Şayet Atatürk Düşmanı İsen Partin Farketmez, CHP Rozeti Seni Aklamaz!

18 Eylül 2015, 00:23
Şayet Atatürk Düşmanı İsen Partin Farketmez, CHP Rozeti Seni Aklamaz!
CHP Ali Erdoğan'ı aday yapacak mı dediniz? Bu kaçıncı hayalperestliğin Ey Ali Erdoğan! Sen akli melekelerini kontrol ettir istersen, CHP seni aday yaparsa, ben yazarlığı bırakırım demiştim geçen yerel seçim. Yine aynısını söylüyorum; Ey Ali Erdoğan sen kendine başka kapı ara, bul. AKP kabul etmeyince CHP'yi zorlama boşa, CHP Atatürk'ün partisi ise şayet ki öyledir seni asla aday yapmaz, yaparsa ben yazarlığı bırakırım. 

Bilindiği üzere Ali Erdoğan; 2009 yerel seçimlerinde MHP'den Belediye Başkanı seçilmişti. Erdoğan'ın seçilmesinin hemen akabinde Gülen Cemaati'nin belediye yönetiminde partiden daha etkin hale gelmesi ile birlikte parti yönetimi ile arası açılmaya başlamıştı. Belediyeye alınacak işçilerden tutun da, belediyenin işini yapacak taşeron firmalara, müdürlüklere getirilecek adamların kim olacağına varıncaya değin her şeyin MHP'de değil cemaat toplantılarında belirlenmesi üzerine, dönemin MHP İl Başkanı Metin Deniz Savaş başta olmak üzere partinin ileri gelenleri duruma tepkilerini ortaya koymuştu. MHP Genel Merkezi'nin Ali Erdoğan'ın Pensilivanya'ya giderek Fethullah Gülen'in bizzat elini öptüğü haberini alması ise Ali Erdoğan ile MHP'nin arasındaki ipin tamamen kopmasına sebep olmuştu ve Erdoğan MHP'den ihraç edilmişti.

2014 Mart'ına kadar Bağımsız Belediye Başkanı olarak devam eden ve başkanlığı süresince hakkında onlarca yolsuzluk dosyası açılan, defalarca hakim karşısına çıkan ve görevi kötüye kullanmak suçundan daha önce de cezasının olduğu bilinen Ali Erdoğan; geçtiğimiz yerel seçimlere yakın bir zamanda kapağı Ak Parti'ye atmanın yollarını denemiş ama malesef bu tutmamıştı. Yani AKP Genel Merkezi, cemaatçi olduğu çok açık bilinen Ali Erdoğan'ı aday göstermemişti. Bunun üzerine bizzat Fetullah Gülen'in talimatı ile harekete geçerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğü bilinen bir hakimin devreye girmesi ile başlayan süreçte Ali Erdoğan, yerelde de bulduğu bazı sözde CHP'li destekçileri aracılığı ile CHP'den aday olmayı denedi. CHP'nin de nihai karar olarak masadan kaldırdığı Ali Erdoğan, AKP ve CHP tutmayınca daha sonra sırası ile DSP, BBP, Saadet, ÖDP gibi bir çok parti ile anıldı ancak hiç birisinden aday olmayı başaramamıştı. Neyse gelelim konumuza ben o dönem yani "Ali Erdoğan kesin CHP'den adaymış, her şey bitmiş" dedikleri bir dönemde risk alarak bir yazı yazmış ve Ali Erdoğan şayet CHP'nin adayı yapılırsa yazarlığı bırakacağımı kamuoyuna ilan ve taahhüt etmiştim. Hatta bu taahhüte o zaman en çok Gülen Cemaati mensupları ve AKP'liler sevinmişti. Görüştüğüm bazı cemaatçiler, "iyi olur işte, bir taşta iki kuş vurmuş oluruz, hem senin gibi keskin yazılar yazan ve bizi eleştirmekten hiç çekinmeyen bir yazardan kurtuluruz hem de Ali Erdoğan yani bizim adayımız başkan olur" demişti. Görüştüğüm bazı AKP'liler de yine aynı şekilde "iyi olur işte hem senden kurtuluruz hem de Ali Erdoğan'dan CHP O'nu aday yaparsa bir daha bize AKP'li ağzı yapamaz ve partimize girmeye kalkamaz, kurtuluruz" demişlerdi. Ancak netice de Ali Erdoğan da, cemaatçiler de AKP'liler de, CHP içerisindeki partisinin onurunu düşünmeyen sözde CHP'liler de avuçlarını yalamışlardı ve ben de yazarlığı bırakmak zorunda kalmamıştım. Bu dönem seçim sattı mahalline girilince Ali Erdoğan yeniden AKP ile yakınlaşmaya başlamıştı. Mehmet Altay ve Nurullah Cahan ile gizli gizli buluşarak pazarlık içinde olduğu iddiaları kulislerde konuşulan Ali Erdoğan, AKP'den yine zılgıtı yedi ve oradan Mehmet Altay'la birlikte uzaklaştırılınca bu sefer Özkan Yalım ile CHP'ye demir atmaya çalışıyor.

Ben şu an vatani görevimi yapmaktayım, gün içerisinde Facebook'u açınca gözlerime inanamadım, zira Ali Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu kendisine CHP Rozeti takarken resmi vardı. Önce inanamadım ama, daha sonra bu durumu bazı kaynaklara doğrulatınca ne olup bittiğini anlamaya çalıştım. Sanırım Kemal Kılıçdaroğlu Özkan Yalım'a ve Ali Erdoğan'a bir tuzak kurmuş ve bir taşta iki kuş birden harcamak için yani hem Ali Erdoğan'ın ne kadar iki yüzlü birisi olduğunu cümle aleme göstermek hem de Özkan Yalım'ın öteden beri dillendirilen Cemaat bağlantısının olduğunu netleştirmek için böyle bir hamle de bulunmuş. Hem cemaat hem Özkan Yalım ve CHP'deki avanaleri, Kılıçdaroğlu'nun bu zokasını yutmuş ve Ali Erdoğan'ı bir sonraki yerel seçimlerde CHP'den Belediye Başkanı seçme hayali ile avuçlarını ovuşturmaya başlamış. Ben sesleniyorum Ali Erdoğan'a, Özkan Yalım'a ve avanelerine; emin olun şimdi ovuşturduğunuz o avuçları, yarın mesai saati bitiminde listeler açıklanınca yalamak zorunda kalacaksınız. Yani Kemal Kılıçdaroğlu sizi aday yapmayacak.

Yok eğer ben yanıldı isem, yani CHP gerçekten Ali Erdoğan'ı Milletvekili adayı yapacaksa, gerçekten cemaatin Uşak Belediyesi'ni yeniden ele geçirme operasyonunun önünü bu şekilde açacaksa, benim nöbet tutmama hiç lüzum kalmamış demektir. Demektir ki; son kale olarak bildiğimiz CHP ele geçirilmiş yani, bu ülke gerçekten elden çıkmış demektir. Şayet Ali Erdoğan CHP'den aday yapılacaksa, biz niçin geçtiğimiz seçimlerde Atatürk düşmanlığı içeren sözler sarfetti diye Eyüp Gökhan Özekin'i vekil seçtirmemek için uğraş verdik. CHP uğraş verdi gayret gösterdi. Yani AKP'den seçilince Atatürk düşmanına karşı olacağız da CHP'den çıkarsa mı karşı olmayacağız? Şimdi bana hiç kimse Ali Erdoğan "Atatürk düşmanı değildir" demesin, zira Belediye Başkanlığı boyunca tavrı ortada ve CHP Milletvekili Dilek Yılmaz o dönem Ali Erdoğan'ın nasıl bir Atatürk düşmanı olduğunu doneleri ile birlikte ortaya koydu. Yani demem o ki; Ali Erdoğan, görevi kötüye kullanma suçunu başkanlığında işlediği tescilli, hala bir çok davadan yargılanan ya da bir çok dosyası Yargıtay aşamasında olan TESCİLLİ BİR ATATÜRK DÜŞMANI'dır ve asla CHP'nin Milletvekili adayı olamaz. CHP'ye üye olmuş olabilir, bu onun takdiridir elbet. Tövbe ettiğine inanılırsa, samimiyetini ortaya koyarsa ve zamanla Atatürk'e saygısını ispat ederse, belki yönetim kademelerinde düşünülebilir diye zannediyorum. Ama bu vesile ile kim CHP'li kim değil iyice anlamış olduk Vesselam.

Not: Ali Erdoğan'ın CHP'den Milletvekili adayı yapılması halinde yazarlığı bırakacağım taahhüdümü tutacağımdan kimsenin zerre endişesi olmasın. Lakin Nakşibendi tarikatı ile ilgili "Bir İhanet Projesi Nakşibendilik" adı altında kaleme aldığım ve tamamı henüz yayınlanmayan yazı dizimin tamamının yayınlanacağının ve daha sonra yazı yazmayacağımın bilinmesini isterim.


          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 52 yorum mevcut

  • nasıl bir okuma tarzın var arkadaş :) @GERÇEKÇİ 2 yıl önce yorumlandı

   madem okudun yazıyı bunu görmedin mi acaba:

   not: ali erdoğan'ın chp'den milletvekili adayı yapılması halinde yazarlığı bırakacağım taahhüdümü tutacağımdan kimsenin zerre endişesi olmasın. lakin nakşibendi tarikatı ile ilgili "bir i̇hanet projesi nakşibendilik" adı altında kaleme aldığım ve tamamı henüz yayınlanmayan yazı dizimin tamamının yayınlanacağının ve daha sonra yazı yazmayacağımın bilinmesini isterim.

  • GERÇEKÇİ 2 yıl önce yorumlandı

   vedat orhan beyefendi. yazını okudum. ali erdoğanın chp den 2.sıraya aday olarak konmasını doğru bulmuyor. lakin bu durumda vermiş olduğun yarzarlıkla ilgili bir sözün vardı.nasıl bir tutum sergileyeceksin.

  • GERÇEK 2 yıl önce yorumlandı

   eyüp gökhan özekine demediğini bırakmayan cehape ve uşak haber merkezi, ali erdoğan için nasıl oy isteyeceksiniz.

  • vay be kendini ne hallere düşürdün 2 yıl önce yorumlandı

   şimdi anlıyorumki asena bile sadece işini icra eden bir bayanmış,dönek değilmiş...

  • a şahin 2 yıl önce yorumlandı

   sayın ali yıdırım atatürk düşmanlığı olarak ne yapmış artı uşağa eşigörülmemiş hizmetler yamıştır şahsen ben chpeyye katılmasından memnunum inşAllah millet vekili seçilir

  • KEMAL KİME HİZMET EDİYOR ??? @CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   adam pkk lilar i̇çi̇n çikartilan i̇hbar yasasina i̇ti̇raz edi̇yo i̇hbar ahlaksizlik di̇yo peki̇ poli̇si̇mi̇zi̇ askeri̇mi̇zi̇ şehi̇t edenleri̇ seyretmek onlara destek olmak ne ahlak anlayişin bu mu keee maaalll

  • KOLTUK TATLI !!! 2 yıl önce yorumlandı

   devlet bahçeli̇ de i̇sti̇fa etti̇ allayip pullayip geri̇ döndü koltuk tatli geldi̇ tabeeee

  • BAKALIM SIRADA NE VAR ????? 2 yıl önce yorumlandı

   ferrari̇li̇ yalim fetölü ali̇ bakalim sirada ki̇m var i̇srai̇l den yok mu bi̇ adiy

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   yazarlığı bırakamazsınız, türk ulusunu aydınlatma görevi ömür boyu sürmelidir.

  • memleket 2 yıl önce yorumlandı

   bu devirde herkez çıkarcı olduğunu unuttun galiba hadi istifaya :)

  • FERRARİSİNİ SATAN BİLGE 2 yıl önce yorumlandı

   ferrari̇si̇ olan sosyal demokrat özkan yalim.

  • CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   çapsız kılıçdaroğlu.....

  • XYGXYGXYG 2 yıl önce yorumlandı

   sen niye birakiyorsun paşam yazarliği asil kilicdaroglu liderligi birakmali benden de chpye oy yok.ali erdoğani ve yalimi secen parti liderinden liderlik beklenemez chp buraya kadarmis

  • Ortada tabi @Her şey ortada 2 yıl önce yorumlandı

   bos lafmi ha ha ha... siz sokaktan 5 arkadas mahalleden 4 arkadas ortaokuldan 5 arkadas ilkokuldan 4 arkadas toplayakoyun ve 40. yilinizi 2009la kutlayakoyun hayirli olsun ne diyelim

  • CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   chp uşak'ta üçüncü sırayada cübbeli ahmet hoca'yı getirseydi çok yakışırdı....

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   mecliste beni özkan yalım mı temsil edecek hadi oradan...

  • CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   yazın bir kenara özkan yalım da seçilecek oyu alamaz

  • Çetin durak 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğan'ı chp den aday yaptılar ya yazıklar olsun..oyum mhp ye....

  • Her şey ortada @ortada tabi 2 yıl önce yorumlandı

   bilader boş laflara karnim tok dedim mi, dedim bitti.. hep dikkat ettim bu bahceli kimi ihrac etse solugu ya akp de ya chp de aliyo. nitekim aliyide ihrac etmisti ve ne kadar da dogru bi karar vermis bak sende görmüş oldun. karakterli tek siyasetci gordum dik duran oda bahceli. ne dediyse çıktı.

  • ortada tabi @Her sey ortada 2 yıl önce yorumlandı

   mhp nin iktidar diye bir derdi yok.. bahçeli olduğu sürece mhpden kusura bakmayında bir bok olmaz buna kendi tabanı bile inanıyor kendileri bile diyorlar.zaman boşa giden zaman oluyor hem kaybeden millet kaybeden biziz şu meclis tablosu bir sistemin birer parçası hepsi boş laf.. bu sistemin yıkılması tablonun değişmesi zaruridir.plan proje milli duruş sahibi milleti temsil eden batı hayranı olmayan ekonomiyi devleti ayağa kaldıracak parti ve kadrolara ihtiyacımız var.

  • hadi kumda oynayin chp 2 yıl önce yorumlandı

   oy yokkkkk sirf bu adama inat mhp oy vericem nedir bu partiyi futbol takimina cevirdiniz...

  • Her sey ortada @Ortada tabi 2 yıl önce yorumlandı

   benim boşlaflara karnım tok artik bilader. 3 donem akp ye son secimde chpye oy verdim. vtan tehlikede efendi bırakın kuruntuyu zaman mhp nin zamanı. yemişim tugrulu adam olsa aday olmazdi haninpartisi ićin gecmisti secim hukumetine ? biraz uyanik olun.meral aksener evet cok degerli bir insan. ama yanlisin var kadin kendi cekildi bir onceki secimde baskıyla girdi

  • 64 lüyüz 2 yıl önce yorumlandı

   chp yine 5-6 parça hiç mi yok cumhuriyetçi atatürkçü laik bir adam

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   elli yıllık chp liyim demekki buraya kadarmış yazıklar olsun ali erdoğan'ı getirenlere

  • beter ol 2 yıl önce yorumlandı

   sen daha nakşibendiliğe laf etmeye devam ettiğin sürece daha neleri bırakacaksın bak

  • CHP li 2 yıl önce yorumlandı

   i̇stifa etmesi gereken vedat orhan değil bence partiyi cemaate satan kılıçdaroğlu istifa etmeli

  • UŞAKLI 2 yıl önce yorumlandı

   hayaldi̇ gerçek oldu
   bi̇zi̇m yazar yalan oldu

  • Vatandas @serdem halim 2 yıl önce yorumlandı

   yazilar cok ses getiriyor tiklanma rekorlari kiriyorlar.hatta bu site yerel bazda turkiyede en cok okunan sitesi.hem yerel bir sitede ulusal basin gibi gunluk yazi yazilmaz bilmiyorsan oqren

  • Ortada tabi @Her şey ortada 2 yıl önce yorumlandı

   mhpde ayni bak genele tugrul turkes akpden aday.. bahceli meral akseneri aday bile gostermemis.. ulkuculer bile bahceliden artik rahatsiz.. bahceli artik bunamis vs vs vs

  • karahallııı @ilker 2 yıl önce yorumlandı

   bence sende yorum yapmayı bırakmalısın :))

  • ŞAHİN ÇİÇEK 2 yıl önce yorumlandı

   erkek adam sözünden dönmez.
   aman ha! kamuoyu baskısı vardı. yoğun istek üzerine geri döndüm deme. bırak yazarlığı. i̇nan ki sen yazı yazmayınca uşak'ın ve türk halkının hiç bir kaybı olmaz. yazarlığa geri dönmen için hiç bir mazeretin yok. hadi bakalım. görelim seni sözünün eri misin, değil misin?

  • efe rüzgaroğlu 2 yıl önce yorumlandı

   listeler açıklandı. ali erdoğan cumhuriyet halk partisi uşak 2. sıra adayı. vedat orhan bırak yazarlığı.

  • ABDURRAHMAN CESUR 2 yıl önce yorumlandı

   hadi yazralığı bırakta verdiğin sözü tut bakalım tutabilcekmisin

  • Can 2 yıl önce yorumlandı

   ali nin canı cehenneme cemaatin de sen yazarliğını bırakma lütfen. ççok faydalı yazılar yazıyorsun

  • ahahahahhqaaa 2 yıl önce yorumlandı

   hadi bakalım sözünün eri ol da yazarlığı bırak nihahahha

  • serdem halim 2 yıl önce yorumlandı

   görende her gün köşe yazısı yazıyor uşak gündemini belirliyor uşak kendisini konuşuyor zannedecek zaten ayda yılda bir yazıyorsun asıl mesele ali erdoğanın adaylığı mhp nin vekilliğini alır chp akp yi geçemez ama yaklaşırsa ali erdoğan mhp den aldığı oylarla iki akp 1 chp ile resmen akp ye çalışmış olur ki belediye başkanlığında cahanı destekledi son seçimde akp yi destekledi kısacası ali erdoğan çok tehlikeli bir oyun oynuyor keşke bu yönde bir analiz yayınlasan

  • MUĞLALI 2 yıl önce yorumlandı

   i̇sti̇fa et de göreli̇m

  • Her şey ortada 2 yıl önce yorumlandı

   görünen o ki mhpden baska oy verilecek yer kalmadi..

  • vatandaş 2 yıl önce yorumlandı

   sırf senin yazarlığı bırakman için ali erdoğanın aday gösterilmesini isterdim

  • HAKİKİ ÜLKÜCÜ 2 yıl önce yorumlandı

   ali̇ erdoğan en sonunda chp li̇ oldu başka yer kalmamişti beledi̇ye başkanliği seçi̇mleri̇nde aday olamadi veki̇l adayi chp den oldu bi̇r adamda omurga olmadimi öyle olur vay chp ni̇n hali̇neeeeeeeee

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğan şaşırdı garip chp de olmazsa her halde hdp ye gider

  • ciameat 2 yıl önce yorumlandı

   cemaat özkan la chpye sızıyor demişti bir arkadaşım da inanmamıştım ne alaka özkan ve cemaat diye adam haklı çıktı. özkan da ali de gülenci yani makyevelist çıktı. her yol mubah anlayışı ilke yok duruş yok idealizmi zaten arama yazıklar olsun özkan 1. sıraya getirenler.

  • NE ALAKA 2 yıl önce yorumlandı

   yazarliği birakacakmiş seni̇n ali̇ erdoğandan kuyruk acinmi var yazmazsan yazma çok lazimdin sanki̇ ulusal basinin koşe yazirisin

  • Serkan 2 yıl önce yorumlandı

   apırsanız da köpürsenizde ali bey aday ey haber merkezi ekibi. geçen sefer engel oldunuz ama bu sefer olamayacaksınız. yek başınıza gücünüz yetmez buna dilek ablanız yok çünkü. özkan yalım aklıselim birisi. akıbeti chp ye oy getireceğini biliyor.

  • berber 2 yıl önce yorumlandı

   bu sözleri uhm den başka sitede okusaydım güler geçirdim ama uhm dedin mi vedat dedin mi durur düşünürüm arkadaş neme lazım bu adamların her dediği çıkar. zaten çavuşoğlu deseydi ali aday olamaz diye kesinlikle olamaz derdim. nurullah çavuşoğlu dersen üç kere düşünürüm.

  • hayalperest mi dedin vedat? 2 yıl önce yorumlandı

   vedat asıl hayalperest sensin. yayınladığın fotoğraf ne o halde. haydi onu geçtim özkan yalım dan bizzat duydum liste kesinleşmiş zaten bir özkan iki ali üçüncü sırada halim uçar var.ayrica bu yönde bir bilgiyi eski vekil dilek yılmaz da doğruladı. sen daha nereden bahsediyorsun. bence chp yi cemaat ele geçirmiştir hayal gören sensin. nöbeti boşa tütüyor sun.

  • al sana oy 2 yıl önce yorumlandı

   ozkan yalim sende giremeyeceksin meclise bir chp li olarak sirf bu adam yuzunden oy vermiycem ve verecekleride caydiricam yazik beeeee

  • İşine bak Vedat (Genel Merkez) 2 yıl önce yorumlandı

   her rozet takılan aday mı oluyormuş? ne alaka yani. hem eski bir belediye başkanı altı üstü bu herif, üstelik uşak halkının sadece 10bin kişisinde karşılığı vardır en fazla. yani nereye gitse götüreceği oy en fazla maksimum 10 bindir. ama yine uşak halkındaki antipatisine bakarsan en az 100bin nefret edeni vardır bu adamın. ille de chpdeki antipatisi 100'de 90'ın da üzerindedir. cemaatin yayın organı gibi çalışan sözde gazeteciler abartıyor bu herifi yoksa bi cacık olmayacağını herkes bilir. sen resimlere aldanma vedat'ım, bu adamı aday maday yapmazlar emin ol.

  • isimsiz 2 yıl önce yorumlandı

   chp ali erdoğana rozeti takti usakta pi̇li̇ bi̇tti̇.6 oyumuz vardi unutun chp.bi̇zde atatürk düşmanına oyvermek yoktur.

  • utanmayı bilen birisi 2 yıl önce yorumlandı

   ne yüzsüz arsız adamlarmışsiniz özkan yalım ali erdoğan. ille de ali erdoğan sen utanmayı unutmuşsun gerçekten. çünkü eskiden bilirdin.

  • Merkez 2 yıl önce yorumlandı

   teskereler

  • ilker 2 yıl önce yorumlandı

   çok enteresan bakış açıları getiren bir yazı inşAllah haklı çıkarsın vedat bey ve inşAllah aday yapmazlar bu herifi zaten ekim ayı sonunda ceza alacak bu ali erdoğan derdi dokunulmazlık yani özkan yalım dan sonra bu. bizim partimiz chp dokunulmazlık dağıtma partisi mi?

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Özel Haber
  Son Yorumlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366