Siyasi Üslup ve Eleştiri Dozu Konusunda CHP'yi Suçlamak, AKP'nin Haddi Değildir!

Geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunan AKP İl Başkanı Servet Kuş'a ve AKP iktidarına eleştirilerde bulunan CHP İl Başkanı Ali Karaoba; Servet Kuş madem vatandaşlık görevini yapmak istiyor o zaman çok uzağa gitmesine gerek yok" ifadelerini kullandı.

07 Şubat 2016 Pazar 19:39
Siyasi Üslup ve Eleştiri Dozu Konusunda CHP'yi Suçlamak, AKP'nin Haddi Değildir!

CHP İl Başkanı Ali Karaoba geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan AKP Uşak İl Başkanı ve yönetimini eleştiren bir açıklamada bulundu. Karaoba CHP'yi siyasi üslup ve eleştiri dozu konusunda AKP'nin eleştirmeye hakkı ve haddi olmadığını da belirtirken; Servet Kuş vatandaşlık görevinde bulunmak istiyorsa, parsel parsel Ankara'yı sattığı yönünde iddialarla gündeme gelenler, şehide kelle, vatandaşa ananı da al git, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusuna ayyaş diyenler hakkında suç duyurusunda bulunsun dedi.

Karaoba açıklamasında şu ifadelere yer vererek AKP İl Başkanına ve iktidara eleştirilerde bulundu. Washington merkezli sivil toplum kurumu Freedom House, senelik Dünya Özgürlük Raporunu yayınladı. 195 ülkenin değerlendirildiği raporda 86 ülke özgür, 59 ülke kısmen özgür ve 50 ülke ise özgür değil olarak tanımlanmıştır. Rapora göre ülkemiz maalesef kısmen özgür ülkeler arasında yer almış, geçen yıla göre sıralamada gerileyerek özgür değil sıfatına bir adım daha yaklaşmıştır. Bu gerilemenin sebebi ise muhalefetin sert hukuk yöntemleri ile bastırıldığı ve acımasız hukuk uygulamalarının artması olarak değerlendirilmiştir.

AKP İL BAŞKANI SERVET KUŞ HADDİNİ AŞMIŞTIR!

Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hakkında AKP Uşak İl Başkanı tarafından yapılan suç duyurusu kelimenin tam anlamıyla haddini aşmaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ne çok partili hayatı getiren, demokrasiyi hakim kılan ve şu anda da çok sesliliğin, düşünce özgürlüğünün yılmaz savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanına ‘hakaret’ suçlamasında bulunulması kabul edilemez bir tutumdur... 'Ana muhalefet partisi lideri sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştiri hakkını kullanması son derece olağandır' Demokrasi rejimi, yönetenlerin hesap verdiği, yönetmeye aday olanların ve yönetilenlerin de gerektiğinde hesap sorabildiği bir rejimdir. Pek tabii ki ana muhalefet partisi liderinin eleştiri hakkını kullanması da son derece olağandır. Ancak sayın Genel Başkanımızın önce partimizin kurultayında, ardından da grup toplantısında anayasa maddelerini referans göstererek Cumhurbaşkanının tarafsızlığıyla ilgili sarf ettiği sözler AKP yöneticilerini rahatsız etmiş olacak ki genel merkezin emriyle böyle bir girişimde bulunmuşlar.

AKP İLBAŞKANI VATANDAŞLIK GÖREVİ YAPMAK İSTİYORSA, SUÇLUYU UZAKLARDA ARAMASIN!

AKP Uşak İl Başkanı madem bir ‘vatandaşlık görevi’ (!) yapmak istiyorlar. O zaman çok da uzağa gitmelerine gerek yok. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun danışmanı, partilerinin eski sözcüsü Hüseyin Çelik in geçtiğimiz günlerde söylediği “PKK şehirlerde yapılanırken, devlet eli kolu bağlı bekledi” sözleri kendilerine açık bir ihbardır. Hesabına geldiği gün barış sureci hesabına gelmediği gün barış surecini buz dolabına bıraktık diyen birini eleştirsinler ve hakkında suç duyurusunda bulunsunlar. Ya da 17-25 Aralık dosyalarında haklarında yolsuzluk ve rüşvet iddiası bulunan kendi bakanları hakkında suç duyurusunda bulunsunlar. O da olmadı, kendi parti kurucularından Bülent Arınç’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki ‘parsel parsel sattı’ iddiaları hakkında suç duyurusunda bulunabilirler. Ancak suç duyurusunda bulunacakları son adres Cumhuriyet Halk Partisi ve onun lideridir.

ELEŞTİRİ VE ÜSLUP KONUSUNDA CHP'Yİ SUÇLAMAK AKP'NİN HİÇ HADDİ DEĞİLDİR!

Bülent Ecevit gibi, Erdal İnönü gibi bu ülkede siyasi üslup, efendilik, ağır başlılık konusunda örnek alınabilecek siyasetçilerin yönettiği CHP geleneğini ve onun şu andaki liderini siyasi üslup ve eleştiri dozu konusunda suçlamak kimsenin haddi değildir. Hele AKP’nin hiç haddi değildir. Mevcut hükümeti ve Cumhurbaşkanını eleştiren, muhalefet eden, farklı düşünceleri dile getiren herkesin ve herkesimin, genç yaşlı, öğrenci emekçi, kadın erkek ayrılmadan yargı eli ile bertaraf edilmeye çalışıldığı, hapis cezası ve müebbetler ile sindirilmeye çalışıldığı sadece bizlerin değil tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Cumhuriyetin ve özgürlüklerin yılmaz savunucusu Partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ na açılan davalar bunun en net göstergeleridir. Ve maalesef ilimizde, siyasi ikbal peşinde olan, kraldan çok kralcı olan saygıdeğer hemşerilerimiz Genel Başkanımız hakkında suç duyurusunda bulunarak akıllarınca durumdan vazife çıkartmış, toplumsal muhalefeti sindirme yoluna başaramayacaklarını bilebile bir kez daha başvurmuşlardır.

AKP İL BAŞKANI SERVET KUŞ BU HASSASİYETİ KEŞKE ŞEHİDE KELLE, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E AYYAŞ DİYENLER KARŞISINDA NİYE GÖSTERMEDİ!


Yaptıkları açıklamalarda “ bu ifade sadece sayın Cumhurbaşkanımıza değil verdikleri oylar ile onu bu makama layık gören milyonlarca vatandaşa yapılan hakarettir” diyen gelecek kaygılısı keşke bu düşüncelerini sayın Cumhurbaşkanı bebek katili terörist başına ‘sayın’, şehitlerimize ‘kelle’, vatandaşımıza ‘ananı da al git, artislik yapma’. ‘Niye kaçıyorsun İsrail dölü’, ‘Gâvur İzmir’. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu ve Kurtarıcısı Büyük Önder Atatürk ve İsmet İnönü’ye ‘iki ayyaş’ derken gösterebilseydi. O zaman belki samimiyetine inanabilirdik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buradan bütün halkımıza söz veriyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ötekisi olmayan bir Türkiye’yi beraber kuracağız. Hiçbir vatandaşımız muhalif görüşlere sahip diye sindirilmeye çalışılmayacak. Ve bizler dün olduğu gibi bugün de güçlünün değil halkın ve haklının yanında yer alacağız. Zalimin değil mazlumun hakkını koruyacağız. Sessiz çoğunluğun sesi olmaya devam edeceğiz. Ve korkmayacağız, yılmayacağız, susmayacağız!YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 6 yorum mevcut

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   ali karaoba nefesini fazla tüketme yerel seçimlerde başka bir atatürk düşmanı fetocu ali erdoğanı uşağa dayatacaklar hemde chp yapacak nurullah çavuşoğlu gibi uşakla ilgili idaalleri olan insanlar dururken akp yede ,chp yede mhpyede ışık yakan adamları senin partin hazırlıyor bu komploya sessiz kalma..

  • kuvva-i milliyeciler 2 yıl önce yorumlandı

   sn ali karaoba,ağzına yüreğine sağlık,akp,ye en güzel cevabı vermişsiniz.yoksa bunlar laftan anlamıyorlar yoksa dayaklamıhadleri bildireceğiz diye ikilemde kalmıştıkki sizin bu basın açıklamanız.işi demokratik yoldan halletmiş oldu,bu akp,lilere şaşıyorum hep olaylara tek taraflı bakıyorlar.önce kendilerine bakmadan hemen başkalarına saldırıya geçiyorlar.iğneyi kendilerine batırmadan karşışındakilere çuvaldızı batırıyorlar önce kendimize bakalım demiyorlar.geçmişte bu milletin a,,sına koyacağız diyen bir yandaş iş adamına bu güne kadar hangi akp,libir kimse iki kelime söyleyip suç duyurusunda bulundu sorarım size,dönemin başbakanın bugüne kadar herkesime sarf ettiği sözleri biraraya toplasanız yeni,yeni recep ivedik filmleri doğar.herkesi kutuplaştırdılar,insanları guruplara ayırdılar,ülke kan gölüne döndü güneydoğu suriye,den ırak,tan farkı kalmadı 7 hazirandan bugüne verdiğimiz şehitlerin sayısı 300,ü aştı bunları görmüyorlar gitmişler kılıçdaroğlu,na suç duyurusunda bulunuyorlar pes

  • Küskün CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   hicbirsey kalmadımi diyen arkadaş önce konuyu anla bu açıklama neden yapılmış onu oku haberi okumadan yorum yapma . helal olsun başkanım chp uşak olarak yıllardır böyle bir başkana hasret kalmıştık inanıyorum ki birlikte güzel işler basaracagiz . basarilarinizin devamını diliyorum ...

  • Her şey bitti de uslup mu tartışılacak? 2 yıl önce yorumlandı

   hey Allahıum ya. Allah bu muhalefet partilerine akıl versin akpli değilim asla oy vermedim ama bazen muhalefetin durumuna baktıkça akpyi oy verenleri anlayabiliyorum. bu saatten sonra akpye oy veren ya haindir ya ahmak ama chp ve mhpde de durum hiç farklı değil. akp ülkeyi sattı adamlar uslubu tartışmaya açıyor. akp atatürk cumhuriyetini yıkma noktasına geldi chp atatürkün resmin odadaki duvardan kim kaldırdı diye tartışıyor yazıklar olsun. mhp deki durum daha vahim. genel başkanı resmen akp değirmenine su taşıyor. yeni bir partiye ve lidere ihtiyacı var bu ülkenin.

  • işçi @kral çıplak 2 yıl önce yorumlandı

   onlar akp liler gözleri var görmez kulakları var duymaz çalıyor ama çalışıyor derler sonra müslümanız derler..burada akp ye oy vermiş olsam yazmaya utanırım vAllahi utanırım ama onlar hala yorum yapmaya yüzleri var..sırf başbakanları dedi diye evine bayrak asan bir millet o bayrak haburda indirildi evine işyerine assan ne olur..utanın utanın birazcık utanın

  • kral çıplak 2 yıl önce yorumlandı

   bayrağımız indirilirken barış diye bağıranlar türklüğü anayasadan çıkarmak için çalışanları alkışlayan barzaniyi onur konuğu yapan alkışlayan eyyyyy akp liler habur rezaletini alkışlayan eyyyy ak. liler siz nasıl bir insansınız nasıl vicdanınız var...

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366