Parti binasına giren çıkan yok ama CHP kulisleri hayli sancılı! ile ilgili haberler

Parti binasına giren çıkan yok ama CHP kulisleri hayli sancılı!

 Daha önceki kulis haberlerimizde kongre sürecinde delegelerin şahsi menfaat ve hatta para karşılığında satın alındığının CHP kulislerinde sıklıkla dillendirildiğini hatta bazı parti yöneticilerinin bunu açıkça kendi facebook hesaplarından da dile getirdiklerini takipçilerimiz ile paylaşmıştık. Merkez İlçe Yönetimi ve İl Yönetimi oluşturuldu ancak kulislerde konuşulduğuna göre yönetimde gerçekten yönetime yazılmaya değer toplumca sevilen partiye emeği sindiği bilinen isimler yerine Özkan Yalım’ın emrinden çıkmayacağı düşünülen isimlere yer verildiği için aşırı bir tepki var. Geçtiğimiz günlerde konuştuğumuz Cumhuriyet Halk Partisinin geçmişte uzun süre İl Başkanlığını yapmış olan Esat Beylerce’de kongre süreci ve kongre sırasında yaşananlardan hayli şikayetçi. Beylerce Kongrenin gayri meşru şartlarda üyeyi bir araya getirmek yerine üyeden adeta kaçırılmak suretiyle yapılmasına olan tepkisinin ve ayrıca İl Kongresi esnasında Milletvekili Yalım’ın her iki İL Başkanı Adayını adeta emir erlerini çağırır gibi yanına çağırmasını asla tasvip etmediğinin bilinmesini istediğini söyledi. Beylerce ile gerçekleştirdiğimiz uzun sohbette daha çok konuya değindik ancak Beylerce ile kurultay sonrası gerçekleştirmeyi planladığımız röportaj dizisinde değinmek istediğimiz için detaylara şimdilik girmiyoruz. Esat Beylerce’nin bile meşru olmadığını kabul ettiği ve oluşan delege listesinde partinin ağır topu yada temel taşı olarak adlandırılacak isimlerin bulunmamasın tepki verdiği, delegenin çoğunluğunun satın alınmaya müsait insanlardan özellikle seçildiğini kabul ettiği bir zeminde kongreye ilişkin eleştiri getirmeye lüzum yok sanıyoruz.

Gelelim Kadın Kolları İl Başkanlığı seçimlerinin yapılamasına ilişkin kulis bilgilerine. Kulislerden edinip ayrıca Kadın Kolları İl Başkanı Adayı Pınar Yörük’ün eşi arkadaşımız Kudret Yörük’ten de teyit ettirdiğimiz bilgilere göre CHP Milletvekili Özkan Yalım eski Milletvekili Dilek Yılmaz ve eski il başkanı Ali Karaoba’nın kadın kolları yönetimine kendilerine yakın isimleri ilave ettirmek yada kurultay delegesi yaptırabilmek için uyguladıkları baskı sebebiyle Pınar Yörük’ün adaylıktan çekilmeye mecbur kaldı. Özkan Yalım ve Merkez İlçe Başkanı Halil Aslan’ın Sevim Ayfer isminin yönetime yazılması hususunda ısrar etmesi, Ali Karaoba’nın ise Sevinç Yazgan’ın kurultay delegesi olması yönündeki ısrarlı taleplerine Dilek Yılmaz’ın da bazı hususlarda bastırması eklenince Yörük’ün adaylıktan çekilmesi doğal sonuç olmuş. Kadın Kolları kongresinin toplandığı gün ise CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar’ın o anda parti binasında bulunan ve kendi görüşlerini ifade etmeye çalışmaktan başka hiçbir suçu bulunmayan CHP’de gönüllü yer almış bazı kadınları azarlamış olması da kulislerde partililerin tepkilerine sebep oldu. Sancar’ın azarladığı isimlerin kırgınlık ifade ettikleri ve bu yönetim anlayışı oldukça bu partiye ne genç gelir nede kadın şeklinde serzenişte bulundukları gelen bilgiler arasında. 
Büyük Kongrenin yapıldığı şu günlerde zaten Özkan Yalım Partisi olarak anılan Cumhuriyet Halk Partisinde bu türden sıkıntıların yaşanması acaba parti yöneticileri ve Milletvekili’nin maksadı partiyi dağıtmak olabilir mi? Sorusunu ister istemez akla getiriyor. AKP’li Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile arasını çok iyi tuttuğu herkesçe bilinen ayrıca üye arasındaki eski itibarını tükettiği ve umuruna takmadığı bilinen Özkan Yalım’ın maksadının CHP’yi dağıtarak başka partiye geçmek olduğunu savunan partililer bile var. Elbette bizim gazeteci olarak niyet okuyuculuğuna soyunmak gibi bir hakkımız olmayabilir ancak ön seçimde verdiği sözlerin neredeyse hiç birisini doğru dürüst tutmadığı bilinen Özkan Yalım’a partililerinin güvenmediği bütün Uşak kamuoyunun malumu olsa gerek. Bu yüzden de parti binasına kimse girip çıkmasa da kulislerde çok enteresan düşüncelerin konuşulduğunu belirtmek durumundayız. Bir İl Başkanı partisine fırsat buldukça gelip giden ve partililerce çok sevilen bayanları niçin azarlar sizce? Sizce hangi gerekçe ile İl Başkanı yada parti yöneticileri partiye kimsenin gelip gitmesini istemiyor olabilir? Elbette bu soruların cevabını merak eden Cumhuriyet Halk Partililer bir an önce üyenin tümünün bir araya getirilip herkesin düşüncelerini özgürce paylaşabildiği programların icra edilmesini istiyor ve de bekliyor. Gerçi yıllardır böyle bir organizasyon gerçekleşmedi. Üye sadece yemekli ve içkili bir toplantıda bir araya getirildi ancak o organizasyonlarda da ülkenin şehrin yada partinin sorunları bitmiş gibi vur patlasın çal oynasın partilerine dönüştürüldü ve kimseye de söz hakkı verilmedi. Uşak Haber Merkezi ekibi olarak bütün siyasi parti kulislerini sizler için takibe ve zaman zaman bilgilendirmeye devam edeceğiz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gerçek chp'li 1 yıl önce

özkan yalım bu partide bir virüstür, bu virüs bulaştığı bünyeyi zayıflatıp güçsüzleştirecektir. chp ve sosyal demokrat ilkelerle ilgisi olmayan birisi ekonomik imkanları ve vaatleri ile bu partiye bulaşmıştır.