Zübeyde Hanım Anıtını Kaldıran AKP'li Belediye Başkanı, Ne İçin ve Nereye Yürüyor?

"Gerçeklerin neredeyse çırıl çıplak ortaya döküldüğü günümüzde Doğu ve Güneydoğusunda yaşananlara ve açılım politikaları çerçevesinde PKK'nın palazlanmasına göz yumulduğunun bizzat AKP'li yöneticilerce dile getirdiği bir ortamda PKK tarafından devrilen fidanlarımızın şehit cenazesi olarak evlerimize ateş düşürdüğü bir ortamda, AKP'nin hatalarını ya da ihanetlerini görmezden gelerek hala AKP'li olmakta ısrar edenlerin terörü kınamaya da vatanperverlik nutukları atmaya da hakkı yoktur" diyen Uşak'lı Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, bakın gerekçelerini nasıl ortaya koydu. Uşak Belediyesi'ndeki bir takım yolsuzluk iddialarına da değinen Çavuşoğlu'nun söylediklerine yine kulaklarınız inanamayacak.

11 Eylül 2015 Cuma 02:15
Zübeyde Hanım Anıtını Kaldıran AKP'li Belediye Başkanı, Ne İçin ve Nereye Yürüyor?

Yerel ve genel siyasete ilişkin çarpıcı analizlerine tanık olduğumuz ve bu güne dek her dediği çıkan adam olarak Uşak halkının hafızalarında yer bulan Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu’na, Uşak Belediyesi’nin son dönemlerde yaptığı çalışmaların neticesinde kaldırılan Zübeyde Hanım Heykeli ve İsmet İnönü Anıtı ile ilgili gelen tepkiler hakkındaki görüşlerini ve Uşak Belediyesi’nce organize edilen terör protestosu etkinliği hakkındaki düşüncelerini sorduk. İlginç ve çarpıcı açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu’nun zaman zaman sertleşen eleştirilerinden Uşak Belediye Başkanı ve ekibinden Ak Parti, CHP ve MHP il başkanlarına ve milletvekilerine varana dek bir çok isim nasibini aldı. İşte Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları...

SUSTURULMAMIZ GİBİ BİR DURUM YOK, YAŞANANLAR MUHATAP KABUL EDİLEMEYECEK NOKTAYA GELDİ!

“Öncelikle şunu belirteyim. Uzun zamandır Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve ekibi ile ilgili röportajlar talep ettiğiniz de kabul etmiyorum. Bu hususta da belediye kaynaklık “susturduk”  ya da “susturuldular” şeklinde dedikodular yayılıyor. Ancak kesinlikle böyle birşey yok. Belediyede olan bitenler muhatap kabul edilemeyecek noktaya geldi ve bu yaşananlarla ilgili hakkımızı mahkeme yoluyla arama kararı aldık.” dedi. Bu davaları neden Gazeteci kimliği ile açıklamıyorsunuz sorusunu da yanıtlandıran Nurullah Çavuşoğlu; olay sanki düşmanca bir tavırla söyleniyor diye, iyi niyetimizle ilgili insanların kafasında soru işareti oluşur korkuyorum. Nurullah Cahan seçildiği gün ilk ziyaret ettiği adres bizim ofisimizdi. yani daha ilk gece kutlamalardan sonra buradaydı. İlk ziyarete geldiği kurum da dolayısıyla bizim kurumumuz oldu. Bizim kendisiyle bir problemimiz yoktu. Kendisine sen dürüst olursan, Uşak’ta yapılabilecek bir çok iş var ve bu memleketi yer yüzünün en yaşanabilir kenti yapabilirsin dedik.Kendisine daha seçildiği gün seçim öncesi bize dürüst olacağına dair verdiği namus sözünü hatırlattık. Ama Cahan zaman içerisinde bu sözünü tutmayacağını davranışları ile ortaya koydu. Bize verdiği her iki ayda bir şeffaflık adına belediye de yapılan tüm ihale ve doğrudan teminlkeri bülten haline getirip Uşak halkına gazete bülten şeklinde dağıtma sözünü tutmadığı gibi, Menzil bağlantılı olduğu iddia edilen daha önce HDP'li Diyarbakır Belediyesine işler yapabilme kaabiliyetine erişmiş, Güneydoğu Anadolu menşeili bazı firmalara ihale vermeye kalktı yada verdi şeklinde konuştu. 

BELEDİYEDE YAŞANANLARI MAHKEME İLE HALLETMEK İSTİYORUM AMA DEĞERLERİMİZE LAF ETME NOKTASINA GETİRDİLER İŞİ!

Belediyede yaşananları biz konuşmayalım, dava edelim ve yargı önünde hesap soralım, konuşmayalım istiyorum. Ama bizim değerlerimize söz gelmiş. Zübeyde Hanım bizim bir değerimizdir, gözbebeğimizdir, gönlümüzün sultanıdır. Zübeyde Hanım, Türk Milletinin yegane kurtarıcısı, bu devletin kurucusu, Türk Milletinin, miletçe Türk’ün Atası vasfını uygun görerek, Atatürk soyadını almasını uygun gördüğü Mustafa Kemal Atatürk’ün annesidir. Onlar Zübeyde Hanımı beğenmeyebilir. Ama Zübeyde Hanım’ı kimler beğenmez? Mustafa Kemal gibi bir evladı doğuran kadını, kimler ülkeyi geri götürmek istiyorsa, kimler devrimlere karşıysa onlar beğenmez. Ben demiyorum ki git evine as, Zübeyde Hanım’In resmini. Ama sen o anıtı oradan kaldıramazsın. Kaldırırsan gün gelir bunun hesabını da sana sandıkta sorarlar. Ayrıca İsmet İnönü’nün resminin, anıtının ne zararı vardı sana? Neden kaldırdın o resmi oradan? Ben artık Belediye Başkanına değil, Belediyede elini vicadanına koyabileceklere sesleniyorum: Lütfen Zübeyde Hanım Anıtını ve İsmet İnönü Anıtını yerine koyun.

BİZ HIRSIZLIK, YOLSUZLUK VAR DİYORUZ; ONLAR İFTİRA VAR DİYORLAR!

Uşak Belediyesi’nde şaibeli gerçekleştiği iddia esilen ihale ve yapılan işlerle ilgili deaçıklamalarda bulunan Gazeteci Çavuşoğlu; İsmet İnönü Anıtını kaldırmak için yaptıkları animasyonlu havuz, 463 bin 330 TL  yaklaşık maliyetle ihaleye çıkarılıyor, 387 bin TL gibi bir rakamla AYŞ Ankara İnşaat ihaleyi alıyor. Bugün 80 bin TL’ye bu havuzun daha genişi ve daha görsel kapsamlısını yapabileceğini söyleyen müteahhitler var. Önce 387 bin TL’ye yapımının olacağına dair tabela astılar oraya. Ancak bugün en basit bir inşaat işçisi bile neyi var ki bu havuzun 387 bin TL’lik diye düşündü. Baktılar ki tepki var, kaldırdılar hemen tableyı. Sonra Zübeyde Hanım Heykelini kaldırmak için hiç bir tahribatı olmayan taşları sökerek asfalt attıkları Zübeyde Hanım Caddesi’ne gelince; o yola asfalt değil de beton attığımızı varsayalım. Yaklaşık 1 kilometrelik uzunluğu olan 25 metre genişliği olan bu yola 40 santimetre yükseliğinde beton atalım. Betonun metrküpünün 130 TL olduğunu düşünürsek, 2 Trilyonun üzerinde bir rakam Belediye kasasından ödenmek sureti ile müteahite yaptırılan bahse konu yol, 1 trilyon 300 milyar gibi bir rakama, üstelik asfalt yerine çok daha yüksek maliyeti olan beton ile yapılabilir. Ancak Uşak Belediyesi bu işi 2 trilyonun üzerinde bir fiyata bu işi Yılmazlar İnşaat isimli bir firmaya ihale etti. Bana diyorsun ki burada yolsuzluk yok. Ama göz var nizam var , hesap ortada. Bunların dışında bir çok asfalt, yol, kaldırım işi ihalelerinde, Park-Bahçe bakım onarım ihalelerinde, temizlik ihalesinde v.s ihalelerde sıkıntılar olduğunu belirten Çavuşoğlu, bu işler Uşak’In değerlerine savaş verme adına Uşak’In gözüne sokula sokula yapılıyor. Ama biz susmuyoruz. Gazetecilik adına, millet adına, memleket adına, dava adına üzerimize düşeni yapıyoruz. Ama üzerimizde bir zulüm var, iftiralar atıyorlar, şantaj yapıyorlar. Devletin savcıları , polisleri bunu görmüyor mu? Ama nefes aldığımsürece, elimden geldiğince ben bunları üzerime elzem edinerek gerekeni yapacağım?

ÜZERİNE ELZEM OLAN MUHALEFET PARTİSİ İL BAŞKANLARI VE MİLLETVEKİLLERİ NEDEN SUSUYOR?

Yaşananlarla ilgili muhalefetin de sessiz kaldığını belirten Çavuşoğlu, “Zübeyde Hanım Anıtı kaldırılıyor, İsmet İnönü Anıtı kaldırılıyor. Bu değerler sadeceTürk Milletinin değerleri değildir. Özel de Cumhuriyet Halk Partisi’nin de değerleridir. Buna ilk tepki vermesi gereken CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’dır. CHP İl Başkanı Ferit Güray’dır. Ama arkadaşlar iftar sofralarında Uşak Belediye Başkanı ile poz veriyorlar. Yemeği kim verdi belli değil, kaç para ödendi, kaç kişilik yemek verdi, belli değil. Seni Kanyon Teras açılışında tanımıyan bir Vali, ama sen hiç bir şey yokmuş gibi devam ediyorsun. Peki ne oldu şimdi? Uşak’ta maalesef muhalefet yok.

CAHAN'IN MÜRİDİ OLDUĞU SÖZDE TARİKAT (Nakşibendilik) PKK’NIN TOHUMLARINI ATTI, LİDERİ DE PALAZLANDIRDI! 

Uşak Haber Merkezi Köşe Yazarı Vedat Orhan’ın yazılarına atıfta bulunan Çavuşoğlu,; “Vedat Orhan, Cahan’ın müridi olduğu Nakşibendi Tarikatı’nın Yahudi Barzani ailesini Kürt kimliği ve kılığı altında onların içine nasıl kattığını yazdı. Giydirdiler bir cübbe, kafasına da bir sarık, oldu sana şeyh. Cahan, okunmuş ekmekle, okunmuş çorbayla insanları Allah’a taşıdığını iddia eden, Kürtçe'den başka dil konuşmayan, PKK aleyhinde tek beyanı kamuoyuna yansımamış bir şeyhin müridi.. Bir de lideri var aynı adamın. PKK’nın yok olma noktasına geldiği bir dönemde 2002 yılında Diyarbakır’da Başbakan Erdoğan çıktı kürsüye ve Kürt sorunu vardır dedi, sonra açılım süreci başlatıldı, sonra Habur’dan zafer kazanmış ordu edasında PKK militanları davul zurnayla Türkiye sınırlarına girdi. Sonra bir bakıyoruz 400 vekili bulamayınca HDP ile bir kavgaya tutuştu. Ama kavga APO ile değil. Erdoğan, Apo ile, Barzani ile kavga etmiyor. Türk Ordusu’na silah sıkan Apo’dur, Karayılan’dır. Kim çıkarmış, kim sürdürmüş, kim palazlandırmış, durum ortada. Sen kalkmış timsah gözyaşları döküyorsun. Yazıklar olsun!”

MİLLETİN UMRUNDA DEĞİLLER!

Utanmayı da, arlanmayı da attılar bir kenara. Eve gelen düğün kınası değil, eve gelen şehit cenazesidir. Elbette ki; bizim şehitlerimizin kanından almıştır bayrağımız rengini. Biz ne kadar şehit verirsek bayrağımızın rengi o kadar canlı bir kırmızıya bürünür ve o kadar şanlı dalgalanır. Belediyenin taşeron işçileri, memurları, Ak Parti İl Başkanı, Milletvekili adayları hep beraber oldular, 500 kişiyi toplayamadılar. Milletin umrunda değiller.

MHP İL BAŞKANI PARTİ İÇİ MUHALEFETE GELİNCE PEK YAMAN AMA BELEDİYE BAŞKANININ REZİLLİKLERİNE SES ÇIKARMIYOR?

Burada Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir il başkanı var, Belediye Başkanı’na teşekkür ediyor. Ülkücüler de biz ülkücüyüz diye geziyorlar. Böyle ülkücülük mü olur? Senin il başkanın, parti de prens olabilecek kim varsa disipline veriyor, ihraç etmeye kalkıyor partiden. Belediye Başkanı’nın her türlüğü rezilliğine ne meclis üyelerinden ne de MHP İl Başkanı’ndan tek çıt yok, ama parti içi muhalefete gelince nasıl çirkin sözler sarfedebiliyor.ZÜBEYDE HANIM ANITINI KALDIRAN BELEDİYEYE VE SESSİZ KALAN MUHALEFETE ÇAVUŞOĞLU'NDAN VERYANSIN!

ZÜBEYDE HANIM ANITINI KALDIRAN BELEDİYEYE VE SESSİZ KALAN MUHALEFETE ÇAVUŞOĞLU'NDAN VERYANSIN!"Gerçeklerin neredeyse çırıl çıplak ortaya döküldüğü günümüzde Doğu ve Güneydoğusunda yaşananlara ve açılım politikaları çerçevesinde PKK'nın palazlanmasına göz yumulduğunun bizzat AKP'li yöneticilerce dile getirdiği bir ortamda PKK tarafından devrilen fidanlarımızın şehit cenazesi olarak evlerimize ateş düşürdüğü bir ortamda, AKP'nin hatalarını ya da ihanetlerini görmezden gelerek hala AKP'li olmakta ısrar edenlerin terörü kınamaya da vatanperverlik nutukları atmaya da hakkı yoktur" diyen Uşak'lı Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu, bakın gerekçelerini nasıl ortaya koydu. Uşak Belediyesi'ndeki bir takım yolsuzluk iddialarına da değinen Çavuşoğlu'nun söylediklerine yine kulaklarınız inanamayacak.

Posted by Uşak Haber Merkezi on 10 Eylül 2015 Perşembe

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 72 yorum mevcut

  • gerçek BJK @BJK 3 yıl önce yorumlandı

   biz çarşı olarak adımızı toprağımızı vatanımızı namusumuzu dinimizi kurtaran atamızı çok seviyoruz. eğer o olmasaydı bjk değil atina spor olurduk, şükür anamız babamız dinimiz belli bunlar neden insanların zoruna gidiyor anlamak güç.

  • ayıp ayıp @BJK 3 yıl önce yorumlandı

   Allah akıl fikir versin size daha da denecek çok şey var ama neyse

  • helal haram karışmış Rabbim yardım et @BJK 3 yıl önce yorumlandı

   atatürk olmasa idi isimler yunanca olacaktı, adınız da yorgo olurdu artık. kendini padişah ilan edecek güce sahipken demokrasiyi getirdi, daha dağa onun büyüklüğüne dahil bir şey demeye gerek yok. bu bu arada mustafa hdp falan demişsin bak ne güzel yazmışlar diyarbakır da hangi partinin oyları hdp ye gitti bak bakalım ondan sonra konuş.

  • Allah akıl fikir versin @Mustafa 3 yıl önce yorumlandı

   atatürk ortaya çıkasıya kadar anadolunun mazlum halkı ne yazık ki dağınık idi. atatürk hiç bir zaman ben yaptım ben ettim demedi hep içinden geldiği halkını yüceltti. senin bu yazdıklarına denecek çok şey var ama işte........
   ne yazık ki internet ortamı işte kurtuluş savaşında entari giyip saklananlar ne yazık ki bu ortamda saçma sapan ipe sapa gelmez konuşuyor. sen üzerine alma sakın seni kastetmedim.
   mustafa hdp falan demişsin, şimdi diyarkabırda hangi partinin kaç vekili hdp ye geçti yani hangi partinin oyları yer değiştirdi ha mustafa ;)

  • BJK @Mustafa 3 yıl önce yorumlandı

   helal sana kardeş.

  • Ak dediler KARA çıktı 3 yıl önce yorumlandı

   bırakın artık adamı toprağında rahat verin ve ne kahrolası çıktınız yaptı size osmanlıyı şeriata çıktınız atatürk şeriatı kaldırdı türkiye oldunuz herkes hata yaptı siz geçseniz yapmıycaksınız sanki akp cahildir siz hiç kaplı milletvekilinin çıkıp konuştuğunu gördünüzmü uşak iğrenç bir şehir olmuş trafikler bitmiş hiçbirşey yokken neler çıkartmışlar sizlerin yüzünden analar ağlıyor siz verdiniz oyu akpy ne zaman sosyal demokrat halkçı olmayı başlarsınız o zaman ülke ülke olacak tek yumrum mumrum diye birşey yok birlik olmak var meydanlarda kuran çıkartan başbakan olurmu bu ne cürret kimsin sen sizssinix oy verip kuramı sokaklarda gezdirtenler sizssinix rüşvet alıp parayla satılan insanlar sizsiniz karahallı chpnindi böldü akp parayı bastı millete aldı oyları çeşmeye ne oldu ulubeye böldü sizlere be aldınız domatizin tohumunu israilden alıyorsunuz köylerimize dönüm birşeyler ekin almayın hiçbirşey ekin biçim ucuzlasın herşey uşak halkı inşAllah pişman olmuştur bir dakiseçime oyvermezsin

  • Ak dediler KARA çıktı 3 yıl önce yorumlandı

   bırakın artık adamı toprağında rahat verin ve ne kahrolası çıktınız yaptı size osmanlıyı şeriata çıktınız atatürk şeriatı kaldırdı türkiye oldunuz herkes hata yaptı siz geçseniz yapmıycaksınız sanki akp cahildir siz hiç kaplı milletvekilinin çıkıp konuştuğunu gördünüzmü uşak iğrenç bir şehir olmuş trafikler bitmiş hiçbirşey yokken neler çıkartmışlar sizlerin yüzünden analar ağlıyor siz verdiniz oyu akpy ne zaman sosyal demokrat halkçı olmayı başlarsınız o zaman ülke ülke olacak tek yumrum mumrum diye birşey yok birlik olmak var meydanlarda kuran çıkartan başbakan olurmu bu ne cürret kimsin sen sizssinix oy verip kuramı sokaklarda gezdirtenler sizssinix rüşvet alıp parayla satılan insanlar sizsiniz karahallı chpnindi böldü akp parayı bastı millete aldı oyları çeşmeye ne oldu ulubeye böldü sizlere be aldınız domatizin tohumunu israilden alıyorsunuz köylerimize dönüm birşeyler ekin almayın hiçbirşey ekin biçim ucuzlasın herşey uşak halkı inşAllah pişman olmuştur bir dakiseçime oyvermezsin

  • Mustafa 3 yıl önce yorumlandı

   peki siz hdp oy verin kalkıp burada atatürk siyaseti yapmayın bu toprağı atatürk değil carikli anadolu insani kurtardi

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366