Nurullah Cahan ve Ekibi; AKP'den Sonra, Uşak Protokolü ve İlçe Belediyelerini de Birbirine Düşürdü!

Nurullah Cahan ve Ekibi, Banaz Belediye Başkanı'ndan Ne İstiyor? Kimler Nasıl Belediye Başkan Yardımcısı Oldu? Banaz'daki Tedes Soygununu Eleştiren Yayın Organlarını Kim Destekliyor? Uşak Üniversitesi'nde,İl Milli Eğitim'de, Tarım Ya da Orman Müdürlüğü'nde Paralelciler Nasıl ve Kimler Tarafından Korunuyor? Servet Kuş, Nurullah Cahan, Sait Çelik ve Daire Amirleri Paralelcileri Koruyor mu? Nurullah Cahan ve Ekibi, Hangi Hukuk Skandalı Niteliğinde İcraatleri Göstere Göstere Yapıyor? Paralel Terör Örgütü Soruşturması Hangi Aşamada? Mesut Apaydın, Nurullah Cahan, Paralelcilerin Belediye İcraatlerini Niçin Savcı İle Paylaşmıyor? Ali Erdoğan; AKP'li Banaz Belediyesi Başkanı Zafer Arpacı İle Anlaştı mı? Hepsi ve Daha Fazlası Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu Farkıyla AKP ve Uşak Politikası Kulislerini konuştuğumuz videomuzda....

01 Şubat 2016 Pazartesi 06:38
Nurullah Cahan ve Ekibi; AKP'den Sonra, Uşak Protokolü ve İlçe Belediyelerini de Birbirine Düşürdü!

Zaman zaman bir araya gelerek siyasi partilerin Uşak'taki ve Genel Merkezlerindeki kulisleri değerlendirdiğimiz ve Uşak kamuoyunda her dediği çıkan adam olarak tanınan Uşak halkına enteresan bilgiler paylaşan gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ile bu kez köşe yazarımız Mustafa Yüce'nin moderatörlüğünde gerçekleşen bir programa imza attık.

Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu her zamanki gibi yine formunda idi ve kamuoyuna çok enteresan kulis bilgilerini paylaşırken Uşak politika sahnesinin düştüğü yada düşürüldüğü iç acısı hali de bir kez daha gözler önüne serdi. Mustafa Yüce'nin kendisine yönelttiği sorulara samimi bir şekilde cevap veren Çavuşoğlu; geçtiğimiz aylarda önce sarraf dükkanında bizzat Ali Rıza Çümen tarafından tartaklanan ardından da aracına binmek üzere iken kendisini takip eden hiç tanımadığı birisince saldırıya uğrayan AKP'li eski Belediye Meclisi Üyesi Serhat Eren'in, bu olayın arkasındaki isim olarak Nurullah Cahan ve Ali Rıza Çümen'i sorumlu tuttuğundan tutun da, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı'ya yönelik bir takım haberlerin arkasında da yine Uşak Belediyesi ekibinin var olduğuna varıncaya değin pek çok ilginç bilgi nakletti. 

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftadan beri Banaz Belediyesi aleyhinde eş zamanlı bazı internet gazetelerinde ve sahte Facebook adreslerinde ve bazı sözde gazetelerde adeta bir kampanya yürütülmekte. Çavuşoğlu'nun tamamen hukusuz bir uygulama olarak nitelendirdiği Banaz girişine adeta bir pusu kurarcasına yerleştirilen TEDES yani Elektronik Denetleme sistemine ilişkin çıkan bu türden haberlerin haksız sayılamayacağını ancak hem konunun mecrasından saptırılarak haberleştirildiğine hem de asıl amaçlananın Banaz'dan sökülmesi sağlanan TEDES'in Uşak'a kurulması olduğunun altını çizen Çavuşoğlu; Bizzat Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı ve kendisine yakın çevrelerin, bahse konu haberlerin arkasında AKP Uşak yönetimi ve Cahan ekibinin olduğuna emin olduklarını dillendirdiklerini kaydeden Çavuşoğlu; Zafer Arpacı haberi yapan kişilere, Serhat Eren'i dükkanında tartaklayan ve sağa sola telefon açarak tehditler savurmasıyla ve belediyeyi ben yönetiyorum demesiyle ünlü UTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Çümen'in araba kiralayıverdiğini dillendirdiğini belirten Çavuşoğlu, Arpacı'nın ayrıca bahse konu sözde gazeteciler ile haberleri yaptıran kaynakların bir takım yazışmalarını da ele geçirdiğini iddia ettiğini de söyledi. Cahan ve ekibinin TEDES'ten Belediyenin gelirinin çok olduğunu görünce aynı sistemin Uşak'a da kurulmasını istediğini, ancak bahse konu Denizli menşeili firmanın, Banaz'dakini kaldırmadan Uşak'a kurma şanslarının olmadığını öğrenince böyle bir kampanya başlatarak Banaz Belediyesinin bu sistemi sökmesini sağlamasını amaçlayarak, kendisine yakın ve kullandığı herkesçe bilinen bazı gazetecilere bilinçli olarak Zafer Arpacı aleyhinde haber yaptırdığının bizzat Arpacı ve çevresince dillendirilidiğini de belirterek, bu uygulama kökten yanlış, burası muhakkak ama Cahan ve ekibinin bu uygulamayı Banaz'dan kaldırtıp Uşak'a getirtmek için uyguladıkları yönteminde tabiki Arpacı ve çevresinin bu iddiaları doğru ise çok çirkin olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Cahan ve ekibinin bu türden uygulamalarına ilk kez rastlamadıklarını da ifade etti.

Nurullah Cahan ve ekibinin daha önce de gerek Rektör, gerek bazı daire amirleri, gerek bazı gazeteci yada politikacılarla ilgili de asılsız yada karalama nielikli haberler yaptırdığının bütün Uşak kamuoyunun malumu olduğunu söyleyen Çavuşoğlu; Hem Uşak halkı hem de Uşak protokolünün Belediyeyi Menzil yönetiyor ve Belediye'de nerede ise her işte yolsuzluk yapılıyor dedikodularından son derece rahatsızlık duyduğunu dile getirirken, Cahan ve ekibinin AKP içerisindeki bazı isimlerle de nasıl ters düştüğünü anlattı. Belediye Başkanlığı için yerel seçimler öncesinde aday adayı olan ve daha sonra Kent Konseyi Başkanlığı'na seçilen Zafer Aydın ile ters düştüğü için Kent Konseyi'nin işlevselliğini kaybettiğini bunun dışında yine AKP içerisinde mealciler olarak anılan bir grup ile özellikle de Zübeyir Yıldırım ile Servet Kuş ve Cahan'ın yaşadığı problemlere değinen Çavuşoğlu, Cahan'ın AKP'yi adeta darmadağın hale getirdiğini ifade etti. Cahan ve ekibinin sadece AKP içerisinde karışıklığa neden olmadığına dikkat çeken Çavuşoğlu; Cahan'ın geçtiğimiz günlerde CHP'de gerçekleşen Merkez İlçe Başkanlığı devir teslim töreninde CHP Merkez İlçe Başkanı Sevinç Yazgan'a başarı dilekleri sunması ve çiçek göndermesi nedeniyle CHP içerisinde de huzursuzlupa neden olduğunu ve yine Menzil Cemaatine yakınlığı ile bilinen MHP İl Başkanı Ali Kurt ve bazı MHP'li Belediye Meclis üyeleri ile kurulan menfaat ilişkileri nedeniyle de MHP içerisinde ciddi huzursuzklar meydana getirdiğini sözlerine ekledi. 

Paralel soruşturmayı da konuştuğumuz Nurullah Çavuşoğlu bu hususta da dudak uçuklatacak iddialar da bulundu. AKP İl Başkanı Servet Kuş'un eşinin halen paralel toplantılara katıldığının bilindiğini ifade eden Çavuşoğlu; Servet Kuş'un eşinin katıldığı hanım cemaati toplantılarında soruşturmanın kadınlara yansımayacağını bizzat paralelci kadınlara garanti ettiğini ve kadın cemaatinin dağılmamasını sağladığını da ifade etti. Servet Kuş'un bazı paralelci işadamlarına giderek soruşturmanın size yansımasını öneleyebilirim, şeklinde telkinlerde bulunarak bir nevi rant elde etmeye çalıştığını da söyleyen Çavuşoğlu; ayrıca Uşak Belediyesi'nden tutunda Rektörlük'ten Milli Eğitime Tarım'dan Orman Müdürlüğüne, Gençlik Spor İl Müdürlüğünden siyasete paralel soruşturmada neredeyse hiç bir daire amiri yada AKP'li politikacının soruşturmayı yürüten Savcıya yardımcı olmadığına da değindi. Bu Paralel yapılanmanın Belediye içerisindeki örgütlenmesi yada Belediye içerisinde çevirdiği dolaplar neden yok? En azından Ali Erdoğan'ın paralel yapılanmaya sağladığı olanaklar örneğin Türkçe Olimpiyatları'nda Belediye kasasından verdiği 100 Bin Lira neden yok? Mesut Apaydın'ın dillendirdiği cemaate sağlanan imtiyazlar neden yok? Tarım İl Müdürlüğündeki paralel yapılanmanın bilgileri neden yok? İl Milli Eğitim'de bir dönem görev alan halen cezaevinde tutuklu bulanan Mustafa Ali Gökbudak ve Altan Buğdaylıgil'in paralel örgüt için Milli Eğitimde çevirdiği dalavereler neden yok? Çevre ve Orman Müdürlüğünde halen soruşturması ağır aksak yürütülen ve bir türlü davası açılamayan yüzyılın en büyük yolsuzluğundaki paralel bağlantılar neden yok? Bu ve bunun gibi pek çok soruya değinen Çavuşoğlu; ayrıca AKP'li yönetici yada işadamlarının hiç birsi mi paralel örgüt tarafından mağdur edilmedi? Niçin kimse müşteki yada itirafçı sıfatıyla Savcılığı bilgilendirmiyor? Sorularına da cevap bulamadıklarını detaylı bir şekilde ifade etti.

Ayrıca Belediye'deki Menzil yapılanmasına da dikkat çeken Gazeteci Çavuşoğlu; GİMPA İsimli firmanın 2 kata imarlı iken satın aldıktan sonra Uşak Belediyesince güya kamu yararı gözeterek kişiye özel rant sağlamak pahasına verilen 8 Kata imar verdiğine de değinen Çavuşoğlu; bahse konu araziye mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen yurt inşaatının sürdürüldüğünü ve belediyenin buna göz yumduğunu belirterek, bahse konu inşaatın temelinin sürkli göçmesinin ve 5 hatta altı kat derinliğinde kazıldığı halde su çıkmasının da adeta İLAHİ ADALETİN BİR TECELLİSİ olduğunu vurguladı. Allah bu inşaatın yapılmasına rıza göstermedi bence bu yüzden de sürekli su çıktığı için kazmak zorunda kalıyorlar bakalım daha ne kadar kazmak zorunda kalacaklar şeklinde konuyu tiye alan Çavuşoğlu bu hususta da kamu vicdanın ciddi sıkıntı yaşadığını dile getirerek Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı.

Uşak Protokolü arasında Nurullah Cahan ve ekibinin yol açtığı bir takım problemelere ve AKP'li bazı politikacılarda oluşan rahatsızlıklara, Uşak Belediyesi'nde hukukun çiğnenerek mahkeme kararalarına uyulmamasına ve Belediye'nin kaybedilen KART 64 davasına neden sessiz kaldığına da değinen Çavuşoğlu AKP Kulislerine ilişkin pek çok bilinmeyeni de Uşak kamuoyu ile paylaştı. Çok şaşıracağınız bilgileri elde edebileceğiniz ve günlerce Uşak kamuoyunun gündemini işgal edeceğini düşündüğümüz bu çok ses getirecek röportajı kaçırmamanızı Uşak Haber Merkezi olarak sizlere telkin ve tavsiye ederek, bu her dakikasında manşetlik sözlerin konuşulduğu bu video ile sizleri başbaşa bırakıyor, bu konuları kamuoyunun takdirine ve yorumlarına sunuyoruz.
Nurullah Cahan ve Ekibi AKP'den Sonra Uşak Protokolü ve İlçe Bele

Nurullah Cahan ve Ekibi AKP'den Sonra Uşak Protokolü ve İlçe Belediyelerini de Birbirine DüşürdüNurullah Cahan ve Ekibi Banaz Belediye Başkanı'ndan Ne İstiyor? Kimler Nasıl Belediye Başkan Yardımcısı Oldu? Banaz'daki Tedes Soygununu Eleştiren Yayın Organlarını Kim Destekliyor? Uşak Üniversitesi'nde,İl Milli Eğitim'de, Tarım Yada Orman Müdürlüğünde Paralelciler Nasıl? Kimler Tarafından Korunuyor? Servet Kuş, Nurullah Cahan, Sait Çelik ve Daire Amirleri Paralelcileri Koruyor mu? Nurullah Cahan ve Ekibi Hangi Hukuk Skandalı Niteliğinde İcraatleri Göstere Göstere Yapıyor? Paralel Terör Örgütü Soruşturması Hangi Aşamada?Mesut Apaydın, Nurullah Cahan, Paralelcilerin Belediye İcraatlerini Niçin Savcı İle Paylaşmıyor?Ali Erdoğan'ın AKP'li Banaz Belediyesi Başkanı Zafer Arpacı İle Anlaştı mı? Hepsi ve Daha Fazlası Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu Farkıyla AKP ve Uşak Politikası Kulisleri....

Posted by Uşak Haber Merkezi on 31 Ocak 2016 Pazar


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 33 yorum mevcut

  • mustafa yağmur 2 yıl önce yorumlandı

   bunlar buz dağının görünenleri.asıl paralel eşme de...araştirmanizi bekleri̇m...eşme belediyesinden başlarsanız.sonuca kolay ulaşırsımız.

  • paralel düşmanı akpartili @asgari müşterek 2 yıl önce yorumlandı

   kesinlikle servet kuş ve nurullah cahan ayrıca mehmet altay koruyor ve kolluyor paralelcileri. ayrıca savcılığa gerekli bilgileri vermediğine yada savcıların işleme koymadığı da çok açık ortada. sizin yorumunuza katılıyorum.

  • Çavuşoğlu Hayranı Takipçi 2 yıl önce yorumlandı

   ismim hüseyin yılmaz cemaatçi bir fabrikada tekstil işinde çalışıyorum ve nurullah çavuşoğlunu hayranlıkla izliyorum. anlattıkları çok mantıklı bence de paralelin belediye, üniversite, sağlık, milli eğitim gibi kurumlardaki ayaklarının üzerine neden gidilmiyor acaba.

  • qwerty 2 yıl önce yorumlandı

   nasıl ki kamu kurumlarından orman ve tarım müdürlüğünde paraleller hala''benim hocam haklı'' diye fetullahı kastederek oğlumu hakim yaptı diyor ve akpartiyi eleştiriyorsa ve bunu kim koruyorsa bilinmeli ayrıca paralellerden ziyade menzilciler de tarım da şube müdürlüğü görevlerine atanıyorlarmış nasıl yapıyorlarsa adamı müdür daha oturmasını bilmiyormuş ama müdür oluyormuş yani yeni paraleller bunlar olabilir diye söylentiler tarımda ve diğer kamu müdürlüklerinde dolaşıyormuş. ve tarım müdürlüğünde eski satın alma müdürlerinden biri yemekhaneye malzeme alıyormuş birazını evine götürüyormuş nereden belli oluyormuş malzemenin eksikliğini personel araştırınca ortaya çıkıyormuş devlet ödüyor milliyetçiyim diyerek yetim hakkı yiyen müdür de yiyormuş. buna göz yumanlardan hesap sormalı ve bu müdür denilen zat başka bir şehre atandığı halde eşi ve çocukları hala lojmanda oturuyormuş hala arabasını otoparkta görüyorlarmış. ve bu zat hala tarımda borusunu öttürüyormuş.

  • yavuz 2 yıl önce yorumlandı

   cambaza bak gölgelemesiyle başka mecraları bırakında ypg,pkk=hdp ve chp cephesine bakalım hani bir genel başkan yard,eski vekil,b.elçi kızı biz ailecek oyumuzu hdp ye verdik diyenler,nasıl salladık diyenler,hani bir zamanlar dağlara taşlara halklara özgürlük yazanlar eski dev-genç ler (asala-kawa)ortakları neredesiniz.ortaklarınız bak rus,iran,sırp,alman,fransız,belçika,ingiliz,yunan ajanlarıyla kanka olup sırt sırta vermişler.türk güvenlik güçlerine karşı mevzi tutmuşlar.sizler hangitaraftasınız.şehitlerimizin,gazilerimizin,askerlerimizin,polisimizin tarafın damı, yoksa,erdoğan düşmanlığından dolayı putin tarafındamı.gerçi size belli olmaz 80 e kadar ulu önder atatürk e burjuva kemal diyen,onu hiç sevmeyen sol entellektüeller birden nasıl vitrinlerine atatürk koyduklarını herkes iyi bilir gerçi idealist miletvekilleri resimleri indiriyor ama açık edemiyorlar.herkes tarafını belirlemesi lazım kimlerden yanasınız

  • paran varsa işin tıkır 2 yıl önce yorumlandı

   uşak ilinde bir çok eski paralelci yeni akpli var dolayısıyla bu tür haksız zenginleşmeler olacak
   bu sayılan isimlerin zikredilenlerin dışında daha bir coğu var örneğin millet vekilleri aday adaylığı sürecinde dershanesinin bir odasını bu vekil adayına çalışma odası olsun diye açan
   yine aynı belediye başkanlığı seçimlerinde çalışanlarını seferber eden gerekli anket çalışmalarını birşekilde insanların telefon numaralarına ve bilgilerine nasıl ulaşıyorsa ulaşılabilen ve anket için aranan
   hem banaz hem eşme hem sizaslıda bulunan bütün kişilerin kimlik ve telefon bilgilerine ulaşabilen
   dershanesi ve okulları için gerekli bütün kişilerin bilgilerine nasıl oluyorsa ulaşabilen
   hatta hem paralelci olarak adlandırılan hemde akpli eski yeni il başkanlarını belediyecileri işinin rengine şekline göre zenginleşmek adına değerlendiren
   bütün bunları ne için yaptığı biliniyor olsada nedense kendisine hiç dokunulmayan insanlar var daha
   o yüzden bitmez kendisine cemaatci diyen menfaatçiler....

  • asgari müşterek 2 yıl önce yorumlandı

   anlatılanların %30'u dahi gerçek olsa tablo çok vahim. servet kuş: basından da öğrendiğimiz kadarıyla dosyada gizlilik kararı bulunmaktadır ve bu nedenle söylenen her söz bilgi kirliliğine yol açacaktır. bağımsız yargı organlarının bu konuyla ilgili en doğru kararı vereceğine güvenimiz tamdır.
   ak partinin fetöyle ilgili tek açıklaması bu.
   davanın doğal tarafı ak partinin il başkanı, belediye başkanı, encümeni vs. ortak bir tek demeç yok.siyasi hayatlarına darbe vurmak için kumpas kuranlara karşı kamuoyunu tatmin edici hiç bir şey yok.o zaman nurullah sadece doğru söylemiyor 'çok doğru' söylüyor.kripto fetöcüler bu röportajla artık meydana çıktı, esas bunların inlerine girmek lazım bakalım oralardan neler saçılacak ortalığa,
   parayı takip edince bakın neler çıkıyor, hepsini sıkıntıya sokan esas mevzuda bu yoksa cemaatçilik/tarikatçılık işin kartviziti olmuş,ha unutmadan cemaat dershanelerinin nasıl kapatılamadığı da çok ilginç bir durum, belediyenin zamanlaması harika olmuş.

  • HEMŞEHRİNİZ 2 yıl önce yorumlandı

   gurbette de olsak uşakımızla ilgili illede belediye haberlerini üzülerek seyrediyor takip ediyoruz. roportajı izleyince tek söz geliyor akla pes pes pes.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366