Yılbaşı Kutlamasına, 'Hristiyana Benziyoruz' Diye Karşı Çıkanlar, Her Halleri Hristiyan'a Benzeyenleri Neden Baş Tacı Ediyor Acaba?

Türkiye'deki yılbaşı kutlamaları ile dünyadaki diğer kutlamalar arasında neden benzerlik yok? AKP'lilerin, yılbaşı kutlayanları neden kınama hakkı yok? Bismillah diyerek kilise açanlar, zinayı suç olmaktan çıkaranlar alkol alanlar mıydı? Hasan Karakaya'nın arkasından neden rahmet okunmaz? Nurullah Çavuşoğlu'nun yine hangi söylediği sözün haklılığı ortaya çıktı? Hepsi ve daha fazlasına ilişkin çarpıcı röportaj haberimizde ve videosunda...

05 Ocak 2016 Salı 10:15
Yılbaşı Kutlamasına, 'Hristiyana Benziyoruz' Diye Karşı Çıkanlar, Her Halleri Hristiyan'a Benzeyenleri Neden Baş Tacı Ediyor Acaba?

Her oturumunda gündemde yer alan önemli konuların değerlendirildiği “Gündeme Dair” programında bu kez özellikle yeni öncesinde başlayıp ve hala süregelen Yılbaşı Kutlamaları konusunu ve yeni yılla birlikte gelen zamları konuştuk. Konuyla ilgili Uşak Haber Merkezi Editörü ve Gündeme Dair programının Moderatörü Ferhat Karaturp’un sorularını yanıtlayan Gazeteci Yazar Nurullah Çavuşoğlu; Yeni Yıl’ın Noel mantığıyla kutlanmadığını belirterek, konuya getirdiği farklı bakış açıları ile yine dikkatleri üzerine çekecek açıklamalarda bulundu.

İnsanlar Noel Kutlamıyorlar, Sadece Yeni Yıla Girerken Eğleniyorlar!

Yılbaşı kutlamalarının bir kesim tarafından dini açıdan uygun olmadığı gerekçeleriyle kınandığını ve Yılbaşını kutlayanlarında Hristiyanlaştığının iddia edildiğini ve özellikle alkolden dolayı kutlanmasının uygun olmadığı yönünde görüşlerin olduğunu söyleyen Karaturp’un açıklamalarıyla ilgili düşüncelerini paylaşan Gazeteci Çavuşoğlu; “Bu insanlar sadece Yılbaşı, hadi Yılbaşı kutlayalım deyip alkol almıyorlar. Bu insanlar zaten normalde de alkol alan insanlar. İnsanlar Noel kutlamıyorlar. Senede bir gün de olsa yeni yıla girişte eğlenmek istiyorlar” diye konuştu.

Kilisede Mum Yakanları Hoş Görenler; Yeni Yılda Kutlama Yapanları Kınama Hakkına Sahip Değillerdir!

Bunu Noel kutlaması diye kınayanlar, Hristiyana benziyorsunuz diyenler kimler? Çoğunlukla AKP’liler. Sizin lideriniz “Bismillah” deyip kilise açtı. 40 bin tane kilise açıldı bu memlekette. Sadece kilise açmakla da kalmamışlar, gençlere maddi yardım vaatlerinde de bulunarak İncil dağıttılar. Kim bu kiliseleri açanlar. Alkolikler kilise açmıyorlar. Dinlerarası Diyaloğu kim kurdu? Kim, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Dinlerarası Diyalog Masaları kurdu? Kim Teodor Herzl’in mezarının başında saygı duruşunda bulundu, Recep Tayyip Erdoğan. Kim gitmiş kilisede mum yakmış, Tayyip Erdoğan’ın eşi hanımefendi yakmış. Kilisede mum yakanlar mı, Yılbaşı kutlayanları mı kınıyor. Yazık, çok ayıp.” şeklinde sitemlerini dile getirdi.

Bismillah Deyip Kilise Açanlar, Zinayı Suç Olmaktan Çıkaranlar, Domuz Etini Serbest Bırakanlar Alkol Alanlar mıydı?

“Hristiyana kim benziyor şimdi?” diyerek eleştirilerini sürdüren Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; Sizin daha çok şey var kınayacağınız, AKP’liler olarak. Zinayı serbest bırakanlar kimler? Domuz etini serbest bırakanlar kimler? Alkol alanlar mı yaptı bunları? Sonra esas sizin Müslümanlığınızın tartışılması lazım. Alkol alanlar dinden çıkmaz. Ama harama helal, helale haram diyenler dinden çıkarlar. Sen zinayı suç olmaktan çıkardın mı, çıkarmadın mı? Sen domuz etini helal dedin mi , demedin mi? Sen dinler kelimesini kullandın mı, kullanmadın mı? Sen kaç tane çam devirdin. Allah indinde tek din İslam değil mi? Şimdi gelmiş yılbaşına ve kutlayanlara çatıyorsun. Bu kadar da olmaz” şeklinde konuştu. Çavuşoğlu konuşmasını, "Sen İsrail’le, Yahudiyle, Hrisityanla Bir Olurken Onlara Benzeme, Ama Yılbaşı Kutlayanlar Hristiyana Benziyor De, Yok Öyle Birşey!
Sen Hristiyanla, Yahudiyle, İsrail’le önce gizli şimdide açık anlaş, Avrupa Birliği’ne gireceğiz diye AB kapısında bu milleti süründür, Dinlerarası Diyalog yap, medeniyetler İttifakı yap, Dinler Köprüsü yap, herkesi sırattan geçir, Hiç Yahudi’ye, Hristiyan’a benzeme yok de. Ak Saray’ın açılışında Papayı getir, yanak yanağa poz ver, Fethullah Gülen gitti ama hala Dinlerarası Diyalog devam ediyor de. Sonra da çıkıp Yılbaşı kutlamalarına kesinlikle karşıyız de." diyerek sürdürdü.   

İftira Atmadan Rahat Edemeyen Birinin Arkasından Rahmet mi Okuyacağız? Yezid’in Arkasından Rahmet mi Okunur?

Akit Yazarı Hasan Karakaya’nın ölümü ve cenaze töreni hakkında da kısa bir açıklamada bulunan Çavuşoğlu; “Çözüm süreci döneminde Akil adamlar heyetindeydi bu. Uşak’a da geldi ve Uşak’ta aracına bir pet şişe açılmış. Ardından da Afyon’a gitmişler. Afyon’da biz Uşak’ta canımızdan oluyorduk az kalsın. Önümüze kayalar attılar diyor oradakilere. Yani dönemin Uşak Emniyet Müdürü’ne iftira atıyor. Hasan Karakaya böyle iftiracı bir adam, İftira atmadan rahat edemeyen bir adamdı, arkasından rahmet mi okuyacağız? Yezid’in arkasından rahmet mi okunurmuş? Bu adam Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Atatürk’e hakaretler etmiş birisi. Nasıl olabilirde devletin bürokrasisinde olan isimler Devletin kurucusuna hakaret etmiş birisinin cenazesine gider? Bunlar ne kadar acı şeyler” ifadelerini kullandı.

Türk Milleti Kaynak Üretebilme Kabiliyeti Olan İnsanlarla Bir Araya Gelmeli! 

Yeni yılla birlikte gelen zamları da değerlendiren gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; asgari ücretliye eğer doğruysa bir yıllık 110 lira zam yapıyormuş. Ama gelir vergisinde de %15’ten %20’ye çıkarıyorlar. Yani 100 lirayı vergiden geri alıyorsun. Sağ cebimden alıp sol cebime koyuyorsun yani. 100 lira dahi zam yapamazlar demiştik zaten. Görünen o ki yapamıyorlar. Bu arkadaşlarda kaynak üretebilme kabiliyeti yok. Türk Milleti kafasına akıl koymalı ve kaynak üretebilecek kabiliyetteki insanlarla bir an önce buluşmalı. Aksi takdirde gidişatımız kötü, bakın bölünmenin eşiğine geldik” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Yılbaşı Kutlamasına, 'Hristiyana Benziyoruz' Diye Karşı Çıkanlar, Her Halleri Hristiyan'a Benzeyenleri Neden Baş Tacı Ediyor Acaba?Türkiye'deki yılbaşı kutlamaları ile dünyadaki diğer kutlamalar arasında neden benzerlik yok? AKP'lilerin, yılbaşı kutlayanları neden kınama hakkı yok? Bismillah diyerek kilise açanlar, zinayı suç olmaktan çıkaranlar alkol alanlar mıydı? Hasan Karakaya'nın arkasından neden rahmet okunmaz? Nurullah Çavuşoğlu'nun yine hangi söylediği sözün haklılığı ortaya çıktı? Hepsi ve daha fazlasına ilişkin çarpıcı röportaj haberimizin videosunda..

Posted by Uşak Haber Merkezi on 5 Ocak 2016 Salı


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 18 yorum mevcut

  • dogru ama 2 yıl önce yorumlandı

   se kaeışma

  • ali temel 2 yıl önce yorumlandı

   Herkes yarım yamalak bilgisiyle yorum yapıyor bu konuyu tartışmak bile yersiz eğer müslümanların peygamber Efendimize tabi ise P.efendimizin bizim sünneti mız ile amel etmeyen bizden değildir hadisi serif buna yeter ayrıca biz müslümanların yılbaşı si hicri yılbaşıdır oda muharrem ayı ile başlar ama ne yazikki insanların çoğu bundan gafil yaşıyorlar kisacasi bir Müslüman ne noel nede miladi yılbaşı kutlama ması lazım kutlamayi birak ogunu aklina getirmemesi lazim bu konu bu kadar hassaskutlarsa P. Efendimizin ümmet çerçevesinde n çıkar sonu dinden çıkmak olur müslüman denemez kendisine

  • ne yazsam boş 2 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar yüzbin kere yazıldı ama ben uşaklının anlaması için daha sade anlatayım uşakta bundan yüz sene evvel rum yani hristiyan bir nüfus azınlıkda olsa yaşardı küçükçarşı onların mahalesiydi denebilir kiliseleri vardı okuları vardı geleneklerine göre dini bayramlarını kutlarlardı ama 100 sene evvel 1 ocak günü bu hristiyanlar tarafından kutlanmazdı zira 1 ocak hristiyan takviminde hiç bir dini bayrama tekabül etmez kutlamaları için sebep yoktu bilen bilir noel baba kim diye sorsan bu tv lerde gördüğünüz noel babayı göstersen bilmezlerdi çam ağacı süsleme vs. i o zaman bir ruma sorsan bilmezdi kısacası yılbaşı tüm dünyada yeni yılın girişi olarak kutlanır noel baba çam ağacı bunlar 20. yüzyılda ortaya çıkmış geleneklerdir sevgililer günü anneler günü ne ise yılbaşıda omdan farkı olmayan bir gündür hatta bizde tombala, milli piyango gibi yerel geleneklerde oluşmuştur bilip bilmeden yılbaşını kutlayanı kafir ilan etmeyin

  • doğru ama!!!@314rtrtre 2 yıl önce yorumlandı

   benim cenaze namazımın boşuna kılınacak olduğuna sen mi karar vererceksi̇n yoksa Allah mı? insanları istediğiniz gibi eleştirme, yargılama yaptıkları amellerin sonucunda ahirette ne olacağına karar verme huyunuzdan vazgeçmezseniz en büyük günahlardan birini siz işlemiş olursunuz

  • Ejdadın Kendisi @Ejdadın sesi 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu hemen her konuda uşak halkının bilgi ve birikimine güvendiği kentin yetiştirdiği nadir entellektüellerden birisidir. bunu bildiğiniz zaten yorumunuzdan da belli. bence ya konuşmanın tamamını bir daha dinleyin yada anlama kabiliyetinize bir göz attırın. ayrıca dinler arası diyalog paralelden sonra da tam gaz devam ediyor ve sayın çavuşoğluda bunu konuşması sırasında söylemiş dinlersen. adam zaten noktayı koymuş sen durma yırtın akpyi kurtarmak için artık nafile.

  • .... 2 yıl önce yorumlandı

   bazı kişiler yine çavuşoğlunun söylediklerini oturma yerleri ile anlamış. bu da illaki okumamanın cahilliğin eseri. halbuki dinimizde ilk emir ikra yani oku'dur. alkolün bile haram kılınması yıllar sonra olmuştur.

  • Ejdadın sesi 2 yıl önce yorumlandı

   sayın çavuşoğlu alkol dahi almayacak kadar dini bütün bir insan olarak seni tanırız. dini bilginde oldukça iyidir. peki buna rağmen nasıl oluyorda içkiyi adeta mübah görüyorsun, yılbaşı kutlamaları haramdır kardeşim. dniler arası diyalog faaliyetleri f tipi zamanında idi. onların paralel örgüt olduğu anlaşılınca akparti hükümeti de vazgeçti bu faaliyetlerinden.sen ise bile bile lades demektesin chp'liyim diye. atatürkü hepimiz severiz o ayrı konu.

  • Murat Yıldız 2 yıl önce yorumlandı

   her zamanki çavuşoğlu klasiği. yine olayı tamda yakalanması gereken yerden yakalayıp, hem ölçüyü söylemiş hem de milletin gönlüne tercüman olmuş.yılbaşını evlerinde de olsa kutlamayan o güne özel aile bir araya gelir. insanlar sevdikleri ile karşılar yeni yılı ve o güne özel eğlence programları ile eğlenir. bunu fakiri evinde tv karşısında yapar az zengini eğlence mekanlarına gider. ne var bunda? dediği gibi akpliler ve din'ciler epey çam çevirdikten sonra yılbaşına çatma hakkına sahip değildir. teşekkürler nurullah bey ağzınıza sağlık.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366