Politikanın Uşak’taki Seyrini Değiştirecek Röportaj!

CHP Merkez İlçe Kongresi öncesi neler yaşandı? CHP’li delegelerin ve üyeler parti yönetimlerinden ne bekliyor? Ali Erdoğan Ak Parti’ye mi geçti? Cahan, Ali Erdoğan’ı neden kolluyor? Çavuşoğlu, Cahan ve ekibinin cesaretine niçin hayran? Türkiye’nin en çok dava edilen belediyesi, Uşak Belediyesi mi? Nurullah Cahan, hangi iş adamından seçimlerden hemen sonrası seçim yardımı istedi? Belediyeyi Cahan mı yoksa başkaları mı yönetiyor? Hangi kurum müdürü tarikat tövbesi veriyor? Ali Kurt MHP’yi neden Menzil Cemaati’ne teslim ediyor? Hepsi ve daha fazlası Uşak’ta politik gündeme bomba gibi düşecek bu röportajda...

07 Aralık 2015 Pazartesi 16:06
Politikanın Uşak’taki Seyrini Değiştirecek Röportaj!


Türkiye’de ve özellikte Uşak’ta yaşanan politik gelişmelerle ilgili zaman zaman görüş ve değerlendirmelerine başvurduğumuz Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu’na, CHP Merkez İlçe Kongresi öncesi ve kongre sırasında yaşanan gelişmeleri, Uşak Belediyesi’nin mahkeme kararını hiçe sayarak yapmış olduğu uygulamaları, Belediyedeki yönetimin kimin elinde olduğunu, Ali Erdoğan’ın Cahan tarafından kollanıp kollanmadığını, AKP ve MHP’de yaşanan gelişmeleri sorduk. Gazeteci ve Reklamcı Ferhat Karaturp ile Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesi Köşe Yazarı Mustafa Yüce’nin sorularını cevaplandıran Gazeteci Çavuşoğlu yine birbirinden ilginç ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

CHP’li Delege ve Üyeler Hizipçiliğe "HAYIR" Mesajı Verdi!

CHP Uşak Merkez İlçe Kongresi sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde sonucun son günlerdeki gelişmeler neticesinde beklediği gibi çıktığını söyleyen Çavuşoğlu; seçime giren her üç listede de güzel isimler olduğunu, üç listede de yer alan iyi olan isimlerin bir araya geldiği çok daha iyi bir yönetim kurulunun oluşturulabileceğini söyledi. Merkez İlçe seçim sonuçlarının bir başka boyutun özellikle Fuat Yılmaz ve Dilek Yılmaz isimlerinin neden olduğu hizipçiliğe ve tarafgirliğe CHP’li delege ve üyelerin hayır mesajı  verdiğini söyleyen Çavuşoğlu, “bu hizipleşme ve gruplaşmadan kendini kurtarabilen bir isim olarak Sevinç Yazgan’ın seçimi kazanmasının sebebi gruplarla bir olmamasıdır. Ali Karaoba ismiyle anıldı ama onların da bir grubu yok, en azından kavgacı bir tutumu yok. Bir arada Mustafa Aydın ile anıldı ama tepkilerden dolayı sanırım Mustafa Aydın’dan uzaklaştığı konuşuldu.” dedi.

Birlikteliği Fuat Yılmaz ve Bazı İsimlerin Çarkları Bozdu!

Kongre öncesinde farklı grupların bir araya gelerek donanımlı ve partilinin de gönül rahatlığıyla oy vereceği bir listeyle seçime gidilmesi Fuat Yılmaz, İsmet Akın, Nizamettin Çoban, Özkan Yalım gibi isimlerle bir araya geldiğine de değinen Çavuşoğlu; Fuat Yılmaz ile yaptığı görüşmede kendisine CHP Genel Merkezi ile kavga halinde olmasının hem kendisinin politik hayatı hem de parti açısından zarar verdiğini belirterek “kendisine; Fuat Yılmaz ile Esat Beylerce’yi ön seçim sürecinde bir araya getireceğimi söyledim, o zaman getirememiştim ama bu kez bir araya gelin. Özkan Yalım’ı partinin dışına iterek de bir yere varamayız. Sonuçta Uşak’ın milletvekili olan bir isim ve bu isimden de yararlanmalıyız. Özkan Yalım’ın da elbette hataları oldu ve eleştirdim o dönem, yine de eleştiririm. Ama artık kavgalık bir durum yok. O zaman her ne olursa olsun, kol kola olmak zorundasın, bir olmak zorundasın bu yüzden gelin hep beraber bir liste yazalım, ben bir tane isim önermeyeceğim, sizin önerdiğiniz isimleri oturalım konuşalım, böylece partiye de genç ve dinamik yeni isimler kazandıralım bu isimlerden de pırıl pırıl bir yönetim oluşturup gururla izleyelim dedim. Fuat Yılmaz bana ama kimsenin tarafı olmamış, partinin de kabul edeceği isim yok deyince ben de kendisine Güven Özkan ve Özgür Uğur isimleri var dedim, itiraz da gelmedi. Daha sonra bu konuyu İsmet Akın ve Özkan Yalım ile de görüştüm. İsmet Akın ile görüşmenin ardından tekrar fikir alışverişi için Fuat Yılmaz’ı aradığımda kendisi bana bir toplantı yaptıklarını ve Sevgi Aydın isminin başkanlık için çıktığını söyledi. Kendisine Sevgi Aydın’ın politik bir geleceği olduğunu ve onu öne sürmekle Sevgi Aydın’ın politik geleceğine zarar verecek bir karara imza attığını söyledim. İlan etmeyi ertelediler ve sonra Nizamaettin Çoban ile de bir görüşmegerçekleştirdim. İl dışında olduğunu ve geldiğinde görüşeceğini söyledi ama O da Fuat Yılmaz ile bir araya gelmiş konuşmuşlar. Sonuçta kendi politik hayatlarını bitiren bir karar verdiler.” Şeklinde konuştu. İlk görüşmelerde Fuat Yılmaz’ın, İsmet Akın’ın, Nizamettin Çoban’ın, Özkan Yalım’ın ortak karara evet dediğini ancak Fuat Yılmaz ve bazı isimlerin  çarklarının bu birliği kırdığını ifade eden Nurullah Çavuşoğlu; bu durum karşısında taraflardan ve gruplaşmadan uzak bir görüntü çizebilen Sevinç Yazgan isminin de Merkez İlçe Başkanı olarak seçildiğini belirtti.

Kimin Eli Kimin Cebinde Belli Değil!

Ali Erdoğan, Mehmet Altay ve Nurullah Cahan’ın bir anlaşma içerisinde olduğuna yönelik iddialara ilişkin görüşlerini de sorduğumuz Nurullah Çavuşoğlu; “kimin eli kimin cebinde gerçekten belli değil. Allah sonlarını hayır eyleye. AKP, CHP ve MHP bazında çok garip ve ürkütücü bir ittifak tablosu var. Nasıl anlaşabiliyorlar ve yola devam kararı alabiliyorlar ben anlamış değilim” dedi.

Cahan ve Ekibinin Cesaretine Hayranım, Çok Korkak Bir Adam Olduğumla Yüzleştim Sayelerinde!

Nurullah Cahan ve ekibi çok rahat davranıyor, esas bunu konuşalım diyen Nurullah Çavuşoğlu, Cahan ve ekibinin çok cesur davrandığını, sayelerinde korkak bir adam olduğuyla yüzleştiğini belirterek; “Nurullah Cahan’ın ve ekibinin cesaretine hayranım. Hiç hukuk tanımıyorlar, mahkeme kararına uymuyorlar. Hakim karar vermiş, dur demiş, durmam diyor adam. Orada mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen devam eden inşaatı kolluk kuvvetleri görmüyor mu? Maalesef görmüyor. Ama bugün görmeyenler hiç görmeyecek anlamına da gelmiyor. Bu kadar ileriye gidilmezi ayıptır” şeklinde konuştu. Adaletin herkese lazım olduğunu ve haksızlıklar karşısında caydırıcılığı olması gerektiğine değinen Çavuşoğlu; belediyenin girdiği davaların nerdeyse tamamını kaybettiğini, Türkiye’nin en çok dava edilen belediyesinin Uşak Belediyesi olduğunu da söyledi.

Cahan, Seçimlerden Hemen Sonra Hangi İşadamından Hangi Gerekçeyle Seçim Yardımı İstedi? Ali Rıza Çümen Neden Bu İşadamını Aradı?

Cahan’ın seçimlerden önce alacağı dairenin pazarlığını yaptığı müteaahit işadamıyla dairenin değerinin  artışı nedeniyle sıkıntı yaşadığını ve bu işadamının arsasınında bulunduğu SSK evleri olarak bilinen alanı meclis kararı ile riskli alan ilan ettirdiğini söyleyen Çavuşoğlu süreçte yaşananları anlatırken;  “Seçimlerden önce Cahan müteahhit bir iş adamından daire alıyor ve belli bir rakamı kendisine göndereceğini söylüyor ancak aradan geçen uzun sürenin ardından seçimlerden bir kaç ay sonra geçmişte konuşulan rakamı Cahan müteahhite gönderiyor. Müteaahit işadamı da bu rakamın konuşulduğu dönemin üzerinden zaman geçtiğini ve evin değerinin arttığını söylüyor. Müteaahit işadamı aracı olarak gelen kişiye parayı Cahan’a geri götürmesini ve bizzat kendisi başkanı ziyaret edeceğini  söylüyor. Sonradan ziyaret ediyor Cahan’ı ve Cahan “paranın üstünü seçim yardımına say” diyor. Aynı zamanda Ak Partili olan işadamı da; “ben seçim zamanı gereken yardımı yaptım zaten. Basri Yıldırım aradı benzin lazım dedi yardımcı oldum, o lazım dediler, bu lazım dediler yardımcı oldum” diye cevap veriyor. Cahan peki sen bilirsin deyip, adamın elini bile sıkmadan gönderiyor yanından. Sonrasında da zaten adamın boş arsası riskli binaya sayılıyor. Kine bakar mısın. Ev konusunda Cahan’ın istediği şekilde pazarlık sonlanmadı diye, seçim yardımına sayılması istenen farka razı gelmedi diye adamın arsası riskli alana sayılıyor ve Belediye Meclisi’nden karar aldırtıyor” ifadelerini kullandı. İşadamını UTAŞ Yönetim Kurulu Başkan’ı Ali Rıza Çümen’in ıyor ve sağda solda neden konuşuyorsun bu konuyu diye soruyor. Olayın bununla sınırlı kalmadığına da değinen Çavuşoğlu; “İşadamı da olanı konuşuyorum deyince Çümen belediye ile ilgili işadamına tehditvari bir konuşma yapıyor. Sen kimsini hangi kimlikle beni arıyorsun diye sorunca da Çümen; büyükşehirlerde bu işleri şirketler yapıyor, alışın buna. Burada da şirketler yönetecek belediyeyi, ben yöneteceğim diyor. Bu ne küstahlık?” ifadelerini kullandı. 

İl Sağlık Müdürü Tarikat Tövbesi mi Veriyor?

Bir İl Sağlık Müdürü var, tövbe verdiği konuşuluyor, okunmuş şekerin resmin paylaşıyor sosyal ortamda felan. Ayıp ya, sen koca Sağlık Müdürüsün. İnsan tövbe veriyor diye kendisini andırır mı? Memleketin hali bu. Daha neler var ama hepsini konuşmak halka da moralsizlik verir. 

MHP Uşak’ta Menzil’e Terk Edilmiş Gibi Bir Hava Var! 

MHP’de de durumun farklı olmadığını, Menzil Cemaati’ne erk edilmiş bir durumda olduğuna değinen Gazeteci Çavuşoğlu; bir arkadaşı ziyaret için ofisine gitmek istedim Yanlışlıkla MHP İl Başkanı’nın ofisine girmişim. Böyle dergaha girer gibi bir hava var. MHP İl Başkanı’nın ofisinin girişi böyle. Bir de değişik bir isim koymuş bürosuna. Elbette kendi tercihidir ama sen MHP’nin İl Başkanısın.  Genel Merkez ölçeğinde bakıldığında da Bahçeli'yi dinliyoruz. Meral Akşener'e sen cemaatin adamısın diyor. Bahçeli, sen de Tayyip Erdoğan'ın adamısın. Memleketin geldiği durum ortada” şeklinde konuştu.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 32 yorum mevcut

  • talat 3 yıl önce yorumlandı

   tek liste ve iyi bir yönetim ile il başkanlığı seçimine gidilebilir.isme gelince özgür uğur iyi bir tercih.

  • cumhuriyet 3 yıl önce yorumlandı

   seviç hanım öncülük etsin il seçiminde tek liste olsun.

  • bilmezmisin cahan????????? 3 yıl önce yorumlandı

   hakkı gözetmeyen dilsiz şeytandır

  • Karahallı 3 yıl önce yorumlandı

   i̇l başkanı özgür uğur olsun .başarılı bir oda başkanlığı yapıyor.bunu partiyede kolaylıkla yansıtır.

  • başkan mı varmış 3 yıl önce yorumlandı

   ali kurt mhpye ne zaman başkanlık yapmış acaba bunu cevaplandırabilecek bir tane mhpli kardeşim varmı Allah için cevaplasın seçimlerdede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş galiba kendisineki pek göremedik ortalıkta koca mhp ne hallere geldi be yazık

  • Gruplar 3 yıl önce yorumlandı

   serhat eren ergün kırdinli mehmet altay erol uysal yasin kaya servet kuş grubu cahana karşı olan taraf değil mi??? aaaaa;)) yoksa bu iş adamı serhat eren mi ;) peki ya yandaşları utaşa bu haksızlığı sormuş mu peki ya cahan ne yapmış belediyede artisce sırıtmaktan başka ;) çok rezilsiniz cep doldurma trilyonluk olma derdiyle şahsiyetlerinizi yitirmişiniz en büyük trilyon haysiyet onur ve iyi bir insan olmak arkandan küfür yemek değil.

  • Kim başkan ? 3 yıl önce yorumlandı

   belediye başkanı kim ? daha mazbatasını alıp belediyeye koltuğa oturduğunda koltuk sevdasıyla kinle hırsla öfkeyle nefsiyle savaşmaya başlayan cahan mı ? yoksa tümsiadlı muhterem baltamı menzil başı ? yoksa mustafa eğitmen mi ? yoksa ali rıza çümen utaş mı ? yoksa hacı ibrahimgil sofaş mı ? yoksa adıyaman menzil kazan adamları mı ? yoksa şimdilerde hüseyin ufuk uğur mu ? kim kimmm ?? cahan basın açıklaması yapsana ? aslında millet korkmuyorda işte işin ucunda herkes çıkar gözetir olunca hal böyle atlarını koşturuyorlar biraz gururun olaydı cahan be biraz bu memleket ali künekleri de gördü de senin gibisi bir ilk oldu koştura dur atını elbet sonu olacak bu gidişin de bugün olmasa da

  • mümin mafya :) 3 yıl önce yorumlandı

   cahan çümeni mafya mı tutmuş ki :) işadamıda çok korkmuş ama acaba ne diyerek tehditt ettiki tatş üstünde taş koymam hepsini u"taş"a mı getiririm dedi yoksa öküzünümü pıçaklarım dedi cahan efendi sende duy bak belediyeyi biz yönetiyoruz demiş çümen bey e sen hala ne duruyorsun o zaman devret koltuğu da ilan et başkan ali rızaydı diye

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366