Tedirginlik Sebebi Olacak Bir Örgüt Hareketlenmesi Yokken, Bir Bardak Suda Fırtına Koparmak Üniversitemize ve Kentimize Zarar Verir.

Geçtiğimiz günlerde Uşak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen bir operasyonla 11 Üniversite öğrencisinin göz altına alınması ile birlikte başlayan ve akabinde yaşanan bir dizi gelişme ile devam eden sıkıntılı süreci ve OSB Seçimlerini, Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp'un hazırlayıp sunduğu, Gündeme Dair programında değerlendiren Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, yine her zamanki gibi oldukça enteresan bakış açıları getirerek aynı zamanda herkese sağduyu çağrısında bulundu.

31 Mart 2016 Perşembe 06:51
Tedirginlik Sebebi Olacak Bir Örgüt Hareketlenmesi Yokken, Bir Bardak Suda Fırtına Koparmak Üniversitemize ve Kentimize Zarar Verir.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Uşak Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince bir operasyon düzenlendi ve terör örgütü bağlantısı olabileceği şüphesi ile 11 Üniversite öğrencisi önce gözaltına alındı. Ardından da tutuklanmaları istemi ile sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı. Bu gelişmenin hemen akabinde MHP Uşak İl Başkanı'nın Facebook hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama bazı internet sitelerinde haber yapılmıştı. Kuruçay bu açıklamasında; gözaltına alınan öğrencilerin bir çok terör eylemi ile alakası olduğunu iddia etmiş ve bu öğrencilerin serbest bırakılmasını doğru bulmadığını ifade etmişti. Kuruçay; yine aynı açıklamasında ayrıca; Uşak üniversitesinde uzun süreden beridir, terörist gurupların hareketlilik içersinde olduğunu yakından takip etmekteyiz. Rektörlük tarafından bu hareketliliğin bilinmesine rağmen, amacı sadece eğitim olan, ülkesi ve milletine bağlı ülkücü gençlerimizin güvenliği konusunda herhangi bir güvenlik önleminin alınmamış olması, kafalardaki soru işaretlerini artırmış bulunmaktadır. Bu sebepten dolayıdırki ülkücü gençlerimizden bir tanesinin bile tırnağına zarar geldiği taktirde, sorumluluk makamındakilerin bırakın koltuklarında oturmayı, Uşak sınırlarında barınamayacakları bizzat birinci ağızdan kamuoyuna duyurulur. Şeklinde ifadelere de yer vermişti.

Kuruçay'ın yaptığı bu açıklamanın ardından da yine Uşak Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Güneydoğu kökenli bir kız öğrenci ile Ülkü Ocakları tandaslı olduğu öğrenilen bir erkek öğrenci arasında yaşanan kürtçe şarkı dinleme hususunda çıkan bir tartışmanın büyüyerek kızın abisinin gelip ülkücü gence tokat sallamasıyla son bulan bir tatsızlık yaşanmıştı. Bu tatsızlığın örgüt yada terör faaliyetleri bir ilgisi saptanmamış olacak ki, tartışmanın ardından İstasyon Karakoluna götürülen tarafların, karakolda ifade vermelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Muhterem Kuruçay'ın bu yaşanan küçük olaylara biraz abartılı yaklaştığını düşündüğünü ifade eden Gazeteci Çavuşoğlu; Karaturp'un konuya ilişkin sorusuna verdiği yanıtta, biz gazeteci kimliğimizin gereği Üniversite öğrencileri ile çok içli dışlı olabiliyoruz ve Üniversite içerisindeki pek çok öğrenciden Üniversite'de olan bitenle ilgili bilgi ve veri elde edebiliyoruz. Yine aynı şekilde öğretim üyeleri ve akademisyenlerle de görüşme imkanımız var ayrıca Sayın Rektör başta olmak üzere Üniversitemizin yönetim kademelerinden ve idari bilimlerinden de sıklıkla bilgi akışı sağlamaktayız. Yine Emniyet Müdürlüğü'nden de birinci ağızdan samimi bilgiler alabildiğimiz gerçeğini göz önünde bulundurursak Üniversite'de bahsedildiği gibi göze çarpan bir terör hareketliliği yada bir terör örgütü propagandası gerçekleşse mutlaka haberimiz olurdu. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki; Uşak Üniversitesinde kesinlikle terör örgütü bağlamında herhangi bir örgütlü faaliyet yoktur. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Uşak Üniversitesi bu tür asayiş vb olaylar bakımından hele hele siyasi olaylar bakımından Türkiye'nin en sakin Üniversitelerinden birisidir. Kaldı ki Emniyet güçlerimiz bu tür olası örgüt yapılanmalarının önüne geçebilmek için her türlü polisiye ve istihbari tedbiri sürekli olarak almaktadır, dolayısı ile endişe duyulacak herhangi bir durum kesinlikle söz konusu değildir diyebiliriz dedi.

Uşak Üniversitesinin kent açısından önemine de değinen Gazeteci Çavuşoğlu, bizler Uşak Halkı olarak, hep birlikte kentimize ciddi katkısı olduğu bilinen Uşak Üniversitesini kalkındırmaya geliştirmeye çalışmalıyız. Üniversitemiz hakkında doğacak yerli yersiz hatta asılsız dedikodular, Üniversitemize zarar verir. Tam da öğrencilerin tercih zamanı öncesi takınılacak yanlış tutumlar, sadece Uşak Üniversitesi Rektörünün kötülüğünü isteyenlerin, yada doğrudan Üniversitenin veya Uşak'ın kötülüğünü isteyenlerin ekmeğine yağ sürmek olur diyen Çavuşoğlu; Hem biz burada terör örgütlerinin gerçekleştirmek istediği halde gerçekleştiremediği yapılanmaların varlığını, üstelik olmamasına rağmen dillendirirsek bu durum terör örgütlerinin de işine gelecek bir durum olabilir. Bilmeden Terör örgütü propagandası yapmış dahi olabiliriz. Bu yüzden kentin yönetiminde söz sahibi olan siyasilerimizin ve Devlet kademesinde görevli bürokratlarımızın son derece itidalli ve dikkatli davranmaları gerekmektedir dedi.

Haber Editörümüz Ferhat Karaturp'un OSB seçimlerine ilişkin sorduğu soruyu da yanıtlayan Gazeteci Çavuşoğlu; OSB'de kayyum ataması yapılırken doru bir seçim yapılamadığı için olabilir yada başka sebeplerle olabilir, anlaşılan o ki kanunun tanıdığı süre, OSB'yi genel kurula götürebilecek kaabiliyete OSB'nin gelmesine yetmedi. Keşke OSB'de kongreye gitmek yerine kayyumla yönetimin süresinin artırılmasına yönelik çalışmalara öncelik verilseydi. OSB'de bana göre şu şartlar bir kongre için uygun zemin oluşmamıştır. Dolayısı ile yapılacak seçim yada kongre de bu anlamda çokta anlam ifade etmektedir kanaatindeyim şeklinde konuştu. OSB içerisindeki bazı dengelerden ve paralel terör örgütü kapsamında yaşananların ve en son Rusya ile ortaya çıkan krizin Uşak'lı sanayiciye olan olumsuz etkisinden de bahseden Çavuşoğlu konuşmasında kent siyasetinin geleceğine ilişkin öngörülerine dairde bir takım tiyolar vermeyi de ihmal etmedi.

TEDİRGİNLİK SEBEBİ OLACAK BİR ÖRGÜT HAREKETLENMESİ YOKKEN, BİR BA

TEDİRGİNLİK SEBEBİ OLACAK BİR ÖRGÜT HAREKETLENMESİ YOKKEN, BİR BARDAK SUDA FIRTINA KOPARMAK ÜNİVERSİTEMİZE VE KENTİMİZE ZARAR VERİR!Uşak Üniversitesinde endişe edecek düzeyde bir terör yapılanması yok.OSB Seçimleri Meşruiyeti Tartışmalı Bir Seçim Olacaktır. Üniversitede Terör Yapılanmaması olmamasına rağmen var gibi söylemek, Üniversitenin düşmanlarının yada Rektörün düşmanlarının veya Uşak'ımızın düşmanlarının ekmeğine yağ sürer. Ayrıca Uşak Üniversitesinde böyle bir terör yapılanması yokken var deyip duyurmak PKK'nın da işine gelir çünkü oda başarısız olduığu halde başarılı olmuş gibi algılanabilir.MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın yaptığı açıklamalar iyi niyetli olsa bile risk içermektedir. Geçtiğimiz günlerde Uşak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen bir operasyonla 11 Üniversite öğrencisinin göz altına alınması ile birlikte başlayan ve akabinde yaşanan bir dizi gelişme ile devam eden sıkıntılı süreci ve OSB Seçimlerini, Uşak Haber Merkezi Editörü Ferhat Karaturp'un hazırlayıp sunduğu, Gündeme Dair programında değerlendiren Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, yine her zamanki oldukça enteresan bakış açıları getirerek aynı zamanda herkese sağduyu çağrısında bulundu.

Uşak Haber Merkezi tarafından gönderildi 30 Mart 2016 Çarşamba


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 8 yorum mevcut

  • yanlış kişiler almış 2 yıl önce yorumlandı

   yılanın başı halen koltuğunda oturuyorken neden böcükler ile uğraşılıyor. bu gülenci terör örgütü adı resmen kabul edilmedi mi?
   edildi peki neden yılanın başı koltuğunda oturuyor. yılan deri değiştirir ama yine yılandır ve ilk fırsatta sokar.
   bu hoca bozuntusuna birileri bu soruları bir sorsun bakalım
   -abd ye kaç defa gittin?
   -bu yolculuklarda yol arkadaşların kimlerdi?
   -ali yıldırım bunlardan birisi miydi?
   -okulda bu badem bıyıklının döneminde kaç tane f tipi personel alındı?
   -bu alımlarda liyakat ve sınav kurallarına uyuldu mu?
   -öğretim görevlisi ilanlarına çıkarken istenen şartlar kişiye özel mi çıktı?
   -dönem içinde ki ihalelerde usulsüzlük yapıldı mı?
   birileri bu soruları sorsun artık!

  • kudret 2 yıl önce yorumlandı

   bu işin içinde başka işler var ama nurullah çavuşoğlu bence tam söylememiş. anlayana bu vdeoda çok şeyi izah etmiş aslında.

  • Yavuz Acar 2 yıl önce yorumlandı

   bu herif hep doğruları konuşuyor ve gerçekten çok bilgili birisi ama bence daha sık konuşmalı.

  • yeni f tipleri yolda 2 yıl önce yorumlandı

   gelecek bölüm:bakın bakalım okulda f tiplerinin yoğunlaştığı hangi bölüme kimlerin torpilleri ile kimler alınacak seyirlik film geliyor şimdiden söylemesi, kaçırmayın

  • Rektör Bey'e ve gazeteci arkadaşlara teşekkürü borç biliriz.. @OVALIBOZKURT 2 yıl önce yorumlandı

   ege üniversitesinde terör sorunu yok diyen ege üniversitesi rektörüydü ve izmir il ülkü ocakları konuya fazlasıyla hakim olduklarından gerek rektör görüşmeleri gerekse eylemlerle bu terör sorunu hakkında vatandaş, öğrenci ve okul yönetimini bilgilendirdi. senin anlayacağın güzel kardeşim egede terör yok diyenler zaten pkk ve komünist örgüt destekçileriydi makamlarından olmak istemediler. nurullah bey ise farklı konuya değiniyo rektörümüz gayet yerinde iş yapıp buna müsade etmiyor.

  • teroristcilik 2 yıl önce yorumlandı

   hem paralele terör diyorlar, hem de usak universitesinde terör yok diyorlar. lahana, perhiz

  • sağduyu 2 yıl önce yorumlandı

   okulda yaşanan bu hadiseyi büyütmemek sağduyu sahibi olmak lazım üniversite yönetimi ise bu hadiseden ders çıkarmalı ve güvenlik önlemlerini artırmalı, sağlık yüksekokulu yol geçen hanı gibi elini kolunu sallayan giriyor.

  • OVALIBOZKURT 2 yıl önce yorumlandı

   ege üni̇versi̇tesi̇ i̇çi̇nde seni̇n gi̇bi̇ konuşanlar olmuştu çavuşoğlu sonuç firat çakiroğlu son şehi̇t

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366