Uşak'ta muhalefetten olan bitene tepki: 'Ağlama, dövüverem!'


Uşak'ta muhalefetten olan bitene tepki: 'Ağlama, dövüverem!'

Uşak'ta yaşanan bir çok olayda sessizliğini koruyan ve tabanlarının verdikleri tepkiyi vermeyen muhalefet partilerinden CHP Uşak İl Örgütü, geçtiğimiz gün yaşanan Belediye Başkanı koruması ve şoförünün esnaf dövmesi olayının ardından iki gün sonra bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklama 'ağlama, dövüverem' tesellisinden öteye gitmedi.

29 Temmuz 2017 Cumartesi 16:45
Uşak'ta muhalefetten olan bitene tepki: 'Ağlama, dövüverem!'

Ülke siyasetinin en çok eleştirilern konularından olan ve Uşak'ta da aynı şekilde sürdürülen "muhalefetin sessizliği" yine devam etti. Özellikle son dönemlerde Uşak politikasında ve kamuoyunca sıkça dillendirilen ve rahatsızlıklar dile getirilen; Uşak Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddiaları, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından belediye yönetimince 50 personelin açığa alınması, gazetecilerin dövdürülmesi, belediyenin kaynaklarının bir cemaate akıtıldığı iddiaları, adı çocuklara yapılan cinsel istismarlarla anılan Ensar Vakfı ve seçilmiş bir kaç tane vakıf ve derneğe belediye bütçesinden milyonları bulan para aktarımı, SSK Evleri, yol kenarlarının otoparka çevrilmesi ve işletilmesi, mahkemenin uygulama son vermesine rağmen başka yollarla yollardan otopark ücreti alınmasına devam edilmesi, Sigorta Pazar yerini yıkma girişimi gibi bir çok olayda muhalafet partileri CHP ve MHP, büyük oranda sessizliğini korumuş, kimi zaman da olayın unutulmasına ramak kalındığı anlarda etkisi olmayan açıklamalar yaptıkları herkesin malumu...

MHP'nin muhalefet yapamaması gerek genel merkezin tavrından gerekse de Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay'ın şahsi tercihine bağlansa da, CHP Uşak İl Örgütü de kendi tabanının istediği tepkileri hatta tabanın verdiği tepkileri vermekte sınıfta kalmış görünüyor.

27 Temmuz gecesi yaşanan, Belediye Başkanı koruması ve şoförünün esnaf dövmesi olayı ile de MHP Uşak İl Teşkilatı'ndan hiç ses çıkmazken; CHP Uşak İl Örgütü, olayın üzerinden 2 gün geçince ancak bir açıklama yapabildi. CHP Uşak İl Binasında yapılan açıklamaya Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve Milletvekili Özkan Yalım katıldı.

Sigorta Pazar yerinin yıkılması için yerler Uşak Belediyesi kamyon ve kepçelerinin Pazar yeri asfaltını kazdığı ve kullanılamaz hale getirdiği olayda, tüm Pazar esnafı ve vatandaşlar tepki göstermiş ve Pazar yerini yıktırmamak için nöbet bile tutmuş olmasına rağmen; CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım Pazar yerine gelerek, Pazar esnafına destek mesajları vermek yerine Belediye Başkanı’nın aracısı niteliğinde cümleler sarf ettiği akıllardayken; Yalım, bugünkü açıklamasında da esnaf dövülmesi hadisesinin kimin emriyle yapıldığı, olayın nasıl ve neden cereyan ettiği, Belediye Başkanı’nın sorumluluğu olup olmadığı konularına hiç değinmeden sadece koruma memuru Habib Uray’a yüklenerek “konunun takipçisi olacağız” demekle yetindi.

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba da, olayla ilgili yapılan haberlerden öte bir şey söylemediği açıklamada bulundu. Karaoba açıklamasında, tekel bayii işleten Mehmet Otur’un dükkanına bugün itibariyle Zabıtaların gittiğini, 2005’ten bu yana aynı yerde esnaflık yapan Otur’un, işyeri ruhsatı olmasına rağmen, sokak ismi değişti diye ruhsat iptali işlemine başlandığını söyledi.

Karaoba’nın açıklaması şu şekilde:

"28 Temmuz Perşembe gecesi Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın esnaf ziyaretini kabul etmeyen Gizem Tekel Bayi sahibi Mehmet Otur, Belediye Başkanı’nın koruması ve şoförü tarafından darp edildi.

28 Temmuz gecesi düğün çıkışında saat 21 sularında esnaf ziyareti yapmak isteyen AKP’li Belediye Başkanı Nurullah Cahan dışarıda beklerken, koruması ve şoförü, esnaf Mehmet Otur’un dükkanına girerek “Belediye Başkanımız sizinle istişare edecek” dedi.

Mehmet Otur’un “Belediye Başkanı da olsa tanımadığım insanlarla istişare etmem” demesi üzerine çıktılar.

Ancak 1,5 saat sonra geri gelen koruma ve şoför “Başkanımız yanında gururumuzla oynadın; terörist misin” diye küfürler savurarak ve silah çıkararak Mehmet Otur’u darp ettiler.

Mehmet Otur’u dayaktan korumaya çalışan komşu esnafları da “biz zaten polisiz” diye engelleyen koruma ve şoför; polis geldikten sonra da dövmeye devam ettiler.

Kendine ait işyerinde, Belediye Başkanı’nın koruma ve şoförünün şiddetine uğrayan, kafası ve vücuduna ciddi darbeler alan; gördüğü şiddet doktor raporuyla da belgelenen Mehmet Otur 'un, mağdur olarak götürüldüğü karakolda “görevli memura mukavemet, terör örgütü propagandası yapmak ve kasten yaralama” gerekçesiyle ifadesi alındı.

Bunun yanında Belediye Başkanı’nın koruma ve şoförü hakkında hiçbir işlem yapılmadı.

Ne demek, vatandaş dövmek ya da dövdürtmek Küfretse bile ancak işlem yapılmasını ister şikayetçi olursun ve senin belediye başkanı olduğun da göz önünde bulundurularak siyasi kimlik ve şahsiyetinden kaynaklanan artış gereğince uygulanarak cezai müeyyideye gidilir.

Sosyal medyada ilk yayınlanan görüntülerde Sayın Mehmet Otur' u terörist ilan edebilirsiniz.

Ancak tüm görüntüleri incelediğinizde ilk anda el sıkmama, başkanı dükkana kabul etmeme, sonrası sıkıntı olmadan başkanın, koruma ve görevlilerinin gittiği görülmektedir.

Daha sonra koruma görevlisi ve şoförünün gelerek esnafı kapısının önünde darp ettiği ve meydan dayağı çektiği görülmektedir. Bu darbın 1,5 saat sonra olması planlandığını akla getirmektedir

Değerli basın mensupları herkesin bir siyasi fikri, inandığı bir değer, yaptığı bir iş vardır. Bu şahıs sosyal medyada yazdığı gibi terör örgütü sempatizanı ve destekçisi ise emniyet güçlerimiz bunun takibini istihbaratını yapar gerekli işlemin yapılmasını sağlar.

Değerli basın mensupları sayın genel başkanımızın 25 gün süren adalet yürüyüşünün temel amacı ülkede herkese eşit tarafsız adaletti.

Gerçek adaleti bırakıp sokak adaletine dönülürse herkes kaybeder. Terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.

Ne yapacaksın, herkesi döverek mi yola getireceksin? Elinizi sıkmayan, selam vermeyen herkesi baskılayarak mı susturacaksınız. İcraatlarınızı beğenmeyen eleştiren herkese, basına ceza mı vereceksiniz.

Ben buradan suçlu kim ise gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorum.

Gerçek görüntüleri sosyal medyada paylaşan Uşak Tv ye teşekkür ediyorum.

Esnafımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyorum.

Adaletin herkese eşit, hızlı ve tarafsız uygulanmasını umuyorum."


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 2 yorum mevcut

  • adam 1 yıl önce yorumlandı

   bir yandan yapıp bir yandan yıkan ve insanlara işkence yapan islamcı yönetim anlayışı

  • Gerçek Chp li 1 yıl önce yorumlandı

   delege çalışması biter bitmez muhalefete başlayacağız. az kaldı sabredin

  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv