Uşak aşığı bir okurumun gözünden Uşak ve Türkiye tablosu hayli ürkütücü!


Uşak aşığı bir okurumun gözünden Uşak ve Türkiye tablosu hayli ürkütücü!

22 Ağustos 2016, 09:07
Uşak aşığı bir okurumun gözünden Uşak ve Türkiye tablosu hayli ürkütücü!
Nurullah Çavuşoğlu

Şehrine, ülkesine, milletine adeta aşık bir ağabeyim ile sosyal paylaşım sitesi üzerinden gerçekleştirdiğimiz bir sohbeti, hemen hemen bütün doğallığı ile beğenilerinize sunuyorum. Paralel operasyon üzerine bir vatandaş ve bir gazetecinin gözünden değişik bir bakış getireceğine eminim lütfen okuyun. 

Bir arkadaşımın dikkatini çekmiş sordu; "Eskiden sabaha kadar uyumaz, çalışır sabaha mutlaka siteden değilse köşenden ya da hiç değilse Facebook hesabından bir şeyler söyler, yazar çizerdin, son bir haftadır, üstelik tam senin konuşma vaktin olmasına rağmen beklediğimden az konuşuyorsun? Son üç dört gündür hepten suskunluğa büründün” dedi. Ona cevaben dedim ki: “abi, eskiden bizim uykularımız kaçıyordu ülkemiz elden gidiyor, hırsızlar gelip madenlerimizi devletimizin kaynaklarını talan ediyorlar diye; bizim uykularımız kaçıyordu eskiden, devlet kadroları cemaatçilerin eline teslim ediliyor, kadrolaşmalarına bu kadar izin verilenler art niyetli kişilerden oluşuyor, en azından kendi cemaatinin adamını kollama adetini sürdürüyor, her yer liyakatı olmayan yüksek makam sahipleri ile doluyor, bu durum ileride bizi sıkıntıya düşürür diye; eskiden benim uykularım kaçıyordu acaba paralelciler bu sefer ne kumpası hazırlıyordur bana ya da Uşak'a diye...

Ama şimdilerde uyku adres değiştirdi. Bana inadına gelip çatıyor, erkenden uyumak zorunda kalıyorum. Fakat işittiğime ve hissettiğime göre kuş tüyü yastıklarda uykusu gelmeyenler var.Yani eskiden uykusu kaçanlar şimdi gamsız tasasız mışıl mışıl uyuyor, savcılara emniyet güçlerine askerine polisine, kısacası devletine dua ediyor, siyasetçilere zaten kulak asmıyor, çünkü hepsinin aslında afedersiniz aynı çanağa pislediğini biliyor.Savcıların polisilerin hırsızları topladığını biliyor, kendisinin de hiç bulaşmadığı için içi rahat. Akrabası eşi dostu sevdiği bile yok paralelci. Ama eskiden mışıl mışıl uyuduğu kuş tüyü yastıkları beğenmeyenlerin, şimdilerde uykularının kaçtığı ve kimisinin başını taşlara vurduğu biliniyor, duyuluyor, hissediliyor. Demem o ki keyfim denk abi, bu yüzden az konuşuyorum.

İyi ama keyfini kaçıracak çok şey oluyor bu arada ülkemizde, işsizlik almış başını yürümüş, kurumlar işlevini neredeyse yitirmiş. Köy Hizmetleri, Karayolları, Telekom, PTT gibi pek çok devlet kurumu ya artık yok ya da işlevini tamamen yitirmiş değirmen gibi kullanılıyor. Komşuların hepsi ile problemliyiz üstelik Dünya'da bizim Başbakanlarımızın, Bakanlarımızın zerre itibarı kalmamış, neredeyse adam yerine koyup telefonlarına bile bakmıyor dünyadaki makamdaşları. Her gün şehit haberleri geliyor, eskiden bir PKK vardı başımızda şimdi PYD çıkmış, PDY çıkmış, İŞİD çıkmış, DEAŞ çıkmış, eskinden dağlarda eşkiya askerimizle çatışırdı şimdi şehrimize inmiş sivil vatandaşı bile öldürüyor. Eskiden yılda ortalama 50 şehit verirdik şimdi neredeyse ayda bu rakamları geçebiliyoruz. Eskiden İcra dairelerindeki 100 vatandaş giriyordu ise günlük, şimdi binler girip çıkmaya başlamış. Eskiden aileler vardı konu komşu akraba ilişkileri yürüten şimdilerde aile mevhumu da kaybolmuş, üstelik sapıklık artmış, Kur’an öğreteceğiz diye annelerinin elinden aldıkları yavrucakların ırzına geçen, yanmaz kefen satan, pezevenklik yapan, paralel devlet kuran hocalar türemiş, sen bize keyiften bahsedsiyorsun Nurullah; neymiş efendim bunca yıl bu devleti koca bir çete oluşturarak soyulmasına göz yuman ahmaklar bize şimdiden sonra hırsızları toplayıp hesap soruverecekmiş.

Hem madem paralelle mücadele ediliyor, bu kadar polis müdürü Uşak'ta paralelci çıktı Emniyet Müdürü ne hakla hala görevinin başında duruyor; madem bu kadar savcı paralelci idi Başsavcı bunu daha önce nasıl fark edemiyor, 17/25 Aralık’tan beri neden beklenmiş bu Savcı ve Hakimlere görevden el çektirmek için. Bunlar girdiği hemen bütün davalarda paralelci olanları beraat ettirmiş, olmayanların canını yakmıştır kesin. Buna hiç değilse 17 aralıktan sonra yani ifşa olduktan sonra neden göz yumulmuş? Madem paralelci şüphesini üzerinde barındıranlar alınıyor, neden Servet Kuş hala alınmadı? Neden Mehmet Altay, Nurullah Cahan, Alim Tunç İl Özel İdare Genel Sekreteri Servet Ecemiş ve İl Genel Meclisi üyeleri halen görevinin başında? Söyler misin? Seni keyfe getiren sadece Ali Erdoğan'ın alınmış olması ve ardından da Nurullah Cahan'ın alınacağına olan inancın mı? Söyler misin? Lütfen Nurullah bey keyfinin sebebini bilelim de bizde biraz keyf edelim, bizde başımızı yastığa koyup mışıl mışıl uyuyalım. 

Söylediklerinin tamamında haklısın abi bunu kabul ediyorum. Ama haksızlık ettiğin nokta şurası ki; bu söylediklerini ben de zaman zaman dillendiriyorum. Ancak takdir edersin ki; bu bir süreç ve öyle 30 yılı aşkın zamandır devlete çöreklenmenin planlarını uygulayagelmiş, bulduğu her fırsatta az daha kadrolaşmış, son 12 yılda ise adeta işin başına resmen geçerek Devleti tamamen ele geçirmeye kalkmış, hem parasal anlamda hem nüfuz anlamında hem de üye sayısı anlamında belki de dünyanın en büyük çetesi ile karşı karşıyayız diyebiliriz. Üstelik bu çete kimimizin ailesine evlatlarımızı kandırarak ya da şantaj, tehdit yoluyla istediği çizgiye çekerek, evlatlarımız aracılığıyla girmiş, bizi kandıramadı evlatlarımızı da kandıramadıysa, sistematik bir biçimde evlilikleri cemaatten olmayan insanların çocuklarıyla gerçekleştirmiş mümkün mertebe. Yani çoğunlukla ailemize damat olarak girmiş bu paralel bela. Kimimize iş vermek zorunda kalmış, ekmek vermiş, kimimiz onlara işimizi gördürmüşüz, yani ister istemez muhatap olduğumuz insanlardan oluşan bir çete, tanıdığımız bildiğimiz insanlardan oluşan bir çete. Hatta pek çoğu haram helal demeden her yol mübah anlayışı ile para kazandığı için zenginliği ile tanıdığımız tipler. Öğretmen var emekliliği gelmiş ama ikramiyeden medet bekliyor, ahir ömründe başını sokabileceği bir daire alabilmek için, öğretmen var cemaat yoluyla müdür olmuş altında sıfır araba var, üstelik beş senede kendisine dubleks ev yaptırmış. Hal böyle olunca biraz daha öne çıkmış cemaatin çocukları ve aslında çoğunu hepimiz tanımışız. Medya zaten yerelde de ulusalda da sağolsun, az yardım etmemiş bu paralelci denilen güruha. Sadece Ak Parti'de değil, bütün partilerde cemaat ile yakınlığı olan isimleri öne çıkardı medya. Devlet kadrolarında aynı şekilde cemaate yakın insanlar cilalandı matahmış gibi. Hal böyle olunca tanıdık bildik insanlardan oluştu paralel çete. Demem o ki çok güçlü bir organizasyonla karşı karşıyayız, üstelik bu çetenin dış güçlerden de destek aldığı ve terörle de kontağının olup terörü de kullandıkları biliniyor. Bu günde bir cemaate dokunursan PKK giriyor devreye, öbürüne dokunursan İŞİD, bir başkası var ona doknuduğunda İBDA-C ya da İslami Cihat giriyor devreye. Neredeyse Nakşibendi kökenli her cemaatin arkasında bir terör örgütü var anlayacağın. Tablo bu kadar vahim yani. Ayrıca hepimizin az çok kabahati, hiç değilse göz yumması var bu çeteye, kimse göze alamadı karşısına alıp eleştirmeye biliyorsun. Hem siyasette öne koyduğumuz insanların referansı ile gözünde büyüdü milletin, bu çetenin lideri ya da üyeleri, yoksa önceden bu kadar itibar edilmezdi bu cemaatlere. Siyasilerin hepsi bir ağızdan iyi deyince millet bir matah sandı bunları.

Düşünsenize Türkeş'inden Muhsin'ine Demirel'inden Özal'ına, Ecevit'inden Kılıçdaroğlu'suna pek çok siyasetçi bu çete reisine itibar etti övgü dolu sözler sarfetti hakkında hem de gıyabında. Mevcut hükümetin üyelerini zaten söylemeye bile hacet yok abi Kabinenin hepsi de bu FETÖ denen haine kefildi. Milleti aldatan hocadan ziyade milletin vekalet verdikleri oldu yani? Hem ne bilsindi millet siyaset yapanların bu kadar saf olabileceklerini, bu kadar kolay kandırılabileceklerini. Ayrıca ben bile bunların bu kadar büyüdüğü ile 15 Temmuz sonrası süreçte yüzleştim. İnanır mısın? Ben bile bu kadar büyüdüklerini düşünememiştim. Elbette bizim de milletçe kabahatimiz olabilir. Ama şimdi hesaba çekme zamanı değil, şimdi hesaba savcılar çekiyor, üstelik güvenilir savcılar ve polisler var işin başında, yargı ve emniyetimiz paralelcilerden temizlendi şükür büyük oranda. O halde işi ehline teslim etmeliyiz. Savcıların elinden kurtulabilene cezasını biz toplumdan tecrit etmek yöntemi ile de verebiliriz, artık sözüne ameline itibar etmeyerekte verebiliriz. Siyasetçiyse zaten sandıkta verebiliriz. Ama şimdi biz aradan çekilip savcıları, hakimleri dinlemeliyiz. 

Şahsen benim bu operasyonun çorap söküğü gibi geleceğinden ve kim varsa yargılanması gereken, sırası geldiğinde, emin olunduğunda yargılanacağından zerre kuşkum yok. Savcılarımızın güç yetiremem dediklerine ise sonrasında biz demokratik usullerle sandıkta sorarız hesabı olur biter. Zaten bir kurtulursak bu paralel beladan 50 yıl sırtımız yere gelmez.

Diğer keyif kaçıran sözlerine ya da eleştirilerine gelince; el insaf derim abi; bizim ekipçe yıllardır verdiğimiz mücadele ortada, sussak bu güne dek, zaten milyonlar kazanabilecek kabiliyette iken; milletimizi, kentimizi, kendimizi satmadığımız, asla bunlara izzetimizi çiğnetmediğimiz ve hukusuzluklarla, yolsuzluklarla, yalanla, talanla, hurafelerle, bağnazlık ve ilkesizlikle verdiğimiz mücadele ortada. Yıllardır bu şehrin politikacısından sanatçısına, sporcusundan mucitine, üniversite öğrencisinden, öğretim görevlilerine herkese sesini duyurması için yazılı görsel bütün medyamızı açtığımıza şahit olmasan; şahit olmasan mağdur edilen düşmanımız da olsa mağdursa şayet sahiplendiğimize, omuz verdiğimize, şahit olmasan haksıza haksızsın diye haykırdığımız yazılarımıza; haklısın diyeceğim. Ama ülkenin 14 yıldır ehil ellerle yönetilmediğini yıllardır dilimiz döndükçe imkan buldukça biraz da cüret ederek cesaretle yılmadan söylediğimiz senin değilse de Uşak halkının malumudur. Biz yıllardır bu hakikatleri haykırırken şu saatte bizim keyfimizi kaçırmak pahasına suskunsun eleştirisi getirmen de bence yersiz. Ama şunları da ilave etmeliyim. Biz keyifliyiz çünkü vicdanımız belkide hiç kimsenin olmadığı kadar rahat, biz keyifliyiz çünkü yıllardır bizi yok etmeye uğraşanlar, bizi devlet kudreti ile sınamaya kalkanlar bu gün devletin kudretli ellerinde hesap veriyorlar.

Keyifliyim çünkü Allah haklıların haklılığını ortaya çıkartıyor adeta. Atatürk'ün dindar olduğunu daha dün CHP'ye bile kabul ettiremezken bugün bütün Uşak hatta bütün Millet kabul eder oldu çok şükür! Fetönün münafık bir ABD uşağı olduğunu daha dün kimseye inandıramazken bugün bütün dünya kabul ediyor. Nakşibendilik denilen safsatanın Muaviye ve Yezit zihniyetini yeniden hortlatabilmek için Türk'ü Araplaştırabilmek için İngilizlerin kurdurduğu bütün mahareti büyücülükten ve cincilikten ibaret batıl bir yoldur derken biz kimse inanmıyordu, İskilipli Atıf'ı kahraman ilan ediyorlardı ama bu gün geldiğimiz nokta çok şükür insanımız hepsinin ne mal olduklarını gördü ve bize hak veriyor artık. Biz keyifli olmayalım da kim keyifli olsun Allah aşkına! Tv izlemiyoruz haber seyretmiyoruz, çünkü biliyoruz ki bütün kanallar aynı algıya halkı taşımak amaçlı haberlere imza atıyorlar. Muhalif görünenin de iktidara yakın yayınlar yapanında aslında iktidar tarafından yönlendirildiğini biliyoruz. Tıpkı bütün partilerin liderlerini,n ortak hareket ettiğini düşündüğümüz gibi medyanın aynı amaca hizmet ettiğini biliyoruz. Üç dört gündür bir tatil edelim dedik, hazır savcılarımız, jandarmamız, polisimiz vazifesini yerine getirirken, bak hemen burnumuzdan getirdin.

Paralelcilerin burnundan getirene kadar, bu işin sonuna Türk Milleti erene kadar ben susmayacağım. Zaten bu paralelcileri de bu saatten sonra hakimler serbest bıraksa görünen o ki Millet serbest bırakmayacak. Görünen o ki hakimler istese de paralelciliği ifşa olanlar bu memlekette zaten cezasını çekmeden barınamayacak. Bu günleri gösteren Rabbime Şükürler olsun abi. Bu arada müsadenle ismini vermeden bu yazışmayı bir köşe yazısı olarak paylaşacağım Allah’a emanet ol; sürçi lisan etmişsek affola. Lütfen artık devlet adamlarımıza güvenebilelim.  YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 11 yorum mevcut

  • inşaatcı @inşaatcı 2 yıl önce yorumlandı

   yazacaklarıma yetmedi sayfa. şunu da söylemem lazım, ben çocuklarımı özel okula, dershaneye göndermeyi bırak, harçlıklarını karşılamakta zorlanıyorum. sınavlardaki soruları özel okulda okuyan çocukların seviyesinde değil, devlet okullarında okuyan çocukların seviyesini dikkate alarak sorun. son bir şey, benim çocuğumda olsa hak etmiyorsa, aracı olup, torpil yapmak için uğraşmayın. eğer torpil, adam kayırma, koruma, kollanma yapılırda mağdur olursa eşim, dostum, çoluk çocuğum. beğenmediğiniz, yolda inşaatçı diye yüzüme bakmadığınız, hor gördüğünüz ben, karşınıza çıkar sizleri cümle alemin gözünün önünde rezil eder, sonra otobüse atlar reisin kapısının önünde yatarım. 15 temmuzdan sonra artık eskisi gibi olamaz hiç bir şey. bu yüce türk milletine karşı görevinin ve sorumluluğunun bilincinde olsun herkes.

  • akp avni 2 yıl önce yorumlandı

   servet kuş,ismail güneş, mehmet gün,alim tunç,mehmet altay,rektör,cematin göbeğidir.bu adamların cemaat ilişkileri gün gibi ortadadır.savcıları göreve davet ediyoruz.

  • inşaatcı 2 yıl önce yorumlandı

   akşama kadar güneşin altında her gün deri değiştiriyorum, görenler zenci gibi olmuşun diyor, ter nerden çıkacağını bilemiyor akşama kadar. tüm bunlar çoluk çocuğumun nafakasını kazanmak, namerde muhtaç olmamak için. vatan söz konusu oldu mu biz garibanlar sahipleniyoruz vatanı. güneydoğuda da, darbede de vatan için can verenler benim gibi garibanların çocukları. bizim kılık kıyafetimizi, kireçten ve çimentodan çatlamış nasırlaşmış ellerimizi, yüzümüzdeki çilenin ve ezikliğin verdiği mahcubiyetliği gören, okumuş makam mevki sahibi olmuş ama insan olamamış fetönün savcıları, hakimleri, polisleri ve diğer memurları hep hor gördü, azarladı, adaletsizlik ve haksızlığa uğradık. önce Allaha sonra reise güvendik, ona inandık onun canını kendi canımızdan daha kutsal bildik. onun kılına zarar gelmesin, bu uğurda canımızı vermeye hazırız gözümü kırparsam namerdim. bu vatana hainlik yapan, halkını öldüren insanlara ve onların yaltakçılarına, makamı mevkisi ne olursa olsun asla taviz verilmesin.

  • Uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   hiç bir uşaklının nurullah çavuşoğluna en küçük bir söz söylemeye hakkı yok bence. cesurca kaç senedir mücadele etti adam helal olsun. üstelik bu cemaatlerin merkezi uşak olmasına rağmen ve uşakı çok önemsemelerine rağmen uşakı ele geçiremedilerse sebebi sayın çavuşoğludur. yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin arkadaş. dürüstçe söylemek gerekirse tanıdığım en dürüst ve dobra adam çavuşoğlu.

  • gercekler 2 yıl önce yorumlandı

   fetullah gulen(pensilvanyada) mustafa yesil (kirgizistan da )ömer yesil (kenya da)esas kurucular 1979 yilinda ve ilk olarak bu orgut usak ta basladi niye mi usak ilkler sehri bu uc kisi turkiyeye getirilirse orgut tsm anlsmiyla da olmasa biter bunlarda siyon larin taktigi var nedenmi su adil oksuz sadece ulak ?

  • baht 2 yıl önce yorumlandı

   uşak üniversitesi rektörü ile ilgili olarak soruşturma açıldığı iddia ediliyor doğruluk payı varmı acaba yök bazı rektörleri alacakmış görevden pek yakında kulislerde böyle fısıltı var

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   uşak üniversitesi kurtarılmalıdır

  • türk kürt ,alevi sünni,müslüman yada olmayan ,dindar yada dinsiz bu ülkede kardeştir.düşmanla işbirliği yapan fetö ve pkk ya milletmiz kanmayacak 2 yıl önce yorumlandı

   abd ve avrupa ışıd ve pkk ve türevleri olan ypg zart zurt adı altında ülkeleri kahpece terörle şekillendirmek ve kendilerine hizmet eder hale getirmek,boyun eğdirmeye çalışmaktadır.ışıd ,pkk pyd,ypg hepsi de abd ve avrupanın ordusudur.bizans ordudusu ışıd ve pkk dır.abd ve avrupanın amacı ülkede türk kürt ,alevi ,sünni çatışması içsavaşı yaratmak amaçlıdır.türk halkı ve kürt halkı alevi sünni halk dindar dinsiz herkes kardeştir.asla galeyena gelip iç savaşa meydan vermeyelim.

  • usaklı 2 yıl önce yorumlandı

   bide sağlıktaki gercek parelellere el atsalar ama mudurlere il sağlık halk sağlığı kamu hst

  • Hem kel hem hodul 2 yıl önce yorumlandı

   nurullah cahanın çocuğunun üftadede okuduğu, hanımı ile ilgili fetö mensubu abla olarak adladırılan şahısların ifade verdiği iddia ediliyor, kendisi içinse fetö cü dernek üyeliği ve yönetim kurulunda yer aldığı iddiaları var iken, 17/25 öncesi ve sonrası hiç ilgisi olmamış, bilakis ezelden fetö düşmanı olan memurlara iftira atan bir belediye başkanı var bu şehrin

  • kerim 2 yıl önce yorumlandı

   servet kuş başta olmak üzere bi̇rçok i̇l i̇lçe yöneti̇ci̇si̇ deği̇şir. 2 akp parti milletvekilide uşakta paralel mücadelede etkisiz, isteksiz, modundalar.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv