Prostat Kanseri Tedavisi Ve Robotik Fokal Terapi

Prostat kanseri tedavisi hakkında araştırma yapmak için prostat kanserinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Vücutta bulunan bütün hücreler belli bir düzene bağlı kalarak çoğalır ve kendini yeniler.

Prostat Kanseri Tedavisi Ve Robotik Fokal Terapi

Prostat kanseri tedavisi hakkında araştırma yapmak için prostat kanserinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Vücutta bulunan bütün hücreler belli bir düzene bağlı kalarak çoğalır ve kendini yeniler. Ancak bazı sebeplerden ötürü hücrelerin çoğalması kontrol edilemez duruma gelir ve bu kontrolsüz çoğalması sonucu bir araya biriken tümörler birleştikleri hücrede kimi zaman kalırlar kimi zaman da hareket ederek dolaşımla başka organlara da yayılarak onların da tahribata uğramasına neden olurlar. İşte yayılgan olan bu tümörler kötü huylu tümörler olmakta ve buna kanser denilmektedir. Kanser hücreleri başka bir doku veya organa yerleşip orada da çoğalma özelliğine sahiptirler. Bu nedenle prostat kanseri tedavisi için erken tanı oldukça önemlidir.

Prostat Kanseri Tedavisi Gelişmeleri

Prostat tüm erkeklerde bulunan bir organdır ve erkekte meni yapımından sorumludur. Bez bir yapıda olan prostat işlevini göremez hale gelir tümörler veya yapısında bozulma meydana geldiği durumlara prostat kanseri denilmektedir. Prostat kanseri tedavisi erken aşamada fark edildiği takdirde iyileşme olasılığı oldukça yüksektir. Tüm kanser türleri için geçerli olan erken tanı ve tedavi bu kanser türünde de çok önemlidir. Periyodik olarak testler yapmak ve medikal ilaç tedavileri kullanmak çok önemlidir. Kanserin gelişmesi ve ilerlemesi, iyileşme ihtimalinin zorlaştırmakta çok geç kalındığı dönemlerde ise imkansız hale dahi gelebilmektedir. Prostat kanseri tedavisi için ilaç yöntemini kullanmak kanserin etkisini yavaşlatır ve modern tedavi yöntemlerinden robotik fokal terapi yöntemi yeni ve oldukça etkili yöntemlerdendir.

Fokal Terapi Nedir?

Fokal terapi en modern prostat kanseri tedavi yöntemlerinden biridir. Komşu organlara zarar vermeden kanserli hücreyi yok ederek hızlı iyileşmeyi sağlayan fokal terapi birçok yönden diğer kanser tedavi yöntemlerine göre avantaj sağlamaktadır. Fokal terapinin iktidarsızlık etkisi çok azdır ve cinsel yaşamın bozulmasını istemeyen kişiler bu yöntemi tercih etmektedir. Tedavinin tek seferde sonuçlandırılması ve gerektiğinde ileride yeniden tedavinin tekrarlanması gibi avantajlar ile fokal terapi daha çok tercih edilmekte herhangi bir nedenle yarım kalan uygulamalar alternatif tedavi yöntemleri ile sağlanabilmektedir. Radyoterapi gibi lokal tedavisine olanak sağlayan bu yöntem hastaların kanserli hücreden tek seferde kurtulabilmelerini sağlayacak olan ilk tıbbi cihaz olarak özgünlük sağlamaktadır. Tanısı konan ve kanser olduğu tespit edilen tümörün hassas tedavisinde kullanılan fokal terapi hastanın yaşam kalitesini korumakta başka bir tedavi ile birlikte de uygulanabilmektedir. Fokal terapi hastanın cinsel yaşamını etkilemekte en önemli özelliklerinden biri de bu özelliği olmaktadır. Fokal terapi yöntemi hastalığın hangi aşamada olduğuna bakılarak gerçekleştirilebilmektedir. 1990'lı yılların başında gerçekleştirilen bir yöntem olarak çevredeki dokuya zarar vermeden tümör dokusunun son teknoloji simülasyonunu sağlayan bir uygulamadır. Bu yöntemin uygulandığı hastalar başka tedavi yöntemlerini de kullanabilmektedir. Ayrıca daha sonra tekrar gerek görüldüğünde fokal terapi uygulamasını sağlayabilmektedirler.  

Detaylı bilgi için http://www.andromed.com.tr/uroloji/prostat-kanseri-fokal-tedavi sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366