Uşak Halkı Bu Seçimlerde Ne Karar Verecek? İşte Her Seçimin Bileni Marka Ajans'ın Anket Sonuçları!

27 Ekim 2015, 07:51
Uşak Halkı Bu Seçimlerde Ne Karar Verecek? İşte Her Seçimin Bileni Marka Ajans'ın Anket Sonuçları!

1 Kasım seçimlerinde üç siyasi partinin de cemaatçi (paralelci) isimleri aday göstermiş olması, üç siyasi partinin de denenmiş ama halk tarafından beğenilmediği için tekrar aday gösterilmemiş isimlerle sahaya inmesi, üst üste seçimlere gidilmiş olması, politikacıların samimiyet ve inandırıcılığını yitirmiş olması gibi faktörlerin etkisinde kalan Uşak halkı, sandığa gitmeye pekte niyetli değil gibi görünmüyor. Yani görünen o ki Uşak halkı bu seçimlerde sandığı yada siyasileri protesto ediyor.Her üç kişiden bir tanesi sandığa gitmeyecek gibi görünüyor.  Peki Marka Ajans olarak, 7 ayrı profesyonel ekiple 5 gün boyunca yaptığımız hummalı çalışmalar neticesinde ortaya çıkan anket verilerinden elde ettiğimiz sonuçlar neler?

Belki de Türk siyaset tarihinin en garip seçimlerini yaşıyoruz milletçe. Zira üst üste bir çok seçim geçiren Türk Milleti, bundan daha 6 ay kadar önce sandığa gitti ve milli irade sandığa yansıdı. 12 yıllık iktidarı boyunca bir hayli yıpranan ve milletin gözünden epeyce düşen AKP iktidarına tek başına iktidarı vermeyen Türk Milleti diğer partileri de, gerek liderleri, gerek kadroları ve projeleri ve gerekse de AKP'ye karşı üretiklerini iddia ettikleri muhalefet politikaları itibarı ile ciddi alternatif olarak görmeyince, kaçınılmaz son olarak partilere koalisyon kurmaları yönünde bir tablo ortaya çıkardı. Millet iradesinin tecellisi olarak milleti temsilen meclise giden 550 kişi, milletin verdiği oylar neticesinde ortaya çıkan tablodan bir hükümet çıkarmayı maalesef beceremedi. O ya da bu sebepten diyeceğim çünkü; hükümet kurulamaması için hiç bir siyasi partiden mantıklı bir izah işitemedik malesef. O ya da bu sebepten hükümeti kuramayan partiler; ne Genel Başkan değiştirdiler ne söylemlerinde ciddi kayda değer bir değişiklik yaptılar ne de milletvekili aday listelerinde göze çarpar bir değişiklik yaptılar. Ama gariptir hararetle milleti yeniden seçime gitmeye zorladılar. Ne Genel Başkanlar değişti, ne vekil adaylarında üç beş ufak değişim dışında bir değişim gerçekleşti, nede mevcut konjonktür değişti. O halde "bu seçim de neyin nesi" diyen vatandaş ise partilerin tekrar seçime gitmesine bir hayli tepkili. Kime sorsanız "çocuk oyuncağına çevirdiler" işi diyor. Kime sorsanız ya bu seçimin olacağına inanmıyor ya da seçim yapılmasının bir anlamının olacağına. Halk politikacılara kırgın hatta kızgın görünüyor. Zaten bu durum Uşak'taki Milletvekili adaylarının nerede ise yalnız başına seçim ziyaretleri gerçekleştirmesinden ve gidilen yerlerde istedikleri kalabalıklarla karşılanmayışlarından da belli. 

Uşak Halkının %84'ü Nurullah Cahan'dan Menun Değil, Memnunum Diyenlerin Oranı İse %9 Oranında Kalırken %5'i Görüş Bildirmedi!

AKP'li Belediye Başkanı Nurullah Cahan'dan oldukça dert yanan Uşaklı vatandaşlardan kime sorsanız herkes, Nurullah Cahan'ın kenti nerede ise yaşanmaz hale getirdiğini söylüyor. Menzil Cemaati'nin belediyeyi istila ettiğinden ve de yolsuzluk iddialarından bir hayli bunalan Uşak halkının belediyeden hiç keyfi yok anlayacağınız. Uşak Belediyesi'nin çalışmalarından memnun musunuz? sorusuna ankete katılanların %84ü Hayır" derken, "Memnunum" diyenlerin oranı sadece %9'da kaldı. BU soruyu sorduklarımızın %5'i ise yanıt vermek istemediğini söyledi. Yani yerel seçimlerde AKP'ye oy verenlerin bile büyük çoğunluğu Başkanın icraatlerinden memnun değil. Uşak Belediyesinde bir takım yolsuzluklar yapıldığı iddiaları dolanıyor siz belediyede Nurullah Cahan ve ekibinin yolsuzluk yaptığına inanıyor musunuz? sorusuna Uşak halkının % 78'i evet derken, Başkana güven oyu veren; yani yolsuzluk yapıldığı iddialarına "İnanmıyorum" diyenlerin oranı sadece %5'ler seviyesinde kaldı. Yolsuzluk iddiaları ile ilgili bilmiyorum, görüş bildiremem diyenlerin oranı ise %17 civarında seyretti. Belediye ile ilgili en çok neden ya da hangi icraatından rahatsızsınız? sorusuna; Uşak Halkının %54'ü şehir içi yolların kötülüğü ve trafik sorunu dillendirerek yanıt verirken, belediyedeki yolsuzluk iddialarından rahatsız olduğunu dile getirenlerin sayısı da %34 civarında, bunun dışında kalan vatandaş şikayetleri ciddi oranları yakalayamadığı için şimdilik paylaşmaya ihtiyaç duymuyorum.

Ak Parti Seçmeni, Cemaatçi Aday Gösterilmiş Olmasından da, Eski İsimlerin Yeniden Aday Gösterilmesinden de Rahatsız!

Yine AKP'de "Paralel" adı verilen Gülen Cemaati ile kıyasıya bir kavga sürerken, AKP'liler Gülenci diye kardeşine, amca oğluna bile küserken, cemaatçi olduğu net bilinen isimlerin aday gösterilmiş olmasını da AKP'li seçmen anlamlandırabilmiş değil ve gerek Mehmet Altay'da ısrar edilmesinden gerekse eski vekil Alim Tunç'un aday yapılmasından Uşaklı AKP'liler hiç memnun değiller. Ak Partiye oyunu vereceğini söyleyen deneklerimize Ak Partinin adayından memnun musunuz? Sorusunu sorduk. Ak Partiye oy vereceğini açıklayanların %65'i adaylarından memnun olmadığını ifade ederken, %21'i adaylarından memnun olduklarını ifade etti. %14'ü ise bu soruya yanıt vermek istemediğini beyan etti. Adaylardan niçin memnun değilsiniz sorusuna ise oyunu Ak Partiye vereceğini söyleyenlerin %44'ü cemaatçi olmasını sebep gösterirken, %31'i denenmiş insanların tekrar aday yapılmasından rahatsız olduklarını söyledi,  %25'i ise farklı şikayetler dile getirdi. Yani Ak Partiye oy veren seçmenin genel olarak adaylarından memnun olmadıklarını ve içlerine sindirerek oy vermeyeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.Ak Parti'nin tek başına iktidara geleceği oyu alabileceğine inanıyor musunuz? sorusuna Ak Parti'li seçmenin %66'sı hayır yanıtını verirken %21'i Ak Parti'nin bu seçimlerde tek başına iktidara gelebileceğine inandığını ifade etti, %11'i ise bunu bilemeyeceğini ifade etti. Yani Ak partiye oy verecekler Ak partinin tek başına iktidar olabileceine pek inanmıyor.

CHP ve MHP'ye Oy Veren  Seçmen de Partisinin Adaylarından Memnun Sayılmaz!

CHP ve MHP'de ise durum AKP'den çok farklı değil. Belediye Başkanlığı döneminde Atatürk'ün ölüm yıldönümlerine kasıtlı olarak katılmadığı, yolsuzluk yaptığı ya da yeşil alana tecavüze müsade ettiği gibi gerekçelerle, geçmişte bol bol eleştirdikleri Gülenci Ali Erdoğan'ın, üstelik ön seçimle 2500'e yakın CHP'li üyenin oyunu alarak 2. Sıraya yerleşen İsmet Akın'ı mağdur etme, onurunu incitme pahasına 2. sıradan milletvekili adayı yapılmasına CHP'liler bir hayli tepkili. Önceki seçimlerde 50'ye yakın kişi ile seçim çalışmaları gerçekleştiren CHP Milletvekili adayları bu seçim çalışmalarını üç beş kişi ile ancak gerçekleştirebilmekte. Geçtiğimiz seçim, ön seçimin hemen akabinde seçim çalışmalarında frene bastığı ve verdiği sözlerin hiç birisini tutmadığı gerekçesi ile CHP'lilerin eleştiri oklarına hedef olan Özkan Yalım'ın geçtiğimiz seçimlerde Durmuş Yılmaz'ın vekil olabilmesi için bilerek frene bastığı ve O'nun da Gülen Cemaati'ne yakınlığının olduğu iddialarını desteklercesine davranışlar sergilemesi, Ali Erdoğan'ın aday yapılmasını onaylaması ve cemaatçi işadamlarına düzenlenen operasyon sonrası mahkemenin görüldüğü esnada cemaatçi iş adamlarına destek verir nitelikte, neredeyse masum ilan edercesine konuşmalar yapması, Yalım'ın cemaate yakın olduğu yönündeki iddiaları destekler nitelikte olduğu için CHP seçmeninin de kafası bir hayli karışık. Oyunu CHP'ye vereceğini beyan eden deneklerimize sorduk. Peki CHP'nin adaylarından memnun musunuz? Bu soruya %88 oranında hayır yanıtı aldık. CHP'ye oy vereceğini söyleyenlerin sadece %8'lik bir oranı adaylarından memnun olduğunu ifade ettiler. CHP'nin bu seçimlerde tek başına iktidara gelebileceğine inanabiliyor musunuz? Sorusunu oyumu CHP'ye vereceğim diyen deneklerimize sorduk. CHP'ye oy vereceklerin sadece % 12'si evet diyebilirken, %79'u hayır cevabını verdi, %9 ise bilemeyeceğini ifade etti.

MHP'ye Oy Vereceğini Belirten Seçmenlere Sorduğumuz Sorulara Aldığımız Cevaplarda Bir Hayli Şaşırtıcı!

MHP'de de durum yine aynı; gerek Gökhan Özoğul gerekse Durmuş Yılmaz, Ülkücüler başta olmak üzere MHP seçmeninin hiçte içine sinmiyor. Yahudiliğin Dünyaya Egemen olabilmesi için faaliyet gösteren CFR isimli masonik örgüte üye olduğu da ortaya çıkan Durmuş Yılmaz ve Gökhan Özoğul'un da yine cemaatçilere açık açık destek veriyor olması ve henüz yargılanmaları tamamlanmamış ama ciddi suçlamalarla karşı karşıya olan cemaatçileri adeta masum gibi göstermeye kalkışmaları da MHP tabanınca pek hoş karşılanmışa benzemiyor. Yine İl Başkanı Ali Kurt'un adeta teşkilatı dağıtmak ister gibi davranması, partide bazı isimlerin ihracına kendi gündemini kilitlemesi gibi sebepler de MHP'lilerin keyfini kaçıran etkenler arasında. Siyasi bir dava olduğunu hiç çekinmeden söyleyebileceğimiz, cemaatin kumpası olarak kamuoyunda nitelendirilen ve eski Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Arıcan ve beraberindeki bir grup Ülkücünün ciddi cezalar aldığı duruşmaya ya da karara ilişkin söyleyeceği tek kelimesi olmayan MHP'li adayların, cemaatçi işadamlarına sahip çıkan açıklamalar yapmış olması MHP'lileri çileden çıkarmış diyebiliriz. Oyunu MHP'ye Vereceğini Söyleyenler, Adayınızdan Memnun musunuz? Sorusuna % 63 Oranında Hayır Yanıtı Verdi. Adayımızıdan memnunuz diyenlerin oranı ise %14 oranında evet cevabı aldık. Geriye kalan %23'lük MHP Seçmeni ise görüş bildirmedi. Yani adayından memnuniyet sıralamasında az farkla MHP 1. Olurken, AKP 2.oldu CHP adayları bu hususta taban yaptı diyebiliriz. 

Gözlemlerim daha çok ama rakamları merak ettiğinizi bildiğim için şimdilik bu kadarını anlatmayı yeterli görüyorum. Gelelim rakamlara; bir kere şunu söyleyeyim; Uşaklı seçmenin partilerin seçim vaatlerinden nerede ise hiç haberi bile yok. Oy vereceğiniz partinin seçim vaatlerinden üç madde sayabilir misiniz? sorusuna halkın sadece %8'i cevap verebildi. Oy vereceği partinin yalnız bir seçim vaadini sayabilenlerin oranı ise %42 civarında gerçekleşmekte. 1 Kasım seçim kararı alındığı günden bu yana oy vermeyi düşündüğünüz Genel Başkanın TV'deki kaç konuşmasını dinlediniz sorusunun cevabı enteresandır; %46 oranında 0 (sıfır) oldu. Yani seçmenin %46'sı Haziran ayından bu yana oy vereceği partinin Genel Başkanını bir kez olsun dinlememiş televizyonlarda. Bu soruya 1 kez dinledim diyenlerin oranı % 41 olarak karşımıza çıkarken, 2 ya da daha fazla kez dinledim diye cevap verenlerin oranı ise yaklaşık olarak %12 civarında seyretti.  Oy verdiğiniz partinin tek başına iktidar olabileceğine inanıyor musunuz? sorusuna Uşak halkının %88'i hayır cevabını verdi. Peki herhangi bir partinin tek başına iktidar olabileceğine inanabiliyor musunuz? sorusuna ise yaklaşık olarak %78 oranında "Hayır" çıktı. Yani Uşak halkı tek başına iktidarı da düşük bir ihtimal olarak görüyor. Oyunun rengini adayın iyi olması sebebi ile belirleyenlerin oranı, yani aday faktörü sebebi ile oyunun rengini belirleyenlerin oranı ise Uşak halkının sadece %3'üne tekamül ediyor. Bu da her seçimde çok daha fazla etken olan aday faktörünün bu seçimlerde nerede ise hiç rol oynamadığını bize gösteriyor ki, bu aday seçimi konusunda partilerin yanlış yaptığını ortaya koyan bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Haziran seçimlerinde oy verdiğiniz partiyi değiştirecek misiniz? sorusunun cevabı %85 oranında "Hayır" çıktı. Bu da demektir ki; millet sandığa gitse bile sonuç yakın yaklaşık aynı çıkacak, yani Uşak'ta yine 1-1-1 sonucu değişmeyecek gibi görünüyor. Ancak sandığa bütün parti tabanlarından ciddi bir küsme var. Sandığa gitmeyecek ya da geçersiz oy verecek kitlenin bir partide yığılma göstermesi durumunda belki sonuç değişebilir. Ama bu konuda da hiç bir partinin üçüncü partiyi ikiye katlayamayacağı için oy sayısında kalacağı öngürüsünde bulunabiliriz. Yani oy sayılarında değişim olsa da Milletvekili dağılımı konusunda ciddi bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor.

Peki Uşak'lı Seçmenin Genel Durumu Ne? Milletvekili Dağılımı Nasıl Çıkacak? Hangi Partiye İlgi Daha Fazla?

Gelelim asıl Uşak'tan Türkiye'ye mal olacak ve belki de ülke gündemine düşecek asıl sürprize. Evet belki de inanmayacaksınız ama, hangi partiye oy vereceksiniz? sorusuna hiç birisine ya da sandığa gitmeyeceğim cevabı verenlerin oranı bir hayli yüksek. Sandığa gitmeme cezasının da kaldırıldığından hareketle cesaretlenen ve "hiç değilse vebaline bari ortak olmam" diyen Uşak halkının ciddi bir kesimi sandığa gitmeyecek gibi görünüyor desek yalan olmaz. O kadar ki bu soruya Uşak halkının tam %36'sı "hiç birisine oy vermeyeceğim" şeklinde yanıt verdi. Her 3 kişiden birisi hatta daha fazlası sandığa hiç gitmeyeceğini ya da oyunu geçersiz hale getireceğini belirtirken sebep ne diye sorduğunuzda çoğunluk adayların parti görüşü ile ilgisinin olmadığını ya da vebal almak istemediğini belirtiyor. Umudunu kestiği için sandığa gitmeyeceğini belirtenlerin sayısı da azımsanmayacak noktada. İşin daha ilginç ve garip olanı ise sandığa küsenlerin kahir ekseriyasının AKP'lilerden oluşması. Evet yanlış duymadınız; "Sandığa gitmeyeceğim" diyenlerin, %40'ına yakını bir önceki seçimlerde AKP'ye oy verdiğini söyledi. Sandığa gitmeyenlerin %28'i Haziran seçimlerinde MHP'ye, %32'si de CHP'ye oy vermiş. Yani aşağı yukarı her partinin oyunda ciddi bir düşüş olacak ama bu hiç bir partiye de yaramayacak gibi görünüyor. Milletvekili dağılımını değiştiremese de sandığa gitmeyeceğini söyleyenlerin sayısının bu kadar çok olması belki de hem Türkiye'de hem de Uşak'ta politikacılara bir ders olur diye düşünmekteyim. Ayrıca seçmenin bir hayli bilinçli olduğunun ve hiç gündemi takip etmemesine ya da politikacıları dinlememesine rağmen olan bitenden haberdar olduğunu da söylemem gerekiyor. Örneğin; ülkenin borç batağında olduğunun Uşak halkının %75'i farkında. Kışladağ Altın Madeni'nden Uşak olarak yeterince yararlandığımızı düşünüyor musunuz? sorusuna halkın %95'i direk "Hayır" cevabını veriyor. İleride madenin kente (özellikle iklimsel olarak ve hava kirliliği bakımından) ciddi zararlar açabileceğine dair endişe taşıyor musunuz? sorusuna Uşak halkının %43'ü "Evet" madenin ileride kentin havasına ciddi zararının olabileceğini düşünüyorum derken, %27'si fikrinin olmadığını söyledi. Madenin ileride de zararının olmayacağını düşünenlerin oranı ise sade %21'ler seyrinde. Madenden siyasetçilerin rant elde ettiğini düşünenlerin oranı %81 civarında ve anket sonuçlarına göre Uşak halkı ne TÜPRAG firmasına ne de Uşaklı politikacılara güvenmiyor.

 Ama bir sonraki yazımda bütün istatistikleri ve sorulan bütün sorulara verilen cevapların oranını tek tek sizlerle paylaşacağım. Yazımın çok uzamaması bakımından şimdilik bunu yeterli görüyorum. Marka Ajans olarak bu seçimlerde katılımın Uşak'ta ciddi oranda düşeceğini şimdiden iddia ediyor, ama sandalye dağılımını bu sonucun değiştirmeyeceğini de belirtiyoruz. Her seçimde iddialı oranlar veriyorduk ve tutturuyorduk malumunuz. Bu seçimlerde partilerin oy oranlarına ilişkin bir öngörü paylaşmayacağım ama, seçime katılan ya da geçerli oy sayısının 200 binin çok altına düşeceğini çok rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü Millet politikacılardan hem bezmiş hem de ümitsiz...
          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 76 yorum mevcut

  • tespit 2 yıl önce yorumlandı

   halk tercihini yaptı. doğrudur yanlıştır tartışmaya gerek yok. iktidar ve muhalefet daha ılımlı siyaset yapmalı. halk bunu istiyor. kavga ve gürültü istemiyor

  • çök 2 yıl önce yorumlandı

   görüş ve düşüncelerine saygım var ama analizlerin çöktü mustafa

  • BAHÇELİ DİKTATÖR @MÜNAFIK BAHÇELİ 2 yıl önce yorumlandı

   bahçeli̇ di̇ktatör elöpenleri̇ oldukçaaa dahada di̇ktatörleşi̇r

  • MÜNAFIK BAHÇELİ @harun 2 yıl önce yorumlandı

   onun yüzünden ayrildik kardeşi̇m bi̇z pkk i̇le koali̇syon çalişmalari yapan hai̇nlerle ayni safta olmayiz anladin ???????

  • harun @ESKİ ÜLKÜCÜ 2 yıl önce yorumlandı

   kendini 'eski ülkücü' olarak nitelendiren kişi; sözüm sanadır ki ülkücünün eskisi yenisi olmaz. ne demek eski ülkücü? kim öğretti size bunları? eski ülkücüler diyerek kim ayrıştırdı sizleri?

  • ESKİ ÜLKÜCÜ 2 yıl önce yorumlandı

   BAHÇELİ MEHMET HOCAYI NİÇİN KOVDURTTUN VAAZDA SÖYLEDİKLERİNİ NİYE ÜZERİNE ALINDIN ADAM CUMAYA MAZERETSİZ KATILMAMAK TAN BAHSEDİYOR SEN NİYE ÜZERİNE ALINDIN SEBEP NE MHP LİLER ARAŞTIRIN BAHÇELİ MERHUM TÜRKEŞ ZAMANINDAN BERİ PARTİ MRK İMAMLIĞI YAPAN MEHMET HOCAYI NİÇİN KOVDURTMUŞ ÖĞRENİN

  • ... 2 yıl önce yorumlandı

   Malesef yollardan memnun olmayanlar suçu başkasında değil kendinde arasın. Fatih Caddesi tek yönlü 4 şerit yol oldu. Sağa araç park ettiniz 3 şeride düştü. Sola araç park ettiniz 2 şeride düştü. Geldi kendinden başka kimseyi düşünmeyen birisi ikinci sıraya park edip gidince al sana 4 şerit otoban gibi yol tek şeride düştü. İnsanlar biraz daha az yürüsün de diğerleri trafikte takılın kalsın. Önce kendimiz insanları düşünsek güzelim uşşağımızda trafik çilesi falan olmaz.

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   'hiç bir şey için aşırı endişe etmeyin. bakarsınız yarı ya deve,ya deveci yada üstündeki hacı ölebilir. 'ismet inönü.

  • :)) @tespit 2 yıl önce yorumlandı

   ben anlatamıyorum sanırım. 93 harbi ve theodor herzl veya 1. dünya (emperyalist paylaşım) savaşına kadar eskiye gitmeyeceğim. yakın tarihimizde de, bulunduğumuz coğrafya üzerinde oyunlar oynanıyordu. çok eskiden de oynandı, yakın tarihimizde de oynandı, şimdi de hala oynanıyor. emperyalizm kavramının icadının sahibi, para ve güce sahip olan insanlar, bizi oyuncaksız koymadılar, oyalanacak, oynayacak her zaman bir oyuncak verdiler elimize. rahmetli olmuş, geleceğe yönelik fikir sahibi olan bazı insanlar, bu günümüzle alakalı bizleri yıllar öncesinden uyarmıştı. pek açık olmadı ama benden bu kadar.

  • tespit @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   madem biliyoruz ne dolaplar döndüğünü. o zaman birlik yapmamız lazım. diri olmamız lazım. atalarımızın şehitlerimizin gazilerimizin kemikleri sızlamasın. cumhuriyet kurulurken ingilizlerin fransızların bizlere ne çileler çektirdiklerini ne anlaşmalara imza attırmak için gece gündüz çalışıp bizleri zorladıklarını unutmayalım.

  • :)) @tespit 2 yıl önce yorumlandı

   o ajanlar da, işbirlikçileri de, 100 yıldır bu topraklarda. amaçları ve projeleri, bu amaçlarına ulaşmak için izledikleri stratejileri de alenen herkesin bildiği şeyler.

  • İSMET ERDEM 2 yıl önce yorumlandı

   29 eki̇m törenleri̇nde hava kuvvetleri̇ ve zirhli bi̇rli̇kler neden yoktu ? enver sedat olayi benzeri̇?

  • İSMET ERDEM 2 yıl önce yorumlandı

   son siralamada 1. olan parti̇ dağittiği ulufelere rağmen ti̇tani̇c gi̇bi̇ batiyor.

  • İSMET ERDEM 2 yıl önce yorumlandı

   bu adamlar üçüncü seçi̇mi̇ dayatirlarsa tek çare chp i̇le mhp seçi̇m i̇tti̇faki i̇le tek li̇ste olarak seçi̇me gi̇tmekti̇r. 2. kurtuluş savaşi hayirli olsun.

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   uşak ta seçim sonuçları değişmez. bu seçimde kayseri, bursa,antalya, gaziantep, ordu seçim sonuçları 7 hazirandan çok farklı çıkacak.

  • BAHÇELİ VE PARTİ İMAMI !!!!!!!!!! 2 yıl önce yorumlandı

   bahçeli̇ parti̇ i̇mamini neden kovdu

   http://www.ensonhaber.com/mhp-lideri-devlet-bahceli-neden-anide-cuma-namazi-kiliyor.html

  • tespit @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   zaten dünyayı kimler yönetiyor bir bak. ajanlar tc de kol gezip bizleri içten yıkmak istiyor. bizde buna alet oluyoruz. şimdi bu nasıl oluyor derseniz tv lerde film ve yarışma programlarına bakıyorsanız nasıl bir bir eridiğimizi görürsünüz. uyanık olalım arkadaşlar uyanık

  • Birkez daha düünmelisin 2 yıl önce yorumlandı

   dini vecibelerini yerine getirdiği ve başörtüsünden dolayı ak partiye oy vereceğini söyleyen arkadaşım doğru söylüyorsunda,17-25 aralığı ve zinanın suç olmasını kaldıranları,ayetlerle dalga geçenleri,haburda teröristi davul zurnayla karşılayanlara nasıl oy vereceksin,bunun vebalini biliyormusun.bence birkez daha düşün bu konuyu,doğruyu bulacaksın eminim.

  • :)) @tespit 2 yıl önce yorumlandı

   benim sıfır arabam, daha net ifade etmem gerekirse bir arabam bile yok. ayrıca kapitalizmi, orta doğuda uygulanmak istenen projeleri ve bu projelerde bizim aldığımız pozisyonunu azcık araştırırsanız, sanırım sorunuza hep birlikte cevap alabiliriz.

  • tespit 2 yıl önce yorumlandı

   birde aklıma gelmişken sormak istiyorum arkadaşlar. daha önce ülkemizde yolsuzluk ve yoksulluk yoktu! bu paralar nereye gidiyordu? hiçbir şeyimiz yoktu. şimdi herkesin altında sıfır araba. giyim kuşam moda yaşam magazin.artık bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

  • tespit 2 yıl önce yorumlandı

   daha bizler iki kişiyi idare edemezken seçtiklerimiz ülkemizi idare etmeye, bizleri temsil etmeye çalışıyor. ama seçiyoruz ve beğenmiyoruz. ülkemize yazık. geleceğimize yazık. seçimlerden yeni çıktık bir hükümet bile kurulamadı tekrar seçim denildi. hep beraber bir hükümet seçelim kim olursa olsun ama bir lider olsun tekrar seçime gidilmesin. terörizimle dış mihraklarla mücadele edilsin ve vatanımızın toprağı bölünmesin. hep beraber sandığa gidelim ne istediğimizi akıllı bir şekilde düşünerek demokratik hakkımızı kullanalım.

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   evrensel demokrasinin en temelini oluşturan, can, mal, namus, eğitim öğrenim alma hakkından yoksun kalmamak için. özgür düşüncemi korkmadan ifade edebilmek için. makul şüpheli adı altında kendilerine muhalif olan insanlara adil yargı ve hukuk önünde eşitlik ilkesinin uygulanması için. kuvvetler ayrılığı ilkesinin yeniden tahsisi için. polis devleti değil, hukuk devleti olabilmek için. yandaşlık, adam kayırma, torpil, çıkar ve menfaat sağlanmasının önüne geçebilmek için. tüm bunları yapabilecek tek partinin CHP olduğunu düşündüğüm için, oyum CHP'ye.

  • tunaaaa64 2 yıl önce yorumlandı

   şahsen akpartiliyim adaylara bende tepkiliyim ama genede oyumu akpartiye vereceğim iki sebebi var bununda bir çalıştıgım kurumda namazımı rahatça kılabiliyorum.2.ise eşim başörtülü olarak çalışabiliyor.

  • Ne Mutlu Türküm Diyene ! 2 yıl önce yorumlandı

   17/25 aralığı unutma,para sayma makinelerini unutma,ayakkabı kutularını unutma,kendinden olmayan medyaya sansürü unutma,kutsal değerlerimizi hiçe sayan anlayışı unutma,ayetlerle dalga geçenleri unutma,herşeyden önemlisi ahlaki değerlerimizin çöküşüne sebep olan zinayı suç olmaktan çıkaranları unutma,unutmaki ülkene sahip çıkasın,oyuna sahip çıkasın ve vatandaşlık görevini bu sebeple yerine getiresin.ülken için,millet için,bayrak için milli değerlerine sahip çık,29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.saygılar...

  • arıza 2 yıl önce yorumlandı

   ben sandığa gitmeyenlerin az olacağını düşünüyorum. içimden tam olarak istemesem de chp'ye oy vereceğim. akp'den 17/25 aralık, yandaş kayırmacılığı, medyaya sansür, dış politika, kutuplaşma vs. politikalarını seçmen olarak kaygıyla izliyorum. bunun karşısında oy kullanmamak sessiz kalmak bu politikaları desteklemek anlamına geliyor.

  • ismet erdem @Ercan UĞURLU 2 yıl önce yorumlandı

   seçimlere 20 den fazla parti katılıyor.sana yakın olan birine oy ver. tercihin bayrak göstermektir.bir köşeye çekilip yolsuzluklara dolaylı onay verme.sandığa gitmeyenlerin eğilimleri istatiksel olarak bilinmeyendir,meçhuldür.seçilecek vekillerin seçim sonrası tavırlarıda bugünden bilinemez .son söz oy ver ve gözle.

  • Ercan UĞURLU @ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   söyler misiniz chp yada mhp nin akp den farkı ne? ssadece isimler ve söylemler farklı üstelik sandığa gitmeyenlerin çoğu akp seçmeni. hem vekil kim olursa olsun nasılsa abdullah gül partisine geçecek.bu nedenlerle ben sandığa gitmeyi doğru bulmuyorum. ggitsek bile geçersiz oy atmalıyiz bence

  • Vurmuş yüze ifadesi :) @:)) 2 yıl önce yorumlandı

   tabloya baktığında atılan oyun adresi hiç değişmiyor maalesef o yüzden madem demokratki hakkı'm ben bu hakkı kullanmak istemiyorum sandığada gitmiyorum

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   bizlerin yani halkın demokratik toplumlarda elindeki tek kozu, oyu 'dur. şikâyetçi olup sızlanmak yerine, sandığa gidip oy kullanmak gereklidir. 1 oy' la çok şey değişir. oyunu kullan.

  • süleyman 2 yıl önce yorumlandı

   dürüst olanlar üstüne alınmasın. bizim uşak halkı biraz dönektir, ağzına bir parmak bal çal istediğini yaptır. göreceksiniz ankette söylediklerini sandıkta yapmayacaklar, memnun değiliz dediklerine bakmayın kömür vs. yardımı geldimi oy lar yine cumburlop bu kadar ucuzluk olmaz.

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   sandığa gitmemek akp ye 2. milletvekilini hediye etmek demek olabilir. her şeye rağmen kerhen olsa bile vatandaşlık görevini yerine getirelim. 1 oy bile değer taşıyor. 2. kurtuluş savaşındayız.

  • Barajlar 2 yıl önce yorumlandı

   hani baraj hdp içindi o partinin baraj sorunu da bitti akp sayesinde şimdi hala neden kalkmıyorç adayları neden genel merkez atıyor. madem biz adam yerine konmuyoruz, madem barajlar kaldırılıp küçük partilere oy vermemize izin verilmiyor o zaman sandıkta yok anasını satem gidersem adam değilim sandığa.

  • kadri 2 yıl önce yorumlandı

   sandığa gitmenin çözüm getirmeyeceği kesin olan bir ortam var. ayrıca seçim sonuçları ne olursa olsun değişmeyeceğini bildiğimiz bir tablo var ve biz seçimlerin ne kadar doğru sayımının yapıldığı işlendiği ve açıklandığına da emin değilsek ki öyle. sandığa gitmemek en doğru yaklaşım bencede.

  • uşaklı cahandan erken bıktı 2 yıl önce yorumlandı

   daha seçileli 2 yıl bile olmadan uşak halkına illAllah dedirtmeyi başaran bu adamı nerden buldu akparti bilmiyorum. şu rezalete bak memnuniyetsizlik yüzde 84, memnunum diyen yüzde dokuz oda ne olup bittiğinden haberdar olmayan pek çarşıya bile inmeyen işinden evine gidip gelen kenar mahalledekilerden birileri ve hırsızlık yapılmasına müsade ettikleridir varsan baksan. insan utanır biraz.anket sonuçlarına gelince genelde mantıklı yine tutturabilirsiniz uhm.

  • ESKİ YENİ @GÜZEL ÜLKEM- TÜRKİYEM 2 yıl önce yorumlandı

   kardeşi̇m vatanseverli̇k evet ama irkçilik sadece i̇nsanlari kişkirtmak i̇çi̇n batililarin bu topraklara soktuklari kavramlardir faşi̇zm vb bi̇lumum i̇zm ler hepsi̇ bati i̇cadi fi̇tnelerdi̇r i̇nsanliğa sadece fesad ve aci vermi̇şti̇r i̇nsanliğa yararli bi̇r i̇craati yoktur bunlar sana geli̇r mi̇lli̇yetçi̇ olur di̇ğeri̇ne gi̇der halkçi olur eski̇den bunlar mi̇lleti̇ böyle kandirip çoook kandöktüler bu memlekette heöde bi̇rbi̇ri̇ne vurdurdular mi̇lleti̇ i̇şte eski̇ türki̇ye o günlerde çoook acilar yaşadi şi̇mdi̇de pkk deaş i̇şi̇d dhkpc pyd hepsi̇ fi̇tne amaşçli kuruluşlar Allah teala firsat vermesi̇n bunlara

  • :)) @Kapan sandık kapan 2 yıl önce yorumlandı

   onca şey yetmiyormuş gibi, sayın bakanın biri yine aynı tablo olursa seçim yolu görünüyor diyor. diğer bir sayın bakan, tek başına gelmezsek, iş, kömür, yeşil kart olmaz diyor.

  • Kapan sandık kapan 2 yıl önce yorumlandı

   ak partide hala ısrar edenleri anlamıyorum gırtlağımıza kadar borçlandık chp ve mhp gelsede değişen birşey olmayacak diğerlerinede kazanamaz diye vermiyoruz zaten ne yapsak boş seçim iptal edilse daha mantıklı olur

  • GÜZEL ÜLKEM- TÜRKİYEM 2 yıl önce yorumlandı

   güzel ülkeme eski türkiye-yeni türkiye yakıştırmasından hiç hoşnut değilim.ne demek eski-yeni,bir tek türkiye vardır o da bayrağının rengini şehitimin kanından almış ay yıdızlı al bayraktır.daha düne kadar her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanlar,şimdi kalkmış milliyetçi söylemlerde bulunuyorlar.tabi ki hiçte inandırıcı olmuyorlar.söylemlerinizde samimi olun beyler,hangi söyleminiz doğru,onu bilmek istiyoruz.

  • İŞLERİ FESADÇILIK KARDEŞİM @halk ağırlığını hissettiriyor 2 yıl önce yorumlandı

   kardeşi̇m i̇craata bak o söyledi̇ği̇n parti̇ler bu memleket i̇çi̇n bi̇r ağaç di̇kmi̇şmi̇ varsa yoksa fesad fi̇tne memleket düşman kuşatmasinda bunlar el ovuşturuyor atatürk olsa bunlarin alayini kovar memleketten emi̇n ol

  • DURMAK YOKKK YOLLAR ÇOK UZUN ÇOOKKK 2 yıl önce yorumlandı

   eski̇ türki̇ye ci̇ler hortladi hertarafi kariştirdilar bunlarin ortaliği kariştirmasina firsat vermeyecek bu mi̇llet hi̇zmet devam edecek ülkemi̇z kalkinacak fesadçilari rabbi̇m i̇nşaAllah i̇bretli̇k eylesi̇n

  • uşşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   hala kim kazanacak belli değilmi 1-1-1 ilk sıra adayları hepsi iş görmez olurda bu kadar yanlış adaylarmı olur ilk sıraya girenlerin hepsi iş görmez

  • ümran 2 yıl önce yorumlandı

   bukadar yalan dolan olursa tabiki halkta sandığa gitmiyorum der.

  • SESSİZ ÇOĞUNLUK !!!!!!! 2 yıl önce yorumlandı

   bi̇zi̇m i̇nsanimiz sağduyu sahi̇bi̇di̇r memleketi̇mi̇ze hi̇zmet üretenleri̇de fi̇tne fesad çikaranlarida çooook i̇yi̇ bi̇li̇r sandiktada gerekli̇ dersi̇ veri̇i̇i̇rrrr

  • uşaklı @tepkisiz kalmayacağım 2 yıl önce yorumlandı

   Allahım şu alirıza çimen ve kuklası nurullah cahanı beş beter etsin belediyenin başına geçtiği günden buyana bu milleti bazı kişilere peşkef çektiler saman altından su yürüttüler daha doğrusu ama mazlumun ahı yerde kalmaz bir gün onlarda bir dilim ekmege inşAllah muhtaç kalırlar

  • cahan ve ekibi'ne 2 yıl önce yorumlandı

   sizin yüzlerinizde kızarma olmaz mı????? insanlıktan bu kadar mı nasip almadınız ????????

  • cahan'a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 yıl önce yorumlandı

   defolup gittiğin gün yeniden kurtuluşu olacak uşak'ın din altında abdest namaz altında yaptığın onca hırsızlık, insanların veballeri cehennemin olacak ilahi adalet elbet yerini bulacak. insanların hayatlarıyla oynadığın onca yetimin hakkını yediğin elbet o iki kızz!!! evladından da ve çıkacak Allahından bul inşAllahhhhhhhhhhhh

  • halk ağırlığını hissettiriyor 2 yıl önce yorumlandı

   bu seçimde gerçekten halk ağırlığını ve tepkisini gerçekten gerçekçi koyuyor.mhp de genel merkezin tavrına ve zayıf çıkışlarından dolayı partisine oy atmayacağını söyleyen duydum.chp de ali erdoğana tepki için oy vermeyeceğini söyleyenide duydum.akp de ise hala samimi olmadığını ikazı anlamadığını söyleyip hatta uşakta parti içinde bile etkili ve kendinden emin muhalif oy kullanmayacak grubun çıkması bu seçimlerin sonuçlarına etki yapacak gibi

  • ismet erdem 2 yıl önce yorumlandı

   seçimden sonra akp banaz ilçe görevden alınabilir

  • :)) @.... 2 yıl önce yorumlandı

   bak bunu ilk duydum. uşak akp içinde de muhalif bir grup mu var?

  • .... 2 yıl önce yorumlandı

   akparti içerisindeki sandığa gitmeyelim çalışması yapam grup başarılı olmuş ankete göre ama bu ihanetimizi unutulmayacak bilginize.siz siz olun bu yönetim gitse de size görev verilrbileceğini düşünmeyin çünkü isimleriniz genel merkeze gitti bile hainler.

  • mantıklı 2 yıl önce yorumlandı

   kime oy vereceğimi şaşırmıstim hiç birine de güvenemiyorum sandığa gitmemeyi düşünmemiştim aslında mantıklı ha. siyasilere en güzel cevap bu bence. nasılsa cezası da yok mecbur değil yani. gitmeyelim de alsınlar boylarının ölçüsünü. vebaline bari girmemiş olurum.

  • nesi şaşırtıcı uhm 2 yıl önce yorumlandı

   siz kendiniz deyip duruyordunuz halk seçim havasına giremedi siyasetçilerden memnun değil diye. neden şaşırdınız ne bekliyordunuz ki anket sonuçlarından anlamadım. gayet normal bence sonuçlar. verdiğimiz oyun doğru dürüst sayılıp söyleneceğinden bile emin değilken niçin sandığa gidelimki. ysk bunlarda yargı bunlarda e muhalefet partilerini de ele geçirmişler ne kaldı geriye seçim sadece halka yutturmaca ve halk bunun farkında artık.

  • ekrem 2 yıl önce yorumlandı

   bakalım bütün seçimlerde her yaptığı anket tutan uhm bu kez tutturabilecek mi? bu verileriniz de tutarsa var ya helal olsun diyeceğim size.cahandan memnuniyetsizlik kesinlikle doğrudur. ama diğerlerini bilemem.

  • nefer @olacağı buydu 2 yıl önce yorumlandı

   sana katılıyorum kardeşim bütün partiler kendi içinde karıştı. kendi partililerini adaylarını yada başkanlarını kötuleyip durdular. eeskiden mhp li chp yi akpyi kötüleri akpli de diğerlerini. ama bu son bir yıldır başkasına gerek kalmadi herkes kendi adayını aday adayını kötüledi kaçınılmaz sonuç olarakta millet sandığa küstü. haklı vAllahi insanlar ne diyelim hayırlısı

  • :)) @akpartili 2 yıl önce yorumlandı

   türkiye'de insanlar rant, makam, mevki, itibar için siyasi partilerin kapılarını aşındırmaya devam ettikçe çöreklenip kök saldıkça, isimler değişmiş zihniyetler değişmedikten sonra bir önemi var mı?

  • Nadir 2 yıl önce yorumlandı

   bence en doğru karar sandığa gitmemek. partilerde genel başkanların değişmesi şart. devlet bahçeli ile kılıçdaroğlu resmen akpye çalışıyor. ama akpde davutoğlu beceriksizi de bunu değerlendiremiyor tayyipin yeri dolmadı akp de. millette küstü tabi haklılar. bende gitmem zaten böyle olursa. gitsem de küçük partilerinden birine vercem oyumu. hdp zaten altenatif olamaz benim için ama bu üç büyüğe de vermem asla bu adaylarla ve bu genel başkanlarla gelmesinler karşımıza.

  • ilke yılmaz 2 yıl önce yorumlandı

   bayıldım bu sonuçlara demek uşak halkı uyanıyor. bu konuda uhm nin katkısı hakikaten yadsınamaz sağolun. tüm türkiyede bi uyanış var bence bence 1 kasım bütün turkiye de buna benzer sonuçlar çıkabilir. dünya dikkat türkler yeniden uyanıyor.

  • sabri kazak 2 yıl önce yorumlandı

   size anketi yaparken de söylemiştim bu ankette madenin işi yok çok yanlış demiştim de o uzun saçlı olan tamam abi çıkaralım o soruyu diye söz vermişti. yine koymuşsunuz. altın madeni ile alıp vermediğiniz ne arkadaşım orada çalışan işçileri bari düşünün.

  • olacağı buydu 2 yıl önce yorumlandı

   partililer birbirleri aleyhinde çalışır aman bizim partiye oy vermeyin sandığa gitmeyiverin derse olacağı buydu. chpliler aliye oy vermeyin diyor. mhpliler durmuşa oy vermeyin diyor akpliler alime oy vermeyin diyor ne bkeliyordunuz millete ulan alayınızın .... diyor. oh olsun.

  • partili 2 yıl önce yorumlandı

   başarısız olan yönetimler görevi bıraksın.
   ama il yönetimi gibi görevden alma işlemi yapmasın.

  • halk bilir @serdem halim 2 yıl önce yorumlandı

   sen kafanı yorma uşak halkı sandığın gibi cahil değil masonik kuruluş dedinmiydi halk bilir cfr'nin ne bok olduğunu. hem halk bilmezse normal mi cfr üyesi olmak. nasıl bi mantık bu kardeşim. hayret ya. cfr yahudiliğe hizmet eden bir kuruluş ve mhp adayı buraya üye sende bunu savunuyorsun öyle mi? o zaman sen durmuş yılmazın kendisi olmalısın bence. yoksa başka kimse savunmaz.

  • akpartili 2 yıl önce yorumlandı

   eminim mehmet altayın paralelci olduğunu dillendiren nurullah cahan aleyhinde de yolszuluk yapıyor diye iftra edip dedikodu yayan ve sandığa gitmeyelim diye akpartililere çağrıda bulunan ama hala akpartiliyim diye gezinen zevat bu sonucu görünce bayram etmiştir.eren'ler grubu nurullah cahan aleyhinde konuşursa, mealciler altay aleyhinde konuşrusa olacağı buydu ayıklayın bakalım şimdi pirincin taşını. ama bun olaylarda asıl suçlu il yönetimidir bahane ile onlar görevden alınır 2 kasımda iyi olur.

  • şerif onur 2 yıl önce yorumlandı

   cfr değil gif üyesiymiş durmuş yılmaz :) sanki gif devletin kurumuymuş gibi anlatanlarada şaşıyorum gif zaten cfrnin yan kuruluş yani değişen birşey yok ayrıca durmuş yılmazda abdullah gül gönderdi beni toplantılarına diye açıkca söylüyor zaten

  • serdem halim 2 yıl önce yorumlandı

   uşakta sokağa çıkın sorun vatandaşa cfr nedir diye %1 bile bilmez durmuş yılmaz ın adaylığına bu söylemin olumsuz etkisi %1 bile değildir hırsız diyemediniz yüzsüz diyemediniz cfr diye tutturdunuz :)

  • Esin Aru 2 yıl önce yorumlandı

   aaa ilk kez kendi katıldığım bir anketin sonuçlarını öğrendim. kimse benim gibi düşünmüyormuş ya üzüldüm buna :( ben mhp demiştim adaydan memnunum ve tek başına iktidar olabiliriz demiştim.sadece altın madeniğ ile ilgili soruda birde nurullah cahanla ilgili sorularda çoğunluğun içine girebilmişim. ama insanların sandığa gitmek istemediği zaten belliydi. kime sorsam gitmiycem diyordu ona şaşırmadım doğrusu.

  • Hayrettin @uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   demek durmuş yılmaz cfr üyesi olduğunu inkarda etmiyor. kabul ediyor yani. hayret devlet emretmişmiş, devlet hainlik emretmez senin devlet dediğin abdullah gül olmasın sakın. cfr'nin nasıl kötü bir kuruluş olduğunu gogleden girde bir araştır bence sen. ayrıca nasıl bir ülkcüsün ki yahudi çıkarları için kurulmuş bir örügtün yöneticisi olan haini sahiplenebiliyorsun. utanmıyor musun? böyle ihaneti savunmaya. hoş delikanlı ülkücü olsan adını yazardın uşaklı deyip geçmezdin.

  • Emin ışık 2 yıl önce yorumlandı

   bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü durumundayız şu an sonucun değişmeyeceği ortadayken ne diye seçime gidiyoruzki otururum sıcacık evimde açarım tvyi rezaleti izlerim ordan havalarda soğuk olcakmış zaten boşver sandığı :)

  • Kağan Ö. 2 yıl önce yorumlandı

   valla seçimler milletin umurunda değildi. son iki haftadır siyasetçilerde havlu attı. girin bakın facelerine 20 gün öncesine bakın bir de son günleri inceleyin. bir yada en falza iki yerde fotoğraf çektirecek kadar görünüyrlar onun dışında yoklar. çalışmayı adeta durdurdular yani. sıkılmış olmalılar halkın azarından pezerinden. çünkü her gittikleri yerde millet adam yerine koymadığı gibi ağır konuştu siyasetçilere kimi de elini dahi sıkmadı. ama siyasetçiler kendileri hazırladı bu rezilliği mehmet altay ve alim bey bi daha aday olmamalı idi bi kere. ali bey de asla bu kadar parti gezdikten sonra chp dememeli idi. insanlar omurgasızlığı sevmiyor kaldıramıyor. durmuş beyin ise hem çok yaşlı olması bu yaştan sonra senin neyine dedirtti.hemde cfr üyesi çıkması ciddi anlamda kafaları karıştırdı. sonuç elbetteki rezalet beter olsunlar. oy verirsem adam değilim bunlara. hatta oy veren adam değildir desem yeridir.

  • uşaklı 2 yıl önce yorumlandı

   hayatınız sallamak olmus, yok cfr yok yahudilik.. ben bu adamı yakınen tanıyan birisiyim karacaömerden bitin pirenin içinden 8 yetim kadreşin içinden çıkmıs.. türkiye cumhuriyeti devleti tarafından okutulmus ve bundan dolayı devleti baba bilmiş. t.c devleti nin malı , birliği , dirliğionun için birinci öncelikdir. bahse konu derneğ türkiyede bir dernektir, kocların vsvs kurdurgu birdernek. hoca buraya altı ay üye olmaz fakat sonra devlet üye olmasını orada türk bürokratların bulunması gerektiğini söyler.. kim söyler devletimiz söyler. böylelikle girer fakat mhp den aday olmadan önce istifa eder, önde gelen mhp lilere bunu söyler. buraya daha once su su sartlarda üye oldugunu sonra ayrıldıgını. yoksa bu adam bizim durmus yılmaz. yedi yasından beri bes vakit namazında aile hayatı cok duzgun devletin otoparkına dahi kendi ailesinin özel aracını koydurtmayan bir adam. hem türkiyede su para kazanmak için yazılmıs saçma sapan komplo teorisi kitaplarvardır.

  • Misafir 2 yıl önce yorumlandı

   uşak'ı çekilmez hale getiren her yeri kazan traifiği altüst eden, belediyeyi bir tarikata teslim edip yolsuzluklarla çalkalanır hale getiren nurullah cahan'dan memnunum diyen %9'un neyin kafasını yaşadığını gerçekten çok merak ediyorum. bende bu ankete katıldım ve o esnada kahvede bulunan 12 kişi de memnun değilim demişti ankete ilginç. gerçekten şaşırdım buna.birde normal gelmeyen mhp'nin memnuniyet oranı bence %14 vekil adayından memnun olan yoktur mhp'de 50bin oyun 7binine tekamül ederki durmuş yılmaxdan memnun olan 7bin kişi olmamalı.

  • Nakliyeci 2 yıl önce yorumlandı

   öğretmenevinden heykele gitmek için 10 dk beklemek zorunda kalan bir sürücü olarak bende memnun değilim başkan ve çalışmalarından bu nasıl bir mantıktır yahu şehir felç geçiriyor resmen

  • yasin 2 yıl önce yorumlandı

   desene uşaklı bütün teşkilatların ruhuna fatiha okuyacak. böyle bir sonuç çıkarsa bütün partiler il ilçe başkanlarını görevden alır vAllahi. adayları da bi daha koymaz

  • samet 2 yıl önce yorumlandı

   bence sonuçlar gerçekten çarpıcı ve enteresan ama şahsen benim için süpriz yada şaşırtıcı değil doğal sonuç bu. halk baktı yukarda da burdada aynı yüzleri görmekten usandı. birde akp yolsuzluk iddiaları ve muhalefetin beceriksizligi eklenince bu sonuçlar kaçınılmaz oldu türk halkı aptal yerine koymak istemiyor artık

  • merkez 2 yıl önce yorumlandı

   doğru tespit edilmiş uşak seçmeni.
   seçmen bu kez çok tepkili.
   seçmen sayısı 258.000.sandığa gitmeyeceğim+hiç birisine vermeyeceğim+geçersiz oy=75.000 bu da benden bir öngörü.

  • mekansız 2 yıl önce yorumlandı

   halkın seçime ve siyasetçilere ilgisizliğinden belliydi zaten sandığa gitmeyeceği. akp de dahil tüm partiler sandığa gidin mutlaka diye tenbihleyip duruyor zere. tabi onlar bu ankette daha geniş kapsamlısını yapıyordur ve halkın sandığa gitmek istemeyeşinin farkındadır o yüzden de oy ver kampanyaları baslatiyorlardir. şimdi anlaşıldı davutoğlu nun sandığa mutlaka gidin deyip bi yerini yırtmasınin sebebi. bende gitmecem zaten.

  • tepkisiz kalmayacağım 2 yıl önce yorumlandı

   mahallemde kime sorsam enki geç sen o işi biz cepte para yok diyoz sen seçim diyon diye sitem ediyor bana bencede sandığa gitmeyenler çok olacak bu seçimde insanlar bıktı zaten seçimden o yüzden akp dahil bütün partiler bu ara oyuna sahip çık der oldu ama oya sahip çıkılacaksa eğer bence en iyisi sandığa gitmeyip tepki göstermektir

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366