Sivaslı Devlet Hastanesi Hayırseverlere Teşekkür Etkinliği Düzenledi! ile ilgili haberler

Sivaslı Devlet Hastanesi Hayırseverlere Teşekkür Etkinliği Düzenledi!

Bir yıllık süreçte Sivaslı Devlet Hastanesi'ne maddi ve manevi katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür niteliğinde gerçekleştirilen toplantı Sivaslı Belediye Düğün Salonu'nda yapıldı.

Etkinliğe Sivaslı Kaymakamı Serkan Keçeli , Sivaslı Belediye Başkanı Uzm. Dr Zafer Küçükgöl, Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı,  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Tuncay Öztürk, diğer hastanelerin yöneticileri, yerel yöneticileri ve hayırseverler katıldı.

Sivaslı Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Özlem Akdaş, açılış konuşmasında Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Meral Bağcivan ve İdari Mali İşler Müdürü Nermin Çohadar ile birlikte Sivaslı'nın emektar halkına hizmet vermekten onur duyduklarını söyledi.

Akdaş, "2 Kasım 2012'de Kamu Hastane Birliklerinin kurulmasıyla Uşak Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlanan Sivaslı Devlet Hastanesi, 1994 yılında Sivaslılı yardımsever vatandaşların iştiraki ile yaptırılmış ve 2000 yılında 50 yatak kapasiteli olarak hizmete açılmıştır. Hastanemizde branşında Uzman Hekimlerimizin poliklinik hizmetleri, Acil Servis Polikliniğimizde görevli Pratisyen Hekimlerimiz acil hizmeti, Diş Polikliniğimiz, Yataklı Servislerimiz, Doğumhanemiz, monitorlü gözlem odamız, Ameliyathanemiz, 24 saat kesintisiz çalışan Acil Servis, Laboratuar ve Röntgen birimlerimiz ile İlçe halkımıza Sağlık Bakanlığımızın  hizmet  standartları ve kalite anlayışı ile hizmet vermekteyiz" dedi.

Akdaş konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Göreve başladığımız günden itibaren, hastanemizde Sağlık Hizmeti sunumundaki kalitemizi arttırma çalışmalarımızın yanında, hastanemizin vizyonunu değiştiren, çalışanlarımızın çalışma ortamlarında huzurlu ve verimli çalışmasına olanak sağlayan ,engelli vatandaşlarımıza hizmet alımında kolaylık sağlayan, hastalarımızın tedavi ve muayeneleri esnasındaki memnuniyetlerini arttıran çevre düzenlemelerini de içeren fiziki  değişimleri gerçekleştirdik. Hastane bahçemizin bozuk olan yollarına 2000 m2 kilitli parke taşı döşemesi yaptırdık,  birimlerde eksik olan medikal gaz sistemi döşemesini yaptırdık, hastanemizin eskiyen iç ve dış cephe boyasını yeniledik, engelli vatandaşlarımız için düzenlemeler yaptırdık, acil serviste  hasta kabul ve danışma bölümü oluşturduk, dar olan resusitasyon odamızı genişlettik,  acil serviste personel dinlenme odası oluşturduk, çocuk poliklinik hizmeti  için ek poliklinik odası oluşturduk, hasta ve çalışan güvenliği için kapalı sistem kayıt yapan kameraları yeniledik ve otomatik kayıt cihaz sistemi kurduk. Hizmet sunumunda kaliteyi, hasta ve çalışan memnuniyetini de arttıran otelcilik hizmetlerimizde yenilikler gerçekleştirdik. Hastanemizin eskiyen perdelerini  yeniledik, hasta bekleme salonlarında oturma koltuklarını yeniledik, hastanemiz iç mekanlarını yağlı boya tablolar ile güzelleştirdik, eskimiş hasta karyola, yatak ve etejerlerimizin bir kısmını yeniledik, emzirme odamızı yeniden düzenledik, hastanemizin tabela ve yönlendirmelerini yenilendik. Önümüzdeki süreçte hastanemizin ihtiyacı olan nitelikli hasta odalarına sahip ek hizmet binası yapımı ve acil servis alanının genişletilmesi için yatırım projesi çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Ayrıca hastanemizin bahçe düzenlemesi, binamızın ısı yalıtımı için mantolama çalışması, ameliyathanemizin merkezi sistem havalandırma ve bazı düzenlemelerinin yapılması çalışmaları da 2014 yılı hedeflerimiz arasındadır.

Tüm bu çalışmalarımızda Sivaslı’lı hayırsever vatandaşlarımızın çok büyük desteği bulunmaktadır. Hastanemizin yöneticileri olarak bizler hayırsever halkımızın bu desteğine ve güvenine minnettarız. Sağlık hizmeti sunumundaki kalitemizi ve çalışan memnuniyetimizi  her şeyin üstünde tutan, dinamik, değişimden ve gelişimden yana olan bir yönetim anlayışı ile Sivaslı İlçemizdeki  hizmet  çıtamızı her geçen gün daha da yükseltmekte ve halkımızın hizmetkarı olmaktan onur duymaktayız. Yardımsever ilçe halkımıza, bize hemen her konuda katkılarını esirgemeyen Genel Sekreterliğimize yöneticilerimize ve tüm hastane personelimize, bize ve hastanemize vermiş oldukları desteklerinden ötürü teşekkür eder, saygılarımı sunarım."

Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı ise yaptığı konuşmasında; Uşak ili sağlık hizmeti sunucuları olarak bir yıl sonunda Sivaslı ilçemizde yönetici arkadaşlarımızın, çalışan personellerin ve katkılarını esirgemeyen tüm Sivaslı hemşehrilerimizin çabaları ile çok önemli mesafe kaydedildiğini ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sivaslı halkının ve çalışan personelin biz hizmet sunucularına gösterdikleri ilgi alaka ve teveccühlerinin çalışmalarında önemli pozitif bir motivasyon sağladığını ve güçlerinin büyük bir bölümünü hizmet alıcı ve hayırsever halkın sayesinde ve onların teşekkürlerine bağlı olduğunu bununda hakkını vermek için tüm çabalarını ortaya dökeceklerini ifade etti.

Sivaslı Kaymakamı Serkan Keçeli ise konuşmasında, Hastane yöneticilerine ve hayırsever vatandaşlara bu güzel birlik beraberlik içerisinde yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini iletti. Hastaneyi ziyaretlerinde hastanemizde çalışanların ve hastaların bugüne kadar hep olumlu olarak geldiklerini hastalara çalışanların güler yüzü ve ilgisi dolayısıyla yönetici ve çalışanlara teşekkür ettiğini ve asıl olanında fiziksel değişimlerden öte sağlık hizmeti sunucuları ve hizmet alıcıları arasındaki bu muhteşem pozitif diyaloğun yakalanması olduğunu belirtti.

Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Sivaslı Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen etkinlik, hayırseverlere plaketlerin verilmesi, hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ve yemek ve müzik dinletisi ile sona erdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.