Üç Büyük Parti de Uşak'ta Neden Cemaatçi (Paralel) Aday Gösterdi? Seçim Gerçekten Var mı Sizce?

28 Eylül 2015, 09:12
Üç Büyük Parti de Uşak'ta Neden Cemaatçi (Paralel) Aday Gösterdi? Seçim Gerçekten Var mı Sizce?

Uşak'ta gelişen politik olaylar ve üç partinin de adaylarının herkesin ortak mücadele ettiği hatta devletin kırmızı kitaba koyarak mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdiği, Atatürk, Bayrak ve Vatan gibi, değer yargılarımız ile adeta dalga geçen cümleler içeren bahse konu kavramları sulandıran açıklamaları ile tanınan Fethullah Gülen'in Cemaatine yakın olması Uşaklı politikacıları oldukça zor durumda bıraktı. Bütün partilerin tabanında büyük bir şaşkınlık hakimken, kimse nereye oy vereceğini bilemiyor. Uşaklı seçmen politikacılara o kadar uzak ve soğuk davranıyor ki; politikacılar sahalara bile inebilmiş değil ve el sıkışmanın ötesinde bir konuşma ya da beyanat veremiyor. Peki seçimler Uşak'ta nasıl sonuçlanacak? Seçim çalışmalarına kimler katılacak? Daha doğrusu kimler bu çalışmalara katılıp tuzağa düşecekler? Cemaat sahnelenen bu kirli oyunun neticesinde gerçekten emeline ulaşabilecek mi? Varlık yokluk kavgasından nasıl çıkabilecek?

Uşak'ta politika meydanı son zamanlarda gerçekten enteresan gelişmelere sahne oluyor. Önce geçtiğimiz yerel seçimlerde, kentte seçim öncesi Menzil tarikatına yakınlığını ısrarla kamuoyundan gizleyen, ama seçildikten hemen sonra neredeyse bütün icraatlerinde Menzilci kimliğini ortaya koyan Nurullah Cahan ile imtihan edildi Uşak, özellikle de Ak Parti kadroları ve halen bu imtihan devam etmekte. Seçimlerden önce Belediye Meclisi üyeleri adaylarının sıralamasının belirlendiği gece; Gülen Cemaati'ne yakın isimleri listede seçilebilir yerlerde ısrarla görmek isteyen Mehmet Altay ile Nurullah Cahan arasında ciddi bir gerginlik yaşanmış ve o gece Cahan'ın razı olmadığı Ali Osman Gürmen gibi bazı cemaatçi kimliği ile bilinen isimler listeye girememiş, tüm engellemelere rağmen de Mehmet Altay, Ülker'in bayiliğini yapan, hem ticari bağlantıları hem de özel yaşamı cemaat ile içiçe olan Zeki Ercel, Hazim Sesli'nin yakın arkadaşlarından Hasan Erdoğan, cemaatin mütevellisinde yer alan ve halen cemaatçi kimliğinden vazgeçmediğini her fırsatta dile getiren Ali Demirhindi'nin ortağı ve yakın akrabası olan, yine cemaatle öteden beri bağının olduğu bilinen Mehmet Demirhindi, yine cemaat ile çok sıkı ilişkileri olan ve asla cemaat aleyhinde beyanına rastlanmayan, hala Fethullah Gülen'den hocaefendi diye bahseden Mehmet Emin Akyay ve cemaatle sıcak bağları olduğu halde kimsenin nereyi tuttuğu bilinmeyen ancak seçim sonrası imar işlerini sımsıkı tutmasıyla Uşak'ta ünlenen Özer Erkek nasıl olduysa seçilebilir yerlerden aday yazıldı ve meclis üyesi olmayı başardı. Yani Ak Parti'nin paralel diye diye kavga ettiği ve ülkenin gündemini sözüm ona cemaat ile savaşa kilitlediği bir dönemde girilen yerel seçimlerde seçilen Ak Partili meclis üyelerinin 3'te 1'ine yakını yine cemaatçi olarak tabir edilen isimlerden oluşuyordu. Yukarıda isim isim verdiğim bu kişiler en azından cemaat bağlantıları şüpheli olan isimler olmasına rağmen ilginç bir şekilde üstelik Ak Parti listesinden meclise girmişlerdi. 

Her neyse Nurullah Cahan, Ak Parti Genel Merkezi ile yaşadıklarını paylaşarak Mehmet Altay'ın cemaat lehine faaliyet gösterdiğini rapor etmesine rağmen Ak Parti Genel Merkezi Mehmet Altay'dan vazgeçmedi. TÜPRAG firmasının avukatı olarakta tanınan ve aday yapılmadan önce TÜPRAG'ın aday yapılması karşılığında TÜRGEV'e (Erdoğan'ın oğlunun Vakfı) yüklü miktarda bağışta bulunduğu da iddia edilen Altay, bir şekilde yeniden aday yapılmıştı. Altay üstelik iki kez üstüste aday yapılan ilk Uşak Ak Parti Milletvekiliydi. (TÜRGEV meselesinin detaylarına özellikle girmedim, bu ileride detaylı biçimde gündeme gelecek ve getirilecek bir konu) Bu sırada Rektör ataması da gerçekleşti ve Ak Partililerin tamamına yakının ve dönemin Uşak Valisi Seddar Yavuz'un Paralel olmakla suçlayıp mücadele ettiği Rektör Sait Çelik, üniversitedeki paralel kadrolaşma ve paralel torpil iddialarına rağmen yeniden Rektör atandı. Daha bu atamalar hazmedilemezken, OSB'nin başındaki, paralel yapılanmanın elini rahatlatan bir takım girişimlerde bulunan hükümet, Karma OSB'nin başına da paralelcilere yakın isimlerin gelmesi durumuna adeta elini oğuşturdu. 

Uşak halkı, sözde ulusal çapta mücadele edilen ve Devletin gizli sırlarını başta Almanya, İngiltere, İsrail olmak üzere dünya devletlerine verdiği iddia edilen, yine açtığı okulların tamamında görev yapan öğretmenlerin bulundukları yerlerde CIA için ajanlık faaliyeti yürüttükleri bizzat Cumhurbaşkanı, Başbakan gibi önemli isimlerce deklare edilen, Dinlerarası Diyaloğun Türkiye taşeronu olan Gülen Cemaati'nin, Uşak'ta neden bu kadar şımartıldığını anlamlandırmaya çalışıyordu ki, bu sırada koalisyon kurulamadı ve yeniden seçim startı verildi. Kimse yapılacağına inanmasa da siyasi partiler ve YSK'nın iddiasına göre 1 Kasım'da Türkiye yeniden seçime gidecek, en azından şimdilik böyle söylüyorlar. Adaylar bir açıklandı ki evlere şenlik; Ak Parti'nin de, MHP'nin de, CHP'nin de yani üç büyük partinin de milletvekili adaylarının seçilmesi muhtemel ilk iki sıraları cemaatçi diye bilinen isimler. Ayrıca bunu cemaatin yayın organı olarak bilinen, bazı sözde gazeteler ve internet haber sitelerinde ilan etmekten de imtina etmediler. Yani cemaat açık açık "biz kazandık" diyor ve adeta şov yapıyor. Seçim sonuçları ne olursa olsun cemaat 3-0 kazandı diyerek manşet atabiliyor, cemaatin yayın organı gazeteler. Ak Parti; aday açıklanmasına üç gün kala Fethulah Gülen'le yanyana resimleri yayınlanan, Ali Erdoğan'ı CHP'ye gitmeden az önce Ak Parti'de pişirip Belediye Başkanı Adayı yapmayı deneyen, cemaat ile yakınlığı ayan beyan ortaya çıktığı gibi, cemaati her fırsatta kolladığı hatta yardımcı olduğu bilinen, TÜPRAG'ın avukatı Mehmet Altay'ı yeniden aday gösterdi. Bütün Ak Parti bu süprize şaşırırken, 2. Sıraya da yine 2002 seçimlerinde Ekrem Sesli'nin "benim referansımla aday yapıldı" diye açık açık söylediği, Sesli Battaniye fabrikalarının eski özel doktoru Alim Tunç yerleştirildi. Ak Parti Genel Merkezi'nin bu iki ismin ikisinin de cemaatçi olduğunu bilmeme şansı yok. Paralel ile mücadele ediyor ağızları yaptığı böyle bir dönemde Uşak'ta nasıl böyle bir risk aldı anlaşılır gibi değil.

MHP'de de durum aynı. Zira Abdullah Gül gibi cemaatin orta göbeğinde halen ismi anılan Abdullah Gül'e danışmanlık etmiş, Ak Parti'nin Merkez Bankası Başkanı yaptığı ve yıllarca uyum içinde çalıştığı (son bir kaç ay hariç ki o da MHP'ye gideceği belli olduğu için oynanmış bir mizansen kanaatimce) bir bürokrat olan ve Uşak'a bürokrasi hayatı boyunca zerre katkısı bulunmadığı için sıklıkla eleştirilen, kendi köylüsünden dahi oy alamayan, cemaat ile sıkı ilişkileri bilinen, ayrıca geçtiğimiz dönem seçilir, seçilmez Ali Yıldırım'a teşekkür ziyaretine giden Durmuş Yılmaz yeniden aday yapıldı. MHP'de 2. sıraya da cemaate yakınlığı ile tanınan ve ayrıca da Hazim Sesli ile yakın akrabalık ilişkileri olduğu bilinen Gökhan Özoğul aday yapıldı. Peki; geçmişte ayrı ayrı platformlarda "Vatan, Dayak Yemediğim Yerdir" ya da "Bayrak dediğin, bir bez parçasıdır" gibi beyanatlar vererek yüzbinlerce ülkücünün tepkisini çeken, daha geçtiğimiz yıl MHP'li yetkililerin "partimizi ele geçirmeye çalıştılar" diyerek suçladığı Fethullah Gülen ve cemaatini nasıl oldu da başına tac etmeyi kabul etti?  Acaba Sinan Oğan ve Meral Akşener gibi isimleri tek çırpıda harcayan Bahçeli, cemaatin adayı olarak Aydın Doğan'ın geçmişte Cumhurbaşkanlğı teklifi götürdüğü Ekmelettin İhsanoğlu gibi isimleri de sırf cemaate şirin görünmek için mi yazmıştı?

CHP'ye gelince durum daha da vahim. Müntesip ya da bağlılılarının Atatürk'e deccal dediği bilinen, ömrünü Atatürk ilkeleri ile ille de Laiklik ile kavga ederek geçirdiği bilinen bir cemaat yüzünden partisinden ihraç edilen, üstelik geçmişte 10 Kasım törenlerine kasten katılmamak başta olmak üzere sayarsam yazıyı uzatacak bir çok saygısızlığı ile tanınan ve "bu saygısızlıklarınızı nasıl izah edeceksiniz" şeklindeki soruma "Heykelini yaptım, Cumhuriyet'i Biz Böyle Kurduk pankartı astım" gibi absürt ve özrü kabahatinden beter nevinden cevaplar aldığım Ali Erdoğan'ı, devam eden yolsuzluk davalarına, eşi aracılığı ile imar rantı elde ettiği iddialarına rağmen 2. sıraya aday yaptı. Tabi ki Hazim Sesli ve Ali Yıldırım ile olan dostluğunu her fırsatta ballandıra ballandıra anlatan ve cemaatin yurtlarına öteden beri yüklü bağışlar yaptığı bilinen Özkan Yalım da Genel Merkez'in bu kararını doğal olarak ellerini oğuşturarak karşıladı ve hazmettirmek için düğmeye bastı. Özellikle ön seçim sonrası tavırları sebebi ile, CHP'yi adeta yıpratmaya yok etmeye yönelik gayretler içerisinde olduğunu düşündüğüm Özkan Yalım, geçtiğimiz günlerde ulusal basının gündemine de düşen şehir eşkiyalarını aratmayacak hareketi ile de CHP'ye zarar vermeyi sürdürmekte ve cemaat abileri, Ali Erdoğan, Özkan Yalım hep birlikte partiye zarar vermek için ne ellerinden gelirse yapmaya hazır gibi görünmekteler.

Peki bu tablo karşısında, selamı sabahı dahi kestiği cemaatin en has adamlarının kendi adayları yapıldığını gören Ak Parti kadrolarının, Atatürk'e hakaret eden şaibeli bir Belediye Başkanı'nı aday gösteren CHP Genel Merkezi'nin bu tavrına karşın CHP Kadroları, yine Bayrak, Vatan gibi kavramlarının içinin boşaltılması için gayret sarfetmekle suçlanan, Dinlerarası Diyalog safsatasının Türkiye taşeronu Gülen Cemaati'ne yakın isimler adayları olan MHP kadroları nasıl bir tavır segileyecek? Bu seçimler gerçekten yapılacak mı? Yapılması halinde Uşak'ta tablo neden değişmeyecek? 1-1-1 sonucunu kim istiyor? Acaba 3 Partinin Genel Başkanı da Recep Tayyip Erdoğan'ın emrettiği şekilde mi davranıyor? Basri Yıldırım niçin aday yapılmayacağını bile bile istifa etti? O'nun yerine getirilen Servet Kuş'un eşi de, kendisi de halen cemaat ile iş birliği içerisinde değil mi? Nurullah Cahan nasıl bir tavır sergileyecek? CHP'liler partilerine sahip mi çıkacak yoksa cemaatçilere mi terkedecek? CHP il Başkanı Ferit Güray ve Merkez İlçe Başkanı'nın muhtemel tavrı ne olacak? Hangi yöneticiler Ali Erdoğan ile aynı karede gözükme cesaretini gösterebilecek? Onurlu duruşun gereği olarak adaylıktan istifa eden ama mücadeleye devam edeceğinin altını çizen İsmet Akın ve taraftarları nasıl bir tavır izleyecek? CHP için çok önemli bir soru da Nurullah Çavuşoğlu nasıl bir politik duruş sergileyecek? Her dönem CHP'lilikleri tartışılan Eğitim-Sen, ADD, Eğitim-İş gibi sivil toplum örgütleri ve sendikalar yine CHP'li olmadıklarını ispat edip, Ali Erdoğan'ın adaylığını destekleyecek mi? MHP'de, Ülkücü İşçiler ve Ülkü Ocakları şu ana dek sergiledikleri dik durşu sürdürecek mi? Türk Eğitim-Sen ve Türk Sağlık-Sen başkanları cemaatçi adaylarla yanyana olacak mı? Sendikalar ne yapacak? Muhterem Kuruçay'ın dik duruşunu Ali Kurt yıkabilecek mi? MHP cemaatlere teslim olacak mı? Yoksa MHP'de son sözü ülkücüler mi söyleyecek? Bu sorulara bir sonraki yazımda cevap arayacağım. Bu arada bayram sonrası gelişmeleri de takip ederek sizlere aktarma imkanı bulacağım. Bayram pazarında kovulan politikacılardan, köylerde sorular karşısında bunalanlara varıncaya değin hepsi ve daha fazlası bir sonraki yazımda...
          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 56 yorum mevcut

  • yürüyüşünden bilirim 2 yıl önce yorumlandı

   uşak cemaatin kalesi zaten bu kaleyi yıkmak süreç ister bütün iş adamları cemaatci uşağı asgari ücret boyunduruğuna almış ve sömürmeye son gaz devam ihalelerin hepside cemaatcilerde belediye ihaleleri olsun başka ihaleler bu kale nasıl yıkılır onun sorusunu sormak lazım ee doğal olarak vekillerde camaatci olacaktır mhp cemaat ilişkileri chp cemaat ilişkileri akp cemaat ilişkileri ihaleciler vs yani uşağın işi zorr Allah i̇çün uşağa devlet bi el atsın :)

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   akp cemaatle hiç de ters düşmedi ters düşen rte idi.. uşaklı koşa koşa sandığa gider anasını belleyen bu partiye yine oy verir..

  • VATANDAŞ GERÇEĞİ GÖRDÜ 2 yıl önce yorumlandı

   fetö çetesi̇yle tek mücadele eden ak parti̇ bunun dişindaki̇ler durumu belli̇

  • vatandaş. 2 yıl önce yorumlandı

   kardeşim bırakın bunları yazmayı.bir konudada okulları yazsanıza. okullarda öğretmen yok. doğuran doğurana.
   bu çocuklar sınavlara girecekler. okulda hoca yok. nerde doğumda. bekle 6 ay sonra gelirrrrrrrrrrr.

  • EŞME 2 yıl önce yorumlandı

   chp ile eğitim-sen, add, eğitim-i̇ş bi̇r tepki̇ verdi̇ mi̇?b
   biz eşmeden göremedik.

  • halkin sesi 2 yıl önce yorumlandı

   n.cihan .onu bunu iftia atacagina termalde bir tek bile giris icin fis kesilmiyor.termaldeki kalabaliga saymak mumkun degil .devletin paralari hesapsiz kitapsiz nerelere gidiyor onu soylesin.bir baskan yapip bir baska baskan sefa surmesin .esas bu konulara deginseniz daha iyi olur bence.tuyu bitmemis yetimlerin haklarini korumus olursunuz.

  • Tekin 2 yıl önce yorumlandı

   tekrar ediyorum söylediklerimi birde yazarak belirteyim c.h.p hiç bir gerçek partlimize meydan okunacak yer deildir. gerçek cumhuriyet halk partililerin yeridirm.m.h.p yada cematçilerin deill

  • :)) @orijinal 2 yıl önce yorumlandı

   o zamanlar makam mevki sevdalıları oraları mesken tutmak zorundaydı. akp li bakanların çocuklarına, bilal erdoğana ve osloda pkk ile masaya oturup mutabakat metni imzalayan hakan fidana karakol yolu göründüğü anda, o mekanları mesken tutan makam mevki gönüllüleri mekanlara girmez oldu :))

  • Türgevi de açalım artık :)) 2 yıl önce yorumlandı

   tayyip erdoğan çocuklarımı baş örtüsü yüzünden amerika da okuttum mağdur edebiyatının ardından, sümeyye yi okuttun da bilal oğlanda mı başörtüsü mağduruydu sorularına muhatap olunca, şimdilerde hiç başörtüsünden bahsetmeyip çocuklarım katsayı mağduruydu o yüzden amerika da okudular demeye başladı. :))

  • banaz 2 yıl önce yorumlandı

   hallaçlar iyi soru sormuş

  • :)) @Akparti tek,siz hepiniz teker teker gelin 2 yıl önce yorumlandı

   akp nin önü açılsın açılmasına da, milletin açılacak yeri kalmadı, adı konulmayan savaş var ülkede, her gün şehit cenazeleri geliyor, hırsızlık, yolsuzluk, adam kayırma, torpil ayyuka çıkmış.

  • orijinal 2 yıl önce yorumlandı

   herkesi paralelci ilan etmişsinizde ben üniversiteyi yeni bitirmiş bir vatanadaşım bundan daha iki üç sene önce bu evlere pilav yemeye çay içmeye gitmeyen öğrenci sayısı çok azdı hükümet tarafından da örnek adamlar olarak gösteriliyordu cemaatteki abilere sorsan onların çayından kim içtiyse pilavını kim kaşıkladıysa bizden derler ama oraya gidenlerin çoğu maksat muhabbet olsun diye giderler onların görüşlerini fazla benimsemezler

  • merkez 2 yıl önce yorumlandı

   gerçekten seçmenin işi çok zor.

  • laborant yaşar 2 yıl önce yorumlandı

   ön yargıyla yazılmış bir yazı.listedeki milletvekilleri adayları 4x4 insanlar.hepside çok değerli.türkiyenin böyle insanlara her zaman ihtiyacı var.....

  • asya @mehmet 2 yıl önce yorumlandı

   bence de sence kardeşim siyasetçiler malesef ya hırsız ya hain çıktı. yeni bir partiye ihtiyaç var teni bir lidere.

  • arif 2 yıl önce yorumlandı

   yazıyı sonuna kadar okuyup, konsantre olup zaman harcadığım için üzüldüm.

  • ajanları istemiyoruz 2 yıl önce yorumlandı

   hiç bire partide ali erdoğan gibi sekiz yüzlü ajanları istemiyoruz kardeşim. is te mi yo ruz cemaatler asli vazifelerini unutarak dünyaya daldırlar ve böyle sekiz yüzlü insanlar yarattılar şimdi hiç değilse vitrinlere çıkıp bir yerlere aday olmasınlar.

  • mehmet 2 yıl önce yorumlandı

   acaba 3 partinin genel başkanı da recep tayyip erdoğan'ın emrettiği şekilde mi davranıyor? bence bu sorunun cevabı kesinlikle evet. kesinlikle hepsi de abd israil ingiltere üçgeninden yönetiliyor. son dönemde almanyada girdi aslında bu üçgene ve kare oldular.

  • mert 2 yıl önce yorumlandı

   ilk bakışta abartılmış gibi görünse de zorlama tespitler gibi görünse de yazıyı tamamını okuyan anlıyor hiç abartısiz 3 partinin lideri de hain. kurtulmalıyız bunlardan

  • arif 2 yıl önce yorumlandı

   siyasetçi değil mi kardeşim alayının diyceksin ve oy koy vermeceksin bunlara.hepsi aynı

  • unutulmus 2 yıl önce yorumlandı

   fatih özdemir gibi dershanecılerde bunları yonettıklerını bahsederler...

  • birisi 2 yıl önce yorumlandı

   valla 1 kasımdan sonra en büyük zararı chp alacak gibi cünkü sagolsunlar yönetım tüm cemaati bunyesıne aldı (acaba ferıt baskan damı cemattcı ) ve su davar 7 hazıranda slogan bu üclü cok güclü idi sımdıkı slogan yıne ama farklı bu üclü partının ıcını eden üclü (yalım .erdogan.ferıt baskan ve dısardan desteklı ucar )

  • terzi 2 yıl önce yorumlandı

   helal len mustafa gerçekleri dile getirmişsin bu uhm yi bu yüzden seviyorum. farklı bakış açıları veriyor yazarları.

  • paralelin son çırpınışları bunlar 2 yıl önce yorumlandı

   pareleciler insanlara kumpaslar kuran özel görüntüler elde etmek sureti ile şantaj yapan, devlet kadrolarına haksız bir şekilde gerekirse soru çalmak sureti ile adamlarını yerleştiren, devlet ihalelerini hiç kaçırmadan takip eden, kah papanın kah bartelamo nun elini öp erken görüntü veren devlet sırlarımızı i̇srail abd ingiltere ve almanya başta olmak üzere dünya devletlerine fşa eden kişilerden oluşmaktadır

  • nedret 2 yıl önce yorumlandı

   tuprag para yatırdı türgeve ve altayin vekil olmasını sagladı.gülen aliye şefaat etti abdullah gül durmuş yılmaz a uşaklı seçsin gari :)

  • Özgür 2 yıl önce yorumlandı

   özkan ve ali chp de istemiyoruz sizi defolup gidin. ne yüzsüz arsız utanma bilmez kişilermişsiniz siz.

  • Ali veli 49 elli 2 yıl önce yorumlandı

   seçim sonuçları ne olursa olsun cemaat 3.0 almış olacak manşetini cemaate sormadan sıçmaya gitmeyecek şantaj cı mesut ve şen arkadaşlar da görmüştüm ilk. adamlar birde utanmadan milletle dalga geçiyor biz galibiz siz isterse bilmem nerenizi yırtın diyor. arkasına israil abd ingiliz alman hepsini almış neden mi hepsi de bu pislikleri kullanmış. tayyip samimi olmasa da buz milletçe bu gülenci cemaati ve bu iki yüzlü hedefe giden yoldaki her yol mubah anlayışlarını yenmeliyiz. yoksa ülke bölünme ve yok olmanın eşiğinde millet.oylar pamukoğlu paşaya

  • ilknur 2 yıl önce yorumlandı

   hiç yalakalık ve yardakçılığa lüzum yok arkadaş üç partinin de yaptıkları düpedüz vatana ihanettir. ille de atatürk düşmanı aysuncu ve gulenci alinin chp adaylığı asla kabul edilemez. her kim bunu sindiyorsa midesi geniştir ve asla chpli değildir.

  • uşşakĺı 2 yıl önce yorumlandı

   gerçekten bu nasıl bir parlelle mücadele yalanı ki. tayyip erdogan paralelligi kesin olarak bilinen ve su an üniversiteyi paralel çete ile adeta birlikte yöneten rektör sait çelik i yeniden rektör atıyor. bunasıl bir mücadele ki cemaatin avukati uğur çakmaķ ile beraber hareket eden mehmet altay vekil yapılıyor. işleri güçleri yalan bunların. bildiğim tek hakikat cemaat olarak bilinen yapıdaki insanların hepsi bukalemun gibi ve cemaat pkk dan bile daha tehlikeli ki ben doğuda pkk ile beraber olduğuna tanıdım bu cemaat lerin. oya gelince bem hepsine basacagım

  • Tahsin akar 2 yıl önce yorumlandı

   ben bir mhp li olarak asla bu gülenci lerle işi olan adayla yanyana çalışmam. oskay dan başka ve bir iki çıkarcıdan başka da kimse yok zaten etrafında. chp de ve akp de de durum aynı hiç bir partili destek olmuyor çalışmalara haklı olarak

  • halim erdoğan @serdem halim 2 yıl önce yorumlandı

   yazdığın yoruma bakınca senin kim olduğunu çıkartmak hiçte zor değil sen halim uçar yada ali erdoğan'ın ta kendisisin. çünkü sizi sizden başka savunacak kalması bu ağızlarla :) bari susunda rezil olmayın daha fazla.

  • serdem halim 2 yıl önce yorumlandı

   bu kadar komplo teorisine bakıp yarın size de paralel derlerse şaşırmam ali erdoğan madem paraleldi neden belediye seçimlerinde akp yi destekledi son m.vekilliği seçilerinde akp adaylarını kabul edip akp ye örtülü destek sundu paralel olsa mhp ye destek vermesi gerekmez miydi ikincisi paralel paronayasına herkes aynı keskinlikte yaklaşmıyor bu yüzden bazı akpliler paralele adeta vatan haini gibi yaklaşıp ağzına geleni söylemeyen herkesi paralel ilan ediyor üçüncüsü cemaat büyük darbe aldı hala bu kadar gücü olduğuna inanmak zor

  • Şakamısın @Akparti tek,siz hepiniz teker teker gelin 2 yıl önce yorumlandı

   yazar demişki cemaatin adayı var her yerde belliki 1 1 1 paylaştıracaklar partilere iki hayal

  • Akparti tek,siz hepiniz teker teker gelin 2 yıl önce yorumlandı

   ak parti 2-1 alacak merak etmeyin.durmuş adı üstünde mhpde duruyor.yoksa mhp uşağa ne faydası dokunur.akıllı olun aday falan tercih yapmayın akpartinin önünü açın.uşağa bir oyla katkımız olur.

  • Müslüman 2 yıl önce yorumlandı

   olan bizim ismail güneş ile ismet akına oldu. yüzsüzlügü başaramayınca diskalifiye oldular.

  • koymayın şunun resmini 2 yıl önce yorumlandı

   nezaman şu imar hırsızı zengin olunca karı boşayan yüzsüz herifi görsem bohça ile incik boncuk satan cingene karıları gelir hatırıma. koymayın şunun fotosunu maske resmi koyun biz anlarız uşak anlar nasılsa kastedilenin o olduğunu. i̇ğriti oluyorum kardeşim adamın suratından. bi fettoş bi bu bu ikisi beni i̇ğriti ediyor.

  • erdinç 2 yıl önce yorumlandı

   halkta bir nebze olsun itibarı kalmamış cemaat artıklarıni bokunda boncuk varmış gibi bizlere dayatan üç büyük sözde parti uşak halkı olarak size suprizlerimiz var. tabi ki seçim olursa ki bence de olmayacak.

  • fethullahın partileri olmuş 2 yıl önce yorumlandı

   vay be adaylara bak akpartide ilk iki sıra azılı cemaatçi mhpde ilk iki sıra cemaatin evlatlarından chpde üç adayda cemaatin piyasaya sürdüğü ballandırdığı isimler zaten sonra kalkmış kavga var diyorsunuz kusura bakmayında kavga olduğunu söyleyende kavga ediyoruzdiyende yalancıdır buna inananlarsa zaten akıl eksikliğinden deli gömleğine mahkum olmalıdır

  • politikacı=YALANCI 2 yıl önce yorumlandı

   yazıklar olsun bu parti parti gezen rengi olmayan omurgası olmayan üçkağıtçı politikacılara. midem bulanıyor geçen sokakta gördüm alim tunçu bayram öncesi yüzüne dedim ki, uzak dur kusabilirim bön bön yüzüme bakıyor yüzsüz. işe bak ya meydan hepten yüzsüz arsız hırsızlara kaldı rezillik.

  • kudret 2 yıl önce yorumlandı

   bence ülkede seçim meçim yok. boşa heyecan yapıyorsunuz. hiç seçim gibi oy artırmak gibi derdi olan insanlar böyle abuk subuk adaylar ile çıkar mı sahaya kardeşim? uyutuyorlar zaman kazanıyorlar seçim meçim yooooooookkkkkkkkk

  • ağabey 2 yıl önce yorumlandı

   ali erdoğan pensilivanyaya git sen yine. 10 kasımlarda nasıl dikilirsin put karşısında dikilir gibi dimi ama. chp'de işin de yok yerinde yok. defol git partimizden.

  • Nurullah ÇAVUŞOĞLU @ismail oskay 2 yıl önce yorumlandı

   ismail oskay beni tanıyor olmana rağmen böyle abuk subuk bir yorum atmana hayli üzüldüm. zira bilirsin ki ben yazdığım yazının altına imzamı atarım hiç çekinmeden. kaldı ki bu yazının altına da imzamı rahatlıkla atarım. tiyatro yapma uşak halkına. methettiğin adayı merkez bankası yapan ben değilim kıyasıya eleştirdiğin recep tayyip erdoğan. il sağlık müdürünün hademesini dahi akp'nin kılı kırk yararak belirlediği bir ortamda, il müdürlüklerine bile akpli olmayan gelemezken merkez bankası başkanlığı gibi bir makama mhpli mi atamış ülkücü mü atamış akp yani? çok komiksin. ayrıca bu türden yazılara cevap senin haddin değil hakkında değil. cevap hakkı bulunan durmuş bey yada diğer adaylar lütfedip üç cümle bir araya getirsin, cemaat hakkındaki düşüncelerini de barındıran bir açıklama yapsın ve cemaatle ilgisinin olmadığını güleni de sevmediğini beyan etsin tüm uşak bilsin. o vakit mustafa yüce değil ben özür dilemezsem adam değilim. unutma cemaat aleyhinde tek beyanı yok adayının.

  • liberta 2 yıl önce yorumlandı

   yav hu bu da geçer

  • nasıl yani? 2 yıl önce yorumlandı

   inanılır gibi değil. bizim tescilli cemaatçi servet kuş akpartiye il başkanı olarak mı atanmış? altayın cemaatçi olduğuna bu yazıyı okumasam kani olmazdım ama alim tunç belliydi cemaatçi olduğu. ama ben en çok servete şaşırdım. hayret ya hayret güya kavga ediyor akp paralel ile yersen :):):

  • Kadrişinas 2 yıl önce yorumlandı

   yazıya denecek hiç bir şey yok ama keşke çözüm önerseydin mustafa bey. mesela bi kampanya açsak uşakta uşak halkı olarak sandığıa gitmesek yada uşak halkı olarak hep birlikte barajı aşamayacak absürt bir partiye oy versek.

  • ismail oskay 2 yıl önce yorumlandı

   adamım nurullah yazmıs bu ayzıyı ve baya da sallamıs.. !. durmus yılmaz ile 7 haziran seçimleri evvelinde 57 gün sabah 7.00 gece 1.00 hep beraberdik. sahada birlikte propaganda yaptık. aynı arabayla seçim çalısması yaptık. bu ülkenin sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve içtimai bir çok konusunda sohbetde ettik. durmus yılmaz'ın ne yetiştigi ekoller , okudukları nede bu gün için bahsettiğiniz kuruluşlara bakıs acısı sizin bahsettiğiniz gibi değil.. nihayetinde ne oldugunu da söylemyeceğim, bunlar buralarda yazılacak söylenecek ve tartişılacak konular değil.. tek kelime sallamısınız , camur at izi kalsın yapmısınız.. hiç yakısmadı size..

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   çok güzel tiyatro oynuyorlar ali erdoğan belediye başkanlığı dönemindeki imar ranları az gelmiş bir de aklanmak için vekil adayı olmuş önce davalarını temizlesin omurgasız insan

  • CİAmeat 2 yıl önce yorumlandı

   bu cemaat dinler arası diyalog adı altında dinimizin altını oydu,vatan bayrak gibi mukaddesatlarımızın içini boşalttı. atatürk başta olmak üzere bütün değerlerimize savaş açtı.kah apo ile koyun koyuna idi kah başka türk düşmanları ile şimdi güneydoğuda hdpye batıda mhpye oy verecek. zaten tüm partiler danışıklı iş çeviriyor bence. olan millete devlete oluyor. olan askerlerimize oluyor. gülencilerden kurtulalım istiyoruz ama tüm partiler söz birliği etmişçesine adaylarını onlardan gösteriyor. olacak iş mi bu? talip gümüş, ali eker, basri yıldırım, nurullah cahan sözde ciameat düşmanları nerdesiniz faceden sallamak kolay değil mi? bu yazıya yazacak cevabınız var mı? hadi yüreğiniz yetiyorsa adaylarımız cemaatçi değil deyin buz gibi cemaatçi ne yapacaksınız peki? cemaatçilere oy yok diyebilecek misiniz? yoksa cemaatçilerle kolkola durmak yok yola devam mı diyeceksiniz utanmadan.

  • partili 2 yıl önce yorumlandı

   çok güzel bir tiyatro oynanıyor.uşak üzerinden değişik planlar mı uygulanmaya çalışıyor?

  • aklanda gel 2 yıl önce yorumlandı

   bukalemunun renk değiştirmesi gibi ortama ve konjonktüre göre parti değiştiren ali erdoğan sen önce aklanda gel bu saatten sonra vekillik başkanlık siyaset senin neyine abilerin belletmwnlerin okutmanların boşa yormasınlar kendilerini

  • doğrucu davut 2 yıl önce yorumlandı

   uhm size ne bu millet uyuyor uyutuluyor ve herkes memnun. siz neden fitne çıkartıyorsunuz. size ne tüm partiler gülencileri aday yaptıysa ne yapacak bu millet şimdi çare ne onu söyleyin.partilerimize küstük zaten sandığada mı küselim kardeşim??????

  • sonuç değişmez 2 yıl önce yorumlandı

   uşakta sonuç değişmez bence chp biraz daha oy kaybeder ama aynı isimler milletvekli olur. ali erdoğanda beyhude çabasının fayda etmediğini belediye başkanı adayı yapılmayacağını aday yapılsa bile tutmayacağını anlar defolur gider. ettiği yüzsüzlükle kalır :):):). tüm partilerin adayının cemaatçi olduğu tespiti kesinlikle doğru. gerisini anlarım da akp nasıl cemaatçileri aday yapabilir onu anlamam ama yaptı hayret.

  • kemal 2 yıl önce yorumlandı

   kemal kılıçdaroğlu ile aynı ismi taşımaktan ve aynı partili olmaktan utanç duyuyorum. böyle genel başkan olmaz olsun. aslında doğrusu hazim sesli ali yıldırım fetullah gülen gibi adamları da aday göstermeliydi. yazıklar olsun.

  • dahi 2 yıl önce yorumlandı

   ok enteresan daha önce hiç dikkat etmediğimiz noktalara dikkat çekmişsin mustafa kardeş. mhp'de ali kurtun nakşi tarikatı üyesi olduğunu ayrıca nurullah cahan ile ali erdoğanın akp'den aliyi belediye başkanı yapmak için anlaştığını bu yüzden ufuk uğurla aralarında problem çıktığını, durmuş yılmaz ali erdoğan ve mehmet altay isimlerinin gülenin bizzat ricası ile aday yapıldıklarını da ben ilave edeyim istedim. hepsi kumpasçı hepsi hain. bütün partilerin genel başkanları da hain. yereldekiler dünyadan bihaber kendilerini siyasetçi sanıyor. uşakta tanıdığım iki siyasetçi var birisi dilek yılmaz diğeri de ibrahim yılmaz. birini akp'den birini chp'den uzaklaştırdılar acaba neden? ama nurullah çavuşoğlu kendini harcatmazsa chp açısından gelecek vaad eden bir politikacınız diyebilirim.

  • osman alaca 2 yıl önce yorumlandı

   mustafa bey öyle bir yazı yazmışsınızki film çevriliyor demişsiniz özetle e böyle bir filmde sizce seçime gerek var mı ya da yapılsa nolur yapılmasa nolur partilerin hepsini lider görünümlü piyonlar cemaate teslim ettiler zaten seçim kararıda gereksizdi sanki sonuç değişecekmiş gibi seçim yapıyoruz

  • kalem seni parça parça kırarım 2 yıl önce yorumlandı

   harika bir yazı yüzsüzlükte zirve yapan kim demişsini ya ben cevaplayayım. daha önce kovulduğu kapıya yeniden arsızca gelip partiyi birbirine sokan malum cemaatin malum temsilcisi. insan utanır seni geçen sefer son gün dımdızlak bıraktı chp ne işin var orada. senden iğreniyorum bir uşaklı olarak. atatürk düşmanlarını akp dahil hiç bir partide istemiyoruz defolun.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sayfalar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366