Tek Listeli Kongrede CHP İl Başkanlığı'na Ali Karaoba Seçildi!

1 Kasım Genel seçimlerinin hemen ardından kongre sürecine giren Cumhuriyet Halk Partisi, Uşak'taki Merkez İlçe Kongresi sürecini geçtiğimiz haftalarda tamamlamış ve İl Kongresi için hazırlıklarını sürdürmekteydi. Bugün gerçekleşen İl Kongresi ile birlikte CHP'nin yeni İl Başkanı Ali Karaoba oldu.

27 Aralık 2015 Pazar 15:25
Tek Listeli Kongrede CHP İl Başkanlığı'na Ali Karaoba Seçildi!

Foto galeriye git Geçtiğimiz haftalarda Merkez İlçe Kongre sürecini sonlandıran Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgüt'nde bir süredir İl Kongresi heyecanı hakimdi. Bugün İstanbul Düğün Salonu'nda tek liste ile gerçekleşen seçimde CHP İl Başkanlığı'na Ali Karaoba seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından oluşturulan Divan Kurulu Başkanlığı'na CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan seçildi. Kongrenin açılış konuşmasında günün ayrı bir öneminin olduğuna değinen Sarıhan; "aslında bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya geliş yıldönümü. Ancak Uşak'taki bu kongre için görev verilince seve seve kabul ettim ve koşa koşa geldim buraya. Çünkü Uşak'ta kahramanlar ve Kuvayi Milliye şehridir." ifadelerini kullandı.

GÜRAY: YIPRATMAK, ÇELME TAKMAK İÇİN ELEŞTRİ YAPMAYALIM!

Ülke gündemine ilişkin de tespitlerini aktaran Sarıhan'ın ardından, görevini devredecek olan CHP İl Başkanı Ferit Güray kısa bir açıklamada bulunarak partililere görev yaptığı süre boyunca çalışmaların değerlendirmesini yaptı. Görevde bulunduğu süre içerisinde 4 seçim geçirdiklerini ifade eden Güray; Uşak'ta arzuladıkları başarıyı yakalayamadıklarını ancak 1 Kasım seçimlerinde Türkiye'de oyunu en çok artıran ikinci il olduklarını ifade etti. Görev yaptığı süre boyunca bazı eksiklikleri olduğunu da belirten Ferit Güray, bu süreçte bir çok eleştirilere de maruz kaldıklarını söyleyerek sadece karşı olduğumuz ve bu yönetimi yıpratmak, çelme takmak için eleştiri yapmayalım. Parti içi iktidarı kurmak yerine, partimizin Uşak'ta ve Türkiye'de iktidara gelmesi için çalışalım" dedi. Konuşmasında ayrıca birlik ve beraberlik mesajı da veren Güray; görevi devretsede Cumhuriyet Halk Partisi için çalışmaya devam edeceğini, bugüne kadar bilerek ya da bilmeyerek kırdıklarından özür dilediğini ve yeni seçilecek olan İl Başkanı'na ve Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dilediğini ifade etti.

Güray'ın konuşmasının ardından dilek ve temennilerini sunmak isteyen Eski Uşak Milletvekili Dilek Yılmaz, Milletvekili Adayı İsmet Akın ve Eski İl Genel Meclisi Üyesi Erdoğan Atasoy'un mevcut İl Yönetimi'ne ve genel seçimlerde aday olarak gösterilen Ali Erdoğan'a eleştirileri nedeniyle salonda ortam bir anda gerildi.

 

YILMAZ: ADI YOLSUZLUKLA ANILAN, CHP İLE KAN UYUŞMAZLIĞI OLAN İSİMLERİ PARTİDEN ADAY GÖSTERDİK!

İlk olarak söz alan Dilek Akagün Yılmaz, gerek Yerel seçimlerde, gerek Genel seçimlerde gerekse Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adaylarla ilgili eleştiriler getirerek "Ekmelettin beyle başlamak üzere Fethullah Örgütlenmesinin içinde olan kişilerin aday gösterilmesi içimizi yaktı. Cumhuriyet Halk Partisi üyelerini partiyle kan uyuşmazlığı olan isimlerle cezalandırmaya kimsenin hakkı yoktur." ifadelerini kullandı. Mevcut İl Başkanı ve yönetimine de eleştirilerini sıralayan Yılmaz Ali Erdoğan'ın milletvekili adayı yapılmasına sert bir dille tepkisini dile getirerek; "Uşak'ta da adı yolsuzlukla anılan, üçüncü cezasını CHP'den Milletvekili adayı olduktan sonra alan, Fethullah yapılanmasının prenslerinden sayılan kişi maalesef partimizden milletvekili oldu. Atatürk'ün Bursa Nutku'nu dağıttıkları için öğrenciler hakkında soruşturma açan kişi partimizden milletvekili adayı oldu. Böylesi bir eziyet, böylesi bir onur kırıcı davranışı asla kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı. İl Başkanı Ferit Güray'ın "oyunu artıran ikinci iliz" söylemine de tepkisini dile getiren Yılmaz; "AKP'nin tüm baskılarına ve Fethullah Gülen'in onlara destek verdiği dönemde bile %29 civarında oy aldık. Şimdi kalkmış Edirne'den sonra oyunu artıran ikinci iliz diye nasıl diyebiliyorsunuz?" ifadelerini kullandı.GÜRAY: ALİ ERDOĞAN'IN KARA KAŞINA, KARA GÖZÜNE HASRET DEĞİLİM!

Yılmaz'ın eleştirilerine cevap vermek üzere yeniden söz alan Ferit Güray; 1 Kasım seçimleri öncesinde ikinci sıra adayında bir değişiklik yaptık.Ben de bu işin içerisindeyim ve yapılanın da arkasındayım. Ali Erdoğan benim akrabam değil, partimize ciddi bir maddi katkı da sunmuş değil, onun kara kaşına kara gözüne de hasret değilim. Yaptığımız uygulama sadece partimizi düşündüğümüz içindir. Kişisel çıkarlarımı düşünseydim İl Başkanlığı'na yeniden aday olurdum. Genel Merkez nezdinde yeterli gücümvardı, ikinci sıraya kendimi yazdırırdım. Bunu yapabilirdim. Ancak ben partimin çıkarlarını düşündüm. Asla ne bir paralelciyle ne de Fethullah Gülen örgütü ile işbirliğine gitmem gibi bir durum söz konusu olamaz" şeklinde konuştu.

 


ATASOY: 7 BİN ÜYENİN, 64 BİN SEÇMENİN İÇİNDE HİÇ Mİ ADAM KALMADI DA, FETHULLAHÇI ALİ ERDOĞAN'I ADAY GÖSTERDİNİZ! 

Güray'ın cevaplarının ardından bir açıklama yapmak üzere söz alan CHP Eski İl Genel Meclis Üyesi Erdoğan Atasoy ilk eleştirisini tek listeyle seçime giren Ali Karaoba'ya yaptı. İl Kongresi'nde çoğunluğun güçlükle tamamlanmasını eleştiren Atasoy; "Bugün İl Kongremiz var. Çoğunluğu ilçelerden gelen delegelerle saat 13:00'de ancak sağlayabildik. 145 tane İl Delegesi yazdınız, 20 tane Yönetim Kurulu üyeleri yazdınız. Bu delegeler yazılırken ne düşünüldü? Bunu merak ediyorum. İktidarı özleyen bir partinin bu salonları tıklım tıklım doldurması lazım. Partiyi bu hale getiren mevcut yöneticilere ve mevcut yönetimi devralacak isimlere söylüyorum" diye konuştu. İsmet Akın'ın 1 Kasım seçimleri için yeniden aday olması sürecine de değinen Atasoy, İl Başkanı Ferit Güray'a sert bir dille eleştirilerini getirerek; Ankara'daki adaylık başvurusunun ardından Uşak'a geldik. Daha sonra gelişen hadiselerle ilgili biraz önce İl Başkanı Güray da cevap veriyor, gücüm vardı kendimi atattırırdım ikinci sıraya diye. E atatsaydın o zaman. Buarada yapılan çeşitli entrikalarla 7000 üyenin oy kullandığı ön seçim hiçe sayılarak Fethulahçı, Cumhuriyet Halk Partisi ile kan uyuşmazlığı olan ve CHP'ye hayatı boyunca oy vermemiş bir ismi aday gösterdiler. 7 bin tane üyenin içinde hiç mi adam kalmadı da Fethullahçı birini aday yaptınız, 64 bin oy aldık biz. 64 bin tane vatandaşın arasında hiç mi adam kalmadı da hayatı boyunca partiye hiç oy vermemiş adamı aday yaptınız partiden. Yazıklar olsun size" şeklinde konuştu.AKIN: FERİT GÜRAY, MADEM BU KADAR GÜCÜN VARDI, İL BAŞKANI ADAYI OLSAYDIN DA BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ GÖRSEYDİK!

Tartışmaların içinde olan isimlerden biri de ön seçimde kazandığı 2. sıra adaylığı 3. sıraya kaydırılan ve bu nedenle de adaylıktan çekilen İsmet Akın oldu. İl Başkanı Ferit Güray'ın açıklamalarına sitemini belirten Akın; ön seçimde %45'lik bir oy ile üyeler tarafından ikinci sıra adayı olarak gösterildim ve bu süre zarfında da ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle gezdim. Biraz önce İl Başkanı Ferit Güray kalkmış diyor ki; biz böyle bir karar verdik. Sen kismsin? 7 bin üyenin üzerinde misin? Bunun adı emek hırsızlığıdır, bunun adı üyenin tercihlerine saygısızlıktır. Bu emek hırsızlarını hiç unutmayın. Ayrıca benim gücüm vardı diyen arkadaş; madem gücün vardı, bugün burada yeniden aday olsaydın da boyunun ölçüsünü görseydik." şeklinde konuştu.KARAOBA: BENİM İÇİN YALNIZCA MUSTAFA KEMAL'iN CHP'Sİ VARDIR!

Kongrede son konuşmayı ise Ali Karaoba yaptı. Tüm Cumhuriyet Halk Partililerin partisine ve Atatürk ilkelerine bağlılığından bahsettiğini ifade een Karaoba; oysaki bir grup, partinin önüne eski veya yeni ibareleri getirerek bu amaçtan uzaklaşmakta ve partimize zedelemekteler. Ben, Cumhuriyet Halk Partisi'nin önüne veya arkasına takılmış eski veya yeni hiçbir takı ile ilgilenmiyorum. Tek Cumhuriyet Halk Partisi vardır; o da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'dir." şeklinde konuştu. Oy artırma adına partinin 6 ok ilkelerinden vazgeçmenin ve birtakım gruplara tavizler vermenin sonuçlarının son seçimlerde de gördüklerini belirten Ali Karaoba; "CHP; laik, bilimin ışığında aydınlığa yürüyen özgürlükler partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin salonlarda değil, sokaklarda, alanlarda örgütlenmelerini hep beraber sağlayacağız, ilk sözümüz halk, son sözümüz de yine halk olacaktır." ifadelerini kullandı.281 delegeden 173'n oy kullandığı ve 2 geçersiz oyun çıktığı seçimlerde oyların 170'ini alan Ali Karaoba, CHP Uşak İl Başkanı olurken; Karaoba, Yönetim Kurulu'nu ise şu isimlerden oluşturdu:

İl Başkanı:

Ali Karaoba (170 Oy)

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Koray Akgün (169 Oy), Gönül Armağan (171 Oy), Funda Bayer (171 Oy), Bedii Beşkazalıoğlu (169 Oy), Serap Bitkin (169 Oy), Serkan Coşkun (171 Oy), Ercan Dağlıgil (171 Oy), Yunus Damar 164 Oy), Cennet Kalkan (171 Oy), M. Emre Karslı (169 Oy), Ömür Önlü (170 Oy), Rezzan Öztaş (169 Oy), Seyfi Paksoy (169 Oy), Tevfik Şahan (170 Oy), Doğan Tatlıdil (171 Oy), İbrahim Teğen (171 Oy), Zehra Uzpeder (167 Oy), Haydar Ünal (170 Oy), Ayhan Yavuz (169 Oy), Hasan Yüksel (170 Oy)

İl Disiplin Kurulu Üyeleri:

Murat Bahadır (170 Oy), Naci Çavdar (171 Oy), Erol Gilim (170 Oy), Mehmet Karakoç (163 Oy), Ömer Madanoğlu (171 Oy), Yusuf Özdemir (171 Oy), Ahmet Selçuk (171 Oy), Yılmaz Tozan (171 Oy), Necmettin Uğur (160 Oy)

Kurultay Delegeleri:

Ethem Erdem (171 Oy), Cengiz Gülçay (171 Oy), Ali Karaoba (171 Oy), Hürriyet Şafak (171 Oy), Metin Kulalı (171 Oy), Adem Uygun (171 Oy)


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 14 yorum mevcut

  • okuyucu 2 yıl önce yorumlandı

   bu chp hiçbir zaman iktidar olamaz bu kişilerle hep aynı kişiler hep aynı beyin nalet olsun

  • usakli 64 2 yıl önce yorumlandı

   gecen belediye secimlerinde dilek hanim karsi gelmeseydin sayin alibey belediye baskaniydin noldu kendide secilemedi belediye baskanligini da kaybettik.

  • ali bey 2 yıl önce yorumlandı

   halk ilk önceligimiz demişsiniz ama listeyi hazırlarken kimle iştişare ettiniz ben hiç halkın fikrinin alındıgını duymadım istişare ettikleriniz parelelci akp li ler olmasın sanki biraz sıkıntılı gibi senin durumun

  • VAHİMMM 2 yıl önce yorumlandı

   bülent horasanı ferit gürayı mumla aratır yeminle bu ne biçim liste böyle,ne kadar defolu adam varsa yönetime yazmış çok komik ya sen ne katabilirsin chp ye neden haddinizi bilmezsiniz bilmiyorumki.hülasa chp zaten tepede işbilmezler ve hainlerce işgal edilmiş burdaki durum onun bir yansıması diye düşünüyorum

  • adem cengiz 2 yıl önce yorumlandı

   konuşmaları dinlerken ferit başkanı anlamakta güçlük çektim açıkçası.
   diğer taraftan partinin buraya gelmesine sebep olanların topu birbirine atması çok ilginç.
   geçen dönem o genç arkadaşlar seçilmiş olsa idi parti şuan çok farklı yerlerde olabilirdi yazık oldu.
   o genç arkadaşları yeniden sahalarda görmek istiyoruz.

  • ????. @chp lilere 2 yıl önce yorumlandı

   yakında yurt dışı geziler başlayabilir.???.

  • yavuz 2 yıl önce yorumlandı

   Bu chp yandaşları o kadar basit iftiralarda bulunuyorki,hiçbir aklıselim vatandaşı ikna edemiyorlar böyle oluncada tekrar garip garip iftiralara,baş vuruyorlar ve sonunda işi makarnaya ve bulgura bağlayıp geçiyorlar.ama şimdi her şey yerine oturuyor;chp demek aristokratlık,lümpenlik,jakobenlik,ağalık,kompradorluk demektir.ülkemizdeki,Uşağımızdaki köklü büyük zenginlerin %90 chp lidir.Zaten Türkiyedeki solcularla dünya solcuları arasında hiç bir benzerlikte yoktur.bizdeki güya solcular esasen temelde en büyük fasiştlerdir,ve gerçekten gericidirler.Yeniliklere kapalı iztemezükcüler.eyyamcı,sokak hareketlerini çok öne çıkarırlar ama sopayı gördülermi sahayı yandaşları asala-pkk bırakıp kaçarlar. Yani uşaktada artık zengin vekiller,başkanlar partililer olur olur çalışın iktidar sizleri bekliyor. Ne zaman onuda ben söylemem.

  • sivaslı 2 yıl önce yorumlandı

   bu kongrede en ilginç olan iki ilçe belediye başkanının kurultay delegeliği için kongreye gelmemesi ve örgüte meydan okuması.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366