Olası 1 Kasım Seçimleri Öncesi Uşak ve Ankara'ya Genel Bakış!

Siyasi partilerin adayları seçim çalışmaları ve siyaset arenasındaki son durumla ilgili değerlendirmeleri aldığımız Gazeteci Çavuşoğlu, yine genel ve yerel politikaya ilişkin ilginç tespitlerde ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uşak Haber Merkezi ekibinin kaleme aldığı haberlere ve gerçekleştirilen röportajlara Uşak halkının büyük bir teveccüh gösterdiğini ve bu yüzden de Uşak halkına teşekkürlerini ilettiğini belirten Nurullah Çavuşoğlu; siyaset sahnesinin kendine has üslubu ile siyaset sahnesinin fotoğrafını çekerek önemli açıklamalarda bulundu.

02 Ekim 2015 Cuma 03:45
Olası 1 Kasım Seçimleri Öncesi Uşak ve Ankara'ya Genel Bakış!Uşak Haber Merkezi Köşe Yazarı ve Marka Ajans'on sahibi Mustafa Yüce'nin genel ve yerel politikaya ilişkin sorularını cevaplandıran Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, yine gündem oluşturucak çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları...

Vatandaşların politikaya ilgisizleştiğini ve politikanın tıkandığını ifade eden Gazeteci Çavuşoğlu, Türk Milleti politikayı ya hiç seyretmiyor ya da esefle, iğrenerek izliyor. Politikacılarımız işi yerelde de genelde de maalesef bu noktaya taşıdı. Bu yüzden de insanlarımız artık politikayı izlemek istemez hale geldi.” dedi.

PKK İLE MÜCADELE EDEN AKP DEĞİL, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’DİR!

PKK terör örgütünün bitmek üzereyken Recep Tayyip Erdoğan’ın Kürt meselesi vardır, benim meselemdir sözleriyle başlayan açılım sürecinin ardından Ak Parti iktidarı ile yeniden palazlandığını belirten Çavuşoğlu, politika sahnesinin dışındaki vatandaş bunu görüyor ama CHP il yönetimi bunu görmüyor, MHP il yönetimi bunu görmüyor, Ak Parti il yönetimi zaten uygulayıcı olduğundan sessiz kalıyor. Bir kaç istisnai partinin dışında hiç bir siyasi parti yöneticisi ne yerelde ne de genelde bu konuya dikkat çekmiyor. Varolduğu iddia ettiğiniz Kürt sorununun temsilcisi Abdullah Öcalan olarak, Karayılan olarak ilan ediyorsunuz. Hal böyle olunca Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde’ki vatandaş ne düşünür? 13 yıl sonra kalkmış, PKK ile mücadele ediliyor diyorsunuz. Evet, PKK ile bir mücadele var ama bu mücadele AKP’nin mücadelesi değil, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mücadelesidir. Türk Silahlı Kuvvetleri hükümete rağmen PKK ile mücadele ediyor.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ HÜKÜMETE RAĞMEN PKK’YA OPERASYON YAPIYOR!

Açılım süreci sırasında operasyon izni konusunda Valilik oluru için yasa çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde paylaştık, askerin ve emniyetin yüzlerce operasyon talebi geri çevriliyor. 13 yıl sonra bugün artık sorulmadığı söyleniyor. Yani asker hukuksuzluğa mecbur ediliyor. Asker, hükümete rağmen operasyon yapıyor. Hükümet de işin içinden çıkamayınca ben yaptım diyor. Askerin önünü açacak, PKK’nın elini kolunu bağlayacak bir kanun var mı, yok. Var mı dışarıdan gelen yardımların kesilmesi için dünya devletlerine bir yaptırım, yok. Adı PYD konulan, bilmem ne konulan başka bir oluşumla da bu işin üzerini örtmeye çalışıyorlar.

SEÇİMLERİN YAPILACAĞINA İNANMIYORUM, TÜRK MİLLETİ’NDEN GİZLENEN GERÇEKLER AÇIKLANMADIKÇA BU SEÇİMLERİN BİR ANLAMI YOK!

Sonuç olarak söylemek istediğim şey şu; şartlar değişmemiş, politikacıların tiyatrosu devam ediyor. Ne anlamı var seçimin. Ben zaten seçiminyapılacağına inanmıyorum. Seçimler 1 hafta kala iptal edilebilir, ertelenebilir. Bu seçim Mart ayında gelişmesi gereken hadiseler gerçekleştikten sonra, Türk Milleti’nden gizlenen gerçekler bu millete anlatıldıktan sonra yapılabilir. Muhalefet adam gibi muhalefet yapacak. Türk Milleti gerçekleri bildikten sonra böyle hükümet mi kalır ortada?

LİDERLER BELLİ KONULARIN DIŞINDA BİRBİRİNİ ELEŞTİRMİYOR!

Politikacılar tiyatro oynuyorlar.Liderler birbirilerini belli konular dışında eleştirmiyorlar. Şimdi de diktatörlüğüne dayandı iş. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yatıyor diktatörlük, kalkıyor diktatörlük. Ne diktatörlüğünden bahsediyorsunuz siz, ne Cumhurbaşkanlığı örtülü ödeneğinden bahsediyorsunuz siz. Ülkem elden gidiyor, hergün şehit haberleri geliyor. Esnafın hali perişan, sanayicinin hali perişan. Gidelim bakalım OSB’de kaç fabrikanın bacası tütüyor. Ülkenin durumu bu. İnsanlar kömür alamaz hale geldi de devletten kömür alacağım diye sıra bekliyorlar.  Uzun lafın kısası ortada bir tiyatro var, ben de bunların tiyatrosunu artık dillendirmeyeceğim.

İNSANLAR ARTIK SİZDEN VAZGEÇTİ, SİZ NEDEN TİYATRODAN VAZGEÇMİYORSUNUZ?

Ben artık gerçeklerin söylenmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Ben samimiyetle söylüyorum bekliyorum. Bekliyorum ki bu iş tehlikeye gitti, millet bizi takmıyor desinler. 7 kişi gezer mi insan. Belediye Başkanı var, Milletvekili var, iktidar partisinin İl Başkanı var, ama 7 kişiye konuşuyorsun. Rezalet! Ben bir yere gidip sosyal medyada durum bildirimi yapsam 10-15 kişi toplanıyor, insanlar sohbete, muhabbete geliyor. Bu durum tabiki sadece AKP’de yok, CHP’de de MHP’de de durum aynı. Kimse artık ilgilenmiyor. Halk kerhen, dalga geçercesine “hee, merhaba başkan, hoş geldin” deyip geçiyor. İnsanlar artık vazgeçti sizden, siz neden vazgeçmiyorsunuz tiyatrodan? Ben bekliyorum bunu görürler diye, görmezlerse de halkı uyandırmak için ne gerekiyorsa yapacağım.

ALİ ERDOĞAN CHP’NİN OYLARINI OLUMSUZ ETKİLER; HERHALDE BUNDAN SONRA CEMAATİN ŞAKİRTLERİNİ TOPLARLAR PARTİDE!

Yüce’nin Ali Erdoğan’ın CHP’den adaylığının siyaset sahnesindeki yansımasının ne olacağını sorduğu Çavuşoğlu; Oyu konuşmaya henüz çok erken. Siyasetçiler meydana iner gibi ,inmiyor gibi yapıyor, durum belli değil. Halkın tanımadığı politikacı yok meydanda bu seçimde. Aynı ekip, aynı kurgu. Özkan Yalım geçtiğimiz seçim dönem 1 Eylül Sanayi Sitesi ziyaretiyle başlamıştı çalışmalarına bu seçimde de aynı. Durmuş Yılmaz desen O da aynı. 5 köy, 3 ev toplantısı, yeter bu kadar havasında. Gelelim Ali Erdoğan konusuna. Ali Erdoğan dengeleri değiştirmez, değiştirse de CHP aleyhine değiştirir. İşte olası bir rüzgarın önüne geçtiler, kimse yok. 70 bin oy alıyoruz, 70 kişiyi toplayamıyoruz. Herhalde cemaatin şakirtlerini toplarlar partide, bir yandan Risale-i Nur okurlar, bir yandan okunmuş ekmek okunmuş çorba yerler, Allah, Yallah diye diye devam ederler.

FETHULLAH GÜLEN İLE KEMAL KILIÇDAROĞLU YUKARIDA İŞİ PİŞİRMİŞ!

Kurban Bayramı nedeniyle Özkan Yalım’ın kendisini arayarak neden bu kadar tepkili olduğunu sorduğunu söyleyen Çavuşoğlu; “siz cemaat ile bir olarak CHP’yi ele geçirme operasyonu yapıyorsunuz. Ben de buna izin vermemeye çalışıyorum. Benim yaptığım doğal bir refleks, her Cumhuriyet Halk Partilinin yapması gerekeni yapıyorum. Bu partiyi, bu anlayışı yok etmek için kurulmuş bir cemaatin liderinin talimatıyla milletvekili yazıyor Cumhuriyet Halk Partisi, bu ne rezalet. Fethullah Gülen ile Kemal Kılıçdaroğlu işi yukarıda bitirmiş. Kararlar Fethullah Gülen ile verildi. Geçtiğimiz yerel seçimler de Kılıçdaroğlu bunu denedi ama olmayınca vazgeçtiler. Yani o dönem Kemal Kılıçdaroğlu, Fethullah Gülen’i masadan kaldırdı. Ali Erdoğan kendi kendine Kemal Kılıçdaroğlu’nun masasına oturmaya müktedir bile değil. Ali Erdoğan kim oluyor ki. Uşak’ta denge değiştirecekmiş. Velevki 100 bin oy al. Türkiye ortalamasında binde 2 bir denge değiştirebilirsin. O yüzden hiç fırtına koparmaya gerek yok.

DÜN HEYKEL ÖNÜNDE BEN DİKİLMEM DİYORDUN, BUGÜN NE DEĞİŞTİ? ATATÜRKÇÜ MÜ OLDUN?

Gülen Cemaati’nin geçmişten bu yanan yıllardır Atatürk ile kavga ettiğini söyleyen Gazeteci Çavuşoğlu; “ Fethullah Gülen ve cemaatinin yıllardır Atatürk ile ve Atatürkçü anlayış ile nasıl kavga  verdiklerini biz biliyoruz. Atatürk’e haşa Ataput diyen bunlar, Atatürk’e haşa Deccal diyen bunlar, ben heykelin önünde dikilmem diyen bunlar.Geçmişte bunların okul müdürlerinin olduğu okullarda İstiklal Marşı okunurken yürüyen öğretmenlerini biz biliyoruz, bugün de aynı, ne değişti? Atatürkçü mü oldular. On Kasım törenlerinde ben dikilmem diyordun ya Ali Erdoğan. Fethullahçıları ne yapacağız? Gitsinler Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olsunlar, tövbe etsinler. Bir insana tövbe ettiği gün taç takılır mı? Kemal Kılıçdaroğlu ne yapmaya çalışıyor?” şeklinde konuştu.

NURULLAH ÇAVUŞOĞLU NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?

Bütün Uşak halkına söylüyorum.Ne yapmaya çalışıyor bu adam diye soruyorlar. Ne yapalım? Ben de bilmiyorum ne yapacağız. Ama bu tiyatroyu da bir durduralım. Siyasetçilere artık kendinize gelin demeliyiz. Tepkimizi demokratik yollarla dile getirmeliyiz. Hep birlikte birşeyler olunca yukarısı da belki biz bu tiyatroyu sürdüremeyeceğiz der de kendisine bir çeki düzen verir.

BU ŞARTLARDAPOLİTİKACI ÇIKMAZ, ANCAK KALİTELİ TİYATROCU, DOLANDIRICI ÇIKAR!

Bu böyle sürüp gitmez. Onun için milletimizin ayıkmaya ihtiyacı var, milletimizin kendisini silkelemeye ihtiyacı var. Milletimizin kendini silkeleyebilecek birikimli, donanımlı kadrolara ihtiyacı var. Mevcut politika yeni, güzel insanlar üretemiyor, üretemez de zaten. Buradan ancak daha kaliteli tiyatrocu çıkar, daha kaliteli dolandırıcı çıkar.

NURULLAH CAHAN, ALİ ERDOĞAN’I SİLMEK İSTERSE...

Eğer Nurullah Cahan, Ali Erdoğan’ı silmek isterse, Ali Erdoğan’a zarar vermek isterse Ufuk Uğur Belediye Başkan Yardımcılığı makamında hazır bekliyor. Çünkü Ufuk Uğur, Ali Erdoğan ile ilgili bir çok davanın karşı tarafının avukatıydı. Üstelik sen artık belediyenin başındasın. Nerde, hangi ihalelerde neler döndü? Hangi parselasyon yapılırken birden bire karpuzun orta göbeği gibi yerler Aysun Erdoğan’ın üzerine tapu edildi? Yani Nurullah Cahan seni bitirmek istese Ali Erdoğan, Ufuk Uğur’a bir göz kırpması yeter. Ben  Ufuk Uğur’u tanıyorum. Ali Erdoğan’a düşmanlığının sürdüğünü düşünüyorum. Düşmanlık derken haklı olduğunu iddia ettiği bir durum var. Belediyenin parasının çarçur edildiğine dair iddiaları vardı Ufuk Uğur’un, onu söylüyorum. Düşmanlıklık bir durum yok, kimse birbirine düşmanlık etmesin. Neticede birbirimize merhaba demiş insanlarız, biz birbirimizi iyi tanırız. Biz Ufuk Uğur’u iyi tanırız. Ali Erdoğan’ı da iyi tanırız, Serhat Eren’i de, Muhammet Gür’ü de iyi tanırız. Eskiye dayalıdır çoğuyla oturup kalkmışlığımız var. Kudret abiyle de eskiye dayalıdır, Kaptan Nevzat ile de eskiye dayalıdır dostluğumuz. İyi ya da kötü nasıl insanlar olduklarını biliyoruz.

BİZ NURULLAH CAHAN İLE ALİ ERDOĞAN’I MEHMET ALTAY’IN ŞAHSINDA İŞİ PİŞİRİRKEN YAKALADIK!

Bu tiyatroyu sergilemekten vazgeçsinler. Biz Ali Erdoğan ile Nurullah Cahan’ı işi pişirirken Mehmet Altay’ın şahsında yakaladık. Ali Erdoğan’ın AKP’den Belediye Başkanlığı için düşünüldüğünü daha yeni yazdık. AKP’den pişirilmek, aynı anda CHP’den aynı anda MHP’den pişirilmek... Biz bunları çok önceden keşfedip zaten yazıyoruz. Ali Erdoğan’ın müdürlerine birşey yapıldığı yok yani. Uyandırıldım demişsin. Evet Uşak halkı uyandı Ali bey. Siz ne zaman uykuya daldınız peki? AKP’yi zorladın olmadı, CHP’yi zorladın olmadı. BBP’yi, Saadet Partisi’ni, DSP’yi zorladın olmadı. Parti parti gezdin de bir parti seni kabul etmeyince mecbur kaldın çekildin kabuğuna. Sonra da son dakikada Nurullah Cahan’a destek oldun. Sonra uykuya yattım diyor da ne zaman yattın uykuya sen. Zaten nasıl bir uykuysa bu, tilki uykusu herhalde bu. Yerel seçimlerde parti parti dolaştın, yani uyanıktın, sonra Nurullah Cahan’a destek oldun yine uyanıksın. Sonra milletvekilliği seçimleri geldi Mehmet Altay ile poz verdin. Hiç kimsenin kabul etmediği Atatürk düşmanı adayla poz verdin. Sen siyasette hiç uyumadın? Artık bu millete tiyatro oynamayın, bu milletin karnı tiyatroya doydu artık.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ KURAN İRADENİN, HER DURUMDA NASIL DAVRANMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA TAVSİYEYİ YAZDIĞINI BİLİYORUM!

Türk Milleti’in arif bir millet olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, milletin bir çıkış aradığını biliyorum. Bu çıkışı mevcut politikacıların tıkadığını biliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aciz olmadığını da biliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuran iradenin, herhangi bir durumda nasıl davranması gerektiği konusunda tavsiyeleri yazdığını biliyorum. Devletimizin hafızasında var bunlar. Türk Milleti artık liderini arıyor, sanal liderler istemiyor artık millet. Türk Milleti, çatır çatır milletin dilinden konuşabilecek, birikimli, donanımlı, vatansever, imanlı, Atatürk’ü bilen, ecdadını bilen, tarihini bilen, coğrafyasını bilen, milletini de tanıyan insanları istiyor. Bu kadro gelirse millet ayapa kalkar.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN UŞAK HALKINA TEŞEKKÜR!

Beni takip eden insanlara çok teşekkür ediyorum, sıradan bir gazeteci birşeyler söylüyor. Bizi ciddiye alıp bizi takip eden ve bizden dinlediklerini hayatına geçirmeye çalışan halkımıza minnettarım.  Bize herşeye rağmen çok ciddidestekler verdiler ve Uşak gibi bir kentte bugün günlük 40 bin civarında tekil hit alan bir sitemiz var, yaptığımız röportajlar en az 8-10 bin civvarında bir izlenme oranına sahip. Uşak halkına srarla bir kez daha söylüyorum, güzel günler çok yakın”Gazeteci Çavuşoğlu İle Uşak ve Ülke Politikasına Dair Herşeyi ...

Gazeteci Çavuşoğlu İle Uşak ve Ülke Politikasına Dair Herşeyi Konuştuk! Siyasi partilerin adayları seçim çalışmaları ve siyaset arenasındaki son durumla ilgili değerlendirmeleri aldığımız Gazeteci Çavuşoğlu, yine genel ve yerel politikaya ilişkin ilginç tespitlerde ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uşak Haber Merkezi ekibinin kaleme aldığı haberlere ve gerçekleştirilen röportajlara Uşak halkının büyük bir teveccüh gösterdiğini ve bu yüzden de Uşak halkına teşekkürlerini ilettiğini belirten Nurullah Çavuşoğlu; siyaset sahnesinin kendine has üslubu ile siyaset sahnesinin fotoğrafını çekerek önemli açıklamalarda bulundu.

Posted by Uşak Haber Merkezi on 2 Ekim 2015 Cuma

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 23 yorum mevcut

  • işiniz gücünüz kumpas,yalan,iftira @Halim UÇAR 3 yıl önce yorumlandı

   senin fetocu oldugunu bilmeyenmi var tombaladan çıktın geldin aday oldun bari yalanı bırakın.

  • Halim UÇAR 3 yıl önce yorumlandı

   chp'de fethullah gülen taraftarlarının bulunduğuna yönelik iddiaların sorulması üzerine tuncay özkan, bunu söyleyen her arkadaşıma ispatlaması gerektiğini ifade ederim. ben gidip fethullahçıyım diyenden oy isterim. ama bizim fethullahçılıkla yan yana gelmemiz mümkün değil. biz her türlü paralel örgütlenmeye, her türlü fethullah gülen benzeri yapıya karşıyız" dedi.

  • Aynı yüzler 3 yıl önce yorumlandı

   türkiye de politika tıkanmış , yeni yüzler yeni soluklara ihtiyaç var

  • gerçek ak partili 3 yıl önce yorumlandı

   ak partiye oy verdik yıllarca sonuçta ne oldu tüm uşak gördü. şehrül emin diye bize ittirilen belediye başkanının icraatları say say bitmez. şehir içi yolların hali ortada. hergün kallavi küfürleri hem belediyeye hemde ak partiye saydırıyor uşak halkı. milletin yanında ak partiliyim demeye utanır olduk. belediyede hergün bir dedikodu ve usulsüzlük, yolsuzluk lafları geziyor. hangi müdürlüğe baksan diğerinden daha berbat durumda. hele müdür yaptıkları zatlar akla fikre ziyan. belediye personeli arkadaşlar mutsuz ve umutsuz. ak partiye oy vermiş arkadaşların çoğu bin pişman. devşirme müdürler dışında ak parti gömleği içinde chp mhp gömleğiyle dolaşıyor. kripto cemaatçiler heryerde cirit atıyor. başkanın ve avanesinin bunlardan haberi varmı bilmem ama yoksa daha vahim. sen şimdi gelde burda vekillik kazan, çok anam babam çok zor. biz kendi kendimizi kandırmayalım. merkezde seçim sonuçları beklediğimizden daha kötü çıkacak. çünkü bu başkan ve ekibi sayesinde eriyoruz.

  • bence halk sandıkları protesto etmeli 3 yıl önce yorumlandı

   bence tüm vatandaşlar seçime gitmeyerek protesto etsin.kimse oy kullanmaya gitmesin.yeter artık .tip tip adamları önümüze dikip dikip vatandaşa tescil ettiriyorlar.

  • Yusuf keskin 3 yıl önce yorumlandı

   herkes tiyatrocu olmuş hangi partili partisine sahip çıkar ki şahsen ak partiye üç dönem oy kullanmış biri olarak eşim ve ben bu seçimde sandığa gitmiyoruz beni temsil edebilecek bir tane adam gibi politikacı kalmadı

  • chp li 3 yıl önce yorumlandı

   özkan,ali,halim bu isimlere atatürkün kemikleri sızlıyordur....

  • ........ 3 yıl önce yorumlandı

   cemaat chp sine oy yokkkkkkk.....

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366