Korumalar kendini fedai sanınca bu utanç görüntüleri Uşak tarihine geçti! ile ilgili haberler

Korumalar kendini fedai sanınca bu utanç görüntüleri Uşak tarihine geçti!
Uşak Belediye Başkanı seçilmezden önce şehri ortak akıl, şeffaflık, dürüstlük ve çağdaşlık ilkelerine bağlı kalarak yöneteceğine dair sözler veren ve bu sloganlarla vatandaşın oyunu kazanan; ancak seçildiğinin ilk altıncı ayından itibaren despotça tutumlar sergileyen Nurullah Cahan, hangi siyasi partiye üye olduğunu ya da olmadığını halen bilmediğimiz, hangi vasıfları sebebiyle belediye başkan yardımcısı yapıldığını anlayamadığımız, göreve geldiği günden beri şehri, değilse de belediye binasının içini fitneye boğan yani personel arasında fitne çıkmasına vesile olan, persolin bir kısmını FETÖ’cülükle bir kısmını ulu orta hırsızlıkla suçlayan belediye başkan yardımcısı Ufuk Uğur göreve geldiği andan itibaren adeta bir diktatöryaya dönüştü. Ne ortak akıl ne şeffaflık ne dürüstlük ne de çağdaşlaşma ilkesi uygulanmadığı gibi verilen sözlerin tam tersi iddialarla hatta gerçeklerle bütün Uşak çalkalanmakta. Kimi konuştursanız belediye başkanının dert dinlemez, derman söylemez tutumlarından, yolsuzluk iddialarından, borç batağında olan belediyenin Cahan’ın siyasi şovu için milyonlarla lirayı sokağa döktüğünden; belediye bütçesi çarçur edilirken parsanın belli bir gruba aktarıldığından, Ak Partinin ve belediyenin halen FETÖ’den arınmadığından, Uşak gibi 200 bin  nüfuslu şehirde İstanbul’u andıran trafik yoğunluğundan, şehrin otopark probleminden yeşil alanların artırılmadığı gibi belli cemaat ve grupların rant aracı haline dönüştüğünden, dükkanların önünü otoparka dönüştürüldüğünden, otoparka dönüştürülemeyen yani görevli bulundurulamayacak kadar küçük sokaklarda park etmeyi önleyecek şekilde dubalar dikerek otopark problemini artırmasından, belediye başkanının ve sözde ekibinin kirli işlerine rağmen kibirli kibirli dolaşmalarından şikayet ettiğini duyuyorsunuz.

Nurullah Cahan bu diktatöryasını kurmak için her yolu kendisine mübah görüyor. Düşünsenize, belediyeye ait (bildiğimiz kadarıyla UTAŞ’ın en büyük ortağı zaten belediye) kamyon ve kepçelerle define kazıldığı, kazılırken Jandarma tarafından toplandığı, hiçbir işlem yapılmadığı ve valinin OHAL yetkisiyle serbest bıraktığı iddiaları yazılıp çiziliyor; ne Valilikten ne Jandarmadan ne Savcılıktan ne de Uşak Belediye Başkanlığından hiçbir yalanlama ve açıklama gelmiyor örneğin. Yani, köyün merasında ruhsatsız ve izinsiz kazı yaparken gelen ihbar üzerine Jandarma tarafından çalışması durdurulan ve bağlanan kepçe ve kamyonlar orada ne için bulunuyordu, bilmemiz mümkün değil! Çünkü bu konuda yapılan bir resmi açıklama maalesef yok! Yani görünen o ki halka adaletin öldüğünü ve artık Nurullah Cahan’a kimsenin hiçbir şey yapamayacağını ve onun istediği her şeye güç yetireceğini, şehre diktatöryasını kabul ettireceğini söylemeye çalış gibi, bütün kurum ve kuruluşlardaki yetkililer sessiz kalıvererek adeta Cahan’ın devlete kafa tutar gibi şov yapmasına bilerek ya da bilmeyerek göz yummaktadırlar. Aslında hepsi demokrasiye, insan haklarına, adalete ve bu şehre bu sessizlikleriyle kötülük ettiklerinin belki de farkında bile değiller. Konumuza dönelim.

Uşak’ta dün gece yaşanan bir olay da; yukarıda görüşlerini paylaştığımız, genel bir değerlendirmede bulunan Nurullah Çavuşoğlu’nun değindiği noktalarla benzerlik taşıyor.

Edinilen bilgiye göre; Uşak Belediye Başkanı’nın esnaf ziyareti yapmak istediği ve tekel bayii işleten Mehmet Okur isimli esnafın Cahan’ın elini sıkmaması nedeniyle Cahan’ın koruması ve şoförü tarafından dövüldüğü gündeme geldi. 

Yaşanan olay ulusal basında, Yurt Gazetesi’nde de yer aldı. Yurt Gazetesi’nin yaptığı habere göre; Kendine ait işyerinde, Belediye Başkanı’nın koruma ve şoförünün şiddetine uğrayan, kafası ve vücuduna ciddi darbeler alan; gördüğü şiddet doktor raporuyla da belgelenen Mehmet Otur, mağdur olarak götürüldüğü karakolda suçlu muamelesi gördü ve “görevli memura mukavemet, terör örgütü propagandası yapmak ve kasten yaralama” gerekçesiyle ifadesi alındı” denildi.

Her ne kadar Yurt Gazetesi yaşanan olaya Uşak Emniyeti’nin ilgisiz kaldığı ve işlem yapıldığı şeklinde ibare kullansa da, henüz emniyetin konuyla ilgili nasıl bir işlem yapıp yapmadığını net olarak bilmiyoruz. Benzer bir durum da Uşak Belediyesi’nden 50’ye yakın personelin Cahan tarafından FETÖ gerekçesiyle açığa alınmasının ardından, isimleri belirleyenin Emniyet İstihbaratı olduğu şeklinde algı yaratılmış fakat aslı olmadığı ortaya çıkmıştı. Bu nedenle de, FETÖ’yle ilişkili olduğu iddiası bulunan Yurt Gazetesi’ninde yer alan “Belediye Başkanı’nın koruma ve şoförü hakkında hiçbir işlem yapılmadı” ifadesinin de yanlış olabileceği ihtimali bulunuyor.
Dün gece yaşanan ve ulusal medyada da gündeme düşen, başkan korumasının esnaf dövmesi; Cahan’ın sokakta sıkça elini sıkamayan vatandaşlar esnafla karşı karşıya kalması üzerine, gözdağı şeklinde de yorumlandı.

Ayrıca; konuyla ilgili olarak önümüzdeki saatlerde veya önümüzdeki günlerde çeşitli açıklamalar gelebileceği ve olayın esnafın ileri-geri konuşmasından hatta ilk saldırıyı esnafın gerçekleştirmesinden ve koruma memurunun kendisini savunma maksadıyla böyle davranış olduğu savunması da gelebilir. Ancak burada kimin ne kadar haberi olduğu konusu muallak olsa da planlı olarak siyasi bir algı operasyonu ve güç gösterisi maksatlı meydana getirilen bu olay, alışık olduğumuz tiyatrovari bir algı operasyonu çıkabilir. Hatta dayak yiyen esnaf bile bu tiyatrodan haberdar olabilir. Zira amaç dövmek olsaydı, bunu koruma memuruna değil, UTAŞ’ta yaşatıkları ve sabıkası olan kişilere de yaptırabilirlerdi. İşin içinde iş olduğu şüphesini akıllara getiriyor.

Cahan’ın elini sıkmayan bir esnafın ne hale getirilebileceği ve sonrasında ne yaşayabileceği, bu yaşanmış örnekle kamuoyunun dikkatine sunulmuş; dolayısıyla hem Başkan’ın elini sıkmayan ve eleştiren Uşak halkına gözdağı verilmiş oluyor hem de hiçbir işlem yapılmadan koruma memurunun kurtarıldığı ilan edilerek bir nevi güç gösterisi ve siyasi şov mizanseni sergileniyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet sarı 2 yıl önce

ben de merkezde esnafim ve cahani sıksık gelebiliyor dükkanlarımıza bende elini sıkmıyorum ve bu dakkadan sonra zaten sıkmıcam!!! ne yani benide mi dövecekler şimdi bu fedailer

Avatar
Susturamazsınız 2 yıl önce

daha geçen gün belediyenin laleli direklerini fahiş fiyata aldıklarını şimdide bizim sokaktaki lambaların yanmadığını facemde fotoğrafı ile paylaştım.biz lambaların tamir edilmesi için bizimle kontağa geçerler diye bekliyoruz onlar bize sen ne biçim şeyler yazıyorsun diye hakaret için aramışlar. eleştiriye tahammülü olmayan siyasetçi mi olur kardeşim. geçenlerde de belediye personelini dövmüştü bunlar ya. nereye gidiyor memleket...

Avatar
Vay anasını 2 yıl önce

haberi okuyunca aynen böle dedim vay anasını. gerçi bunlardan beklenir de hani akıl ve cesaret edebilmeleri ilginç. adamlar kendilerini devletiz diye tanıtıyor zaten sağda solda. boşuna mı meydanlarda başkomutan diye bağırıyor yalaka doğukan.

Avatar
Asker 2 yıl önce

kardeşim böyle rezalet olur mu? bu olup bitene dur diyecek bir Allahın kulu yok mu? vatandaşın üzerine kara bulut gibi çöktüler. kamyın devrilir tonajı çokmuş diye duyarız ertesi gün adam dövüldü derler sonra belediye başkanı yada yardımcısı dövdürtmüş diye duyarız. bir gün tarihi eser kazarlar lahit götürdüler diyeutaş çalışanları söyler. bunlar derebeylik mi ilan ediyorlar Allah aşkına. akpartiyi de dağıttılar zaten uşakta. erdoğanı bile bitirdiler. çünkü herkes erdoğanın bunları alacağını bekliyordu oysa o fotoğraf vererek bunların elini güçlendirdi malesef. böylece akpartideki prestiji de bitti erdoğanın. en azından gücenmiş halde akpartililer bu cahanı koruduğu için. ççünkü tüm akpartililer farkında derhal görevden alınması gerektiğinin.

Avatar
Yasin 2 yıl önce

adam küfretti diye yalandan açıklama geldi bile uhm. nymiş efendim adam küfretmiş hatta terör örgütü lehine slogan atmış. düşünsenize belediye başkanı yoldan geçerken küfreden birisi yetmemiş teör örgütü lehine slogan atmış ne alaka. haydi diyelim doğru niçin o anda dövmediniz de bir buçuk saat sonra gelip dövdünüz demezler mi adama?

Avatar
Reisçi 2 yıl önce

bir reis hayranı olarak kınıyorum cahanı ve korumasını. ne münasebet burası dağ başı mı? kasaba belediye başkanları bile adam dövdürtemez bunun hiç bir mantıklı savunması olamaz. üstelik döven devlet memuru.

Avatar
Tenzile 2 yıl önce

tebrikle uşak haber merkezi tebrikler sayın çavuşoğlu haberi iki kez okudum çok mantıklı ve doğru bir bakış açısı yakalayarak sunmuşsunuz haberi. haberlerin yurtgazetesinde yayınlanması enteresan. çünkü yurt gazetesi asla fetö ile kolkola olan uşak belediye başkanı aleyhinde haber yapmaz normalde.

Avatar
Bu kadarida fazla 2 yıl önce

yyaaa inanmiyorum su yaziyi okudum şok oldum yapilirmi bu yaaa nasil bi istir bu arkadaslar burda olay parti degil bu yazilanlar dogruysa eger hangi parti olursa olsun ayni tepkiyi gosterirdim suan şok oldum yazilari okuyunca ayiptir yaaa :-(