Paralel Örgütün; Uşak Valisine, UTSO Başkanı'na ve Bazı Siyasilere Yaptığı Operasyonları Çavuşoğlu İfşa Etti!

Belediye tarafından Mimarlar Odasına operasyon yapıldığı iddiları, Mimarlar Odası'nın hangi açıklamasıyla ortaya çıktı? Paralel yapı ve Menzil cemaati arasında nasıl bir anlaşma var ve bu anlaşmanın Uşak'taki akktörleri kimler? Paralel-Menzil anlaşmasıyla Recep Tayyip Erdoğan yalnız mı kaldı? Hergün şehit haberleri gelirken, öldürüldüğü söylenen PKK leşleri nerede? MHP'de kimler partiden ihraç edilebilir? Hepsi ve daha fazlası haberimizin videosunda...

07 Mart 2016 Pazartesi 00:09
Paralel Örgütün; Uşak Valisine, UTSO Başkanı'na ve Bazı Siyasilere Yaptığı Operasyonları Çavuşoğlu İfşa Etti!

Ulusal ve yerel gündemdeki konuları değerlendirmek üzere konuk aldığımız Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, siyasi partilerdeki son gelişmelerden, paralel yapı operasyonuna, Mimarlar Odası’ndanki bir takım gelişmelerden terörle mücadele konularına değinerek gündemde bomba etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu. İşte Gazeteci Çavuşoğlu’nun ilginç tespitlerine yer verdiğimiz röportajımız…

MİMARLAR ODASINA BELEDİYENİN YAPTIĞI OPERASYON İŞE YARAMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR!

Uşak Belediyesi’nin yollara yaptığı otopark ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nce açılan davanın ardından Mimarlar Odası tarafından yapılan otoparklar sayesinde trafik akışı rahatladı şeklindeki ifadeleri eleştiren Gazeteci Çavuşoğlu; bu kentte onlarca kaçak yapı var, mimarlar belediyede iş yaptıramıyor, kentteki çarpık yapılaşma herkesin malumu, imar yolsuzlukları söylentileri yayılıyor. Mimarlar Odası bunları gündeme taşıması gerekirken hukuksuz bir uygulamayı savunmaya kalkmış. Belediye ekibi tarafından Mimarlar Odası’nın bir operasyon geçirdiğini duymuştuk zaten, bu açıklama da bu yüzden yapılmış gibi görünüyor” şeklinde ifadelerde bulundu.

CAHAN, ALİ ERDOĞAN'IN BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDEKİ PARALEL YAPI FAALİYETLERİNİ SAVCIYA TESLİM ETMİYOR!
Açıklamalarına paralel yapının Uşak’taki faaliyetlerine değinerek devam eden Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; paralel yapı Uşak’ta Ak Partili bir arkadaşa kumpas kurarak bir hanımefendiyle birlikteymiş gibi gösteriyorlar. Kadın ben ev bakacağım diyor, ev bakmaya gidiyorlar sonradan gazeteci çağırıyorlar, kadını zaten başkası göndermiş. İnsanların yuvalarıyla, onurlarıyla oynanıyor. Peki neden yapıyorlar bunu? Makam hırsı için, rant için yapılıyor. Bunu geçmişte paralelciler yaptı, bugün de paralelciler yapıyor. Çünkü bu insanlar paralelcilerle anlaştı, ortak akılda birleşti. Ali Erdoğan ile Nurullah Cahan seçimden önce bir fotoğraf verdi, ondan sonra bu anlaşma devam etti gitti. Zaman zaman Erdoğan ile problemleri var Cahan’ın ama şahsi problemler bunlar. Ama Nurullah Cahan, belediyedeki paralel yapıyı savcıya teslim etmiyor. Ali Erdoğan ile ilgili başkanlığı dönemindeki paralel yapının çalışmalarını dökmüyor ortaya Cahan, ama bazı şahsi konularda zarar veriyor.” Diye konuştu.

PARALEL YAPI NAKŞİLERLE ANLAŞTI, TAYYİP ERDOĞAN YALNIZ KALDI!

Ali Erdoğan’a şahsi bazı durumlarla ilgili zarar vermesinin, Cahan’ın cemaatiyle kavga ettiği anlamına gelmediğini belirten Çavuşoğlu; paralel yapı Nakşilerle anlaşınca Recep Tayip Erdoğan da ortada kaldı. Aslında burada satılan Erdoğan oldu. Bu yüzden de paralel yapı operasyonu çakıldı kaldı. Belki yukarıda birkaç kişi hala uğraşıyor bununla ama ben Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın samimi olduğuna inanmıyorum. Efkan Ala’nın samimiyetine zaten inanmıyorum. Geçmişte dönemin Uşak Valisi Kayhan Kavas’a ehliyet sınavı konusunda paralel operasyon uygulandı, Eski MHP İl Başkanı Metin Deniz Savaş’ı yine paralelci olduğu iddiasıyla sürülen Asayiş Müdürün neler ettiğini biliyoruz. Ali Erdoğan’ın intikamını almak için yaptılar bunu, MHP’yi itibarsızlaştırmak için yaptılar. Yine Dilek Yılmaz ile ilgili 2011 seçimlerinde illegal bir örgüte üyeymiş gibi beraat ettiği bir konuyu gazeteciler aracılığıyla servis ettiler. Uşak Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kuvvet’e seçimlerin hemen ardından istifa et diye baskı kurdular.” İfadelerini kullandı.

PARALEL YAPI VE MENZİL AYNI ŞEYLERDİR, BİRLİKTE MÜCADELE VERİYORLAR!

Paralel yapı ile Menzil Cemaati arasında bir anlaşma olduğunun altını çizen Çavuşoğlu; paralel dedikleri şeyle Menzil dedikleri şey aynıdır. İkinci paralel vakası diye bir şey yoktur. Yaşanan ilk paralel vakasının tekamül ederek devam etmesidir. Halk nazarında bir itibarları kalmadı, müntesipleri kalmadı artık. Ama yukarıda güçlüler, çünkü birleştiler artık, güçlerini birleştirdiler. Birlikte mücadele veriyorlar, birlikte paralelin suçunu örtüyorlar. Geçtiğimiz günlerde Servet Kuş ve eşi ile ilgili konuşulanları anlattık. Birleştirin artık taşları. Özkan Yalım cemaatle beraber hareket ediyor diye daha önce söyledik defalarca kimse inanmadı ama Ali Erdoğan’ın adaylığı konusundaki çalışmalarıyla ortaya çıktı. Belediye Meclis üyesi Mehmet Karakoç’un Servet Kuş ile ortaklığı konuşuluyor. Burada siyasi etik diye bir şey var. Ak Parti İl Başkanı ile sizin bir ilintiniz olmamalı. MHP’li bazı Meclis üyelerinin de Ergün Kırdinli ile ve diğer isimlerle ticari ilişkiler içinde olduğu parti içerisinde de konuşuluyor. Karakoç olarak senin çıkıp bir açıklama yapman gerekiyor.” Şeklinde konuştu.

PARALEL YAPI, MAĞDUR TİYATROSU OYNUYOR!

Türk Milletinin yaşanan tiyatroya ortak olmaması gerektiğine de değinen Çavuşoğlu; paralel yapı operasyonları kapsamında gazeteye yapılan baskınlarla ilgili bir takım görüntüler ortaya çıkıyor. Ben orada o bayanlara vuran polislerin de paralelci olduğunu düşünüyorum. Burada bir mağdur tiyatrosu oynanıyor. Bu sürecin temelini zaten cemaatçiler ve AKP’liler birlikte attı. Sen Dışişleri Bakanı iken Fethullahçı kadroyu diplomasiye yerleştirmedin mi Davutoğlu? Abdulkadir Aksu’yu ne yapacağız? Bu kadar kıyım olmaz demedik mi size? O kadar işi ileri noktaya götürdünüz ki KPSS sorularını çaldılar bu ülkede. Şimdi kalkmışlar anayasa yazacağız diyorlar.  Anayasa metni yazacak adam mı var yukarı da? Sen bir anayasa metninde, o cümledeki ağırlığa bak önce.” İfadelerini kullandı.

HALK ARTIK BUNLARA DÖNÜP BAKMIYOR!

Türk Milleti’nin içinden çıkılmaz badirelerin altında olduğunu ifade eden Çavuşoğlu; ilçe il oluyor, il boşaltılıyor bu zafer gibi anlattılar, askerlerimizin başına çuval geçirdiler zafer gibi anlattılar, Süleyman Şah türbesini taşıdık zafer gibi anlattılar, peşmergeyi Habur’dan içeri soktular zafer gibi anlattılar, Öcalan ile Oslo’da görüşüldü zafer gibi anlattılar. Halk bunlardan muzdarip ama. Dönüp bakmıyor artık.” Şeklinde konuştu.

28 ŞUBATTIR BUNLARI PALAZLANDIRAN, 28 ŞUBATTAN EN BÜYÜK ZARARI EHLİBEYT DİYENLER GÖRMÜŞTÜR!

28 Şubat süreciyle ilgili de kısa bir değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu; 28 Şubat’tan ne zararı görmüş AKP ve cemaat? Yalan söylüyorlar. 28 Şubattır onları palazlandıran. Ehlibeyt diyenlerin sohbet meclisilerine baskınlar yapıldı, kimlikler toplandı. Ama hiç Işık evlerine baskın yapılmadı o süreçte. Biz kimin ne çektiğini biliyoruz. Ama biz sırf devletimiz zarar görmesin diye sustuk. Sahtekarları şeyh kılığına soktular. Müslüm Gündüzler, Ali Kankancılar hepsi mizansendi. Ne şeyhliği, Müslüman mı bunlar? Bizim bunları tartışmamız gerekirken Hulki Cevizoğlu denen adam onu programına çıkardı. Bu millette ona yazıklar olsun bile demedi. Bu arkadaşlar mağdur edebiyatını bıraksınlar artık.” Dedi.

BİZİM ŞEHİT CENAZELERİMİZ HER GÜN GELİYOR, PEKİ PKK LEŞLERİ NEREDE?
Terör ile mücadele konusuna da değinen Çavuşoğlu; asker artık ben savaşmıyorum diyebilir, polis gitmiyorum ben Güneydoğu’ya diyebilir. Böyle rezalet olmaz. Devlet intikamını hukuki yollarla alır. Varsa terör örgütü üyesi olduğu bilinenler yakalayacaksın atacaksın içeri. Ama bana mukavemet uyguluyorlar diyorsan o zaman öldrebilirsin., ama öldürdüğün ölü de ortada olur.” İfadelerini kullandı.

MHP'DE SÜREÇ BİR ÇOK KİŞİNİN İHRACI İLE SONUÇLANACAK!

Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki gelişmelere ve kulis bilgilerine yer veren Gazeteci Çavuşoğlu; MHP’de şimdilik sular duruldu gibi. Akşener’in Uşak ziyaretinden bir şey çıkmayınca, cemaatte bittiğiyle bir kere daha yüzleşince konu kapandı gibi. Onun dışında MHP’deki süreç işliyor. Yeni bir il yönetimi var. Kuruçay; her çevreden isimlerin yer aldığı bir yönetim oluşturulmuş, köşe taşlarının tavsiyelerine dikkat edilmiş. Önümüzdeki süreçte yeni gelişmeler olacak. Bu sürecin bir çok insan açısından ihraçla sonuçlanması gerekiyor. Hala MHP’liyiz biz deyipte, MHP İL Başkanı olarak atanan insanın yönetim oluşturamaması için ellerinden geleni yapanlar var. Bu nasıl MHP’lilik?” diyerek sözlerini noktaladı.
Paralel Örgütün; Uşak Valisine, UTSO Başkanı'na ve Bazı Siyasiler

Paralel Örgütün; Uşak Valisine, UTSO Başkanı'na ve Bazı Siyasilere Yaptığı Operasyonları Çavuşoğlu İfşa Etti!Belediye tarafından Mimarlar Odasına operasyon yapıldığı iddiları, Mimarlar Odası'nın hangi açıklamasıyla ortaya çıktı? Paralel yapı ve Menzil cemaati arasında nasıl bir anlaşma var ve bu anlaşmanın Uşak'taki akktörleri kimler? Paralel-Menzil anlaşmasıyla Recep Tayyip Erdoğan yalnız mı kaldı? Hergün şehit haberleri gelirken, öldürüldüğü söylenen PKK leşleri nerede? MHP'de kimler partiden ihraç edilebilir? Hepsi ve daha fazlası haberimizin videosunda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 6 Mart 2016 Pazar


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 24 yorum mevcut

  • Çavuş64 2 yıl önce yorumlandı

   hakkı odabaş ve piyonları üniversitede sesiniz çıkmıyor. neden kaçıyorsunuz herkesten? alo paralel nerdesiniz? 2012 de kaç tane doçentin ipini çektiniz anlatsana alo! dekan faysal efendiyi piyon gibi kullandın mı alo! ramazan arslan alo!!!

  • Samimi müslüman 2 yıl önce yorumlandı

   Mehmet Karakoç aynı zamanda Servet Kuş un avukatı....

  • Misafir 2 yıl önce yorumlandı

   mimamlaraçıklamasını okudum adamlarhalkınotoparkbedeli burayiçbedeli üzerinden geri diyor

  • ahmet 2 yıl önce yorumlandı

   insanları aydınlatmak için elinizden geleni yapıyorsunuz.teşekkürler.

  • Kayhan 2 yıl önce yorumlandı

   bak sen şu cahana belediyeye geçeli uşakli hayrina tek çivi çakmadığı milletin iki senede burnundan getirdigi ve akpartiyi uşakta bitirdiği yetmemiş gibi birde paralelcileri mi koruyor. yazıklar olsun.

  • antiparalel 2 yıl önce yorumlandı

   üniversitede ise aksine paralel yapı aleyhine facebook, twiteer açıklamaları bulunanlar hakkında soruşturma açılıyor..

  • Polis 2 yıl önce yorumlandı

   leşler yalan değil merak etmeyin

  • halis özcan 2 yıl önce yorumlandı

   kardeşim adam ne dese haklı her dediğide çıktı bugüne kadar servet daha paralel lafını almadı ağzına mehmet altay seçim zamanı ithal adayı da yanına alığ gitmedimiali erdoğanın yanına nasıl paralel düşmanı deriz şimdi bunlara yazık memleketin durumuna

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366