Nurullah Çavuşoğlu: Uşak Halkı Şehidine Cenazeye Katılarak, Dualarıyla Sahip Çıkacaktır, Göreceksiniz!

Ankara'nın göbeğinde ve Diyarbakır'da askerimize yönelik hain saldırı ve şehit haberleri ülkenin dört bir yanında üzüntüye neden olurken, yaşanan saldırıları değerlendirmek üzere Gündem'e Dair programında Ferhat Karaturp'un konuğu Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu oldu. Çavuşoğlu yaşanan saldırılar ve hükümetin politikalarına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. İlgi çeken ve çarpıcı tespitlerin yer aldığı röportajımız haberimizin videosunda...

19 Şubat 2016 Cuma 02:32
Nurullah Çavuşoğlu: Uşak Halkı Şehidine Cenazeye Katılarak, Dualarıyla Sahip Çıkacaktır, Göreceksiniz!

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Ülkemizde son günlerde artan terör olaylarını Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp’un hazırlayıp sunduğu Gündem’e Dair programında değerlendirdik. Gerek kaleme aldığı köşe yazıları gerekse verdiği röportajlarla siyasete farklı açılardan bakma imkanı sunan ve izleyenlerin ufkunu genişleten açıklamalarıyla da Uşak halkının takdirini toplayan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ülkenin dört bir yanına ateş düşüren terör saldırıları ile ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. İşte Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları...

TÜRK MİLLETİNİN VE UŞAK HALKININ BAŞI SAĞOLSUN!

Açıklamalarına Türk Milleti’ne başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Gazeteci Çavuşoğlu; “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Türkiye’nin herhangi bir yerinde şehit haberi olmasıyla kendi kentinde şehit haberinin olması arasında ciddi bir fark var. Bugün herkesin yüzü düşük. Normalde de şehit haberleri aldığımızda Uşak halkı olarak üzülüyoruz ve yüzümüz düşüyor ama bu kez kentimizde bir hemşehrimiz Havacı Kıdemli Başçavuş Erkan Tümer şehit düştüğü için ayrıca da üzgünüz” şeklinde konuştu.

ANKARA’NIN GÖBEĞİNDE BUNLAR YAŞANABİLİYOR; NE KADAR ACI!

Ankara’da yaşanan hain saldırının Türkiye’nin geldiği noktayı ortaya koyduğunu ifade eden Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; Ankara’da en güvenli diyebileceğimiz bir bölgede bir patlama meydana geliyor. Bu patlamanın neticesinde yüzlerce insanın ölümle burun buruna gelmesi sağlanabiliyor ve bir kesimin ölmesini sağlayabilecek eylem gerçekleşebiliyor. Ve bu yaşananlar Ankara’nın göbeğinde yaşanıyor. Ne kadar acı” diye konuştu.

UŞAKLI ŞEHİDİMİZ ERKAN TÜMER, UŞAK’IN YÜZ AKIDIR!

Karaturp’un Uşaklı şehidimiz Erkan Tümer hakkında kısa bir bilgi vermesinin ardından açıklamalarına devam eden Çavuşoğlu; “Komutanımız düzgün bir insanmış. Başçavuşluk makamına geldiği halde çocuklarını okutmak için emekli olmayacak bir pozisyonda, yani çalışmaya devam etmek zorunda. Uşak’ın bağrından böyle bir asker yetişmiş. Emekliliği gelmesine rağmen emekli olamamış ama çalmamış, çarpmamış, yememiş, çoluğuna çocuğuna devletin helal rızkını götürmüş ve devletin helal rızkını kazanmak adına çalıştığı vatan için şehit düşmüş Uşak’ımızın yüz akı bir komutanımız. Allah razı olsun, Allah rahmet eylesin. Bu kent geçmişte de Mehmet Bozkuş gibi isimleri bağrından yetiştirmiş ve şehit vermişti, bugün de yine Erkan Tümer komutanımız şehit düştü.

TERÖR SALDIRILARI BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİNİN BİR NETİCESİDİR!

Nasıl olur  da benim Astsubayımı koruyamazsınız? Nasıl olurda Ankara’nın göbeğinde bu insanlar tuzağa düşürülür gibi kumpasa çekilip şehit edilir? Sözleriyle sitemini ve serzenişini dile getiren Çavuşoğlu; Büyük Ortadoğu Projesi isimli  ABD-İsrail ortaklı bir projenin bir neticesidir bu yaşadıklarımız. Bu durum bu kadar nettir. Büyük Ortadoğu Projesi diyebir proje çıktı ortaya. Condoleezza Rice, 22 ülkenin sınırlarının değişmesi anlamına gelir bu proje dedi ve BOP kapsamında Mısır’da, Yemen2de, Libya’da, Lübnan’da Ürdün’de ve diğer Ortadoğu ülkelerinde iç karışıklıklar çıktı. Sonra Suriye’de çıkardılar. Şimdi de sıra Türkiye’de. Bu Büyük Ortadoğu Projesi’nin de bir haritası var. Buradaki ülkelerin birçoğundan olduğu gibi Türkiye’den de toprak alan bir ülke var orada. Kimilerine göre Barzani’nin Kürdistan’ı, kimilerine göre ise BOP’un Büyük İsrail’i. Barzani haritalarında, sözde Irak’ın kuzeyinde devlet kurdu ya, devlet diye kimsenin tanıdığı da yok, hala şalvarla dolaşıyor ortalıkta.  Güya Arz-ı Mevud diye bir inançları var bu İsrail’lilerin. Abuk sabuk bir inanç ve bir hayal görüyorlar. Biz Müslümanız Elhamdülillah, biz Yahudinin üstünlüğüne inanmayız aksine Kuran’da lanetlendiklerini biliyoruz.” İfadelerini kullandı.

BEN PKK’LI OLDUĞUNU BİLDİĞİM BİRİNE MERHABA DEMEM, AMA DEVLETİMİZİN REİSLERİ BARZANİ İLE GÖRÜŞÜYOR!

Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında yapılmak istenenin Amerikancı, İsrailci Büyük Yahudi Devleti’ne hizmet eden liderleri bölgede başa getirmek istediklerine dikkat çeken Çavuşoğlu; “Ortadoğu’nun hiçbir ülkesinde istediklerini başaramadılar. Esad’a da yanılmıyorsam Ben BOP’a hizmet etmeyeceğim dediği için şimdi karşı çıkıyorlar ve Suriye’de iç karışıklıklar çıkarmaya çalışıyorlar. Suriye’nin bir bölgesinde kendilerine bir alan oluşturdular ve iç karışıklık çıkarttıkları ülkelerin insanlarını terörist olarak eğitmeye başladılar. Eğit-donat yaptılar. Türkiye’nin de burada eğitim verdiği iddia ediliyor. Bizimkiler de çıkıp yalanlamıyor bunu. Burada eğitilen teröristler dünyanın dört bir yanında eylem yapıyorlar. Kiminin adı IŞİD oluyor, kiminin ki PYD, kiminin ki PKK oluyor. Ama hespi aynı. Bunların birbirinden ne farkı var? R. Tayyip Erdoğan, Paralel yapı PKK’ya destek oluyor diyor. Bu arada bazı Nakşibendi Kürt şeyhleri ya da şeyhlik iddiasında bulunan Nakşibendilerin özellikle Türkçe konuşmadıkları biliniyor. Kürtçülüğü yaşatmak için bunu yaptıkları biliniyor ve PKK aleyhinde onların da tek kelamlarının olmadığı biliniyor. Bunları besleyen kaynak aynı. Burada sorgulanması gereken şudur; Nasıl bir müslümanlık bu? Nasıl senin adın terör örgütüyle anılabilir? Ben PKK’lı olduğum birine merhaba demem. Barzaniyle devletin reisleri görüşüyor ya bu ülkede. Bizim yaşadığımız acıyı ağırlaştıran şeyler bunlar” şeklinde konuştu.

BU HÜKÜMET TÜRK MİLLETİNİ SAVAŞA SOKAMAZ; TÜRK MİLLETİ SAVAŞA GEREK GÖRÜRSE BAŞKOMUTANINI KENDİSİ TAYİN EDER!

Karaturp’un son 36 saatte 37 şehit verildiğini ve İçişleri Bakanı’nın Twitter hesabında çok kısa bir açıklama yaptığını ve sürekli Suriye’ye kara harekatının yapılması yönünde bir gündem oluşturulmaya çalışıldığını söylemesi üzerine Gazeteci Çavuşoğlu; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurumlarının odalarının tamamında resmini istediğimiz, insanların evinde de özel olarak resimlerini bulundurduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bize nasihat etmiş: Yurtta sulh, cihanda sulh. Biz yurdumuzda da dünyada da sulh istiyoruz. Türk Milleti’ni savaşa ikna edemezler. Türk Milleti savaşmaya gerek görürse başkomutanını kendisi tayin eder. Şaibeli başkomutanlarla savaş olmaz. AKP iktidarı açılım süreci zamanında Bülent Arınç pişkin pişkin anlattı bunları. Bu ne rezalet, Davutoğlu kendisi söylüyor açılım sürecinde çok tavizler verdik diye. Onları iyi niyetli zannettik diyor, Abdullah Öcalan ile pazarlık yapıyor, Öcalan’ın iyi niyetli olması mümkün mü? İmralı’nın görüşleri diye konuşup duruyorlar.  Bu ne rezalet! Bildiğin bölücübaşı, bebek katili, hain, soysuz bir adamı neredeyse İmralı diye vasıflandırarak utanmasalar devlet kullanmıştı onu diyeceklerdi. Millet bunu yemez” diyerek eleştirilerini sert bir şekilde dile getirdi.

YAŞANANLARIN AKP HÜKÜMETİNİN İŞİNE GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM!

Başbakan’ın Türk Milleti’ni savaşa sokamayacağının altını çizen Çavuşoğlu;” ben bu yaşananların AKP hükümetinin işine geldiğini, el ovuşturduğunu düşünüyorum. Suriyeli, PYD felan diyerek Suriye’ye savaş açma niyetimizi millete pekiştiririz gibi bir havadalar. Kürt düşmanlığını körüklemekten de geri durmuyorlar. Makama haketmeden getirilirseniz böyle rezillikler çıkıyor ortaya. İş raydan çıktı. Başbakanın danışmanı Ethen Mahçupyan, Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Yiğit Bulut’a bunların arasında sapık ilişki var diyor. Yiğit Bulut da utanmadan buna cevap veriyor; o meczup diye. Doğru; ya bu meczup ya bu doğru ” İfadelerini kullandı.  

SALDIRILAR TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ KAPATMAK İÇİN YAPILIYORMUŞ, BÖYLE YALAN OLUR MU?

Son yaşanan terör saldırıyla ilgili olarak hükümete yakın çevrelerin ve hükümet yetkililerin ayağa kalkmış ve ileriye giden bir Türkiye’nin önünü kapatmak istiyorlar şeklinde açıklamalarının olduğunu da belirten Nurullah Çavuşoğlu; “Böyle bir rezalet olur mu? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin borcu olmuş 800 milyar dolar. Kendi vatan toprağımızın vatan toprağımız olmaktan çıktığı iddiaları konuşuluyor, insanlar vatanlarını terk etmek zorunda kalıyor, ilçe il yapılıyor, il merkezi taşınıyor, komşularımızla ilişkilerimiz berbat neredeyse kimse bizi sevmiyor, esnaf para kazanamıyor, sanayici desen ha keza kimse yatırım yapmıyor, bankacılar çiftçilerimizin ürünlerine tarlasına el koymuş; sen çıkmış Türkiye ayağa kalkıyor diyorsun. Böyle yalan olur mu?” diyerek sitemini dile getirdi.

MİLLETTEN GİZLEDİKLERİ GERÇEKLER, ONLARI MAHVEDECEK!


“Bizim devlet yönettiğini unutan siyasilerimiz var, bunun nedeni ise tamamen oy almaya yönelik hareket etmeleridir” diyen Gazeteci Çavuşoğlu; “hamaset yapıyorlar. Gerçekleri milleten gizliyorlar. O gizledikleri gerçekler onları mahvedecek. Anlıyorlar beni Sayın Başbakan, Sayın İçişleri Bakanı. Gün geldiğinde o gizledikleri gerçekler ortaya çıkacak. Bizim de yine bu konuda söyleyemediğimiz gerçekler var. Bize umut vaat eden bir siyasetçi yok ortada. İşte yerelde de bakın. Bu konuda zaten AKP’li İl Başkanı’nın, Milletvekilinin, Belediye Başkanı’nın yüzü yok konuşmaya. 

Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ve Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp açıklamalarını Uşaklı Şehidimizin saat 10:00 sularında Uşak Havalimanına getirileceğini ve buradaki törenin ardından Cuma namazına müteakip Banaz Köyü’nde kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceğini ve tüm Uşaklıları da şehidimizin cenazesine katılmaya davet ettiklerini söyleyerek sonlandırdılar.


Nurullah Çavuşoğlu: Uşak Halkı Şehidine Cenazeye Katılarak, Duala

Nurullah Çavuşoğlu: Uşak Halkı Şehidine Cenazeye Katılarak, Dualarıyla Sahip Çıkacaktır, Göreceksiniz!Ankara'nın göbeğinde ve Diyarbakır'da askerimize yönelik hain saldırı ve şehit haberleri ülkenin dört bir yanında üzüntüye neden olurken, yaşanan saldırıları değerlendirmek üzere Gündem'e Dair programında Ferhat Karaturp'un konuğu Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu oldu. Çavuşoğlu yaşanan saldırılar ve hükümetin politikalarına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. İlgi çeken ve çarpıcı tespitlerin yer aldığı röportajımız haberimizin videosunda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 19 Şubat 2016 Cuma

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 10 yorum mevcut

  • Araştırmacı olalım 2 yıl önce yorumlandı

   condoleezza rice abd dışişleri bakanı olmaktadır. domino taşı gibi tek tek 22 ortadoğu ülkesinin karışacağını söylemiştir. sıra türkiyeye geldiğinde vatanımızın doğu bölgesinin kürdistan olacağını sözleriyle ve haritasıyla beyan etmiştir. saygılarımla. projenin adı da büyük ortadoğu projesidir

  • şakir 2 yıl önce yorumlandı

   şom ağızlılar hep sütten çıkma ak kaşık,pkk nın kökeni devgenç tir chp dir yıllardır sol franksiyonlardan beslendiler,sol sendikalar hep onların barınma yeriydi,hep sol kadrolar içinde devlete sızdılar,halklara özgürlük diye diye geldiler hala 1 mayısta nevruzda pkk lılarla beraber olankim solcu üniversite gençliği dhkpc, tikko solfransiyonlar bunları sokaklarda kim güç veriyor herkes görüyor chp li milletvekilleri e...ne zırlıyorsunuz işte eseriniz bunlara karşı mücadele eden bizlere faşist bunlar yurtsever öylemi bu memlekette hayinide sevenide vatandaş hepinizden iyi biliyor

  • Şakir Karakaya 2 yıl önce yorumlandı

   hay ağzına sağlık sayın çavuşoğlu aponun niyet etmeye dahi vakti olmamalı onun vaktini hakim kalemini kırdığı gün doldurdu demişsin aynen öyle. asılması kararını türkiye cumhuriyeti devleti mahkemesi vermiş idam edilmeliydi. halada edilmeli.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah bey agzınıza sağlık bu olanların hepsinin sorumluları akp hükemetinin yanlış politika uygulamalarından kaynaklanmaktadır.mutlaka türk milletinden sakladıklatı çok şeyler var halen iktidardakiler yalan söylüyorlar yazıklar olsun onlara.şehidimize Allahtan rahmet diliyorum

  • mustafa uğurlu 2 yıl önce yorumlandı

   ağzınıza yüreğinize sağlık nurullah bey.

  • Fuat Y. 2 yıl önce yorumlandı

   şeğitimize Allahtan rahmet diliyorum malesef cenazeye katılmadım.

  • döktüğünüz kanlarda boğulun inşallah 2 yıl önce yorumlandı

   hani yeni türkiyede analar ağlamayacaktı hani artık gözyaşları dinecekti hani temizlenmişti her yer hani ülkemiz ilerliyordu ayağa kalkmıştık bu devlet sizin kadar yalancısını görmedi size değil 400 vekil, 4 milletvekili bile çok fazla hangi yüzle insanların içine çıkacaksınız şimdi sahi sizde utanma da yoktu değilmi alırsınız barzaniyi şivan perveri yanınıza gezersiniz artık karış karış türkiyeyi yazıklar olsun size

  • Sadık Durmuş 2 yıl önce yorumlandı

   uşak ın başı sağolsun öncelikle. bende sizin gibi düşünüyorum nurullah bey türkiye bir ateş çemberinin içine çekilmeye çalışılıyor. zifiri karanlık günlere doğru sürükleniyor. ya suriye ile i̇ran ile rusya ile savaştırılmak yada iç savaş ve kaosa sürüklenilmek isteniyor. miletimiz bu oyuna bari gelmemeli akpnin avrupa birliği projesi çöktü abd i̇srail ortaklıgindaki bop projesi yada ortadoğu politikası da çöktü. müttwfikimuz diye 13 yıldır över öve bitiremedigi abd bile pyd yi tercih etti akp ye yani çaresizler mülteci sorunu başımıza kaldı gitgide büyüyor. akp bu acziyetini çılacak bir iç savaş yada savaş ile ört bastar etmeye çalışıyor. b yüzden sürekli gerginler ve adeta savaş çığırtkanlıgı içindeler. Allah milletimize özellikle de yüzde 49 buçuk a ve muhalefet partilerinin sözde liderlerine akıl versin.nede olsa muhalefet liderlerinin her ikisi de tayyip in dümen suyunda malesef. zaten işin en kötüsü ve asıl düşündürücü olan tarafıda bu zaten.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366