Siyaset sahnesinde panik başladı! AKP ve CHP'de kılıçlar çekildi, MHP'de ise çıt yok!


Siyaset sahnesinde panik başladı! AKP ve CHP'de kılıçlar çekildi, MHP'de ise çıt yok!

Uzun zamandır kulis bilgileri vermiyorduk çünkü siyaset sahnesinde çok ciddi belirsizlikler ve sıkıntılar yaşanıyordu. Bugün bomba kulis bilgileri vererek başlıyoruz şehir politikasının kulislerini paylaşmaya. AKP'deki artık görevden alınacağına kesin gözü ile bakılan Nurullah Cahan çatlağından siyasi rol aparmaya çalışanlara ve AKP içerisindeki siyasi çekişmelere dair kulis bilgilerinden tutun da CHP'de Özkan Yalım'dan boşalan yerin doldurulması için çevrilen ayak oyunlarına, İl ilçe kongreleri öncesi liste hazırlığında olup da, aday dahi bulamadığı için yaşanan siyasi kısırlığa ve MHP kulislerine varıncaya değin pek çok konuda kulis bilgileri aktaracağız vakit buldukça. İl Genel Meclisi'nden, İl Genel Sekreterliği'nden tutun da Milli Eğitimden Ormana, Tarımdan Valiliğe siyasetin iyice bulaştığı Devlet kurumlarında yaşananlardan tutun da FETÖ'nün hala varlığını sürdürmeye çalışarak yolsuzlukları da aynı hızla yürütme gayretlerine varıncaya değin pek çok konuda da ayrıntılı kulis bilgileri paylaşacağız. Kurumlarda da Nurullah Cahan ve Servet Kuş'la ya da Milletvekilleri ile ilgili ciddi sıkıntı ve şikayet var. Düşünün, giden Vali elinden geleni yapmasına rağmen, ne Mehmet Altay ile iyi olabildi ne Alim Tunç ile; Nurullah Cahan ile de yaşanan son Milli Eğitim kriziyle açılan arası gider ayak Valinin veda ziyaretleri yaptığı bir aşamada Cahan'ın tatile çekip gitmesi ile hepten bozuldu.

10 Temmuz 2017 Pazartesi 09:08
Siyaset sahnesinde panik başladı! AKP ve CHP'de kılıçlar çekildi, MHP'de ise çıt yok!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü zaten bir taraftan kimin fetöcü olduğu konusundaki sorulara yanıt ararken aslında okul müdürü bile bulamaz noktaya taşındı. Uşak Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Kız Meslek Lisesi ile ilgili okullar açılınca ortaya çıkacak ciddi kriz beklentileri ise cabası. Malumunuz en az 2000 öğrenci için servis ayarlanması gerekecek okullar açılır açılmaz. Yani en az 100 servis aracı daha gerekiyor Uşak'a servis ücretlerini kimin ödeyeceği ise ayrı bir muamma. Çünkü velilerin servis ücreti ödemek hiçte işine gelecek gibi görünmüyor. Servislerle de olsa taşınma sırasında yaşanacak olası sıkıntılara taşındıkları okulun eğitime yeterli bina ve hizmet alanına sahip olmaması yani öğrenci kapasitesini karşılayacak bir alt yapıya sahip olmayan binalara okulların taşınmak istemesinin sebep olacağı olası sıkıntılar ise işin cabası. Bir de bunun tek sebebinin belediye başkanının inatla ve ısrarla acele etmesi ve Kent Park projesini hayata geçirmekteki aceleciliğinin olması, okullar açıldığında isyan edip Milli Eğitime ya da okula çıkagelen velileri ikna etmekte asıl zorlanma sebepleri olacak görünen bu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idarecileri kara kara kaygılar içerisinde. Tabi okul personeli ve öğretmenler de kendi hayatlarını olumsuz yönde etkileyeceği aşikar olan bu despotça uygulamalardan doğal olarak rahatsız ve endişeli bekleyiş içerisindeler. Bu ve benzeri bürokraside yaşanan pek çok sıkıntıyla siyasi kulisleri birlikte haberleştirdiğimiz çok özel ve bomba kulisleri ve FETÖ'nün yürüttüğünü düşündüğümüz yolsuzluk şebekelerini de belgeleri ile birlikte ortaya koyacağımız haberlerle birlikte bu hafta sık sık sizlerle paylaşacağız.

Bu durumun farkında olan Nurullah Cahan ise geçtiğimiz akşam kendisine yakın bir internet sitesinden yaptırdığı sözde kulis haberinde İl Başkanlığı için ismi geçenlerin arasında Servet Kuş'u saydırtmayarak onun artık kellesinin alındığı algısını yaymaya çalıştı kanatimizce. Ayrıca Cahan'a yakın sitenin sözde kulis haberinde İl Başkanlığı için bazı siyasilerin isimlerini de önemsiz kişilermiş gibi geçerken Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ'ı en güçlü İl Başkanı Adayı imiş gibi takdim ediyor. Yani aslında bahse konu Cahan'a yakın site Nurullah Cahan'ın canının Servet Kuş'un görevden alınırken yerine Hakan Uludağ'ın atanmasını istediğini bir yerde emrivaki ile algılara sunuyor. 

Cahan'a yakın siteden çıkan bu haber aslında Ak Parti ile Nurullah Cahan arasında çoktan başlayan ama gizli gizli süren savaşın ilanı anlamına geliyor. Kılıçlar çekildi peki şimdi Ak Parti'de neler olmasını öngörüyoruz? Bize sorulursa Servet Kuş'un Nurullah Cahan'ın da siyasi ömrünün sonlandığını ortaya koyar nitelikte bu gelişmeler. Ama Servet Kuş belki de yapacağı doğru hamleler ile Nurullah Cahan'ın görevden alınmasını sağlamakla birlikte iki milletvekilinin de desteğini alırsa işin içinden yara almış bir galip olarak çıkabilir. Ama Servet Kuş'u her şeye rağmen İl Başkanlığı için zorlayabilecek isimler de yok değil. Örneğin Mehmet Gün ya da Zübeyir Yıldırım gibi isimler Servet Kuş'u zorlayabilecek isimler arasında zikredilebilir. Elbette ki buna hiç demokrasi yaşatıldığını görmediğimiz Ak Parti'de yine Genel Merkez karar verebilir. Ancak kendi personeli ile ayrıca bürokrasi kademesi ile arası açıldığı gibi pek çok partiliyi de bir şekilde kendine küstürmeyi ve uzaklaştırmayı başaran Nurullah Cahan ile yola devam etmeleri artık neredeyse imkansız gibi görünüyor. Bekleyip göreceğiz Genel Merkezin tavrını...

Bir sonraki haberimizde yukarıda bahsettiğimiz ve bahsedemediğimiz pek çok bomba kulis bilgisi ile buluşmak üzere bizi takipte kalın diyoruz.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 12 yorum mevcut

  • oktay duman 1 yıl önce yorumlandı

   liyakat ve bilgiden yoksun insanları hak etmedikleri makamlara atarsan sonu budur.

  • Yorumcu 1 yıl önce yorumlandı

   Malatyalılar yapı kooperatifi için ayrılan okul alanını okul olarak geri dönmesini istiyoruz.

  • Lütfen Dikkat 1 yıl önce yorumlandı

   başkan medicalin önüne üst geçit ne zaman yapıcan insanlar ölüncemi alt geçitleri yaptın ama karşıya geçiş sorun haline geldi insanlar ne doğru dürüst medicale nede garaja geçebiliyor bu soruna çözüm istiyoruz

  • dikilitaşlı emin 1 yıl önce yorumlandı

   sayın nurullah cahan bey, yolları asfaltlamakla övünüyor, haklıda bir taraftan ona bir şey demiyorum, göze hoş görünüyor. belediyecilik alt ve üst yapı yapmak demek zaten, lakin bir şeyler eksik. uşak'ın yolları malum çok dar ve mevcut araç kapasitesini kaldırmakta zorlanırken yol kenarlarına kaldırımlara araçlar park ediliyor. bence 15 temmuz şehitler meydanı, cumhuriyet meydanındaki otopark ile yıkılan meteoroloji binasının olduğu alana ve önündeki boş alana modern geniş, ihtiyaca cevap verebilecek yer altı oto parkları yapılmalı, şehir merkezinde yol kenarlarına park izni asla verilmemeli. başka bir konuda bazı yollar genişletilip tek yön olarak hizmet veriyor şehir içinde. türkiyede yaya geçidini kullanan insana, sürücülerin ne kadar saygı duyduğu herkesçe malum. sürekli söylememe rağmen, yaya güvenliğini sağlayacak tedbirlerin alınmaması ve mobese koymamak ısrarcılığı da cabası. amaç bu şanlı yüce türk millete hizmet olmalı. ötesi laf-ı güzaf...

  • Vatandaş 1 yıl önce yorumlandı

   nurullah beyin kent park projesini gördük eski adliyenin yerine açtığı parktan belli ve aynı zamanda lalelerin üzerindeki reklam düşkünlüğüde işin ayrı bir boyutu

  • Ebru 1 yıl önce yorumlandı

   belediye ve özel idare bütçesi paylaşımını cahan ve ekibi iyice kişisellestirip kimseyi iplemeyince bu sonuç doğdu.birlikte yiyemeyince birbirlerini yiyorlar bence.düştüler birbirlerine bırakın yesinler bence.

  • saitin kankası 1 yıl önce yorumlandı

   fotolara bakıyorum da zamanında aralarında sus sızmayan isimleri de görüyorum. kankalık bitti mi?

  • yabancı 1 yıl önce yorumlandı

   basri yıldırım,onun ortağı servet kuş,yanlarında çalışan elamanları ali kumaş,mehmet altay ortağı mehmet gün başka adam yokmu şu koca uşakta.dört tane adam ve onların yardakcıları.hepsi şaibeli.kiminin karısı,kimi kendisi,kiminin ortağı feto cu diye anılmakta.yazık şu şehre.ak parti genel merkez yöneticileri ya kör yada başka işler var.bu kadar da olmaz.insanın aklı almıyor.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv