Uşak Halkı'nın Ümidi Tükenmiş; Şehrin Yönetilemediğini Söylüyor, Siyasete de Bürokrasiye de Güvenmiyor!

16 Şubat 2016, 07:38
Uşak Halkı'nın Ümidi Tükenmiş; Şehrin Yönetilemediğini Söylüyor, Siyasete de Bürokrasiye de Güvenmiyor!
Uşak halkına en güvendikleri devlet kurumunun hangisi olduğundan tutun da, bağlı bulundukları Oda, STK ya da sendikadan memnun olup olmadığına varıncaya değin yönelttiğimiz pek çok sorudan ilginç veriler elde ettik ve ilginç cevaplar işittik. Marka Ajans olarak gerçekleştirdiğimiz geniş çaplı araştırmadan edindiğimiz genel intibayı şöyle özetleyebiliriz. Uşak halkı; yöneticilerinden memnun olmadığı gibi, onlara güvenmiyor ve soyulduğunu düşünüyor. Ayrıca da iktidarı ve muhalefeti ile siyasetçilerine de güvenmiyor. Peki siyasette ya da bürokrasi de en beğenilen isimler kimler? Kimler Uşak'lılar için umut vaat eden politikacı ya da bürokratlar arasına girebildi? İşte yaptığımız araştırmaların detayı ve halkın ilginç cevapları.

Bildiğiniz üzere zaman zaman, gerek bazı kurum kuruluş ya da politikacıların isteği ile gerekse kendimiz halkımızın nabzını bilelim diye kapsamlı anket çalışmaları yapıyoruz ve bu yaptığımız araştırmaların neticelerini de lüzum gördüğümüz takdirde siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta tamamladığımız ve 12 gün süren kapsamlı araştırmadan çok ilginç sonuçlar ve veriler elde ettik. Tek yazıya sığdırabilr miyim bu sonuçları size aktarma işini bilemiyorum ama deneyeceğim. Onun için sözü çok uzatmadan yaptığımız kamuoyu araştırması ve anket sonuçlarının çarpıcı sonuçlarıyla sizleri başbaşa bırakıyorum.

Öncelikle belirteyim ki; Uşak halkı kentin iyi yönetildiğini düşünüyor musunuz? sorusuna %87'lere varan oranlarda "Hayır kentin iyi yönetildiğini düşünmüyoruz" cevabını verdi. Kentin iyi yönetildiğini düşünenlerin oranı ise sadece %5, evet evet yanlış duymadınız, Yani halktan rastgele 100 kişiye sorsanız sadece 5 kişi size kent iyi yönetiliyor diyerek iyimser konuşacak. Uşak halkının en güvendiği kurum İl Emniyet Müdürlüğü, ardından Valilik, hemen ardından Garnizon (Halk tabiri ile askeriye), en güvenilir dördüncü kurum ise Telekom. Uşak Belediyesi, memnuniyet sıralamasında olduğu gibi, en güvenilir kurum sıralamasında da son sırada yerini alırken, halkın %82'si de belediyede bir takım usulsüzlük ve yolsuzluklar yapıldığına inanıyor. Bu soruya halkın %9'u görüş belirtmek istemiyorum diye yanıt verirken %5'te fikrim ya da bilgim yok yanıtını verdi. En güvendiğiniz kurum hangisi sorusuna Uşak halkının sadece %12'si Diyanet derken Milli Eğitim ve İl Sağlık Müdürlüğü güven sıralamasında adeta nal topluyor. Uşak Belediyesiyle ilgili halkın şikayetlerini saymaya kalksak inanın yazı dizisi çıkar. Bu yüzden o konuyu çok fazla dile getirmeye gerek duymuyorum. Zira halk artık o konuda noktayı koymuş ve kararını vermiş gibi gözüküyor. Uşak Belediye Başkanı ve ekibinin de bu algıdan kurtulabilmesi için çok emek ve gayret sarfetmesi gerektiği aşikar. Zira halkın nazarında Uşak Belediye Başkanı ve ekibinin itibarı adeta yerlerde sürünüyor diyebiliriz. Belediye ile ilgili sorular sorulduğunda en çok işittiğimiz ve kulağımıza artık aşinalık kazanan sözlerin bazıları şunlar; Ali Erdoğan geldi ağzına yüzüne bulaştırdı, Gülen'cilere peşkeş çekti Belediyeyi, Cahan da sadece Facebook'ta fotoğraf çektiriyor, Ali kadar da beceremedi ve bu da Menzilcilere Belediye imkanlarını peşkeş çekiyor. Uşak Belediyesi'ni Cahan'ın değil Menzil'in yönettiği de en çok işittiğimiz sözler arasında. Yine Uşak Belediyesi'nin icraatlerinden memnun musunuz? sorusuna halkın ekseriyası hizmet mi etti, iki yıldır doğru dürüst çivi çakmadı. Sadece yeni döşenen bazı taşlı yolları söküp yerine asfalt attı, onu da fahiş fiyatlara yaptırdı, bir de Uşak'ın trafiğini mahvetti sözlerini sıkça halktan duyabilirsiniz, belediyeden bahis açarsanız. Bu arada hemen Ali Erdoğan'la ilgili bir vatandaşımızın şaka ile karışık uyarısını dile getireyim. Parti değiştirmekteki hızına ayak uydurmakta güçlük çektiğimiz Ali Bey geçen sefer CHP'den aday oldu en son elini dahi sıkmadık. Bir daha herhangi bir partiden aday olursa sopayla kovalarız dükkanımıza gelirse, haberi olsun dedi bir esnafımız. Elçiye zeval olmaz kaabilinden bunu da ileteyim istedim. Zira Uşak Halkı Nurullah Cahan kadar olmasa da Ali Erdoğan'a da hala kızıyor. 

Odaların da durumu da hiç iç açcıcı değil 100 esnafın 76 tanesi bağlı bulunduğu odadan memnun değil. Esnaf, odaların hiç bir işe yaramadığını bilakis üyesi bulunan esnafın sırtında kambur haline dönüştüğünü iddia etmekte. Bu arada pek çok Esnaf Odası'nda kayıtlı olması gereken Esnafın Ticaret Odasını tercih etmiş olduğunu da farkettik. Yani esnaf, Esnaf Odası yerine Ticaret Odası'na kayıt yaptırmayı yeğliyor. Üstelik Ticaret Odası'nın yaptırımları ve aidatları bildiğimiz kadarı ile daha ağır. Aidat demişken ne Ticaret Odası ne de Esnaf Odaları üyeleri gönüllü aidat ödemiyor. "Aidatımı gönüllü ödüyorum" diyen Oda üyelerinin oranı sadece %16 seviyelerinde seyrediyor. Yani esnaflar odalardan epeyce şikayetçi. Gerek UTSO gerekse Esnaf Odaları ile ilgili pek çok şikayet olduğu sonucuna vardık ve ben bu şikayetleri esnafımızın, sanayicimizin, tüccarımızın beklenti ve de taleplerini ayrı bir yazıda dile getirmeyi planlıyorum. Zira Esnaf ve Sanayici bu ve benzeri hususlarda bir hayli dertli. Ayrıca bir sonraki yazımda şu an çalışmalarına yeni start verdiğimiz Uşak köylüsü ve çiftçisinin nabzını tutmak maksatlı yaptığımız çalışmaların neticesini de çok yakında paylaşacağımı bildireyim. Bakalım Tarım İl Müdürlüğü, Çevre ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası, Keçi-Koyun Birlikleri ve benzeri kooperatif ya da kurum ve kuruluşlardan halkımız memnun mu? Bu kurumlarda da yolsuzluk iddiaları başta olmak üzere pek çok sıkıntı olduğunu zaten öteden beri işitmekteyiz. 

İl Milli Eğitim ve Üniversite ilgili yaptığım anket çalışmalarının öğrenciler ve öğretmenlere özel olan tarafını da tamamladıktan sonra sizlerle neticelerini paylaşacağım ama Uşak halkının %74'ü eğitime siyasetin karışmasından şikayetçi ve öğretmenlerin siyasetle çok haşır neşir olmasının neticesinde eğitimin sıkıntıya sokulduğunu söylüyor. Özellikle de Okul Müdürlüklerinin AKP'li idarecilerce belirlenmesinin ve tüm okul müdürlerinin yetenek, deneyim ya da yeterliliğine bakılmaksızın AKP'li olduğu için atandığını düşünüyor halkın geneli ve bu durumun eğitime ciddi zararlar verdiğini düşünüyor. Ayrıca okullarda disiplin olmadığından da bir hayli şikayetçi Uşak halkı.

Uşak halkının neredeyse tek memnun olduğu kurum ise Emniyet. Emniyetin son zamanlarda özellikle KOM Bünyesinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında gayet başarılı olduğunun Uşak halkı farkında. Ayrıca yeni gelen Emniyet Müdürü ile birlikte denetimlerin arttığını ve bundan duydukları memnuniyeti dile getirenlerin sayısı da hiçte azımsanmayacak noktada. Uşak Emniyeti'nden diyebiliriz ki tek şikayet edenler, Tofaşçılar olarak bilinen grup. Emniyetin aksesuar, flimli cam, abartılı eksoz gibi hususlarda hiç esnek davranmadıklarını belirten Tofaşçılar; bu da bir nevi bizim hastalığımız o halde hiç değilse bu hastalığımızı zaman zaman giderebileceğimiz bir çözüm sunulmalı" şeklinde serzenişte bulunuyorlar. Onun dışında diyebiliriz ki Uşak'ta asayiş berkemal.

Halkın hiç beğenmediği hatta diyebilirim ki; hiç bir işe yaramadığını düşündüğü kurumların başında ise Uşak İl Kültür Müdürlüğü gelmekte. Uşak halkının %80'i İl Kültür Müdürlüğü'nün faaliyetlerinin olmadığını söylüyor ve memnuniyetsizliklerini dile getiriyorlar. Ayrıca Uşak'ta futbol başta olmak üzere spor dallarında da kulüplere yeterli destek verilmediği yönünde ciddi şikayetlerle karşılaştık. Amatör spor kulüplerinde spor yapan ya da ilgili olanlar bu konunun Uşak'ta çok ihmal edildiğini düşünüyor ki haksız da sayılmazlar. Düşünsenize bir kapalı spor salonumuz var, pek çok ilçede aynısından var. Pek çok şehir artık yeni kapalı spor salonlarına hatta spor komplekslerine kavuştu ve artık o tip projeyle yapılmış salonları okullar kullanıyor birde amatör spor kulüpleri. Uşak'ta hala yıılar evvelin tip projesi. O da zaten depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı alınmıştı ancak sonrandan nasıl olduysa birden bire "depreme dayanıklıymış" denilip hizmete açılıverdi. Yine bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Devletin ayırdığı ödenekle spor kompleksi yapmakla mükellef Gençlik Spor İl Müdürlüğü vaktinde inşaata başlamadığı için parayı kaybetme noktasına gelinmişti. Yani para kullanılmadığı için Ankara'dan prosedür gereği geri çekilmek istenmişti. Futbol geçtiğimiz dönem iki kulüple temsil edilmek istenmiş İl Özel İdaresi ve Uşak Belediyesi ayrı kulüp kurmuşlardı. Sonra iki kulübü kaldıramayacağımızı anlamış olmalıyız ki teke düşürdük. Ama o bir takımı da UTAŞ Uşakspor yapmışlardı sonrası akibetini bilen yok. Basketbol da iyi bir çıkış yakalamıştık ama Nurullah Cahan ve ekibi girer girmez orayı da mahvetmeyi başardı. İşittiğimize göre kulüp yönetimi, yönetimini açıklayamadan dağılma sürecine girmiş. Bugün yarın Arif Akçakaya istifa ederse hiç şaşırmayın. Zira Arif Akçakaya, Nurullah Cahan ve ekibinin takıma müdahale etmesine göz yumarak hayatının hatasını yapmıştı diyebiliriz. Son maçında 40 sayı farkla yenilen Muratbey Uşaksportif'te ciddi krizler olduğuna ilişkin kulağımıza fısıltılar geliyor. Uşak halkı elbette ki bu olan bitenden henüz habersiz olduğu için Basketboldan memnun. Uşak halkının %90'ı Muratbey Uşaksportif'i kalben de olsa desteklediğini söylüyor ve beğeniyor. En azından şimdilik spordaki durum bu. Anlaşılan bu hususu da bizim ayrıca ele almamız gerekecek.

Gelelim Uşak politikasına; Muhtarlardan Belediye Meclisi Üyelerine, Başkandan Milletvekillerine ve parti yöneticilerine varıncaya değin pek çok soruya yanıt aradığımız Uşak halkı politikadan ve politikacıdan adeta nefret eder hale gelmiş. Uşak'ta en güvendiğiniz politikacı kim? sorusuna 100 kişinin 78 tanesi hiç birisi cevabını veriyor. Düşünsenize politika sahnesinde pek çok isim var Uşak'ta, insanlar bu isimlerin pek çoğunu yakınen tanıyor. Ama hiç birisine güvenmiyoruz diyenlerin oranı %78, yani Uşak halkı oy verdiği halde politikacılara güvenmiyor. AKP'yi, CHP'yi, MHP'yi tek tek ele aldık. Belediye Meclisi Üyeleri'nin isimlerini biliyor musunuz? sorusuna Uşak halkının %65'i "hiç birisinin ismini dahi bilmiyorum" cevabını verdi. Çok enteresan Uşak'ta her 100 kişiden 65'i sadece Belediye Başkanı'nın adını biliyor, meclis üyelerinden bir tanesinin bile ismini bilmediğini ifade ediyor. Belediye Meclisi Üyeleri arasında hangisi en çok ismi bilinen oldu? Hangisinin ismini hiç kimse duymamış? Hangi politikacının ya da siyasi partinin halkta ne kadar karşılığı var? Bu sorulara Uşak halkının yanıtını da bir sonraki yazımda arzedeyim. Zira yazı şu haliyle bile bir hayli uzadı. Bu arada partisinin geleceğinden endişe taşıyanların oranı %71 civarında. Yani partinin Uşak'taki ve Türkiye'de geleceği olduğundan dahi endişe ediyor Uşak halkı. Ayrıca neredeyse hiç kimse herhangi bir siyasi partiye üye olmayı düşünmüyor.  

Farkındayım iç karartan bir yazı kaleme aldığımın ancak Uşak halkının ruh hali bu. Biz sadece mevcut duruma ayna tutuyoruz. Uşak halkı karamsar ve geleceğe umutla bakmıyor, herkes çoluk çocuğunun geleceğinden endişe ediyor. Ülkesi adına kaygıları var insanların, yetmezmiş gibi Uşak'ı yönetenlerden de hiç memnun değiller ve ümit taşımıyorlar. Bir sonraki yazımda politikayı daha detaylı Uşak halkının gözünden irdelemek üzere Esenkalın...

          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 32 yorum mevcut

  • Mehmet BALABAN 2 ay önce yorumlandı

   yukaridaki̇ yazilanlarin hepsi̇ne katiliyorum 64 yillik i̇li̇mi̇zi̇n hi̇ç bi̇r deği̇şi̇m ve geli̇şi̇m göstermedi̇ği̇ne ve hakkini arayamadiğina bi̇r uşakli olarak çok üzülüyorum ve i̇li̇mi̇zi̇ si̇yasi̇ ve mülki̇ i̇daresi̇ olarak neden başka i̇llere bağli olarak kalmasina sessi̇z kaliyorlar bi̇zden 40 yil sonra i̇l olan bazi şehi̇rler kendi̇leri̇ni̇ yeni̇lerken bi̇zi̇m i̇li̇mi̇z neden yeri̇n sayiyor örnek verecek olursak i̇li̇mi̇zde hi̇ç bi̇r kurum ve kuruluşun bölge müdürlüğü bulunmuyor eğer bağli̇ kurum ve kuruluş lar olarak i̇li̇mi̇zi̇n bu kadrolari i̇dare edemeyeceği̇ndenmi̇ endi̇şe edi̇yorlar bi̇zi̇m şehri̇mi̇zden daha küçük olan i̇ller bunu nasil başarmişlarsa i̇li̇mi̇zi̇n de başaracağiina yürekten i̇naniyorum ve tüm uşakli kardeşleri̇mi̇n de i̇nanmasi gerekti̇ği̇ne i̇naniyorum artik bi̇r hamle yapip uşak kabuğundan çiksin di̇yorum ve tüm i̇lgi̇li̇lerden bi̇raz daha gayret di̇yorum hepi̇ni̇ze saygilar sunuyorum

  • cahan 2 yıl önce yorumlandı

   işten çıkardığı personel tarafından evi basılan cahan evden çıkamamış :)))))))))))) bir ilksin

  • Esmeliden Üsen Dayiya 2 yıl önce yorumlandı

   üsen dayı şöyle bi düşündüm. söylemlen konusunda sana hak vedim. bende bu vidyolarinan fotorafları bu yazıyı yazan musdıfa sadica meil göndemeye karar vedim. yayinlevesinle de ordalık bi şenlensin.

  • Hüseyin Dayı'dan Ali Dayıya @Eşmeli @ ali dayı @ veli dayi 2 yıl önce yorumlandı

   bence sen bahsettiğin vidiyoları, aha bu yazıyı yazan mustafaya at. nasıl olsa meili var yukarda. ben alsam nolcek onları ali dayı. siz, veli dayıynan bir olun mustafa yüceyi yada nurullah çavuşoğlunu bulun onlara verin bu inek birlikçilerinin işlerini.bende keçi birliğini vercen zati.

  • Usakli 2 yıl önce yorumlandı

   usakhabermerkezi helal olsun sana. doğru, dürüst ve korkusuz haberciliğin adresi

  • Eşmeli @ ali dayı @ veli dayi 2 yıl önce yorumlandı

   ali dayiynan veli dayı inek birlinin çiftlikdeki gazino misali calgili cengili eylentilenin fotorafları vidyolari var bende isteyen varisa meilini yaziversin gönderen de bi bakin kimler var kimler yok orda.

  • Ali dayidan @veli dayiya 2 yıl önce yorumlandı

   veli dayı haberin yok mu ? i̇nek birliğinden bir haramzade yozgata kaçtı. burda yediği hurmalarda orda tirmaliyormus... orda da avantadan ekmek çıkmamış .

  • sportif kişilik 2 yıl önce yorumlandı

   arif akçakaya bugün istifasını vermiş mustafa kardeş zaten yazını ilk okuduğumda da kesin istifa etcek başkan demiştim yoksa siz boş yere yazmazdınız yine yanıltmadınız ya helal olsun size

  • ismini unutmuş biri 2 yıl önce yorumlandı

   arada yapın böyle çalışmalar güze analiz etmişsin halkı tebrik ederim.

  • Ercan 2 yıl önce yorumlandı

   uşak kesinlikle yönetilemiyor hele hele belediyede imardan tutunda fen işlerine su kanalizasyona varıncaya değin tüm kurumların hangine gitseniz i̇şiniz yürümüyor.her yer pislik içinde ille de utaş. bunlar sanırım biz nasılsa bi daha görmeyiz buraları diye düşünüp götürdüğümüz kardır diye bakıyorlar anladığım bu.

  • Uşak Aşığı 2 yıl önce yorumlandı

   tebrik ediyorum öncelikle anketinize katılmadım ama ben de memnun değilim uşak hiç bu kadar rezil yönetilmemişti. belediye rezalet resmen haydutlar gibi halkı soyup yandaşlarına para dağitır hale gelmişler. eğitim bu kadar basiretsiz halde hiç olmadı kimin eli kimin cebinde belli değil yıllardır parelelci olup bu millete kumpas kuranlar hala makam mevki sahibi cumhurbaşkanımıza mektup yazıp anlatacağım donunu toplayamayan adamları okul müdürü yapmışlar okulları b..k götürüyor laçkalık diz boyu. sağlık aynı rezillik içinde orda da sofi parelel yapılanması kurulmuş hastane onlara peşkeş çekiliyor. ortalıkta hemşire yok hemşirelerin hepsi makam mevki sahibi olmuş bölüm sorumlusu vb. görevlerde yatıyorlar.

  • Galip Erden 2 yıl önce yorumlandı

   ben de katıldım bu ankete ve memnuniyetimi ifade ettim her soruda. beş kişi ki çıkmısız memnunuz diyen.

  • Yusuf @rantgiller 2 yıl önce yorumlandı

   kesinlikle haklısın uşak belediyesinin bütcesini iç etmenin adı adreşi orası

  • vatandaş 2 yıl önce yorumlandı

   bu uşakta bi durum olmaz kardeşim akp deki inadı yüzünden geldi bunlar başına haktır elleme.

  • rantgiller 2 yıl önce yorumlandı

   utaş varken uşak ın sırtı yere gelmez.

  • aman ormancı canım ormancı 2 yıl önce yorumlandı

   kentimizde bir de orman müdürlüğü vardı galiba hani yolsuzluğun dibine vurduldu diye hakkında haberler çıkan kurum ne oldu o iş acaba savcılarımız ve hakimlerimiz bir karara varabildilermi olmayan işçileri çalıştı gösterilip iç edilen paralara noldu acaba kim yedi bu paraları fidanlığa yatırım yapanların cebinemi girdi yoksa gerçi kendi fidanlığına devletin fidanlarını indirip oradan alım yapanlar bunun hesabını vermeyecekmi inşAllah adalet yerini bulurda hak eden hak ettiği cezayı alır yazık bu paralar hepimizin cebinden çıkıyor

  • sporcu 2 yıl önce yorumlandı

   sporla illede basketbol kulubuyle ilgili yazdıkların çok ilginç mustafa bey arif bey için olumsuz şeyler söyledilerdi dünde inanmamıştım demek doğruymuş zaten bir söz duyuluyor geneli doğru çıkıyor. ne derler rüzgar esmeden dal sallanmiyor.zaten uşak haber merkezi yazıyorsa bunu artık kesin dogrudur.

  • Görkem 2 yıl önce yorumlandı

   halk sağlığını da es geçmeyin sayın yazar personeller bir anda değişti satın almaya iyice bakın bence

  • politikacı 2 yıl önce yorumlandı

   bence politikada iki tane umut veren insan var birising i̇smet akın diğeri nurullah çavuşoğlu bu iki insana fırsat verilmeli bence bunların hepsinden iyi yapacaklari bi kesin.

  • uygar 2 yıl önce yorumlandı

   eğitim eğitim ille de eğitim mustafa bey lütfen eğitime daha çok yer ayırın. milli eğitim ve üniversite deki paralel yapı hala ne işler çeviriyor bilseniz inanın bu kadar bilgiyle siz bile hayrete düşersiniz iyi araştırın derim.milli eğitim müdürlüğünde yaşar akyay a iyi bakın. okulların yemek ve taşıma ihalelerine de iyi bakın.

  • Hasan Metin 2 yıl önce yorumlandı

   bence bu şehri koca bir yolsuzluk ve eşkıya şebekesi hep birlikte yönetiyorlar. ankaradaki uzantıları da bunlara göz yumuyor çanak tutuyorlar. şahsi çıkarlar verdikleri herkesi susturuyorlar. savcılari ve polisleri bile satın alıyorlar ama Allah büyük halkta bi uyanış var bence.

  • doğruya doğru diyebilen 2 yıl önce yorumlandı

   arkadaş yazıdaki her şey doğru ama eksik tarıma iyi bak bence mustafa bey köylüye iyi sor köylü orada ve ziraatte dönenin farkında bi anlatsın sana.belediyeyi bırak orası kötü zaten artık temizlemez menzilciler ve nurullah efendisi yollamadan halk farkında.

  • Güven 2 yıl önce yorumlandı

   bu seçimlerde gelin halk olarak hiç birine oy vermeyelim ve sandığa gitmeyelim hep silik yolsuzluk yapabilecek yada yapilsa da ses etmeyecek adamlarını aday yapiyorlar hele alımle özkan ne öyle o ya vekil mi bunlar dedirtiyor. chan zaten tam bir garanti o ayrı. siyaset acilen temizlenmeli asıl milli eğitimle ilgili istatistikleri verdiğiniz yazıda çok şey yazacağım buradan uhm ye.

  • Memo 2 yıl önce yorumlandı

   uşak bunların sayesinde köy gibi kaldı başkan bide kalkmış köyleri uşağa bağladım diyor sen önce kendi kentini bir köy olmaktan kurtar

  • seyirci 2 yıl önce yorumlandı

   uşaklı önceden korkuyor çekiniyordu iktidardan ama artık ölmüş eşek kurttan korkmz hesabına döndü işler ve halk konuşuyor sorguluyor hatta homurdanıyor kimse memnun değil gidişattan. soyguna bizzat katılanlar hatta torpille işe yerleşenler bile şikayet ediyor. siz yeter ki mikrofon uzatın biz halk olarak konuşacağız esnaf bile belediyeden korkmaz konuşur oldu ne yapabilecek bu beceriksizler konuşmalıyiz yoksa olan onlara değil bize olacak.

  • Betül Cengiz 2 yıl önce yorumlandı

   ankete bende katılmıştım sonuçların böyle çi̇laçları belliydi biz 4 arkadaş birden katıldık hepimizde memnun değilim demiştik hatta birisi akp ye oy veriyor arkadaşın oda biz gibi söylemişti sonuçlar hiçte enteresan değil bence gayet doğal yani halk isyanda.

  • 123 2 yıl önce yorumlandı

   basına güvenen varmı

  • Merve Yıldız 2 yıl önce yorumlandı

   mustafa bey haber merkezini ve sizlerin yazılarınızı beğenerek takip ediyoruz yine çok haklısiniz her yerden lağım kokusu geliyor adeta.belediye enkaz döndü. egittim laçka uşakta her yerden yolsuzluk ve pislik akıyor. valisi savcısı polisi uyuyor. uşak halki hala emniyetin savcının nesine güveniyor.

  • Hih @Köylü veli 2 yıl önce yorumlandı

   uşak lı ne yapmalıyım yani özkan ı seçti ali erdoganbyada durmuş e gökhan yani emaatin saz ekibini mi seçmeliydi. uşak halkının oy ereceği adam gibi aday adam gibi siyasi çıkardı partilerde halk oy mu vermedi uşak lı ne yapsın çaresiz

  • Köylü veli 2 yıl önce yorumlandı

   damızlık sığır yetiştiricileri birliğini de unutmayın. burayi da bir araştırın bakalım. neler çıkacak neler. bol bol yakıt fişi , bol bol yemek fişi. uyduruktan fatura ve fisler. hatta merak ediyorum çiftlikte içkili mezeli çalgılı dansözlü yaptıkları eğlencenin giderini nediye fatura ettiler. hadi maş. derya kuzusu bunlar.

  • suleyman uguz 2 yıl önce yorumlandı

   herkes hakettigi sekilde yonetilir beterolsun usak 2 m/vek'l' cikarmasini biliyorlarya

  • cemal akman 2 yıl önce yorumlandı

   mustafa bey herşeye rağmen askerimize ve polisimize güvenimiz tam adalete de güven olmasada umut var içimizde hiç değilse. belediyeye gelince siz söyleyin mustafa bey biz bunlara nasıl güvenelim nasıl memnun olalım bunlardan hangi işe el attılarsa ellerine yüzlerine bulaştırdılar.eğitime gelince de sistem tükenmişlik sendromu yaşatıyor çocuklara sağlığı zaten sormayın haberlerinizde görüyoruz ne olduğunu kültürden de bahsetmişsiniz sahi kültür müdürlüğü varmı uşakta varsa ne iş yapar fuar müdürlüğü mü desek daha doğru olur:) neyse sizde esen kalın mustafa bey

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366