Korumalar kendini fedai sanınca bu utanç görüntüleri Uşak tarihine geçti!

15 Temmuz hain darbe girişimi protestoları sırasında kent meydanında kendisini Uşak Valisi Ahmet Okur'un da bulunduğu bir ortamda Uşak'ın Başkomutanı olarak anons ettiren ve bütün protokolün tepkisini toplayan, tuzağa düşürdüğü gazetecileri dövdürtüp elini kolunu sallayarak gezen adamlarıyla Facebook'ta fotoğraf vererek güç gösterisi yapan; FETÖ sebebiyle işten atılan 2 memuru iade edildiği tarihe kadar yanından ayırmayıp iadelerini sağladıktan sonra fotoğraf vererek şov yapan, hakkında türlü FETÖ ve yolsuzluk iddiaları sebebiyle Uşak halkının tamamında görevden alma beklentisi oluştuğunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf veren ya da görevden alındığı yönünde zan oluşmasına kendisi zemin hazırlayıp ortalıktan kaybolarak gazetecinin görevden alındığı yönündeki iddiasını haber yapmasının ardından, gazeteciye Facebook üzerinden 'fore kazıklı' gönderme yaparak kendince dalga geçen; mahkeme kararlarına uluorta uymayan ve buna rağmen mahkeme kararlarına uymadığının dile getirildiğinin ertesi gün mahkeme savcısıyla fotoğraf vererek, kendini aklamak yoluna gitmek yerine, korunduğu imajını vermeye çalışan, belediye personelinden pazarcıya, çarşı esnafından sanayiciye, Milli Eğitim Müdürlüğü personelinden Orman Müdürlüğü personeline hatta Emniyet Müdürlüğü personelinin büyük çoğunluğunun; yaptığı yanlış icraatlar sebebiyle, eleştirilerini neden olan ve kötü olan; Galericiler sitesi, sanayi sitesi ve şimdilerde birahaneler (gazino) sitesi vs gibi pek çok esnafın despotça tutumlarından yakındığı Nurullah Cahan, yeni bir şova daha, elini sıkmayan esnafın devlet memuru olduğunu unutup her fırsatta fedailiğe soyunan korumasınca dövülmesini ve haneye tecavüz, darp, hakaret gibi suçları iç içe açıkça işleyen sözde devlet memurunu anında serbest bıraktırarak imza atmış oldu. Ayrıca, Kent Park gibi Tedes gibi benzer özellikler taşıyan Uşak Belediyesi ile Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin son günlerde yaşanan yeni bir benzerliği daha olmuş oldu. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Ordu'daki bir etkinlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un yanında, protokol krizi yaşanmış ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, Ordu İl Emniyet Müdürü'ne saldırmıştı.

28 Temmuz 2017 Cuma 20:30
Korumalar kendini fedai sanınca bu utanç görüntüleri Uşak tarihine geçti!

Uşak Belediye Başkanı seçilmezden önce şehri ortak akıl, şeffaflık, dürüstlük ve çağdaşlık ilkelerine bağlı kalarak yöneteceğine dair sözler veren ve bu sloganlarla vatandaşın oyunu kazanan; ancak seçildiğinin ilk altıncı ayından itibaren despotça tutumlar sergileyen Nurullah Cahan, hangi siyasi partiye üye olduğunu ya da olmadığını halen bilmediğimiz, hangi vasıfları sebebiyle belediye başkan yardımcısı yapıldığını anlayamadığımız, göreve geldiği günden beri şehri, değilse de belediye binasının içini fitneye boğan yani personel arasında fitne çıkmasına vesile olan, persolin bir kısmını FETÖ’cülükle bir kısmını ulu orta hırsızlıkla suçlayan belediye başkan yardımcısı Ufuk Uğur göreve geldiği andan itibaren adeta bir diktatöryaya dönüştü. Ne ortak akıl ne şeffaflık ne dürüstlük ne de çağdaşlaşma ilkesi uygulanmadığı gibi verilen sözlerin tam tersi iddialarla hatta gerçeklerle bütün Uşak çalkalanmakta. Kimi konuştursanız belediye başkanının dert dinlemez, derman söylemez tutumlarından, yolsuzluk iddialarından, borç batağında olan belediyenin Cahan’ın siyasi şovu için milyonlarla lirayı sokağa döktüğünden; belediye bütçesi çarçur edilirken parsanın belli bir gruba aktarıldığından, Ak Partinin ve belediyenin halen FETÖ’den arınmadığından, Uşak gibi 200 bin  nüfuslu şehirde İstanbul’u andıran trafik yoğunluğundan, şehrin otopark probleminden yeşil alanların artırılmadığı gibi belli cemaat ve grupların rant aracı haline dönüştüğünden, dükkanların önünü otoparka dönüştürüldüğünden, otoparka dönüştürülemeyen yani görevli bulundurulamayacak kadar küçük sokaklarda park etmeyi önleyecek şekilde dubalar dikerek otopark problemini artırmasından, belediye başkanının ve sözde ekibinin kirli işlerine rağmen kibirli kibirli dolaşmalarından şikayet ettiğini duyuyorsunuz.

Nurullah Cahan bu diktatöryasını kurmak için her yolu kendisine mübah görüyor. Düşünsenize, belediyeye ait (bildiğimiz kadarıyla UTAŞ’ın en büyük ortağı zaten belediye) kamyon ve kepçelerle define kazıldığı, kazılırken Jandarma tarafından toplandığı, hiçbir işlem yapılmadığı ve valinin OHAL yetkisiyle serbest bıraktığı iddiaları yazılıp çiziliyor; ne Valilikten ne Jandarmadan ne Savcılıktan ne de Uşak Belediye Başkanlığından hiçbir yalanlama ve açıklama gelmiyor örneğin. Yani, köyün merasında ruhsatsız ve izinsiz kazı yaparken gelen ihbar üzerine Jandarma tarafından çalışması durdurulan ve bağlanan kepçe ve kamyonlar orada ne için bulunuyordu, bilmemiz mümkün değil! Çünkü bu konuda yapılan bir resmi açıklama maalesef yok! Yani görünen o ki halka adaletin öldüğünü ve artık Nurullah Cahan’a kimsenin hiçbir şey yapamayacağını ve onun istediği her şeye güç yetireceğini, şehre diktatöryasını kabul ettireceğini söylemeye çalış gibi, bütün kurum ve kuruluşlardaki yetkililer sessiz kalıvererek adeta Cahan’ın devlete kafa tutar gibi şov yapmasına bilerek ya da bilmeyerek göz yummaktadırlar. Aslında hepsi demokrasiye, insan haklarına, adalete ve bu şehre bu sessizlikleriyle kötülük ettiklerinin belki de farkında bile değiller. Konumuza dönelim.

Uşak’ta dün gece yaşanan bir olay da; yukarıda görüşlerini paylaştığımız, genel bir değerlendirmede bulunan Nurullah Çavuşoğlu’nun değindiği noktalarla benzerlik taşıyor.

Edinilen bilgiye göre; Uşak Belediye Başkanı’nın esnaf ziyareti yapmak istediği ve tekel bayii işleten Mehmet Okur isimli esnafın Cahan’ın elini sıkmaması nedeniyle Cahan’ın koruması ve şoförü tarafından dövüldüğü gündeme geldi. 

Yaşanan olay ulusal basında, Yurt Gazetesi’nde de yer aldı. Yurt Gazetesi’nin yaptığı habere göre; Kendine ait işyerinde, Belediye Başkanı’nın koruma ve şoförünün şiddetine uğrayan, kafası ve vücuduna ciddi darbeler alan; gördüğü şiddet doktor raporuyla da belgelenen Mehmet Otur, mağdur olarak götürüldüğü karakolda suçlu muamelesi gördü ve “görevli memura mukavemet, terör örgütü propagandası yapmak ve kasten yaralama” gerekçesiyle ifadesi alındı” denildi.

Her ne kadar Yurt Gazetesi yaşanan olaya Uşak Emniyeti’nin ilgisiz kaldığı ve işlem yapıldığı şeklinde ibare kullansa da, henüz emniyetin konuyla ilgili nasıl bir işlem yapıp yapmadığını net olarak bilmiyoruz. Benzer bir durum da Uşak Belediyesi’nden 50’ye yakın personelin Cahan tarafından FETÖ gerekçesiyle açığa alınmasının ardından, isimleri belirleyenin Emniyet İstihbaratı olduğu şeklinde algı yaratılmış fakat aslı olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu nedenle de, FETÖ’yle ilişkili olduğu iddiası bulunan Yurt Gazetesi’ninde yer alan “Belediye Başkanı’nın koruma ve şoförü hakkında hiçbir işlem yapılmadı” ifadesinin de yanlış olabileceği ihtimali bulunuyor.
Dün gece yaşanan ve ulusal medyada da gündeme düşen, başkan korumasının esnaf dövmesi; Cahan’ın sokakta sıkça elini sıkamayan vatandaşlar esnafla karşı karşıya kalması üzerine, gözdağı şeklinde de yorumlandı.

Ayrıca; konuyla ilgili olarak önümüzdeki saatlerde veya önümüzdeki günlerde çeşitli açıklamalar gelebileceği ve olayın esnafın ileri-geri konuşmasından hatta ilk saldırıyı esnafın gerçekleştirmesinden ve koruma memurunun kendisini savunma maksadıyla böyle davranış olduğu savunması da gelebilir. Ancak burada kimin ne kadar haberi olduğu konusu muallak olsa da planlı olarak siyasi bir algı operasyonu ve güç gösterisi maksatlı meydana getirilen bu olay, alışık olduğumuz tiyatrovari bir algı operasyonu çıkabilir. Hatta dayak yiyen esnaf bile bu tiyatrodan haberdar olabilir. Zira amaç dövmek olsaydı, bunu koruma memuruna değil, UTAŞ’ta yaşatıkları ve sabıkası olan kişilere de yaptırabilirlerdi. İşin içinde iş olduğu şüphesini akıllara getiriyor.

Cahan’ın elini sıkmayan bir esnafın ne hale getirilebileceği ve sonrasında ne yaşayabileceği, bu yaşanmış örnekle kamuoyunun dikkatine sunulmuş; dolayısıyla hem Başkan’ın elini sıkmayan ve eleştiren Uşak halkına gözdağı verilmiş oluyor hem de hiçbir işlem yapılmadan koruma memurunun kurtarıldığı ilan edilerek bir nevi güç gösterisi ve siyasi şov mizanseni sergileniyor.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 32 yorum mevcut

  • tövbeciler 13 ay önce yorumlandı

   ne olacak ya bir tövbe eder konu kapanır.

  • bir de burdan bakın @Ayşe 13 ay önce yorumlandı

   devletin polisine levye ile vuran küfür eden kişiye polis müdahale etti diye polise suçlama yapan korkan hanım efendi, korkmayın canımız ve malımız polise emanet. sanki durduk yere her canı sıkıldığında çay içen edebiyle duran vatandaşı döven biriymiş gibi polisi suçlamayın. şöföre gereken ceza verilir. polise levye ile vuran çay içen masum esnafada yargı gerekeni yapar. hiçbirini tanımam ve gözlükte kullanmam. akp li de değilim. polis de değilim. polis vazife ve selahiyet kanununu okumanızı öneririm. saygılar.

  • .... 13 ay önce yorumlandı

   araştırılsın bakalım makam şoförlerinden suriyede paralı askerlik yapan varmı?

  • Esnaf abidin @bir de burdan bakın... 13 ay önce yorumlandı

   i̇cki icemez ama vakifda tecavüze bhirsizlara habur rezaletine birşey demezsiniz ferö ile ulkenin icine ettiniz simdide menzilcilerle sahte hocalarda ülkenin altina dinamit koyuyorsunuz icki icene dayak atiyorsaniz hirsizlara neden ses cikarmiyorsunuz tecavuzculere neden ses cikarmiyorsunuz elinizde din ölçen kantarmi var

  • Esnaf @Dayı 13 ay önce yorumlandı

   her sovene dayak atamassin polis isini yapacak dayak değil kamera görüntülerine bak once kim saldiriyor aktrol lik yapma

  • insaf 13 ay önce yorumlandı

   yazıklar olsun

  • Kemal KARAKAYA 13 ay önce yorumlandı

   yanlis yoldasin sayin cahan. siz bu degilsiniz biliyorum. ama sizi birileri ranti cikarlari kullanıyor. ve siz bunu gormuyorsunuz.etrafinizdaki kisiler brodweye rovere biner oldu. ve siz buna canak tutuyorsunuz. gittikce agresiflesiyorsunuz sayin cahan. boyle devam ederse de bilinizkide bunun size kesilecek bunu biliniz. kavuzlariniz poktan sayin cahan.

  • Ayşe @bir de burdan bakın... 13 ay önce yorumlandı

   gözlüklerinizi çıkarın öyle bakın sizde olabilirdiniz o kişinin yerinde adam çay içiyor alkolik yapıyorsunuz.terör örgütü propagandası yaptı diye suçluyorlar sizgerçekten inanıyormusunuz biz inanmıyoruz.ama gerçekten korkuyoruz.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366