Rektör, Ticaret Odası, OSB ve Karma OSB Başkanları Derken, Sıra Sportif Kulübü Başkanına mı Geldi Sayın Cahan?

Uşak Belediyesi'nin Menzil'den Ali Rıza Çümen ve Muhterem Balta vasıtasıyla yönetildiğini söyleyen Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, Uşak belediye Başkanı ve Eski Vali Seddar Yavuz ile ilgili hangi serzenişlerde bulundu? Daha önce Cahan ile ters düştüğü için bazı basın kuruluşlarının hedef tahtası haline gelen UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'ten sonra bu kez de Uşak Sportif Kulübü Başkanı Arif Akçakaya bahse konu sözde gazetecilerin niçin hedefinde? Hepsi ve daha fazlası haberimizde ve videosunda...

07 Ocak 2016 Perşembe 03:42
Rektör, Ticaret Odası, OSB ve Karma OSB Başkanları Derken, Sıra Sportif Kulübü Başkanına mı Geldi Sayın Cahan?

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Bilindiği gibi öteden beri Nurullah Cahan anlaşamadığı kurumların başındaki bazı isimler yada yine ters düştüğü bazı politikacılar zaman zaman sözde medyanın yada sahte facebook hesaplarının hedef tahtası yapılmakta ve bir çok politikacı, kentin üst düzey bürokratı yada Sivil toplum Kuruluşu Başkanı hakkında akıl almaz iftiralar ve karalama kampanyaları bilindik adreslerden yapılmakta. Daha önce Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'e rektörlük seçimleri öncesi aynı kampanya başlatıldı. Yine; UTSO, OSB, Karma OSB, gibi bazı kurumların başkan yada yöneticileri, Ak Parti eski İl Başkanı Mehmet Gün, Ak Parti Eski Belediye Meclisi üyesi Serhat Eren, Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay'a, Uşak Haber Merkezi eski Editörü Nurullah Çavuşoğlu'na yönelik çok kez belediye kaynaklı iftiralar atıldı ve Cahan'ın organize ettiği ya da destek olduğu sözde gazete ya da haber siteleri veya sahte facebook hesapları üzerinden yapılan bu saldırıların arkasında Nurullah Cahan'ın olduğu bütün Uşak halkının malumu olmuştu. 

Bilindiği üzere Rektörülük seçimlerine aday çıkartan ve fakat neredeyse hiç oy alamadı diyecek bir sonuç elde eden Nurullah Cahan ve Menzil ekibi, o dönem hezimete uğramaktan kurtulamadıkları Rektör Sait Çelik hakkında akıl almaz bel atı diye tabir edilecek cinsten iftiralar ve hakaretlere başvurmuştu. Seçimleri kaybettikten yani Rektör Sait Çelik atandığı günden itibaren Rekör ile arasını bir türlü düzeltemeyen Cahan'ın bilindiği üzere, Karma OSB, OSB ve UTSO gibi kent yönetiminde söz sahibi pek çok kurum ve kuruluşun başındaki insanlarla da arası açık.  Son bir yıldır protokol doğru dürüst bir araya gelemiyor ve bunun en önemli mümessibi herkesin malumu olduğu üzere Nurullah Cahan. Vali gelse Rektör gelmez, Rektör gelse Belediye Başkanı gelmez, OSB zaten hiç bir zaman dahil edilmedi, UTSO Mustafa Kuvvet ayaklarına uymadığı için dışlandı. Karma OSB ha keza İbrahim Karahallı'nın kazanması ile beraber aynı kaderi yaşamakta.

Kazandığı yerel seçimlerden sonra nerede ise tüm seçimlere müdahil olan ve her seferinde kaybeden Nurullah Cahan; malumunuz olduğu üzere, Kent Konseyi seçimleri ile yenilmeye başladı. Zafer Aydın'ın asla seçilmesini istemeyen Cahan o dönem, Avukat İsmail Vural'a destek vermişti ve seçimleri açık ara Zafer Aydın kazanmıştı. Cahan o dönemin Valisi Seddar Yavuz'u da yanına alarak OSB Seçimlerine müdahil oldu ama Ali Yıldırım da açık ara farkla ezici bir üstünlük ile Cahan'ın elinden seçimleri almıştı. Uşak Valisi Seddar Yavuz ve Belediye Başkanı Cahan'ın bütün müdahale gayretlerine rağmen o seçimleri de Ali Yıldırım kazanmıştı. OSB'den umduğunu bulamayan Cahan ve ekibi Milletvekili seçimlerine el attı ve Erol Korkmaz'ı ve Recep Özen'i aday yapıp belediyenin ve devletin nerede ise tüm imkanlarını seferber ederek destekledi ancak Korkmaz ve Özen temayülde bile en az oyu alan isimler oldu ve sıralamaya giremediği gibi her iki isimde son 5'e dahi kalamadı. Yani Cahan'ın destek olduğu iki aday adayının da adaylığı bahse konu dahi edilmedi. Milletvekili adaylığı noktasında da başarısız olan Cahan, bu kez Karma OSB Seçimlerinde Akif Küplemez'i açıkça destekledi, hatta Karma OSB Seçimlerinde oy kullanacak Sanayicileri açık açık kongre öncesi tehdit ettiği bilinen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan bu seçimleri de girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi yine kaybetti. Karma OSB Başkanı ile ilgili de yine Cahan'a yakınlığı ile ünlü bazı internet haber sitelerinde de yine eş zamanlı bir karalama kampanyası yürütülmüştü. Tabi ki tüm bu seçimlerde yine malum basını ve sahte hesapları kullandı ve algı yönetmeye çalıştı Cahan ama tutmadı. Çünkü her seferinde insanlar bu sözde gazetecilerin Belediye tarafından beslendiğini ve Belediye Başkanının ve avanesinin isteği ile bu yazıları yazdıklarını anlamıştı ve her seferinde Cahan aslında, sinsi işler çevirdiği ve bel altı operasyonlara kalkıştığı ortaya çıktığı için rezil olmuştu. Üstelik girdiği tüm seçimleri de kayberek ayrıca rezil olmuştu.

"Artık herhangi bir yere adaysan Sakın Nurullah Cahan'la adın anılmasın" şeklinde espriler yapılır oldu halk arasında. Her neyse Basketbola seçildiği tarihten bu yana pek ilgili olmayan Nurullah Cahan bilindiği gibi futbolla daha ilgiliydi ve futbolu, basketbol kulübünden ayırmak sureti ile UTAŞ bünyesine almıştı ve futbol maçlarında boy göstermekte idi. Ama malumunuz olduğu üzere futbolu mahvettiği gibi Uşakspor'un futbol takımını da adeta dağıttı diyebiliriz. Futboldan umduğunu bulamadığından olsa gerek, Cahan'da birdenbire bir basketbol aşkı peydah etti. Cahan maçlara gidiyor ve hararetli bir basketbol sever gibi maçları takip ediyor. Maç sonrasında da takımın galibiyetinden kendine hisse çıkartıp, sevincine ortak oluyormuş gibi yapıyordu. Hatta Cahan olup biteni henüz anlamaya çalışan Uşak Valisi'nin de katkısını aldığı bir kampanya başlatmıştı. Biz Uşak Haber Merkezi ekibi olarak bu kampanyaya karşı çıkmamıştık. Ancak destek olmadığımızı da rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Cahan'ın başlattığı kampanyaya halkın ilgi göstermeyeceğini bilmek ya da görmek için gazeteci olmaya gerek yoktu. Sıradan bir vatandaş bile Cahan, Alim Tunç ve Mehmet Altay'ın başlattığı bu bağış kampanyasının tutmayacağını görebilir anlayabilirdi. Zira Uşak halkının tamamına yakını Uşak Belediyesinde bir takım kirli işler döndüğünü ve ciddi yolsuzluklar yapıldığını düşünüyor. Uşak Belediyesinde Menzil Tarikatı adı verilen bir cemaatin etkin olduğu bir ekibin rant peşinde olduğu yönündeki iddialar artık her yerde uluorta konuşulmakta idi ve ayrıca Başkan Cahan'dan Uşak halkının memnuniyetsizlik oranı %80'lerin üzerine çıkmıştı. Yani yapılan kamuoyu ve anket sonuçlarına göre hatta Ak Parti Genel Merkezinin yaptırdığı anket çalışmalarına göre bile Uşak halkının %80'inden daha fazlası Cahan'dan memnun olmadığını belirtmekte idi. Her neyse böyle bir ortamda başlatılan kampanyanın fiyasko olduğunu biz bugün haberimize konu haber sitelerinden ve gazetelerden öğrendik.

Gelelim haberimizin asıl mevzusuna ve yayımladığımız ropörtaj videonun içeriğine: Geçtğimiz akşam saatlerinde eş zamanlı olarak bazı internet sitelerinde ve facebook hesaplarında eş zamanlı olarak bir karalama kampanyası başlatıldı. Kime tabiki Arif Akçakaya'ya ve O'nun üzerinden kurumumuza ve çalışanlarına.Bu sözde haberin yayınlanmasının ardından iddialara cevap vermek üzere Uşak Haber Merkezi sitesinin yeni Editörü Gazeteci Ferhat Karaturp ve olayların evvelini bilmesi hasebiyle eski editörümüz Nurullah Çavuşoğlu'nu yine Uşak Haber Merkezi ve Son Nokta Gazetesinin bilindik köşe yazarlarından Gazeteci Mustafa Yüce ağırladı. Mustafa Yüce'nin sorularına ve haberdeki iddialara yanıtlar veren Çavuşoğlu ve Karaturp'un söyledikleri kentin gündemine bomba gibi düşecek nitelikte diyebiliriz.

Nurullah Cahan'ın geçmişte Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik aleyhide yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu'na iki gün önce Rektör'le görüştüklerini söyleyen Yüce ve Karaturp da, Rektörden duydukları yeni sözlerle katkıda bulundular. Cumhurbaşkanı'nın Rektörü yanlışlıkla atadığından tutunda, Rektör'ün ailesini yaralayacak şekilde pek çok dedikodunun Belediye Başkanı Cahan  kaynaklı çıkartıldığını Çelik'in bizzat ifade ettiğini belirten Karaturp, konuşması sırasında şunlara da değindi. Cahan'ın ilkokul düzeyinde bir eğitim seviyesine sahip bomboş bir adam olduğunu da söyleyen Rektör Çelik'in, Cahan'ın kent yönetiminde de husumetini ortaya koyduğunu ve Üniversitenin gelişimine engel olduğunu ve bazı projelerin gerçekleşmesini önlediğini de söylediğini belirtti. Karaturp ayrıca, Rektör Çelik'in kenar mahalle kabadayısı gibi davrandığını söylediği  Eski Valisi Seddar Yavuz ile o dönem beraber hareket eden Cahan'ın, üniversite bünyesinde ciddi bir dedikodu ve iftira mekanizması oluşturduğunu söylediğini de ilave etti. Rektör ile yapılan görüşmenin içeriğine dair çarpıcı konulara temas eden Karaturp; ayrıca Uşak Haber Merkezi'nin yeni editörünün artık kendisinin olduğunu da hatırlatarak "bundan sonra kurumumuza yönelik bu türden karalama kampanyalarına ben cevap vereceğim" de dedi.

Muratbey Uşaksportif'in  geçmişte kapanmak üzereye gelen bir kulüp olduğunu hatırlatan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu ise o dönem Uşak Haber Merkezi ekibi olarak yaptıkları fedakarlıkları ve nasıl destek olduklarını da kamuoyuna aktardı. Mustafa Kuvvet'i kulüp başkanlığına o dönem kendisinin önerdiğini belirten Çavuşoğlu, o dönem Arif Akçakaya ve Muhammet Gür gibi isimleri biz önerdik ve uluorta önerdik haber metninin içierisinde önerdik dedi. Mustafa Kuvvet'in de o dönem bu önerileri değerlendirdiğini ve bazı isimleri yönetime katarak kentte birliği sağladığını belirten Çavuşoğlu ben ilk galibiyetimizde şampiyonluk yolunda ilk adım diye manşet attığımda kimse inanmamıştı dedi. Daha sonra Fatihhan Erdoğan inandı, Ozan Bulkaz inandı. Başkan Kuvvet ve yönetimi inandı, Aşigolar inandı ve şampiyon olduk dedi. Şampiyon olduğumuzda şimdi eleştirenler, duramayız bu ligde diye haber yapıyor yaygara koparıyorlardı diyen Çavuşoğlu; takım daha sonra ligde kalmayı da başardı ve şu anda da çok iyi bir yere geldi dedi. Takımın halen başarılı olduğunun altını çizen Nurullah Çavuşoğlu; sözde haber sitelerine ne değişti de birden bire Arif Akçakaya hedef tahtasına oturtuldu? sorusunu sordu ve kendisi cevapladı.

Arif Akçakaya'nın kömürcülükten inşaat sektörüne oradan da sanayiciliğe epk çok başarılı işe imza attığını ve başarılı saygın bir işadamı olarak tanındığını ifade eden Çavuşoğlu; Akçakaya ile bizim sıkı bir arkadaşlığımızın olduğu doğrudur. Kendisi bizimle çok eskiden arkadaştır ve zaman zaman ticari ilişkilerimizde olmuş olabilir. Bugün de ticari bir ilişkimiz olsa hiç çekinmeden söyleyebiliriz ancak şu anda böyle bir durum gerçekten bahse konu dahi değil dedi. Akçakaya'nın kulubün başkanı olmasında her hangi bir dahillerinin olmadığını belirten Çavuşoğlu zaten bu sözde haberde de Akçakaya'yı önerenin dönemin Valisi ve Belediye Başkanı olduğunu kendisi belirtmiş dedi. Haberden rahatsızlık duymadıklarının altını çizen Çavuşoğlu; Biz yapılan haberlerde sadece yakışıklı fotoğraflarımızı bari koysalar şeklinde endişelerimiz dile getiriyoruz kendi aramızda dedi. Bu haberin yapılmasının kendisinin işine geldiğini belirten Çavuşoğlu Uşak halkı kimin nasıl insan olduğunu zaten biliyoırda arada böylece yeniden hafıza tazelemiş oluyor şeklinde konuşurken, normalde bu tür haberleri muhatap alıp cevap dahi vermediklerini ama bu haberin işine geldiği için duyulmasını istediğinden dolayı reytingi çok fazla olan Uşak Haber Merkezi'nde gündem edilmiş olması için cevap verdiğini de söyledi. Uşak Üniversitesi Rektörü'nün serzenişlerinde haklı olduğunu da ifade eden ve Cahan ve ekibinin Uşak'ı bir fitne yuvası haline dönüştürmek istediklerinin de altını çizerek bu haberlerin arkasında da Nurullah Cahan ve avanesinin olduğunu bildiklerini sözlerine ilave etti. Bahse konu sözde gazetecilerin gece AKP İl Başkanı Servet Kuş ile birlikte AKP İl Başkanlığı binasından durum bildirimi yaptıklarını, ertesi gün de birileri aleyhinde bir takım olumsuz, nahoş haberlerin çıktığını belirten Çavuşoğlu; AKP'li yöneticilerin "bu haberlerin arkasında biz varız" diye bu şekilde ilan etmelerine lüzum yok, biz zaten bunu biliyoruz hatta tüm Uşak halkı biliyor şeklinde de değerlendirme de bulundu.

Rektör Çelik'in, "Belediyeyi Menzil cemaati yönetiyor, Ali Rıza Çümen ve Muhterem Balta yönetiyor" şeklinde saptama yaptığını ve Rektörün de Çümen tarafından üstü kapalı tehdit edildiğini bizzat Rektörün söylediğini editör Karaturp'un belirtmesi üzerine Çavuşoğlu Uşak halkı bunlara alıştı. Bunlar adam da dövdü tehditte etti neler var neler? Ama biz düşmanlık algısı oluşturmamak ve yangına körükle gitmiş olmamak için her şeyi kamuyoyu ile paylaşmıyoruz dedi.Arif Akçakaya ile Cahan'ın ilgi alanına girdiği tarihten bu yana hiç görüşmediklerini belirten Çavuşoğlu; "anlaşılan bu haberler Akçakaya'ya biat ettirmek, boyun eğdirmek maksatlı yaptırılan haberler. Arif bey tüm bu olan bitene ne der, nasıl tepki verir bilemiyorum. Biat edip etmeyeceğini zamanla hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuşarak, bu iftiara ve dedikoduların son bulması ve Uşak'ın hep birlikte takıma destek olması gerektiğini  belirterek spora siyaset karıştırılmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Malum haberde Belediye Başkanı Cahan ve Milletvekillerinin başlattığı kampanyanın fiyasko ile sonuçlandığı belirtilmiş ve bunun sorumlusu olarak Arif Akçakaya gösterilmek istenmiş. Ancak bu sonucunu sorumlusu kampanyayı başlatanlardır. Yani eğer halk ilgi göstermemişse ki göstermemesi gayet doğal bu kulüp yönetiminin değil siyasilerin güven vermeyişinden ve itibarlarının olmayışındandır diyen Çavuşoğlu; sözlerine şöyle devam etti. Arif Akçakaya'nın AKP'deki itibarı ve sevilirliği Sayın Cahan'dan fazladır, yine CHP ve MHP çevrelerinde de ha keza öyledir. Dolayısı ile Arif Akçakaya'ya fatura etmeye çalıştıkları başarısızlık buz gibi de Cahan ve ekibi başta olmak üzere siyasilerimize aittir dedi. Haberimize sığdıramadığımız daha pek çok şeyin konuşulduğu bu videoyu izlemenizi ısrarla tavsiye ederiz.

GAZETECİ NURULLAH ÇAVUŞOĞLU
Rektör, Ticaret Odası, OSB ve Karma OSB Başkanları Derken, Sır...

Rektör, Ticaret Odası, OSB ve Karma OSB Başkanları Derken, Sıra Sportif Kulübü Başkanına mı Geldi Sayın Cahan?Uşak Belediyesi'nin Menzil'den Ali Rıza Çümen ve Muhterem Balta vasıtasıyla yönetildiğini söyleyen Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik, Uşak belediye Başkanı ve Eski Vali Seddar Yavuz ile ilgili hangi serzenişlerde bulundu? Daha önce Cahan ile ters düştüğü için bazı basın kuruluşlarının hedef tahtası haline gelen UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'ten sonra bu kez de Uşak Sportif Kulübü Başkanı Arif Akçakaya bahse konu sözde gazetecilerin niçin hedefinde? Hepsi ve daha fazlası haberimizde ve videosunda...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 6 Ocak 2016 Çarşamba


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 25 yorum mevcut

  • Yunus Pek Korkak @hıdır gozupek 2 yıl önce yorumlandı

   nerde Allah aşkına nurullah cahan adam yerine konuyor söylesene. o senin dediğin mart seçimlerinden önceydi. yani bu menzilcilerin ne mal olduğu ortaya çıkmadan önceydi. belediyedeki beceriksizliğini millet farketmeden önceydi. belediyedeki yolsuzluklar tüm uşakta konuşulmadan önceydi. şimdi herkes nurullah cahan ve ekibinin sadece belediyeyi değil piyasayı da trilyonlarca lira dolandırdığını konuşuyor. şimdi herkes ali rıza çimen ve ekibinin dolandırıcılık ve yolsuzluktan cezaevine gideceğini konuşuyor. şimdi seçim olsa akp aday gösterse 20 bin oy alamaz cahan sen ne konuşuyorsun. sanırım haram yemekten başın dönmüş ve ne dediğinin farkında değilsin sen hıdır gözüpek. sizin gözüpek olduğunuz doğru, uluorta hırsızlık ve dolandırıcılık şebekesini savunabiliyorsunuz.ne diyeyim Allah akıl versin izan versin ölçü ve vicdan versin sizlere.

  • eenolcekşimdi? 2 yıl önce yorumlandı

   ..du bakali ne olacak demiş,,,,

  • kayaağıl termal zammmııııııııı 2 yıl önce yorumlandı

   termal de tekel olup zam yapmaları doğru mu? termal su kaynakları tüm halkın değil mi? haftanın üç günü halk günü de geri kalan 4 gün ağaların günü mü?

  • hıdır gozupek @galip duru 2 yıl önce yorumlandı

   bi bitmediniz yaa... adam mhp+chp nin aldığı oyun toplamından daha fazla oyla belediye başkanı seçildi, sen sdam yerine koyan yok diyosun. yav hee hee...

  • RGFASVGV 2 yıl önce yorumlandı

   daha durum Uşaklı olmayan uşak belediye başkanı Uşak'ı halledecek ama uşak hakkediyor ağzına salik Nurullah

  • galip duru 2 yıl önce yorumlandı

   Allah aşkına sizinki hic olacak iş mi sayın çavuşoğlu? bu nurullah cahan ı adam yerine koyan mı varki artık. seddar vali gidince bu yeni vali bile onu adam yerine koymadı zaten validen başka da adam yerine koyan yoktu bu zırcahili dolayısıyla tek başına kaldı zavallım. şimdi etrafında bir kaç kabadayı kılıklı menzilci den başka kimse yok ıssız adam oldu yani anlayacağın. gündem etmişsiniz boş adamı boşuna.rektörün de ağzına sağlık ćok iyi teşhis koymuş bu akıl ve zeka yoksunu cahillere.

  • USULSUZ EGITIM MEB NERDE MEB 2 yıl önce yorumlandı

   uşak ılınde kacak egıtımde oldugunu gorduk baskanla ne alakası var dıyeceksınız haftanın 3 gunu mezun ogrencılere kpss bınalarında egıtım verenler 2000 tl fıyat ısteyenler meb bu konuda neden calısma yapmaz arastırmaz ınsanları aylardır gızlı kacak kpss dershanelerının sınıflarında ögrencılere egıtım vermeye calısıyorlar bır ısletme beledıye ıle yakınsa meb tende kontroller yapılmıyor demekkı nerede meb neden bunu arastırmıyor merdıven altı paralar kazanan kpss dershanelerı neden denetlenmıyor sayın uhm sızden rıcamız bunları ortaya cıkarın devlet dershanelerı kapatıyor onlar kpss bınalarında mezun lar ıcın egıtımler verıyor herkes bundan haberdar fakat meb bırturlu konuyu arastırma derdıne dusmuyor acaba meb demı bunların hayret

  • HALUK 2 yıl önce yorumlandı

   rektör ne demiş belediyeyi menzil yönetiyor demiş peki üniversiteyi kim yönetiyor cemaat yönetiyor ve uhm siz bu rektörü kaç defa yerden yere vurdunuz yalan mı

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366