Uşaklı Seçmenler Sandığa Gidiyor!

Uşak'ta Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan verilere göre yarın gerçekleşecek olan Genel Seçimlerde il ve ilçeler olmak üzere toplamda 256 bin 900 seçmen oy kullanacak. Oy kullanılacak toplam sandık sayısı ise 871adet olacak.

06 Haziran 2015 Cumartesi 11:32
Uşaklı Seçmenler Sandığa Gidiyor!

Türkiye genelinde 53 milyon 742 bin seçmenin yaklaşık 175 bin sandıkta oy kullanacağı 7 Haziran Genel seçimlerine sayılı saatler kalırken; Uşak'ta da 256 bin 900 seçmen yarın sandığa giderek oyunu kullanacak. Uşaklı seçmenler yarın sabah 08:00'dan 17:00'a kadar oyunu kullanabileCEK.

871 SANDIKTA 256 BİN UŞAKLI OY KULLANACAK!

Uşak'ta da merkez de kurulacak 396 sandıkta 141 bin 398 seçmen, Ulubey'de 15 sandıkta 3 bin 841 seçmen, Sivaslı'da 30 sandıkta 9 bin 615 seçmen , Eşme'de 42 sandıkta 12 bin 481 seçmen, Karahallı'da 11 sandıkta 3 bin 143 seçmen ve Banaz da ise 43 sandıkta 13 bin 510 seçmen olmak üzere il ve ilçe merkezlerinde toplam oy kullanacak. Ayrıca merkez ve ilçelerdeki köylerde ise toplamda 334 sandıkta 72 bin 912 seçmen oyunu kullanacak.

OY KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR!

Oy kullanırken; yanınıza Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgeyi almayı unutmayınız.

Sandık görevlisinin verdiği birleşik oy pusulası, zarf ve mührü alarak oyunuzu kullanmak üzere kabine geçin. Mührü, tercih dairesinin dışına taşırmayın. Birleşik oy pusulasında yer alan tercih ettiğiniz siyasi parti ya da bağımsız adayın isminin altında bulunan daireye “EVET” veya “TERCİH” mührünü basın. Mührü diğer partinin veya bağımsız adayın alanına taşırmayın. Görme engelliler, felçliler veya bu gibi bedeni engelleri açıkça belli olanlar o seçim çevresi seçmeni olan ve o sırada sandık alanında bulunan akrabalarından birinin, akrabası yoksa diğer herhangi bir seçmenin yardımı ile oylarını kullanabilirler. Bir seçmen birden fazla engelliye yardım edemez (298/93-2). Sandık kurulu başkan veya üyeleri, engelli seçmenlere yardım etmek amacıyla oy verme kabinine giremez; oy kullanma sırasında yardım edemez. Sandık çevresinde o sandıkta görevli siyasi partilerin ve bağımsız adayların birer müşahitleri seçim günü oy verme ve oyların sayım-döküm ve tutanaklara geçirme işlemlerini sandık kurulunun görevini aksatmayacak şekilde izleyebilirler.

Oyunuzu kullandıktan sonra birleşik oy pusulasını, mühürlediğiniz yer dışta kalacak şekilde katlayarak zarfa koyup, sandığa atın ve sandık seçmen listesinde adınızın bulunduğu yerin karşısına imzanızı atınız.

SEÇİM GÜNÜ YASAKLARINA DİKKAT!

Genel seçimlerin yapılacağı 7 Haziran Pazar günü uyulması gereken bazı kurallar var. Seçim günü saat 06.00’dan saat 24.00’e kadar uygulanacak yasaklar şöyle: 

Her ne suretle olursa olsun alkollü içki satışı yapılamayacak.

İçkili yerlerde, umumi mahallerde ne çeşit olursa olsun alkollü içki satılamayacak, verilemeyecek, içilemeyecek.

Emniyeti ve asayişi korumakla görevli olanların dışında hiç kimse ateşli silah ve patlayıcı madde taşıyamayacak.

Oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak ve eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilecek.

Yayın organları, saat 21.00’den önce seçim sonuçlarıyla ilgili herhangi bir haber veremeyecek. Ancak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce yayınların serbest bırakılmasına karar verebilir.

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak 2015 Genel seçimlerinin demokrasi mekanizmasının işlediği bir seçim olmasını biliyor ve memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 5 yorum mevcut

  • hasan 3 yıl önce yorumlandı

   Bu seçimi uşakta ak partiye kaybettiren,basri başkandır daha önce belediye ve il genel meclisindeki seçimlerindeki tercihleri, ve şimdiki belediye yönetimi ile beraber sol kadrolaşmaya yer verdiklerinden dolayı belediye başkanı ve il yönetimine duyulan nefretten seçimi kaybettik.hemen genel merkez il ilçeyi acil görevden alacaktır,arkasından Nurullah akp den istifa edip ergun la beraber gerçek partileri talan partisine ygeçmelidir

  • yabancı 3 yıl önce yorumlandı

   seçim sonuçları belli oldu.akp hezimete uğradı.böyle olacağı 7-nisan akşamı belliydi.ithal aday,yıpranmış 4 sene hiç bir şey yapmamış eski bir vekil,1 senedir yatan cemaatcı belediye başkanı,her türlü entrikayı çeviren ilbaşkanı,kadınları partiden uzaklaşmasına sebep olan, rüzgarı olan ama yağmuru olmayan kadın kolları başkanı,gençlik kollarını merkez ilçe bşk hiç saymayın.ne olacaktı.bu oy bile sizlere fazla.eğer haysiyetli ve onurlu iseler bu hezimetin üzerine istifa ederler.

  • SEÇİM TAHMİNİ 3 yıl önce yorumlandı

   akp maalesef 1.parti olur fakat 85 bin civarı oy alır mhp 70 bin chp 60 bin civarı oy alır 1-1-1 muhtemel sonuç. bazı misafir sanatçılar geldiği gibi birdaha gelmemek üzere çekip giderler.

  • alevi @Analiz 3 yıl önce yorumlandı

   aleviler bu zamana kadar hep chpye oy veriyordu ama btp ye prof.dr haydar başa büyük bir kayış var bu seçimde çoğunluk btp ye oy verecek hemde tüm türkiye genelinde!!!

  • Analiz 3 yıl önce yorumlandı

   aleviler akp ye destek verecek, cemaat mhp'ye destek verecek chp den yine taşıma mhp ye 10000 bin oy gelecek tüm bu verilere rağmen 1+1+1 dengesi bozulmayacak.

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366