Rus diplomatın ölüm emrini veren FETÖ, o değilse METÖ ya da diğerlerinden biri; ama sonuçta Nakşibendi!

21 Aralık 2016, 09:21
Rus diplomatın ölüm emrini veren FETÖ, o değilse METÖ ya da diğerlerinden biri; ama sonuçta Nakşibendi!
Nurullah Çavuşoğlu
Öncelikle şunu belirteyim ne garip değil mi; daha düne kadar adını İslami cemaatler koyduğumuz gruplar meğer terörle iç içelermiş ve hemen hepsi de dış güçlerce yönetilen gruplar imiş. Bunu Millet yeni öğreniyor. Elbetteki tümünü kastetmiyorum ama Nakşibendilik ve türevi olan bütün cemaatlerde durum aşağı yukarı aynı ve neredeyse tamamı bu ülkeye ihanet içindelermiş. İşin daha garibi ise bunu yeni öğrenen sadece Millet değil, Milletin daha aklı başında insanlar diye rey verip Milletvekili ettiği, Başbakan ettiği, Belediye Başkanı ettiği, Vali ettiği insanlar da bu cemaatlerin ihaneti ile yeni yüzleşiyor. Düşünsenize Rus Büyükelçi vuruluyor, kim olabilir arkasında sorusunda cevap arayanlar hep bu cemaatlerin ürettiği ya da iç içe olup destek sağladığı ortaya çıkan terör örgütlerini sayıyorlar. Yok El Kaide yok El Nusra, yok IŞİD yok PKK hepsinin de arkasında bir cemaatin varlığından bahsediliyor. Hani cemaatler Allah yolunda giden insanların toplandığı yerdi. Allah'ın yolu ne vakit teröre ve teröristliğe çıkar oldu Allah aşkına. Neyse konumuz bu değil. Birileri Rus diplomatın öldürülmesinin arkasından hemen düğmeye bastı ve aynen dünkü yazımda bahsettiğim gibi AKP hükümetinin günah keçisi FETÖ'yü işaret etmeye başladı suikastın arkasındaki güç olarak.  Başlatmayın FETÖ'nüze, algı oyunu yapmayı bırakın artık. Ne FETÖ'sü, FETÖ mü kaldı? Kaldıysa bu kimin kabahati? Neden tespit edip atmadınız madem bu güne kadar. 17 Aralık 2013'ün üzerinden tam üç yıl geçti. Siz hala bu kadar önemli bir suikaste cesaret edip, tertipleyip, gerçekleştirebilecek kabiliyette ve noktada bir FETÖ'cüyü bu güne dek tespit edememişseniz suç kimde? Bu satırları yazmadan önce epeyce malum medyayı izledim özellikle ve epeyce algı bombardımanı atlattım. Adamlar o kadar pişkinleşmiş ki; neredeyse biz ne diyorsak ona inanmaya mecbursunuz diyecekler izleyicilerine. Dinlediğim sözde analistlerin ya da gazetecilerin pek çoğu da saçma sapan gerekçeler ile milleti adeta aptal yerine koyarak kendi istediği gibi inanmaya mecbur etmek için her türlü yöntemi deniyor. Bilmiyorum kaç kişi kaldı bu tür programları izleyen ya da bu tiyatrocuların kurduğu mizansenden ve söylediklerinden etkilenen ama ben yine de Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen suikastin perdelerini kendi penceremden aralamak suretiyle bu algı oyunlarına cevap vereceğim. Ne diyorduk FETÖ hala bu kadar güçlü ise, bu yandaş medyaların savunuverdiği AKP iktidarı niçin hala iktidarda? Niçin FETÖ'den temizleyemedi bunca zaman ülkemizi?

Zaten bu gün FETÖ dedikleri bu eli kanlı hain örgütün liderine, daha düne gelinceye değin övgüler düzen bir kadronun oluşturduğu bir iktidar yönetmiyor mu ülkeyi hala? Hiç bir iktidar kendini bu kadar inkar ettikten sonra o iktidarda kalamazdı ama, maşallah AKP'lilerin bu konudaki, yani türlü dalavere ve algı oyunları ile iktidarda kalma ya da iktidarda olmadıkları ya da müktedir olmadıkları halde kendilerini iktidarda gibi göstermek hususundaki maharetleri çok açık ortada. Tek iyi bildiği şey vardı bana göre AKP Kadrolarının; birincisi, algı yöntemlerini çok iyi kullanmak, ikincisi, çok iyi demagoji yapmak ve tiyatro oynamak. Baksanıza tam 12 yıl boyunca, FETÖ ile birbirini aldatmış bir kadro ile karşı karşıyayız.Neyse demem o ki; madem FETÖ'cü idi bu polis memuru, neden bu güne dek atmadınız onu hapse. Hem  o katilin o gün, o saatte orada işi var? Katile o programı haber veren ve etrafın sakin olacağını, hiç bir ciddi güvenlik tedbiri ya da engelleme ile karşılaşmadan rahatlıkla silahı sokabilecegini ve büyük elçiye çok yakın bir noktada dakikalarca kalabileceğini söyleyen kim? Orada eylemi yaparken söyleyeceği kelimeleri o polis memuruna ezberleten kim? O binadan suikastten sonra sağ salim çıkabileceğine o polis memurunu inandırabilecek kudrette birisi olmasa, hiç o katil herhangi birsinin ağzı ile böylesi bir cinayeti işler mi? Üstelik ölümü göze alarak. Sizce Rus Büyükelçi'nin şahsında Rusya'dan intikam alan bu katili, Rus'a karşı bu kadar kinlendiren sebep ne olabilir? Ya da kim Rus'a Büyükelçisini Türkiye'de öldürmeyi göze alabilecek kadar çok kızmakta ve Rusya'dan kim bu denli nefret etmektedir? Kim geçmişte Rus uçağının düşürüldüğü gün bayram edercesine açıklamalar yapıp, kahramanlık pozlarına bürünüvermişti?

Suriye de Beşar Esad'ı babasının döneminde işlenen bir takım kabahatlerden dolayı suçlayarak, yani babasının şahsında tü kaka ilan ederek devirmeye kalkışmıştı. El Nusra denen sünni muhalif güçler diye bahsedilen ama aslı buz gibi terör örgütü IŞİD'in beslenme kaynağı olan örgütün diğer adı Şam Fetih Cephesi idi. Yani bu El Nusra madem terör örgütü değil, Şam'ı kimden nasıl fethetmeye kalkışmıştı? Legal olan demokratik şartlarda hak arama mücadelesi veren kişi ya da kişiler kendi yaşadıkları ülkeyi fethetmeye kalktıklarını iddia edip, silahlı örgüt kurup silahlı mücadeleye girişebilir mi? Sizce bu despotluk değil midir? Silah zoru ile Suriye'nin başına gelmeye çalışanların sizce Suriye halkında yeterli desteği olsa silahlı mücadeleye ihtiyaçları olur muydu? Yani Esad arkasında kendi halkının kahir ekseriyası olmasa, can alıp can verecek kadar iktidar hırsının gözünü bürüdüğü bu insanlara karşı direnebilir miydi? Ya da silahlı mücadele vererek Ülkesinin başındaki insanı ya da insanları uzaklaştırarak o ülkenin başına gelmeye çalışanlar üstelik bunu ABD İsrail gibi ülkelerden illegal destek alarak yapıyorsa, hain sayılmazlar mı kendi ülkelerinde? Sizce Esad'ın iktidarda kalmasından en çok kim rahatsızlık duymuş olabilir? El Nusra, IŞİD adı her neyse Esad'a baş kaldıran ne idügü belirsiz terör örgütlerinin yok edilmesinden kim neden rahatsız oldu? Şialar Sünnileri katlediyor diye feveran edip yaygara kopararak Türk Milleti'ni Halep'te Nusra taraftarı olmaya zorlayanlar kimler ülkemizde? Hangi dernek,vakıf ya da yardım kuruluşları adı neyse Halep için yardım kampanyaları başlattı? Kim IŞİD'i PKK ile mücadelemize destek oluyor gibi göstererek PKK'lıları vurup öldürüyor diyerek sevimli gösterme gayreti içerisine girmişti? Kim IŞİD'e dua ediyordu meydanlarda, hangi sözde ocaklar IŞİD propagandası yapıyordu el altından? Kim IŞİD'e öfkeli unsurlar deyip sempati aparmaya kalktı? Hangi sözde Nakşibendi şeyhinin oturduğu ilçeden çok sayıda sözde mÜrid IŞİD'e katıldı? Hangi il ya da ilçelerde hangi Nakşi grubunun çay ocakları adeta IŞİD karargahı gibi kullanılmış ve hangi tarikatın çay ocaklarında IŞİD propagandası yapılarak gençler IŞİD'e katılmaya ikna ediliyordu? IŞİD'e katılımın en yoğun olduğu il, hangi hükümetin Başbakanının memleketi? Hangi Başbakanın hükümetini; şimdi iktidar partisinden koltuk aparıp Başbakan Yardımcısı olan zevat, IŞİD'e silah göndermekle ima yoluyla da olsa suçladı, vallahi de billahi de o silahlar Türkmenlere gitmedi diyenler kimlerdi? Rusya'dan intikam almak isteyen ya da intikam alması gereken örgüt sizce PKK mı IŞİD mi? Ya da şöyle sorayım; kolunu kanadını kırdığımız, artık emir komuta zincirini yeniden tesis etmesi mümkün olmayan, kendi başının derdine düşmüş FETÖ mü, Yoksa eski FETÖ'cülerden boyun eğdirebildiğini kendine asker eden METÖ mü? 

Hani hatırlarsanız Barzani den IŞİD bir miktar militan transfer edip IŞİD'ci etmiş ve Barzani güçlerine karşı savaştırmıştı ya bir dönem, işte o hesap bir durum yani aslında yaşanan. Ya da hani ABD ve İsrail daha önce Barzani güçleri aracılığı ile çıkarttığı petrolü IŞİD güçleri aracılığıyla çıkartmaya karar verince, Musul'u Brazani kuvvetlerinden boşaltıp IŞİD kuvvetlerine terketmişti ya. Hani o esnada Barzani'nin bazı kuvvetleri Musul'dan çıkmak istemeyince yani Musul'un kaymağını yeme işini IŞİD militanlarına devretmek istemeyince yok edilmiş, bazı Barzani kuvvetleri ise IŞİD'e ram olarak yoluna IŞİD'le devam etmişti ya, işte aynı o hesap. PKK'nın yerini IŞİD'in doldurduğu gibi FETÖ'nün yerini de METÖ dolduruyordu. Aslında bu olaylar birbirine paralel gelişiyordu ayrıca. Zira nasıl ki FETÖ PKK ile bir gizli ortaklık içinde ise METÖ'de IŞİD'le benzer bir ortaklık içerisinde idi bana sorarsanız.

Faraza söylüyorum; Uşak'ta hem FETÖ ilişkisi olan hem de AKP'nin önde gelen isimlerinden olan yüz kişi bir araya geliyor, diğer üyeler arasından boyun eğdiremediğini FETÖ'cü ilan ederek cezaevine attırıyor. Cezaevine attırmak ya da başka yöntemleri ile göz dağı vermek suretiyle ya da rant sağlayarak FETÖ'den bir şekilde kopartıp METÖ elemanı haline dönüştürebildiği eski FETÖ elemanlarından derlediği kabiliyetli, tecrübeli isimlerle yeni çeteyi kuruyorlar bu arada. Oluşturdukları bu yeni çeteye, yeni iş öğretmeye çalıştığı başka cemaatlerin elemanları ile bir grup rantcıyı, hampacıyı ve yalakayı da dahil ederek kendilerine yepyeni muazzam bir çete kuruyorlar ve bunun adı moda tabirle METÖ oluyor. Üstelik METÖ, FETÖ gibi gizliden de değil, açık açık yeni düzenini kuruyor, hatta METÖ kurulan illerin adı bile Kayseri değil, Yeni Kayseri oluveriyor mesela, Trabzon değil yeni Trabzon diye anılmaya başlıyor. Üstelik bu METÖ bana sorarsanız FETÖ'den çok daha tehlikeli sularda yüzüyor.  METÖ'nün elemanları daha az kafası çalışan insanlardan oluşuyor ve kaba kuvvet ve terör eylemine daha çok başvuruyorlar. FETÖ kadar kabiliyet ve tecrübe sahibi olamadılar tabi henüz. METÖ'nün elemanları FETÖ ya da PKK gibi, değil daha gözü pek. Malumunuz olduğu üzere METÖ; büyü ve hipnozda, ayrıca zihin kontrol yöntemlerinde FETÖ'ye göre çok daha gelişmiş teknikler kullanmakta ve neredeyse uluorta yapmakta, üstelik adını okunmuş ekmek, okunmuş çorba koyarak bu işe kılıf uydurmakta. Demem o ki; METÖ'nün işleri aslında Hasan Sabbah'ın işlerine FETÖ'den daha fazla benzerlik taşıyor. METÖ elemanları da Sabbah'ın elemanları gibi intihar eylemleri yapıyor, kendilerinin ölümü pahasına masum insanların canlarına kıyabiliyorlar. Bakın canlı bomba eylemlerinin ardından hep IŞİD çıkmaktadır. Yani yeni FETÖ'müz ya da namıdeğer METÖ, daha gözü pek insanlardan oluşuyor anlayacağınız. Yolsuzlukları falan da kasmadan neredeyse uluorta yapabiliyor. O kadar ki Dadaloglu gibi kendi kural çıkarıyor, kamera yerleştirip kuralı çiğneyene, 150-200 lira ceza kesiyor ve binlerce vatandaş ödüyor parayı, sonunda hukuksuz olduğu anlaşılıyor da nihayet aylar sonra kaldırtılıyor. METÖ, FETÖ'ye göre daha tehlikeli, çünkü FETÖ her ne kadar hainlik etse de ülkeyi güzelleştirmeye calışırdı. Yalan yok; ABD'den kiraladığı, har vurup harman savuracagı devasa bir mülk gibi görüyordu FETÖ Türkiyeyi ve kendi yöneteceğine kesin inandığı için ülkenin itibarını da bu kadar zedeletmezdi. Ama bana sorarsanız bu METÖ geçici olduğunun farkında, iktidarının ve sadece kese doldurmanın ve zarar vermenin derdinde ülkeye. METÖ'nün elemanları FETÖ'ye göre daha cüretkar bu eylemi yapan polisin cüreti de ortada. Bu kadar cüret Fetullah'ın bırakın elemanlarını, kendisinde bile kalmadı. Sizce kim bu polise bu cüreti verebilir ki? FETÖ bu saatten sonra hangi aracılar aracılığı ile böylesine kıytırık bir polise değin uzanıp Onu bu kadar yüreklendirebilir ki? 

Zaten bana göre değişmez; FETÖ neyse METÖ o dur, PKK neyse IŞİD odur. Barzani neyse El Nusra vs. o dur. Demem o ki; kimse bu işi de FETÖ'nün üstüne kaktırıp geçmeye kalkmasın. AKP hükümeti siyasi sorumluluğun gereği millete ve devlete olan saygısı gereği, milleti ve devleti bu kabahate ortak etmeden istifa etmelidir. Çünkü Rusya, bu işin peşini bırakmayacak gibi görünüyor ve iş deşilirse hükümetin bu işin altında kalacağı aşikar. Zira Hükümete etki edebilen birileri olmasa, bu eylemin gerçekleştirilebilme imkanı ve şansının olmadığı bana göre ortadadır, verdiğim doneleri şöyle bir gözden geçirdiğinizde bana hak vereceksiniz diye düşünüyorum. Tabi ki aksi ispatlanmadığı sürece herkes masumdur ve bizim birilerini işaret edip hedef tahtasına oturtmak gibi bir derdimiz yok. Ancak malum medya işi FETÖ'nün üzerine yığmaya bu kadar iştahlı ve gayretli olunca bende farklı bakış açıları sunayım istedim. Elbette bu işin arkasında FETÖ de çıkabilir METÖ de yada adı her neyse başka bir örgütün işi de çıkabilir. Ama bir siyasi erkin yön verdiği ve siyasi uzantısı olan bir örgüt tarafından gerçekleştirildiği aşikar. Dilerim sorumlular bir an önce bulunur ve gerekli cezai müeyyidelere çarptırılırlar diyorum vesselam.


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 7 yorum mevcut

  • tayfun bayrak 1 yıl önce yorumlandı

   çavuşoğlu utanmasan sende sorucaksın genel müdürünüz gibi :) silahı bu adama kim verdi die:) ha bu arada gözün aydın tarafsız medya :) müdürünüz gelmiş :)

  • yeter ya @Hasan 1 yıl önce yorumlandı

   Allah yolunda deme bari ya.para yolu de daha doğru olur.

  • Hasan 1 yıl önce yorumlandı

   bu naksibendilikten ne alip veremedigin var kardesim onlar Allah yolunda bana yada digerlerine yol gosteriyor fettullah gulen ulkeye ihanet etti diye diger cemaatlerdemi ayni bu naksibendi cemaati sana ne yaptida sen her yazinda onlari kotuluyosun yeter artik

  • Ali 1 yıl önce yorumlandı

   son üç yazınız muhakkak daha büyük kitlelere ulaştırılmalı

  • Önemine binaen (yeni uşak) 1 yıl önce yorumlandı

   uşak'ta hem fetö ilişkisi olan hem de akp'nin önde gelen isimlerinden olan yüz kişi bir araya geliyor, diğer üyeler arasından boyun eğdiremediğini fetö'cü ilan ederek cezaevine attırıyor. cezaevine attırmak ya da başka yöntemleri ile göz dağı vermek suretiyle ya da rant sağlayarak fetö'den bir şekilde kopartıp metö elemanı haline dönüştürebildiği eski fetö elemanlarından derlediği kabiliyetli, tecrübeli isimlerle yeni çeteyi kuruyorlar bu arada. oluşturdukları bu yeni çeteye, yeni iş öğretmeye çalıştığı başka cemaatlerin elemanları ile bir grup rantcıyı, hampacıyı ve yalakayı da dahil ederek kendilerine yepyeni muazzam bir çete kuruyorlar ve bunun adı moda tabirle metö oluyor. üstelik metö, fetö gibi gizliden de değil, açık açık yeni düzenini kuruyor, hatta metö kurulan illerin adı bile kayseri değil, yeni kayseri oluveriyor mesela, trabzon değil yeni trabzon diye anılmaya başlıyor.

  • haluk 1 yıl önce yorumlandı

   bu açıdan hiç düşünmemiştim gerçekten düşündürücü ve ilginç bir yazı olmuş sayın yazar

  • Oğuz boyu 1 yıl önce yorumlandı

   on numara tespitler harika analizler yazı için teşekkürler nurullah bey

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366