Türkiye ve Uşak, Cezacı ve Yasakçı Bir Anlayışla Yönetiliyor!


Türkiye ve Uşak, Cezacı ve Yasakçı Bir Anlayışla Yönetiliyor!

Türkiye ve Uşak, nasıl yasaklar ve cezalar ülkesi ya da şehri oldu? Çocuklara internetin yasaklanmasının ardında hangi sebepler yatıyor? Yalnızlaşan halk nasıl bir ruh haline büründü? Hükümetin teknoloji ve ilerleme ile ne problemi var? Türk Milleti neden geriye götürülmek isteniyor? Güneydoğu'da göçe zorlanarak memleketlerini terketmek zorunda bırakılan halkın yerine Barzani'nin peşmergeleri mi yerleştiriliyor? 2016'da olması planlanan firmaların istihdam artışına gideceği beklentisinin gerçekleşme imkanı nedir? Hepsi ve daha fazlası haberimizde...

26 Aralık 2015 Cumartesi 00:47
Türkiye ve Uşak, Cezacı ve Yasakçı Bir Anlayışla Yönetiliyor!

Gerek genel politikaya gerekse yerel politikaya dair yaptığı ilginç analizler ve tespitlerle Uşak kamuoyunun dikkatini çeken Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; son günlerde ülke siyasetinden yaşanan gelişmelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte; Ferhat Karaturp'un sorularını içtenlikle cevaplayan Çavuşoğlu'nın açıklamalarından satırbaşları...

Yasaklar ve Cezalar Ülkesi Olduk, Bu Yasak ve Cezalardan AKP'liler de Nasibini Almaya Başladı! 

Gündeme Dair programında Gazeteci ve Reklamcı Ferhat Karaturp’un son günlerde kamuoyunda geniş yer bulan çocuklara sosyal paylaşım sitelerinin yasaklanması konusundaki görüşlerini sorduğu Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu; gelinen noktada Türkiye’nin yasaklar ve cezalar ülkesi haline getirilmeye başlandığını ifade etti. Alakasız şeylerden kesilen cezalarla, devlet resmen tuzak kurar hale geldi diyen Çavuşoğlu; çok açık tuzaklar kuruyorlar, önce hata yapmanıza göz yumacak şekilde önünüze koyuyorlar, sonra da cezai müeyyide uygulaması söz konusu oluyor. Çok İlginçtir; cezai müeeyidelerden artık AKP'liler de nasibini alıyor. AKP'nin eski milletvekili adayı, geçmişte herşeyiyapmasına müsade edilen Hazim Sesli bugün cezaevinde. Bugün belediyeden bir haber aldık. Beş tane AKP'nin savunuculuğunu yapmış olan memurların İşkur'a, Banaz Belediyesi'ne verilmek isteniyor. Yani Nurullah Cahan; AKP'nin çok hararetli savunuculuğunu yapmış memurlara ceza kesiyor, AKP'lilere ceza kesiyor yani" şeklinde konuştu.

Çocuk Gibi Ülke Yönetenler, Çocuklara İnternet Yasaklıyorlar!

Kafamıza göre sınırın dışına çıkıyoruz, olmayacağını anlayınca geriye dönüyoruz, kafamıza göre uçak düşüyoruz, sonra olmayacağını anlayınca pilotlar sözümüzü dinlemedi, pilotların suçu diyoruz” diyerek yaşanan gelişmelerin ilginçliğine değinen Çavuşoğlu; “çocuk gibi memleket yönetiyoruz, çocuk gibi ülke yönetiyoruz, çocuk gibi kent yönetiyoruz, çocuk dediklerimize sosyal medyayı yasaklıyoruz. Aslında sizlere yasaklanmalı internet” ifadelerini kullandı.

Yalnızlaşan Halk, Sanal Alemde Kendine Ayrı Bir Dünya Kuruyor Artık!

İnternet üzerinde başlangıçta bazı oyunların ücretsiz olduğunu ancak daha sonradan bu oyunlarla ilgili bazı materyallerin alımı için beli ücretler ödendiğine de değinen Çavuşoğlu; halkımız artık sanal bir alemde kendine başka bir dünya kuruyor, orada parayla bir takım sanal imkanlar satın alıyor. Bu adam nasıl bir ruh halin sokulmuş böyle? Ne kadar yalnızlaştırılmış? Dahası internet üzerinde kumar oynanıyor. Çocukların her türlü ulaşabileceği şekilde internet üzerinde gayri ahlaki görüntüler yayınlanabiliyor, Akit Gazetesi’nin internet sitesinde başkalarına ait özel görüntüler yayınlanırken bir sorun çıkmıyor, dini içerikli yayın yaptığı iddia edilen sitelerde aleni bir şekilde şantaj yapılıyor ses çıkmıyor bunlara göz yumuyorsunuz, çocuklar saatlerce oyunun başından kalkmıyor bunlara tedbir alma yoluna gitmiyorsunuz, zaten yalnızlığa ittiğiniz insanları bir de sosyal paylaşım siteleri aracılığıylayaptığı paylaşımlardan alıkoyuyorsunuz.” Şeklinde konuştu.

İnsanların Ansızın Örgütlenmeleri İşlerine Gelmiyor!

“Amaçları siyaset, insanların ansızın örgütlenmeleri işlerine gelmiyor, sosyal paylaşım sitelerini kontrol altında tutamıyorlar” diyen Gazeteci Çavuşoğlu; “ATV’yi, Kanal D’yi, SHOWTV’yikontrolde tutuyorlar, birkaç tanesini de eleştirir gibi yapın ama eleştirmeyin diyerek tutuyorsun ama sosyal paylaşım sitelerinde gerçekleri yazanları önleyemiyorlar” diye konuştu.

Bu Hükümetin Teknoloji ve İlerleme İle Problemi Var!

Hükümetin teknolojiyle bir problemi olduğunu da belirten Gazeteci Çavuşoğlu; bu hükümetin her türlü ilerlemeye karşı problemi var. Neden Osmanlı deyip duruyor? Neden saraylarında ucube kıyafetli adamlar dikiliyor? Cumhurbaşkanı’nın sarayında 15. Yüzyıldan kalmış ucube kılıklı bir sürü adam duruyor. Bu ne rezalet. Ülkenin Başbakanı, büyü yaptığıiddia edilen, insanları okunmuş ekmekle irşad ettiği iddia edilen insanların ayağına ziyarete gidiyor. Bilim olarak ne var bu insanda? Hangi hikmetli sözün, eserin altına imzasını atmış? Cübbesi, sakalı da olabilir, ama bilim adamıdır, fikir adamıdır, gönül adamıdır, gidersin yanına ama onun nesi var?” diyerek eleştirilerini dile getirdi.

Yapayalnız Bir Devlet İçinde, Yapayalnız İnsanlar Olmaya Başladık!

Toplumun nereye gittiğine ve nereye götürülmek istendiğine bakmamız lazım diyen Çavuşoğlu; “toplum Duyunu Umumiye dönemine hem devletçe hem de milletçe geri götürülmek isteniyor. Maalesef toplumdaki okuma oranında azalma var. Yapayalnız bir devlet ve içinde yalnız yaşayan yapayalnız insanlar olmaya başladık. Ne yapılması gerekiyorsa bir an önce buna bir çözüm bulmak lazım.” Şeklinde konuştu.

Güneydoğu’da Göç Eden Halkın Yerine Barzani’nin Peşmergesi mi Yerleştiriliyor?

Ferhat Karaturp’un koyulan önlemlerin de yetersizliğinden  ve akla uygun olmadığından bahsetmesi üzerine, zaten uyduramazsınız diyen Çavuşoğlu; burada amaçlanan şey bir baskı kurmak. Baskı rejimi geliyor, anayasayı değiştirelim diyorlar, ilk dört maddeyi tartışalım diyorlar, başkanlık sistemi getirelim diyorlar. Bu sırada Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden insanlar göçe zorlanıyor, asker de PKK ile mücadele ediyor güya” diye konuştu. Karaturp’un, Davutoğlu’nun 10 bin askerle operasyon yapıyoruz sözlerini hatırlattığı Çavuşoğlu; burada operasyon yapılıyor bu doğru ama orası boşaltılıyor, insanlar göç ediyorlar o bölgeden. Ama bölgeden göç eden halkın yerine de Barzani’nin peşmergesinin yerleştirdiği konuşuluyor. Yani Türkiye’nin bölünmesinin zemini hazırlanıyor. Bunlar hep algı oyunları ile hallediliyor. Bakın A Haber’de haberleri izliyoruz, PKK şöyle okulu bastı, böyle yaktı gibi haberler yayınlanıyor. Sanki PKK çok güçlüymüş gibi gösteriliyor.” İfadelerini kullandı.

Dünya Liderleri; Olmayan Uçakla Oy İsteyip Tek Başına İktidar Oluyorlar Deyip Halimize Gülmüyorlar mıdır?

Son olarak Karaturp’un, hükümetin 2016 yılında beşte bir oranında işçi istihdam artışı yaşayacağını ifade ettiğini söylemesinin ardından Gazeteci Çavuşoğlu; Türk Milleti bakın müjde veriyorlarmış. Gidin de bir Karma OSB’deki işadamları ile konuşun bakalım. OSB’de yüzlerce firma var, bırakın beşte birini beş tane firma istihdam artışı olacak desin, bu mümkün değil. İnsanları özür dileyerek söylüyorum, aptal yerine koyuyorlar maalesef. Dün dedikleri bugün dediklerini tutmuyor. Bir seçim önce uçağımız göklerde deyip oy istiyorlar, bir sonraki seçimlerde uçağımızın yapımına az kaldı diyebiliyor. Dünya devletlerinin yöneticileri demiyor mudur; olmayan uçakla oy istiyor ama tek başına iktidar oluyor. Gülmüyorlar mıdır bize? Altın bir memlekette yaşıyoruz, çoğumuz açız, kalanımızın da geleceğinden endişesi var. Ben bu memlekette kirazı bilmeyen 7-8 yaşında çocuk gördüm. Yazıklar olsun bu ülkenin Başbakanına.” Diye konuşarak açıklamalarını sonlandırdı. 

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak; Uşak’ta zaman zaman gündeme ilişkin konulardaki ilginç ve çarpıcı tespitlerini aldığımız Gazeteci Nurullah Çavuşoğlu’nu konuk ederek gündemdeki önemli konuları “Gündeme Dair” programımızla daha sık ve öz anlatımlarla siz kamuoyuyla paylaşmayı sürdüreceğiz.Türkiye ve Uşak, Cezacı ve Yasakçı Bir Anlayışla Yönetiliyor!

Türkiye ve Uşak, nasıl yasaklar ve cezalar ülkesi ya da şehri oldu? Çocuklara internetin yasaklanmasının ardında hangi sebepler yatıyor? Yalnızlaşan halk nasıl bir ruh haline büründü? Hükümetin teknoloji ve ilerleme ile ne problemi var? Türk Milleti neden geriye götürülmek isteniyor? Güneydoğu'da göçe zorlanarak memleketlerini terketmek zorunda bırakılan halkın yerine Barzani'nin peşmergeleri mi yerleştiriliyor? 2016'da olması planlanan firmaların istihdam artışına gideceği beklentisinin gerçekleşme imkanı nedir? Hepsi ve daha fazlası haberimizde...

Posted by Uşak Haber Merkezi on 25 Aralık 2015 Cuma

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 19 yorum mevcut

  • halk akp diyor 3 yıl önce yorumlandı

   dünyada artık etnik kökenli milliyetçilik prim yapıyor. bunu okuyabilen partiler hdp ve akp. hdp ve Demirtaş dışında ki, muhalefet partilerinin ve liderlerinin, gündem oluşturamaması ve eline geçen fırsatı elinin tersiyle itmesi nedeniyle, milliyetçilik duyguları tavan yapan batıda ki halk, tek çare görüyor akp'yi.

  • komedi 3 yıl önce yorumlandı

   bir ülke düşünün ki cumhurbaşkanı yol güzargahında intihar edern vatandaşını intihardan kurtarıyor :==== komedi bir tiyatro lakin rezalet ötesi , araçtan indiremeyiz diyen korumalar elinde telefon şahsen cumhurbaşkanı olsam yayınlatmazsdım çünkü yüz karamdır ülkemde cumhur reis olduğum ülkemde intihara sürüklenen vatandaşlarım var bu bir yüz karası ben ce ve komedi , hele ak artili rezalet bir kadin twetterda kendimi ikram ederim sahabelerde ediyordu eygamberimieze deniliyor bu bir utanç nmünafıklık rezalet deccal bunlar deccalllllllllllll yeryüzünde ki deccal ve yezidler

  • So64 3 yıl önce yorumlandı

   cikariniz olsaydi akp den iyisi olmazdi.......chp zihniyetli insanlardan nefret ediyoruz artik...hep yalan hep iftira hep muhalefet....
   calisin hemserim adam gibi calisin.
   akp yi kiskanmaktan vazgecin

  • eser 3 yıl önce yorumlandı

   bu çavuşoğlu büyük adam yıllardır ne dediyse çıktı. cchp kadrini bilmiyor böyle adamların.

  • yavuz 3 yıl önce yorumlandı

   bu ülkede yapılan bir işe hdp ve chp ne kadar şiddetle karşı çıkıyorsa o işi süratla bitirip uygulamak lazım hele birde mhp de onlarla bir olup karşı çıkıyorsa artık bundan daha doğru bir icraat olamaz bilmem anlatabildimmi .!

  • sonradan chpli 3 yıl önce yorumlandı

   tam chpli olmuşsunuz uhm artık herşeye muhalefet herşeye itiraz Allah aşkına çocuklara yasaklanması hatamı sızce resmen muhalefet olacaz dıye doğrularıda görmüyorsunuz

  • İlkay Yıldız 3 yıl önce yorumlandı

   çok doğru noktalara temas etmiş gerçekleri dobra dobra dile getirmişsiniz ağzınıza sağlık. meydanları boş bulanlara ders vermişsiniz.

  • Sinan @bahar 3 yıl önce yorumlandı

   kesinlikle özellikle de italya başbakanı ve ispanya başbakanı tarifinin yapıldığı yer süper çok doğru. polat alemdar gibi bi adam bu çavuşoğlu. hergün koysa her gün izlerim konuşpmalarını çoğu konuşmalarını bir çok kez izlediğim olmuştur. takibe devam.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv