Muhalefet Partileri Yeterli Muhalefet Etmiyor, AKP'li Politikacılar da Kafasına Göre Kent Yönetiyor!

Devlet Bahçeli, kendine muhalif olarak il il Genel Başkan adayı sıfatıyla gezen Meral Akşener'e neden göz yumuyor? Akşener'in Uşak'taki toplantısına cemaatle adı anılan hangi isimler katıldı? Meral Akşener'İn Uşak ziyaretinde neler yaşandı? Meral Akşener, ahlaki erozyona sebep olan hocalar var derken kimleri kasttetti? Uşak Belediyesi'nin yollara kurduğu otoparklar neden Belediye yönetiminin ve Meclis üyelerini başını ağrıtacak? Lozan Anlaşması'nda 2023'e kadar madenlere dokunamıyoruz yalanını ortaya atanlar, ne değişti de Cerattepe'de maden sahası işletilmesine izin verdi? Uşak Kışladağ Altın Madeni'nin kurulmasında TÜPRAG lehine hangi siyasiler devreye girdi? Hepsi ve daha fazlası Nurullah Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiğimiz ve gündeme bomba gibi düşecek röportajımızda...

28 Şubat 2016 Pazar 01:21
Muhalefet Partileri Yeterli Muhalefet Etmiyor, AKP'li Politikacılar da Kafasına Göre Kent Yönetiyor!

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Ulusal gündeme ilişkin ve Uşak’ın politik, kültürel, sportif, ekonomik alanlarına ilişkin gerek köşe yazıları gerekse röportajları ile halka farklı açılardan olaylara bakabilme ve değerlendirme fırsatı sağlayan tespitlerde bulunan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, Uşak Haber Merkezi Köşe Yazarı Mustafa Yüce’nin konuğu oldu. Millliyetçi Hareket Partisi’nin içerisinde olup bitenden ve Meral Akşener’in Uşak ziyaretinden Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki gelişmelere, Uşak Belediyesi’nden paralel devlet yapılansması adı verilen yapılanmaya karşı yürütülen operasyonlara ve ulusal gündemde de geniş yer bulan Artvin Cerattepeki halkın maden yapılmaması için topyekün ayaklanmasına varana değin önemli açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, yine kendine has üslubu ile olaylara farklı bakış açıları getirdi. İşte Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları...

BAHÇELİ İSTESE EN BAŞTA AKŞENER VE OĞAN’IN TABANIN AKLINI KARIŞTIRMASINA MÜSAADE ETMEZDİ!

İlk olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nde yaşanan Kurultay istekleri ve aralarında Uşak’ın da bulunduğu bazı il teşkilatlarının kapatılmasına ilişkin bir değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu; “Devlet Bahçeli, MHP’de kim ne olduğunun net bir şekilde ortaya çıkmasını, tabanda kimlerin hangi cemaatlerle birlikte harekettiğinin görülmesi istercesine bir süreç yönetiyor. A şıkkı partiyi dağıtacak, B şıkkı yeni bir lider var ama kimseye paylaşmıyor. Çünkü isteseydi buna zaten müsaade etmezdi. Yani Meral Akşener cemaatin adamı diyor ya çıkar bunu izah ederdi tabana, Sinan Oğan madem Saray’ın adamıydı çıkar bunu izah ederdi tabana. Benim normalde Genel Başkanlık gibi bir talebim yok, hiç bir cemaatle adı anılmamış Ülkücü adaylar çıkana kadar kongre süreci başlatmıyorum. Bu tarzdaki isimleri partiden ihraç ediyorum, bu isimlerle birlikte hareket edenlerin de disipline sevkleri için İl Başkanlıklara talimatını gönderdim deseydi, Meral Akşener ‘in ya da Sinan Oğan’ın MHP tabanının kafasını kendi lehine karıştıracağı şeklinde bir yaklaşımda bulunmasaydı keşke. Ama görünen o ki, yaşananlara baktığımızda A şıkkı yani partiyi dağıtmaya yönelik bir çalışma içerisinde olduğu daha yüksek ihtimal görünüyor.” Şeklinde konuştu.

MHP İÇERİSİNDE CEMAATÇİ OLDUĞUNU İDDİA ETTİĞİMİZ İSİMLERİN HEPSİ AKŞENER’İN TOPLANTISINDAYDI!

Meral Akşener’İn Uşak ziyaretine ilişkin de tespitlerine değinen Gazeteci Çavuşoğlu; “ben daha önce Nevzat Yılmaz’In Nurullah Cahan ile anlaştığını, Nurullah Cahan’ın Ali Erdoğan ile anlaştığını, dolayısıyla cemaat dediğimiz şeylerin aslında beraber hareket ettiğini ve zaman zaman ayrılıklara düşmüş gibi yapıp tiyatro oynadıklarını, Muhammet Gür’ün aynı şekilde Ali Erdoğan’ın etkisiyle Nurullah Cahan ile yakınlaştığını söylediğimde Milliyetçi Hareket Partisi tabanı bana inanmakta güçlük çekmişti. Ancak Akşener’in toplantısında Nevzat Yılmaz, Muhammet Gür, Ali Kurt, Ali Galip Obalı, Kamu Sen Başkanı Ahmet Gürten,  MHP belediye Meclisi Grup Başkanvekili Aylin Dokur gibi isimler oradaydı. Herkese cemaatçi diyemeyiz elbette ama bizim Milliyetçi Hareket Partisi’nde cemaatçi olduğunu iddia ettiğimiz isimlerin hepsi oradaydı. Uşak Belediyesi, Cemaat, işadamları işte cemaatin ne kadar ağırlığı varsa kullanıldı. Bunu cemaat daha önce hayrı seven, o kadar çok seviyorlar ki kimseye de vermemişler bu hayrı, ondan yargılanıyorlar zaten başka suçlarla birlikte. O zaman da cemaat adliye önünde toplanmaya çalışmıştı ve 100 kişiyi toplayamamıştı. Uşak’ta cemaatler eskisi gibi varlığını sürdürebilme şansına asla sahip değil; ne oyları var, ne güçleri var, ne de nüfuzları var.” İfadelerini kullandı.

UŞAK HALKI CEMAATİN SEBEP OLDUĞU BİR ÇOK İMTİHANI ATLATTI!

Uşak halkının bugüne kadar cemaatin sebep olduğu birçok imtihanı başarıyla atlattığının altını  çizen Gazeteci Çavuşoğlu; “bakın bir gazeteci vuruldu, sonradan paralel örgütle adı anıldığı için görevden alınan Asayiş Şube Müdürü o dönem MHP İl Başkanını, İl Başkanvekilini neredeyse palas pandıras alıp emniyete getirdi. Sanki onlar yaptırmış gibi bir algı oluşturmaya çalıştı. Sonra biz çıktık, biz bu adamları defalarca eleştirdik, bizi telefonla bile birkez olsun arayıp uyarmadılar bile bu kadar demokratik insanlar dedik, o dönem Metin Deniz Savaş’lar için , Avni Yüksel’ler için. Yine MHP Ali Erdoğan operasyonunu yaşadı. Bahçeli, Pensilvanya Ali Erdoğan’a nüfuz ettiği için Ali Erdoğan’ı partiden ihraç etmek zorunda kaldı. Yine Dilek Yılmaz’a 2011 yılında sanki terörörgütü üyesiymiş gibi ilan etmeye çalışıp Hazim Sesli’yi milletvekili yapıp AKP’nin seçimleri 3-0 kazanmasına yönelik çalıştılar. CHP yine Ali Erdoğan gibi bir imtihanla karşılaştı. AKP’den Atatürk düşmanı bir ismi Milletvekili adayı gösterdiler. MHP’de yine Yahudi çıkarlarına hizmet etmek üzere kurulmuş CFR üyesi olan Durmuş Yılmaz’ı Uşak’tan MHP Milletvekili adayı olarak gösterdiler. Biz Uşak halkı olarak bu imtihanları yi kaldırdık ve atlattık.” Diye konuştu.

GENEL BAŞKAN DİYE KONUŞTUĞUN BİRİ 200 KİŞİYLE Mİ KARŞILANIR?

Meral Akşener’in Uşak ziyaretine ilşkin tespitlerini aktaran Yüce de Akşener’İn karşılama törenine en fazla 50 Uşaklı’nın katıldığını belirtirken; çoğunluğun Kütahya, Denizli gibi komşu illerden ve ilçelerden Uşak’a geldiğini söyledi. Yüce’nin bu sözlerine ilavede bulunan Çavuşoğlu da “bugün bir düğün yapılmak istense 500-600 kişi geliyor, ama sen günlerdir bilboard, afiş ve türlü ilan yöntemlerini kullanmana rağmen 200 kişiyi ancak toplayabiliyorsun. Kendinde Genel Başkan diye ilan ettiğin biri 200 kişiylemi karşılanırmış” ifadelerini kullandı.

ATILAN BAŞBAKAN MERAL SLOGANLARINI HALK BAŞBAKAN KEMAL DİYE ANLADI!

Akşener’in İsmetpaşa Caddesi ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki programı hakkında da anektodlar paylaşan Mustafa Yüce; cadde ziyareti sırasında Başbakan Meral sloganları halk tarafından Başbakan Kemal olarak algılandı, Akşener’in arkasındaki grupta bulunan birisi siyasi açıdan yapılanın etik değil, ve kurultayın yapılacağı güne kadar beklenmesi en doğru yöntemdir dedi. AKM’deki konuşmasında sunucu dakikalarca Durmuş Yılmaz anons ederek kürsüye davet etmesine rağmen ayakta bekledi. Salondaki konuşmasında ekonomiyi Durmuş Yılmaz’a emanet ettiğini ve ona güvendiğini, toplumda ahlaki bir erozyon yaşandığını, kendisini alim olarak hoca olarak nitelendiren isimlerin hırsızlığın, rüşvetin doğal olduğu şeklinde fetvalar verdiğini söyledi.

AHLAKİ EROZYONA SEBEP OLAN ONUN SAYGI VE GURUR DUYDUĞU HOCASIDIR!

Yüce’nin açıklamaları üzerine birer açıklamada bulunan Çavuşoğlu; “şimdi hanımefendi ahlaktan dem vermiş ama söyledikleri doğru şeyler; böyle hocalar türedi. Ama bu hocalar kendisinin de yanında olmaktan gurur duyuyorum dediği hocalar. Hristiyanla, Yahudiyle bizim Amentü’de ittifakımız var diyen, Papazların ettiği duaya amin diyen, Başörtüsüne fürüat diyen onun saygı duyduğu hocası. Rüşveti yiyen onun saygı duyduğu hocanın talebeleri çıktı. Şimdi nerede ahlak, kim bitirmiş? Kendilerinin sebep olduğu şeyleri başkalarının üzerine atma çabasındalar. Akit Gazetesi’nde okudum bir yazar bu yaşananlar Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir sonucu demiş. İyi de BOP’un eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Siz de daha düne kadar BOP’u övüyordunuz. Siyasilerimiz insanlarımızı aptal yerine koyuyorlar.” İfadelerini kullandı.

YOLLARA YAPILAN OTOPARKLAR HUKUKSUZDUR VE BÖYLE DEVAM EDERSE HEM BELEDİYE YÖNETİMİNİN HEM DE MECLİS ÜYELERİNİN BURADAN BAŞI AĞRIR!

CHP İl Başkanlığı’nın Uşak Belediyesi’nin yollara kurduğu otoparkları ve işletim hakkını da UTAŞ’a devretmesi konusunda da kısa bir değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu; buradan halk memnun değil, esnaf memnun değil, burada memnun olan sadece UTAş ve iş bulduğuna sevinen çalışanlar. Daha önce de söyledim burada CHP İl Başkanlığı halkın gücünü kullanmalı. Halkın karşısında kimse duramaz. Ama halkın şikayetlerini dile getirmek adına ya halka esnafa mikrofon uzatın, ya da başka muhalefet partilerine de mikrofon uzatın. Ama şu kesin ki; burada yapılan hukuksuzdur, buradan hem Belediye Başkanı’nın hem de Belediye Meclis üyelerini başı ağrır” şeklinde konuştu.

HANİ LOZAN ANLAŞMASI VARDI, 2023'E KADAR MADENLERE DOKUNAMIYORDUK; NE DEĞİŞTİ ŞİMDİ!

Son olarak Cerattepe’de kurulması ve işletilmesi planlanan madene Artvin halkının topyekün ayaklanması ve karşı çıkması konusuna ilişkin de analizlerini paylaşan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; öncelikle burada şunu belirteyim; bir zafer kazanılmış havası veriliyor. Cerattepe’deki maden sahası için Artvinliler ayaklanmışlar, kıyam etmişler. Ancak bu kararı şu an iptal ettirmiş değiller. Maden sahasının işletmesini yine millete telefonlarda küfür ettiği söylenen bir ismin sahibi olduğu şirket yapıyor. Halk ayaklanınca baktılar olmuyor araya Cumhuriyet Halk Partisi girdi ve bir anda arabulcu oldu. Sonra Başbakan açıklama yapıyor kesitğimiz ağacın 10 katını dikeriz gerekirse diyor. Burada asıl dikkat çekilmesi gereken şu: AKP’li siyasetçiler ne diyorlardı; Lozan anlaşması var, 2023’e kadar madenlerimize dokunamıyoruz gibi bir yalan uydurmuşlardı. Koca bir yalan, Atatürk’e iftira atıyorlar. E kendileri açıyorlar ya şimdi madeni. 2023’e kadar daha çok var.” Diyerek eleştiriler getirdi.

SİYASETÇİLERİMİZ, BÜROKRATLARIMIZ BİZİ SATIYORLAR!

Uşak’ta da Avrupa’nın en büyük rezervine sahip altın madenlerinden biri olduğunu belirten Çavuşoğlu; TÜPRAG’ın kendi verilerine göre 2 yılda bir Uşak inşaa edecek parayı buradan gönderiyoruz. Bunu yahudi firmaları yiyor. Bize de işte 3 kamyon eski, kullanılmış eşyaları bağışlamışlar. Dalga geçiyorlar milletle. O altının tozundan yararlanamıyoruz. Ama kim yararlanıyor? O dönemde ÇED raporları için kimler mahkemeye aracı olmuş? Özgöbek bey hala petrolü o satıyor, nakliye işini kim yapıyor? Kimler avukatlığını yapıyor ve hangi görevdeler? Onlara bakmak lazım. Bizim siyasetçimiz, bürokratımız bizi satıyor. Ve bu işleri yapanlar, ekseriye cemaatle birlikte iş yapanlar. Böyle bir rezalaet tablo var ortada” diyerek sözlerini noktaladı.
MUHALEFET PARTİLERİ YETERLİ MUHALEFET ETMİYOR, AKP'Lİ POLİTİKACIL

MUHALEFET PARTİLERİ YETERLİ MUHALEFET ETMİYOR, AKP'Lİ POLİTİKACILAR DA KAFASINA GÖRE KENT YÖNETİYOR!Devlet Bahçeli, kendine muhalif olarak il il Genel Başkan adayı sıfatıyla gezen Meral Akşener'e neden göz yumuyor? Akşener'in Uşak'taki toplantısına cemaatle adı anılan hangi isimler katıldı? Meral Akşener'İn Uşak ziyaretinde neler yaşandı? Meral Akşener, ahlaki erozyona sebep olan hocalar var derken kimleri kasttetti? Uşak Belediyesi'nin yollara kurduğu otoparklar neden Belediye yönetiminin ve Meclis üyelerini başını ağrıtacak? Lozan Anlaşması'nda 2023'e kadar madenlere dokunamıyoruz yalanını ortaya atanlar, ne değişti de Cerattepe'de maden sahası işletilmesine izin verdi? Uşak Kışladağ Altın Madeni'nin kurulmasında TÜPRAG lehine hangi siyasiler devreye girdi? Hepsi ve daha fazlası Nurullah Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiğimiz ve gündeme bomba gibi düşecek röportajımızda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 27 Şubat 2016 Cumartesi


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 18 yorum mevcut

  • doğrumu 2 yıl önce yorumlandı

   menfaat peşinde koşan politikacılar. yazık oluyor uşaklıya

  • Parti tüzüğümü 2 yıl önce yorumlandı

   hangi parti tüzğünden bahsadiyorsun

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   güzel haber

  • . @hükümsüzler 2 yıl önce yorumlandı

   aç parti tüzüğü nü oku :)

  • the cemaat 2 yıl önce yorumlandı

   uşak'ta cemaat bitmemiştir, çavuşoğlu senin üniversiteden ya haberin yok yada işine gelmiyor.üniversitede en önemli yerlerde cemaat vardır. istedikleri gibi at koşturuyorlar

  • ne kadar mhpli 2 yıl önce yorumlandı

   meral akşener akp kuruluş aşamasındaki emeğini mhp liler biliyormu

  • MHP Lİ 2 yıl önce yorumlandı

   şimdi buradan meralcilere bir soru sormak eğer yapılması muhtemel büyük kurultayda meral akşener hanım genel başkan seçilemez ise bu arada yeni bir parti kurulur ise mhp de beş dakika dururmu durmazmı bana bunun garantisini verebilecek bir tek kişi varmı .eğer genel başkan seçilemezse göreceğiz meral akşener hanımefendinin ne kadar ülkücü ne kadar mhp li olduğunu

  • 2011 genel seçimdeki cemaat kumpasları 2 yıl önce yorumlandı

   metin deniz savaşın kazım şen e yapılan silahlı saldırının faili olarak gözaltına alınıp itibarının düşürülmesi dolayısıyla mhp ye oy kaybettirilmesi planlanmış 2. perde olarakta dilek yılmazla ilğili terör örgütü üyesi oldugu iddialarının chp ye oy kaybettirecegi düşünülerek kurgulanıp ve sahneye konulmuş . o dönemi iyi hatırlıyorum il başkanı ve yardımcısına gözaltıların yapılması sansasyon olmuştu ve mhp teşkilatı olarak zan altında bırakılmıştı.halbukigüvenlik güçleri failinin sanki başındaymış gibi 2. dakikada yakalamıştı fail ifadesinde metin deniz savaştan falanda bahsetmemişti gözaltılar zorlama bir şekilde ilişkilendirerek yapılmıştı o zamanki müdür 10 yılldan fazladır uşakta ğörev yapan o zamanki adı hizmet şimdiki adı feto olan gurupla ilişkisinin oldugu bilinmekle birlikte 17 aralık operasyonlarından sonraki cemaatçi polislere yapılan yer degiştirme pasifize etme operasyonunda başka ile gönderilmiş ve kızaga çekilmiş cemaatle hareket ettiginden emin olmuştuk.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366