ SANKI MILLETDE YUTUYOR KIMSE SAZANLIK YAPMAMIS DIYENIN ILK YORUM OLDUGUNU..YUTUMU SANIYORSUNUZ MILET :HAKIKATEN MILETIN YUTTUGUNUMU SANIYORSUNUZ..habermerkezi.

Avatar
mehmet 6 yıl önce

kendimi d utamadım ibretle yazılanları okudum. hizmet için kendini adamış ali künek in bu haberle ilğisi veya beyanatı olmadığını düşünüyorum ona seçimi kaybetdirenler her dönemde belediye bşk yrd olmuş bu kişi ve yandaşları dedikleri olmassa her siyasi parti ile paslaşırlar.chp ye zarar vermişlerdir. fuat yılmaz ve dilek hanımdan bahsedilmekdedir. anılan dönemde fuat yılmaz mimar olup battaniye dağıtaçak kadar kendisini düşürmez. çamur atanlar kendileri bir şeyler yapmışsa doğrudur.chp olupta mhp oy veririn diyen kişiler kendilerini iyi bilirler birilerini doldurup olayları başka mezraya cekmeleri etik değildir.kendi yaptıklarının hesapını versinler.

Avatar
teyfik 6 yıl önce

:) uşak haber merkezi aynı haberi 3. kez yazıyorsunuz? valla nedendir anlamadım.... tekrar soruyorum Ali Künek nerde. Geliyordun hani Uşak'a ?

Avatar
Vatandaş 6 yıl önce

Geçen seferki habere bir çok yorum geldi. Bu sefer hiç yorum olmaması düşündürücü. İnsanlar bir gaza gelip yorum yapıyorlar. esasen bu yorumlardan bazıları tek bir haber değil bir çok haber konusu. Mesut Apaydın ın kendisinde olmadığını belirttiği özellikler her biri bir başkasına atfedildiğinden birden fazla habere konu olabilir. Bu iddia adaylık da şansını azaltmışda olabilir. Çünkü herkesi suçlamış oluyor. Diğer Ali Künek yorumları da zöyle. bunun dışında adaylıkta ismi geçenlerin taraftarlarının karşılıklı yorumları da ayrıca birden fazla haber konusu olabilecek türden. Ama gerçek olan cevap verenin genelde aleyhine oluyor.