Uşak'a Gelen Bakan Eroğlu'nun Ziyareti Sırasında Yaşanan Tuhaflıklar vede Rezillikler!

08 Ekim 2015, 08:44
Uşak'a Gelen Bakan Eroğlu'nun Ziyareti Sırasında Yaşanan Tuhaflıklar vede Rezillikler!

Uşak'ta Sayın Bakan'ın kendisine sorular üzerine verdiği cevaplardan anlaşıldığına göre, Kent Park Projesi en azından şimdilik suya düştü. Yine Sayın Bakan'ın açıklamalarından anlaşıldığına göre; Uşak'ın Yeni Devlet Hastanesinin yapımı öncesindeki yer tespiti çalışmalarına yeterli özveri gösterilmemiş ve hastanenin dibinden geçen dere göz ardı edilmiş, yani yanlış yere hastane kurulmuş. Yine Sayın Bakan'ın söylediğine göre, Uşak'taki bazı gazeteciler Belediye Muhabiri gibi çalışıyorlarmış. Yine sayın Bakan'ın ifadelerine göre AKP hortumları kesmiş. Sayın Bakan'a Uşak'taki Yüzyılın Orman Yolsuzluğuna ilişkin soruşturmadan bahseden olmamış anlaşılan. Ya da Sayın Bakan konuştuğu kentin bizzat bakanlığını yaptığı birimin müdürlüğünde yolsuzluk ve hortum soruşturmasının halen yaşanmakta olduğunu unutmuş.

Malumunuz AKP iktidarı ile beraber Milletçe açılış tiyatrolarını sık sık yaşamaktayız. Lüzumlu lüzumsuz, irili ufaklı pek çok projenin, neredeyse projenin yapımına harcanan para kadar daha para harcanarak Devlet törenleri ile açılmasına hem de bazen defalarca açılışının yapılmasına alıştık malum. Hatta geçtiğimiz günlerde Facebook'ta gördüğüm bir paylaşımda, halk bu durumu tiye alarak "Vali, ayakkabı boyacısına hediye ettiği sandığın açılışını gerçekleştirdi ve kurdela kesti şeklinde" bir mizansen hazırlayıp fotoğraflamış ve resmen dalgasını geçmeye başlamış. Yani artık olur olmaz açılış törenlerine katılan Devlet büyüklerimiz halkın adeta alay konusu olmaya başladı.

Her neyse asıl gündemimiz şu; bilindiği üzere öteden beri seçimler yaklaştıkça zaman zaman bir dizi açılış yada temel atma töreni için kentimize gelen Afyonlu Milletvekili ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yine bir dizi açılış için kentimizi ziyaret etti. Aralarında daha önceden de açılışının yapıldığını bildiğimiz göletlerin de bulunduğu bir dizi gölet açılışı gerçekleştiren Sayın Bakan'ın; karşılanmasından, uğurlanması anına dek yaptığı ziyaretleri ve konuşmaları inceledim ve gördüğüm ilginçlik ya da tuhaflıkları sizlerle paylaşayım istedim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; organizasyonun Bakanlık ya da Devlet kademelerinin ilgilendiği kısımları adeta kusursuzdu. Fakat Gülen Cemaati'ne yakınlığı ile bilindiği için atanmasını hiç beklemediğim halde Ak Parti Genel Merkezi'nin geçtiğimiz günlerde, süpriz bir şekilde beni şaşırtmak pahasına resmen de atadığı çiçeği burnunda İl Başkanı Servet Kuş bu ilk imtihanında sınıfta kaldı. Zira Ak Parti üzerine düşeni yaptı denemeyecek bir performans sergiledi. Gelen sonuçta bir Bakan'dı ve bırakınız halkı nerede ise Ak Parti'den bile kimse yoktu karşılamaya gelen. Yani bu sayı olması gerekenin çok altındaydı. Ne eski İl - İlçe başkanları, ne eski milletvekilleri ne de aday adaylarının hiç birisi yoktu karşılama ve törenler sırasında. Tabi ki bir kaç istisna hariç. Zaten en kalabalık olduğu an, açılışın gerçekleştiğin andı. O anda bile toplasanız 50 kişi bile yoktu. Yani Bakan gelmese de açılışı sıradan bir Uşak Milletvekili ya da Sayın Vali'miz bile gerçekleştirmiş olsa, emin olun insan sayısı daha fazla olabilirdi.

Uşak programına Valilik ziyareti ile başlayan Bakan Eroğlu, Valilik toplantı salonunda gerçekleşen basın açıklamasında ilk olarak, Ak Parti iktidarı boyunca özellikle kendi Bakanlığı tarafından Uşak'a yapılan yatırımlarla ilgili bilgilendirdi basını ve katılımcıları. Daha sonra çok önceden açılışının gerçekleştirildiğine emin olduğumuz Banaz Bahadır Barajı ve Eşme Dereköy Barajı gibi tesislerin açılışını gerçekleştireceğini müjde verirmiş gibi anlattı, ki bu barajları 19 Mart 2014 tarihinde devlet töreni ile açmıştı.  Her neyse eski, yeni bir arada açılışlar ve mizansenler tekrarlandı. Sayın Bakan Bismillah diyerek açılışları gerçekleştirdi. Bu göletlerin varlığının ve açılışının Uşak'ın gelişimine çok yönden katkı sunacağı da aşikar, biz de hayırlı olsun diyoruz.

Bakan yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Soru-cevap kısmında tespit ettiğim bir takım tuhaflıkları da sizlerle paylaşarak yazımı sürdüreceğim. Bir gazetecinin; "Kent Park projesi kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait binanın taşınacağını söylemiştiniz, bu binayı taşıyacak mısınız?" şeklindeki sorusu üzerine Bakan Eroğlu; "biz öyle bir şey söylemedik. Ama siz illaki taşıyın bu binayı diyorsanız, diğer illerde buna benzer bir bina ve yapıyı isteyen yerler var, oraya taşırız" ifadesini kullanarak, adeta hem gazeteci ile hem de Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile dalga geçti. Yani "bizim bu binayı taşımaya ya da bahsi geçen alanı boşaltmaya Bakanlık olarak hiç niyetimiz olmadığı gibi böyle bir söz vermişliğimiz de yok" diyen Sayın Bakan aslında bu sözüyle Nurullah Cahan'ı yalanlarken, "çok istiyorsanız başka illerde buna benzer yapıları isteyenler var, dilerseniz oraya taşıyabiliriz" diyerekte resmen dalga geçmiştir. Gazeteci Salih Kılınç'ın haklı ve ısrarlı sorusu üzerine "Sen Belediyenin muhabirisin galiba" diyerek belediyenin adamısın imasında bulunan Eroğlu; Orman İşletme Müdürlüğü'nün yerinde duracağının sinyalini de böylece vermiş oldu. Yani Nurullah Cahan'ın Kent Park projesi'nin en önemli ayağında aksaklık belirmiş oldu ve dolayısıyla da Cahan'ın karizma, bizzat Ak Partili bakanca çizilmiş oldu.

Bakan Eroğlu ayrıca; Dokuzsele projesiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, yeni yapılan Uşak Devlet Hastanesi'nin yapımı sırasında hastane dibindeki derenin hesaba katılmadığını, unutulduğunu söyleyerek; Ak Partili yerel politikacıların öve öve bitiremediği yeni hastanemizin yer seçiminin büyük bir hata olduğunu da itiraf etmiş oldu. Böylece Bakan Eroğlu, Ak Parti'nin Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay'ın da karizmayı ciddi anlamda çizmiş oldu.

Yine, kendisine yöneltilen binlerce ağacın kıyıma uğrayacağı, yaylaların doğallığını yitireceği, yine projenin uygulanacağı güzergahların üzerinde altın madeni yataklarının bulunduğu ve bunların işletmeye açılacağı söylentilerinin olduğu Karadeniz-Yeşil Yol Projesi ile ilgili soruyu; "Burası Uşak, Boşver şimdi Karadenizi" şeklinde cevapsız bırakması üzerine sorulan Ahmet Hakan'a yapılan saldırı hakkında ne düşündüğü sorusunu ise Uşak'la hiçbir ilgisi olmamasına rağmen cevaplandırması da Bakan'ın bir önceki soruyu geçiştirmek zorunda kaldığı ve bu soruya verebileceği bir cevabın olmadığı şeklinde yorumlandı.

Valilik binasındaki toplantının ardından Ak Parti Milletvekili aday adaylarının hiç birisinin katılmadığı, ayrıca bakanın gelişi ile ilgili partililere de bilgi verilmediği bu nedenle komşu illerden gelen Orman İşletme ve Devlet Su İşleri yöneticilerini, parti teşkilatını ve belediye yönetimini hesaba katmazsak yaklaşık 50-60 kadar vatandaşın katıldığı bir tören gerçekleşti. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelerinden de firelerin olduğu ve katılımın çok az olduğu da gözlerden kaçmayan ayrıntlar arasındaki yerini aldı. Törendeki konuşmasında da sık sık "bizim devletimizin parası bol artık. Parasız dönem eskilerde kaldı, çünkü biz hortumları kestik" şeklinde sözler sarfeden Bakan'a sanırım kimse, Uşak'ta Yüzyılın Vurgunu olarak değerlendirilen ve boyutunun 100 milyon lirayı (100 trilyon) aşmış olabileceği de iddia edilen Orman Yolsuzluğu soruşturmasının olduğu kentte olduğunu hatırlatmamıştı. 

Ben Sayın Bakan'ın açılışını gerçekleştirdiği bu göletlerin kentimize hayırlar getirmesi temennimi yineleyerek, bundan sonra siyasilerimizin Devlet büyüklerimiz kente geldiğinde daha dikkatli davranmaları gerektiğinin, ayrıca her Bakan gelişinde kentimiz için bir imtiyaz ya da hizmet, yatırım vs. sözü kopartmak için uğraş verilmesi gerektiğinin altını çiziyorum. Bize Bakan geliyor; Kent Park projesi dahilinde bizim olduğunu sandığımız mülkü vermeyeceğini söylüyor. Bakan Geliyor; eski Devlet Hastanesi'nin durumunun belirsiz olduğunu söylüyor. Ama yerel siyasetçilerimiz her şeyi gül gülistan gösterme, olumsuzluklardan hiç bahsetmeme adetlerini burada da ortaya koyuyor ve "durmak yok, makamlarda beleş, bedava oturmaya devam" diyorlar malesef. Ama olan Uşak'ımıza oluyor; beceriksiz, kaabiliyetsiz, gerçeklerle yüzleşmekten korkan, Bakan ya da Başbakanların karşısında el pençe pür divan durup kentin ve kentlinin hakkını aramayan, Uşak'a yetim çocuk muamalesi yapılmasına hatta, adeta dalga geçilmesine göz yuman ve olan biteni sineye çeken politikacılarımız hala makamlarını garip bir şekilde işgal etmeyi sürdürüyorlar. Tekrar tekrar aynı yüzler karşımıza dikilip oy istiyorlar. Oysa Uşak olarak sadece Devlete verdiğimiz vergiyi yatırım ya da hizmet olarak geri alsak emin olun ihya oluruz. Kaldı ki başarılı politikacıların olduğu illerde durum çok daha farklı. Yani Devlete ödediği verginin iki katını hatta zaman zamaan üç katını yatırım olarak alan iller de var, Uşak gibi haksızlığa uğrayıp, politikacılarının kabiliyetsizliği  ve iş bilmezliği sebebi ile ödediği vergininin yarısını dahi hizmet olarak getirtemeyen, yatırım alamayan iller de var. Uşak'ımızın gelişimi için bizi el birliği ile elimizi taşına altına koymaya razı edebilecek, bizi yalanlarla avumak yerine gerçeklerle yüzleştirip, değerlerimizle buluşturacak politikacılarla bir an önce buluşmamız temennisi ile Esenkalın...
          


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 22 yorum mevcut

  • Kanarya 2 yıl önce yorumlandı

   1 kasa kızılay soda aldım. onlarında açılışını yaptıralım......

  • ÇETİN 2 yıl önce yorumlandı

   ya ben bi̇r esnafim sabahlari dükkanimi 6,30 da açiyorum her gün bu saatte açmak zor geli̇yor bi̇r günde beni̇m dükkani açiveri̇rlermi̇ acaba bunlar

  • b.kun içine hastanemi kurulur @64646464 2 yıl önce yorumlandı

   hastane yaptık diye övünen akp değilmiydi, il başkanı milletvekili akpliler bir olup kardeşim biz bu memlekete mis gibi hastane yaptırdık otel konforunda deyip maharetmiş gibi anlatmadı mı neyin kafasındasınız anlamadık ki sizi de başkan ali erdoğanmış ne farkediyorki zaten alisi de aynı velisi de yönetici dediğinde politikacı dediğinde ileri görüşlülük olur çözüm odaklılık olur ama ne varsa o b.k kokusunun içinde gittiler oraya yaptılar hastaneyi. bu arada bakana bir ilavede ben yapayım sayın bakan tren yolunu da unutmuşlar hastaneyi yaparken ağır durumda olan aciliyeti olan hastalar trene saygı duruşunda bekliyor dakikalarca. artık o arazinin ne önemi vardıysa bunları düşünemeyecek kadar gözler kör olduysa demekki

  • 64646464 2 yıl önce yorumlandı

   hastane konusuna gelecek olursak hastane yapıldığı zaman başkan şimdiki chp li ali erdoğan'dı

  • VAY BE!!! 2 yıl önce yorumlandı

   fareler gemiyi terk etymeye başlamış bile kent park ta yalan oldu

  • hasan 2 yıl önce yorumlandı

   bakanın bu açıklaması nurullah cahan ve akpyi bir hayli sıkıntıya uğratacak türden. rresmen cahan yalancının teki demiş adam.

  • ahmet 2 yıl önce yorumlandı

   önce hastane inşaatının hangi milletvekillerinin döneminde başladığını doğru yaz ismail güneş den önce başladı insanları karalama doğruları yazarsan daha iyi olur

  • yabancı 2 yıl önce yorumlandı

   akp uşak teşkilatına basri yıldırım ne kadar faydalı olduki ortağı servet kuş o kadar faydalı olacak.il,kadın kolları,merkez ilçe,gençlik kolları tamamen değişmedikten sonra akp uşakta bir durum olmaz.

  • Ne Yazık ki Doğru Bunlar 2 yıl önce yorumlandı

   akpartinin kurucuları arasında yer almış her dönem çalışmasa da oy vermiş birisi olarak söylüyorum. yazı gayet güzel. özellikle son paragraf bir harika. akparti malesef tüm umutlarımızı ve hayallerimizi söndürdü.chp mhp'den de umudumuz yok ben şahsen sandığa gitmeyeceğim belki de sandığa gitmezsek siyasetçiler kendilerine çeki düzen verir. ben ne altaya ne de alime oy vermem veremem.

  • Gedizli kepçeci ali. @vurur yüze ifadesi 2 yıl önce yorumlandı

   yorumunu çok beğendim kardeşim. bir yorumda bütün partilerin adaylarının, türkiye de gözden gönülden düşen nefret ettiğim gülen cemaatinin adamlarından oluşuyla ilgili bir yorum patlatsan.nedir bu gülen hastalığı ki üç partide adaylarını onlardan yaptı. boklarında boncuk mu var? yoksa iyi hain bunlar diye mi yazılmışlar acaba.ille de chp deki cemaatçi üstelik yolsuzluğu sabit belgelei arkadaşa yazıver bi şeyler. sen iyi yazıyon ya o bakımdan dedim hani. ben sen kadar beceremem de.vurur yüze ifadesi deyip bi daha başlasan diyorum şu cemaatçilere ve cemaatseverlere.

  • DİKKAT Aman Dikkat 2 yıl önce yorumlandı

   yazının son paragrafı başta olmalıymış, özellikle odası çok doğru. "yerel siyasetçilerimiz her şeyi gül gülistan gösterme, olumsuzluklardan hiç bahsetmeme adetlerini burada da ortaya koyuyor ve "durmak yok, makamlarda beleş, bedava oturmaya devam" diyorlar malesef. ama olan uşak'ımıza oluyor; beceriksiz, kaabiliyetsiz, gerçeklerle yüzleşmekten korkan, bakan ya da başbakanların karşısında el pençe pür divan durup kentin ve kentlinin hakkını aramayan, uşak'a yetim çocuk muamalesi yapılmasına hatta, adeta dalga geçilmesine göz yuman ve olan biteni sineye çeken politikacılarımız hala makamlarını garip bir şekilde işgal etmeyi sürdürüyorlar. tekrar tekrar aynı yüzler karşımıza dikilip oy istiyorlar. oysa uşak olarak sadece devlete verdiğimiz vergiyi yatırım ya da hizmet olarak geri alsak emin olun ihya oluruz. kaldı ki başarılı politikacıların olduğu illerde durum çok daha farklı. yani devlete ödediği verginin iki katını hatta zaman zamaan üç katını yatırım olarak alan iller de var."okuyun

  • :)) 2 yıl önce yorumlandı

   açılıp kapanıp yeniden açılmalardan sıkıldım, 4 ay önce asgari ücrete zam yapılırsa çalışma barışı bozulur diyenleri, bu paralar sizin cebinizden çıkar diye patronlara şikayet edenleri alkışlayan ve oy veren asgari ücretli memleketimin insanı, sorun bakalım 4 ayda ne değişti ekonomi daha mı iyileşti, anaların göz yaşı ve kan mı dindi, bu ülkeye huzur ve barış mı geldi de, neden şimdi asgari ücret 1300 lira olmalı demeye başladılar? yeter ya, başımı alıp italya'da doktora yapasım var arkadaş :))

  • vurur yüze ifadesi 2 yıl önce yorumlandı

   vurur yüze ifadesi hangi nakaratın tekrarının tekrarıydı şimdi bu vekiltanesi :) bu ara sosyal alemde fenomen bu tarz paylaşımlar bende yazayım istedim. neymiş efendim açılışmış. barajın taşları geldi hadi tören, taşları birleştirecek çimento geldi hadi tören, işçiler geldi hadi tören, barajın inşaası başladı hadi tören, baraj bitti hadi tören, barajı hizmete açtık hadi tören, barajı bi kere daha hizmete açtık yine tören, bu olmadı hadi bidaha açalım dedik yine tören, bide başbakan ya da cumhurbaşkanı açsın dedik bi tören daha :)

  • :)) @Kar Maskeli 2 yıl önce yorumlandı

   haber yapılmaması bence iyi olmuş, rezillik diz boyuydu. madem ki bunlar devlet yatırımıydı, açılışı yapanlara baktım, bakan vardı olmalıydı, vali vardı olmalıydı, mehmet altay vardı olmalıydı da, akp 2. ve 3. sıra vekil adaylarının işi neydi? o açılış devletin ve milletin parası ve emeğiyle gerçekleştiyse, orada akp adına show yapılmasının manası ne?

  • aç aç 2 yıl önce yorumlandı

   karaağaç göletini de açsaydı

  • aybeyli 2 yıl önce yorumlandı

   uşak teşkilatı zayıf ve beceriksiz bunu bilmeyen yok.az çok diğer illeri biln bir partiliyseniz bunu hemen anlarsınız.1 kasım seçim sonuçlarından çok uşak teşkilatını ve başkanların durumunu merak ediyorum.akp uşakta hakettiği yere ne zaman varacak çok merak ediyorum.

  • bakan kim oluyor? 2 yıl önce yorumlandı

   bizim nurullah başkan gider seydasından himmet alır okunmuş çikolatay da bakan hediye götürüp yedirdi miydi işlem tamam. bakan hemen talimatı verir orman dairesinin ve lojmanlarının taşınmasının. mustafa yüce kardeşim sen de bir alemsin nurullah cahanın sözüne mi inanacağız yoksa bakanın mı? tabi ki nurullah başkan ın sözü esastır. orman müdürlüğü taşınacakdemişsek taşınacak arkadaş o kadar.

  • merkez @Kar Maskeli 2 yıl önce yorumlandı

   bir yere gerçekleşebilecek olan projenin o yerin yöeticilerinin basiretsizliği yüzünden ertelenmesi veya gerçekleşmemesi medyanın suçu değildir.
   başarısızlık her yerde başarısızlıktır bunun akp veya chp veya mhp'si mi olur.
   bakan değil sanki uşaklı her hafta geliyor.bakan dediğiniz insanların bir ağır olma lı hem
   yeni başkan dediğiniz kişi yönetimin içinden geldi çarşamba pazarından değil.
   gerçekleri söyleyen ve yazan uhm teşekkürler.

  • bir bakıp geçicem 2 yıl önce yorumlandı

   bakan veysel eroğlunun programına o sırada belediyedeki işim dolayısıyla istemeyerekte katılmış oldum sayın bakan öylesine bir bakıp geçicem uşaktan der gibiydi zaten takım elbiselilerinin dışında pek insanda yoktu bence 50 60 bile çok mustafa bey

  • Kar Maskeli 2 yıl önce yorumlandı

   uhm işiniz gücünüz fitne. bakan geldi tek kelam haber yapmadınız şimdi iş mi bu yaptığınız. orman dairesinin yerinin verilmeyecek olması kentparkın gerçekleştirilemeyecek olması sizi ne kadar da sevindirmiş.nurullah cahanın mehmet altayın ve uşaktaki yöneticilerin başarısızlıkları üzerinden akpartiyi yıpratmaya çalışıyorsunuz. servet başkan daha yeni, hazırlığını tam yapamamış duyuru işini ihmal edip katılımı sağlayamamış olabilir. akparti dimdik ayaktadır ve sandıkta belli olur sonuçlar açıklanınca görürüz uhmyi. işiniz yok mu sizin akparti ile derdiniz ne?

  • manken mi başkan mı? yoksa vekil mi? 2 yıl önce yorumlandı

   biz zaten siyasetçilerimizin podyumlardaki manken mi yoksa belediye başkanı yada milletvekili mi olduğunu bir türlü anlayamadık. hele artık nurullah cahan şipşak delisi gibi bir şey oldu. artistik pozları tüm uşakın dilinde. bi denk gelse bende çekileceğim :) rezalet mustafa bey rezalet. güzel yerleri yakalamışsınız yine.

  • aç babam aç 2 yıl önce yorumlandı

   benim oğlana okul çantası aldım onun açılışına nurullah cahanı davet ediyorum.muhakkak gelir eminim.menzilden okunmuş ekmek ve şeker geitrteceğim ikram etmek için. bakan orman müdürlüğü binası ve lojmanları vermemiş ne gam. haftaya ankaraya gider bir fotoğraf çekilip facede paylaşırız işlem tamam bakandan söz aldık deriz olur biter. taaki bakan tekrar ben söz vermedim diyene dek uşaklıyı uyuturuz cahan başkanım takma kafanı sen gel benim oğlanın okul çantası açılışına.

  TÜM YORUMLAR
  
  TÜMÜ Yazarlar
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv

  

  banner363

  banner366