Uşak, Sağlık Hizmetlerinden Memnun! ile ilgili haberler

Uşak, Sağlık Hizmetlerinden Memnun!

 Ülkemizde Sağlık Bakanlığının sağlıkta dönüşüm projesi ile sağlık işletmelerinin sayısının her geçen gün artması, yoğun bir rekabet ortamının yaşanmasına ve doğal olarak daha kaliteli hizmet verilmesi gerekliliğini beraberinde getirmektedir. Çünkü kaliteli sağlık hizmetleri hem bireysel, hem de toplumsal yapıyı derinden etkilemektedir. Aynı zamanda kaliteli sağlık hizmetleri bireylerin mutluluğuna, işletmelerin verimliliğine ve ülkenin kalkınmasına kadar uzanan sarmal bir ilişki oluşturur. Bu yüzden sağlık işletmelerinde sağlanan hizmetin kalitesi sadece hastalar açısından değil, devlet kurumları ve hükümetleri de ilgilendiren önemli bir konudur.

TÜİK tarafından 2004 yılından itibaren düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan Yaşam Memnuniyeti Araştırması, 2013 yılında ilk defa il düzeyinde gerçekleşti. Araştırma kapsamında, Türkiye genelinde 125 720 haneye gidilerek, 18 ve daha yukarı yaştaki 196 203 birey ile yüz yüze görüşme yapıldı. Türkiye genelinde sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı %74,7 olup bu oranın en yüksek olduğu 2. il % 88.6  ile Uşak oldu. Aynı zamanda sağlık hizmetlerinden memnuniyetsizlik oranının en düşük yüzde oranı (%5.5) ile Uşak birinci il olmayı başardı. Uşak halkı 2013 yılında il genelinde sunulan sağlık hizmetlerine tam puan vermiştir.

Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı yaptığı açıklamada;

“Özellikle hastanelerde sunulan sağlık hizmetinde başarıların ortaya çıkışının çok zor olmadığını göreve başladıkları 2 Kasım 2012 yılında ilk olarak hizmet sunucuları olan değerli sağlık çalışanlarının  ihtiyaçlarını tespit etmeye çalıştıklarını, onları dinleyerek sürekli bir araya gelerek kendi kapılarını cesaretle ve sonuna kadar personellerine açarak şeffaf yöneten, kolaylaştıran, engelleri ortadan kaldıran, verimli ve etkili hizmet sunan, sevgi ve samimiyeti ön plana çıkaran idarecilik ve yönetim anlayışı benimsediklerini çalışanlarımıza anlattık. Çalışanlarımızı motive etmek için hiçbir etkinlikten faaliyetten ve onların lehine olacak çalışmalarını daimi rahatlatacak iş ve işlemlerden kaçınmadık. Bu anlayış sayesinde idaresinde bulunduğumuz Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği idarecileri olarak çalışanlarımız arasında hiç ayırım yapmadan sevgi ve hoş görü içerisinde dinledik,  sorunları ortak akıl,  paydaşların hak ve hukukuna zarar vermeden çözümleme yolunu seçtik. Bu durum bizleri çalışanları ile kenetlenmiş işini samimi, güler yüzlü yapan ekip haline getirdi.” Dedi.

Ekip olarak niyetlerini önlerine, kişisel arzularını ise arkalarında bırakarak hizmete devam ettiklerini bildiren Atlı açıklamasında şunları kaydetti; “Yönetim anlamında her kesimin görüş ve önerilerini almaktayız. Bugüne kadar kapımıza gelen binlerce insanı geri çevirmeden elimizden geldiği ölçüde yardımcı olduk. Bizler İnsanız nihayetinde muhakkak hatalarımız vardır, fakat şunu halkımız bilmelidir ki tüm niyetimiz onlara daha iyi faydalı ve yararlı olmaktır. Bizler biliyoruz ki güzel bir hizmet yapan ve o yolu açan kimseler o hizmetler yapıldığı müddetçe kıyamete kadar mükâfat almaya devam ederler. Konfüçyüs’ün dediği gibi ‘’Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil’’. Öyleyse bizler her zaman her kesime örnek olmak için iyi ve güzel bir yol bularak ya da açarak Ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

 Uşak ilinde hastanelerde 2013 yılı, sağlık hizmeti sunumunda daha önceki yıllara göre nitelik ve nicelik yönünden kalite ve hasta memnuniyeti artışı gösterildiğini vurgulayan Atlı Hastanelerde kendi rollerine uygun olabilmeleri için eksik olan merkezlerin büyük oranda tamamlandığını ve ihtiyaca göre planlı olarak bu sürecin devam edeceğini bildirdi.

 Uşak il merkezinde ve  ilçe hastanelerimizde tüm alanlarımızı nitelik ve kalite bakımından üst seviyeye taşımayı hedeflediklerinin altını çizen Uzm. Dr. Yalçın Atlı; “ Nitelikli tıbbi hizmet, nitelikli oda sayımızı artırmak için çalışıyoruz. Çabalarımızın karşılığını görmek çok güzel tüm halkımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Ülkemize ve Uşak’a hizmet etmeye devam edeceğiz.” İfadesinde bulundu.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hasta 5 yıl önce

allah razı olsun uşağımızın adını ne güzel duyurmuşlar allah düşürmesin ama hastanede iyi bakıyorlar özelden bir fark yok hatta bana göre daha iyi devlet hastanesi

Avatar
Özgür Kiraz 5 yıl önce

hastane iyi güzel de yeri çok uzak. evden yaklaşık 7 km uzaklıkta :)

Avatar
bu açıklamayı kimse yemez sayın atlı 5 yıl önce

tamamen yalan bir açıklama uşak haber merkezi keşke bu açıklamayı teyit ettirseydiniz.bu sekreter arkadaş devamlı parayla çeşitli medya kuruluşlarında kendine methiyeler düzdüren bir arkadaş.inanmıyorsanız girin tüik,e böyle bir araştırma varmı kesinlikle yok ben baktım

Avatar
usak_64 5 yıl önce

beli uşak devlet hastensinde hizmet mükemel olduyu hemşireler ve doktorların hastayı dövmediyi kalıyor bunun neresi mükemel kendi akrabaları geldi hizmetde sınır tanımıyor hastane çalışanları vatendaş geldimi köpek muhamelesi görüyor nersin mükemel hizmet buranın hep bunlar kandırmaca acilde çalışanlara söyleyinde vatandaşa adam gibi hizmet versinler.

Avatar
memur_64 5 yıl önce

kesin memnun olanlar hastande çalışanların akrabasıdır onlara hizmetde sınır yok vatandaşa hizmet yok kardeş bu haber yalan bence bende tahinimi devlet hastanesine aldıracam sağlık hizmetinden mükenmel hizmet almak için

Avatar
vatandaş @bu açıklamayı kimse yemez sayın atlı 5 yıl önce

sıkış tepiş hastane koridorlarında fizik tedavinin daracık telekom binasında çağ dışı hizmet ettiği yerlerden ferah otel konforunda odalara taşınmakmı yalan haber asker koğuşu gibi odalarda 10 kişi tedavi olmak için yatıyordu hastalar şimdi 2 kişilik odalarda tedavi oluyorsa modernlik yalancılık mı oluyor emeği geçen herkesten allah razı olsun.

Avatar
selim tatlıcı @bu açıklamayı kimse yemez sayın atlı 5 yıl önce

bahse konu haber tüm ulusal basında yer aldı sadece uşak için yapılan bir araştırma değil keşke yazmadan önce

http://www.tuik.gov.tr/prehaberbultenleri.do?id=18507

Avatar
Uşağı Seviyorum @bu açıklamayı kimse yemez sayın atlı 5 yıl önce

http://www.tuik.gov.tr/prehaberbultenleri.do?id=18507 linke bakarsan verileri görebilirsin